• طرح گردشگری کرانه تا کویر در ساری کلید خورد

طرح گردشگری کرانه تا کویر در ساری کلید خورد

طرح پیوند دادن ظرفیت های گردشگری استان های سمنان و مازندران با یکدیگر روز پنجشنبه با شرکت فرمانداران هشت شهرستان این دو استان در ساری کلید خورد.

فرماندار ساری در این نشست گفت که برای این منظور طرح گردشگری کرانه تا کویر تعریف می شود تا ظرفیت های و جاذبه های گردشگری سمنان و مازندران مکمل هم شوند.

احمد حسین زادگان افزود : هدف از اجرایی شدن این طرح هم بهره گیری از ظرفیت های دو استان سمنان و مازندران به خصوص شهرستان های هم مرز برای توسعه گردشگری است .

وی گفت : بین استان های مازندران و سمنان علاوه بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی ، اشتراکات اقتصادی و گردشگری فراوانی هم وجود دارد که می توان با بهره گیری دو جانبه از این مزیت ها ، برای توسعه هر دو استان تلاش کرد.

فرماندار ساری افزود : طرح گردشگری کرانه تا کویر به منظور بهره گیری از ظرفیت های آبی در مازندران و کویر در استان سمنان برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مطرح شده است.

وی ادامه داد : در این طرح می توان برنامه های گردشگری مختلفی را بویژه برای جذب گردشگران خارجی تعریف و اجرا کرد و یکی از الزامات اجرای چنین طرح و برنامه هایی هم تعامل میان فرمانداران هشت شهرستان استان های مازندران و سمنان است .

حسین زادگان گفت که فرمانداران هشت شهرستان دو استان می توانند برنامه ها و طرح های گردشگری خود را برای جذب مسافران خارجی بیان کنند.

فرماندار شهرستان سمنان نیز با استقبال از پیشنهاد اجرای طرح کرانه تا کویر ، خواهان جرایی شدن این طرح در قالب سند گردشگری منطقه ای شد.

سید عباس دانایی گفت که گردشگری از لحاظ اقتصادی سومین درآمد جهانی را به خود اختصاص داده است و اجرای طرح های گردشگری استان های سمنان و مازندران می تواند رونق گردشگری 2 منطقه را فراهم کند.

وی افزود : سابقه تاریخی دو استان نشان از وجود اشتراکات زیادی دارد و باید از این مزیت های دو جانبه برای توسعه و رونق اقتصادی منطقه استفاده کنیم و این آمادگی در بین مسئولان دو استان وجود دارد.

فرماندار سمنان لازمه اجرای طرح کرانه تا کویر را فعال کردن تشکل های مردمی در هر دو استان دانست و خواهان برنامه ریزی مدون برای فعال شدن این تشکل ها شد.

استان مازندران از جنوب و جنوب شرقی با استان سمنان مرز مشترک دارد.

اگر چه رشته کوههای البرز سرنوشت این دو استان را به طور طبیعی جدا کرده است ، ولی تاریخ و فرهنگ مشترک سبب شده است تا همواره پیوستگی آنها محفوظ بماند. به لحاظ جمعیتی هم بخشی از جمعیت سه میلیونی مازندران را سمنانی ها تشکیل می دهند.

هم اکنون سمنان و مازندران از 2 مسیر دسترسی رسمی شامل سوادکوه و کیاسر به هم پیوند می خورند . علاوه بر این مسیرهای غیررسمی دیگری هم مانند جاده سفیدچاه در شهرستان گلوگاه این دو استان را به هم وصل می کند.

pic572035210001

گالری تصاویر