• 5 مکان و عملی که نباید در تور ویتنام از دست بدهید

5 مکان و عملی که نباید در تور ویتنام از دست بدهید

ویتنام یک منطقه ی زیبای مرکزی است که هنگام کشف کردن آسیا باید از آن دیدن کنید که مرزهای مشترکی با کشورهای کامبوج، چین و لائوس را نیز دارا میباشد فراموش نکنید که کشور ویتنام دسترسی بسیار راحتی به کشورهایی نظیر سنگاپور، چین و مالزی دارد. اقلیم در ویتنام از سواحل گرمسیری جنوبی در هوشی مین تا کوههای سرسبز و خنک شمالی متفاوت است و هرکدام به نحوی طرفداران خود را دارند. تقریبا همه چیز در ویتنام بسیار ارزان است و از همین رو سفر به ویتنام در میان گردشگرانی که قصد سفر با بودجه ی کم دارند بسیار پرطرفدار است. تور ویتنام تلفیقی از فرهنگ و معماری های بینظیر و غذاهای خوش طعم و به یاد ماندنیست.

هوان

هوان یکی از میراث جهانی یونسکو است که دریت در لبه ی رودخانه ی تو بن قرار گرفته است. شهر قدیمی که شما در ان هیچ اتومبیلی را مشاهده نخواهید کرد و مملو از کوچه های زیباییست که شما را برای رفتن و کشف کردن همراهی میکند. در روز 14 هم هرماه تمامی نورهای این منطقه خاموش میشوند و به جشنواره ی فانوس ها برپا میشود به طوری که تنها نور روشن کننده ی این شهر تنها فانوس ها میباشند. اگر این شانس را داشته باشید که در روز چهاردهم یکی از ماههای سال در این منطقه باشید احساس خواهید کرد که به عقب برگشته اید. نکته ی جالب این است که شما هم میتوانید با روشن کردن و فرستادن فانوس خود بر روی آب شاهد دور شدن شمع خود و هزاران شمع دیگر بر روی رودخانه در این فستیوال زیبا شرکت کنید.

کاوش در تونل چو چی

این تونل در طول جنگ ویتنام توسط ویت کنگ استفاده شده است. نیروهای مقاوم ارتش ویتنام در طول جنگ مایل ها زیر زمین جنگل در تونل های تنگ و باریک میماندند. بعد از بازدید از این قسمت ویتنام زیبا از طرف راهنمایانتان با غذاهای محلی که مردم در طول جنگ میخوردند پذیرایی میشوید.

تست کردن مزه ی حلزون

اگرچه که خوراک حلزون وعده ی غذایی سنتی کشور فرانسه میباشد اما در کشور ویتنام این وعده ی غذایی قدری متفاوت تر سرو میشود. پیدا کردن خوراک حلزون در خیابان های ویتنام از آن جایی که این یک وعده ی غذایی پر طرفدار در این کشور است اصلا کار سختی نیست و تقریبا در همه ی خیابان های ویتنام میتوانید خوراک حلزون را به وفور پیدا کنید. این حلزون ها با حلزون های دیگر متفاوت هستند و حلزون های دریایی میباشند .

روی آب خرید کنید

بر روی جلگه مکونگ شناور باشید و خرید کنید. نام این بازار شناور بازار کای رنگ میباشد. و شما علاوه بر خرید کردن میتوانید وعده ی ناهار را هم در همین جا سرو کنید پس بهتر است برای لذت بردن از خرید از صبح زود شروع کنید. شما تقربا میتوانید هرچیزی را در این بازار پیدا کنید فقط کافیست درون قایق بنشینید و بگزارید قایق ران شما را در میان این بازار جابه جا کند تا جایی که چیزی توجه شما را به خود جلب کند.

از عروسک های خیمه شب بازی روی اب دیدن کنید

هانوی برای دارا بودن یکی از معروفترین نمایش های عروسکی خیمه شب بازی آبی بسیار معروف میباشد. این شوی کاملا ویتنامی برای همه ی بازدید کنندگان با هر سنی بسیار جذاب میباشد. این عروسک ها داستان کشور ویتنام را بر روی صحنه ای که سرتاسر اب است بیان میکنند. آهنگ های محلی ویتنامی به این شو اضافه شده و فریبندگی بسیاری را به این شو اضافه میکنند. به نظر می اید که این عروسک های آبی بر روی آب شناور هستند و میرقصند و در عین حال داستان کشورشان را با بینندگان تقسیم میکنند. تماشای این نمایش خیمه شب بازی تنها یک ساعت از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد پس بعد از ان به تماشای دریاچه ی هوان کیم و پل قرمز آن بپردازید.

لینک های مرتبط

برای مشاهده هتل های ویتنام و تور ویتنام و جاذبه های گردشگری ویتنام و آب و هوای ویتنام کلیک کنید.

pic929388210001

گالری تصاویر