• کشف شهرهای دور افتاده و سواحل مخفی جنوب شرقی آسیا

کشف شهرهای دور افتاده و سواحل مخفی جنوب شرقی آسیا

دهکده ی نان تایلند جاذبه ی مهم و جدیدی در تور تایلند

نان یکی از شهرهای دور افتاده در تایلند است، شهر نان در دره رودخانه در امتداد مرز تایلند و لائوس قرار گرفته است و در تور تایلند نباید بازدید از ان را از دست داد. در حقیقت، شهر نان به سختی توانسته است که خود را برای قرن ها حفظ کند، و در دهه 1930 به عنوان بخشی از کشور تایلند به حساب می اید. امروز، کشور نان دارای یک عرفان خاصی است و به عنوان یک پادشاهی سومی که شناخته شده است و دارای تأثیر قوی است به حساب میاید. استان نان غنی از زیبایی طبیعی است، و پارک های ملی می توانند این زیبایی را به شما ثابت کنند. مسلما معروف ترین پارک ملی نان Doi Khu Pha میباشد که ارائه دهنده ی بالاترین کوه استان و روستاهای زنجیرواری به نامهای Mien، Lu، Hmong و Htin: که گروه های قومی غیر معمولی را نسبت به سایر نقاط تایلند دارا میباشند . معروف ترین معبد نان، وات فومین است ، و به خاطر نقاشی های زیبای که بر روی دیوارهای ان کشیده شده آن شناخته میشود، در حالی که بازدید کنندگان می توانند در تاریخ نان در موزه ملی نان در گودالهای حفاری شده کاوش کنند و به کشف هرچه بیشتر این زیبایی طبیعی بپردازند. دهکده ی نان تایلند به یکی از جاذبه های جدید و کمتر کشف شده ی تایلند تبدیل شده است که در تور تاسلند نباید از دیدنش غافل شد.

استان لوی

در حالی که تاریخ فرهنگی نان را بخشی از شمال تایلند می نامد، همسایه ولایت Loei به لحاظ فنی بخشی از منطقه شمال شرقی شرقی تایلند است. در کنار مرز رودخانه مکونگ با لائوس، ترکیبی از کوهستانی از مزارع برنج، مراتع گلدار و مناظر چشمگیر است که بخشی نسبتا زیرزمینی از سرزمین لبخندها را تشکیل میدهد. در میان تایلندی ها به عنوان "دریای کوه ها" و سردترین استان پادشاهی شناخته شده میشود.در لویی شما این امکان را خواهید داشت که به کشف گیاهان جدید و گونه های جدید جانوری بپردازید. از میان جشنواره های برجسته ی استان لویی میتوان به جشنواره ی روح استان لوئیی تایلند اشاره کرد که در تور تایلند دارای محبوبیت بسیاری است گفته می شود که این جشنواره در طول ماه ژوئن یا جولای (در هفته اول پس از ششمین ماه کامل سال) به عنوان تلاشی برای حفظ محصولات کشاورزی از هرگونه اسیب و گزندی آغاز میشود. یک فرایند افتخاری که در ان شرکت کنندگان برای شبیه کردن خود به ارواح از ماسک های رنگارنگ که از درختان نارگیل ساخته شده اند استفاده میکنند.

Loei سایر جاذبه های ورزشی که در تور تایلند به ان احتیاج خواهید داشت را در اختیار شما قرار میدهد پارک ملی Phu Kradueng با هکتارها زمین جنگلی و آبشارهای بسیار زیبا ، یک پارک تپه ای است که در تور تایلند دارای محبوبیت و شهرت است، درحالیکه مخزن Huai Krathing در میان مردم محلی که به دنبال یک استخر شناوربرای استراحت میگردند بسیار محبوب است. حتی یک تاکستان، Chateau de Loei وجود دارد، که در آن شما می توانید انگور محلی تایلندی را تست کنید. و توریست ها در تور تایلند که به دنبال طعم واقعی غذای تایلندی هستند میتوانند در بازار شب Loei به دنبال غذاهای خوشمزه مانند حلزون ها، قورباغه ها و کریکت های سرخ شده بگردند. گزینه ای که کمتر چالش برانگیز باشد ممکن است رستوران Ganga مشرف به رودخانه مکونگ باشد. در کل استان لائو یکی از مقاصد جدیدی است که هنوز برای گردشگران کاملا شناخته نیست و امکان کاوش در تور تایلند را در اختیاز شما قرار میدهد.

شرق وحشی

تعداد اندکی از گردشگران به "شرق وحشی" یا همان کشورکامبوج میروند، جایی که فراتر از یک مسافرت است، جاده های اصلی جاده های خاکی هستند . با این حال این منطقه کم جمعیت جمعیتی از زندگی کامبوجی روستایی را که عمدتا تحت تأثیر جهان خارج از این روستاها نیست شکل گرفته است. کراتی یک شهر کوچک در 216-مایلی شمال شرقی پنوم پنه کامبوج است. کافه ها و هتل های دوست داشتنی برای توریست ها در نزدیکی بازار مرکزی و در مجاورت با رودخانه مکونگ قرارگرفته است. پیاده روی شبانه ای زمان ایده آل باری بازدید و کشف زیبایی های این کشور وحشیست. مثل تماشای یک قطره نارنجی غول پیکر از یک درخت در حرکت آهسته در حالی که خورشید در پشت سرخ مایل به قرمز می شود، آسمان خیره کننده است ، رنگ آمیزی ویولون های مستعمرات فرانسوی بنفش، خانه های چوبی سنتی چوبی و Wat Roka Kandal - معبد زیبا است که متعلق به قرن 19 میباشد.

شهر تاپین مالزی

پنانگ و آیپو اکنون مقاصد توریستی اصلی در مالزی هستند. اما فراموش نکنید که جاده ی اصلی بین این 2 جازبه ی گردشگری در مسیر شهرهایذ کوچک قرار گرفته است، هر کدام با فضاهای شخصی و تاریخ خود برای گردشگران بسیار ارزشمند هستند. شاید تاپینگ از همه بیشترین ذخایر را داشته باشد: یک معدن سنگین ثروتمند، شاهد وقایع خونین و رشد سریع در قرن نوزدهم بوده اند. استعمارگران بریتانیایی پایه های خود را در اینجا قرار دادند و کلیساها، باغ ها و ساختمان های نئوکلاسیک را در بر دارند. این روزها، تاپینگ پیش از این در صدر جدول انتخاب گردشگران قرار دارد، در ریتم خسته کننده و کسل کننده ی شهر یک بازار بزرگ و سرگرم کننده قرار دارد. اما وقتی راجع به بازار تاپینگ صحبت میکنیم دقیقا از چه چیزی صحبت میکنیم دو سالن زیبای چوبی که ساخت انها بیش از 130 سال به طول انجامیده است، روز به روز میوه های روزانه را فروشندگان در این بازار به فروش میرسانند.

pic063129210001

گالری تصاویر
  • سفر به مقصدهای مقرون به صرفه در آسیا

    سفر به مقصدهای مقرون به صرفه در آسیا

    صراحتا میتوان گفت سفر به همه ی قسمت های آسیا به جز کشور ژاپن جز سفرهای ارزان قیمت به حساب می اید و ما در این لیست به صورت اختصار به بهترین مقاصد سفر آسیایی اشاره میکنیم، همچنین شایان ذکر است که پیدا کردن هتلی ارزان قیمت و مناسب در اکثر مناطق آسیا اگر بدانید که کجا باید به دنبال هتل بگردید کار راحتی خواهد بود. امید است که این مقاله در انتخاب کردن هرچه بهتر مسیر دلخواه شما عزیزان مفید واقع شود. ویتنام ، هانوی هانوی پایتخت تاریخی ویتنام، خود یک مقصد توریستی فوق العاده و پرطرفدار است که در واقع ترکیبی از معماری آسیایی و استعماریست. همانطور که ممکن است مشاهده ی موتور سواران برای افرادی که به تازگی وارد آسیا شده اند عجیب باشد اما تلاش برای عبور از خیابان و جان سالم به در بردن میتواند هیجان انگیز باشد، مواد اولیه ی غذایی بسیار مغذی و با کیفیت هستند و اگر شما برای غذا خوردن به یکی از رستوران های محلی هانوی بپیوندید در واقع میتوانید وعده ی غذایی با کیفیت و بسیار ارزان قیمت را نوش جان کنید اما این نکته را فراموش نکنید که رستوران های توریستی و نامبر وان هانوی هم بسیار ارزان قیمت هستند. از مکان های توریستی که در تور ویتنام نباید از دست داد میتوان به : معبد هوشی مین، و زندان هانوی هیلتون اشاره کرد. گوا، هند ایالت غربی هند مکانی برای بازدید از معابد و فرهنگ هندوستان نیست بلکه یک مجموعه ی ارزان قیمت از شهرک های ساحلی بسیار زیبا و ارزان قیمت میباشد مناسب برای به دست آوردن کمی آرامش و لذت بردن از نور آفتاب میباشد. هجم بیشتر توریست های این منطقه اروپاییان هستند با این حال شما هرگز هتل یا رستوران زنجیره ای در این منطقه پیدا نخواهید کرد و همه چیز حالت محلی خود را حفظ کرده است. بخارا، نپال برجسته ترین ویژگی کشور نپال برای اکثر مردم مناظر زرق و برق دار و طبیعت بکر و کوه پیمایی معروف آن است. توریست ها