• کشورهایی با بیشترین حوادث هواپیمایی در جهان

کشورهایی با بیشترین حوادث هواپیمایی در جهان

کشورهایی با بیشترین حوادث هواپیمایی در جهان

سوانح هوایی

یک تصادف هواپیمایی حادثه ای است که هنگامی رخ میدهد که مسافر یا هواپیما دچار آسیبی شود، این آسیب می تواند منجر به، مرگ، و آسیب هواپیما، انسان یا از دست دادن مسافران شود. ترس از پرواز، تقریبا همیشه ترس از داشتن یک حادثه اواسط پرواز است. هنگامی که سوانح هوایی رخ می دهد، آنها تقریبا بلافاصله توسط رسانه های خبری در سراسر جهان گزارش میشوند، در طول 5 سال گذشته، چند گزارش بروز شده است، به نظر می رسد که از اواخر 1990، سوانح کشنده هوایی در حال کاهش بوده است. با توجه به سوانح هوایی، به یاد داشته باشید که احتمال مرگ در یک سقوط بزرگ خطوط هوایی تجاری تنها 1 در 4.7 میلیون،است. این مقاله یک نگاه دقیق تری به سه کشور در جهان که بیشترین موارد از حوادث هواپیمایی گزارش شده را دارا هستند دارد.

ایالات متحده

در ابتدای این لیست ایالات متحده آمریکا قرار گرفته، که 788 سوانح هوایی از سال 1945 در آمریکا ثبت گردیده است. در این حوادث 10،625 مورد منجر مرگ شده اند. این آمار نشان نمی دهد که مسافرت هوایی در آمریکا امنیت کمتری نسبت به کشورهای دیگر دارد بلکه عوامل متعددی از جمله فرکانس سوانح هوایی، در پروازها تعیین کننده این حوادث نیز هستند. این رتبه بیشتر به دلیل این است که در آن بیشتر پرواز انجام می گیرد، ایالات متحده شلوغ ترین برنامه پرواز تجاری در جهان را دارد.

روسیه

روسیه در جایگاه دوم قرار گرفته، و بیشترین تعداد حوادث هواپیمایی منجر به مرگ و میر در جهان است. از سال 1945، خطوط هوایی در این کشور 360 حادثه و 7298 مرگ و میر گزارش شده است. اگر چه این کشور همچنین دارای یک بازار مسافرت هوایی شلوغ است، این نیز ممکن است به رکورد آن کمک کند. در سال 2011، روسیه خطرناک ترین کشور برای پرواز در نظر گرفته شد. در آن سال، روسیه تجربه 9 سوانح هوایی تجاری بود.

برزیل

شماره 3 برزیل است، با مجموع 185 سوانح هوایی و 2725 مرگ و میر. مانند ایالات متحده و روسیه، برزیل دارای درصد زیادی از ترافیک هوایی جهانی است. در سپتامبر 2006، یک پرواز از مانائوس به ریو دو ژانیرو باعث مرگ و میر 137 نفر شد. این حادثه، شناخته شده تر است از پروازهایی که از سال 1907، صورت گرفته و موجب بحران حمل و نقل هوایی در کشور شده است تا ژانویه سال 2008. تحقیقات در تکنولوژی حمل و نقل هوایی این کشور ، آموزش پرسنل، و زیرساخت های هواپیمایی انجام شد. در پاسخ به این تحقیقات، کنترل ترافیک هوایی برزیل دست به اعتصاب زدند، و با تاخیرعظیم پرواز، لغو، و اختلال کلی روبرو شدند.

pic430708210001

گالری تصاویر