• کنوانسیون جهانی گردشگری در ایران اقدام موثری مقابل تبلیغات منفی است

کنوانسیون جهانی گردشگری در ایران اقدام موثری مقابل تبلیغات منفی است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: میزبانی از کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، اقدامی تاثیرگذار در مقابل تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران است. کنوانسیون جهانی گردشگری در ایران اقدام موثری مقابل تبلیغات منفی است

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در نخستین جلسه کمیته راهبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری بر اهمیت برگزاری رویداد بین المللی هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از ششم تا 18 بهمن ماه سال جاری تاکید کرد.

وی افزود: با ایجاد تعامل و هماهنگی فرابخشی در قالب خرد جمعی، نیازهای الزامی و تاثیرگذار در برگزاری شایسته این رویداد مهم تعیین و با شکل گیری ابزارهای هماهنگی، تبلیغ مثبت و گسترده ای در راستای معرفی جمهوری اسلامی ایران توسط راهنمایان گردشگری از سراسر دنیا، انجام می شود.

رحمانی موحد با بیان اینکه برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از دو منظر اصلی دارای دستاوردهای مهمی خواهد بود، افزود: برگزاری رویدادی بین المللی در کنار میزبانی از راهنمایان گردشگری کشورهای مختلف، زمینه ای برای معرفی ظرفیت های گردشگری و نیز اقدامی تاثیرگذار در مقابل تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید.

رییس کمیته راهبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری همچنین با تاکید بر اینکه به خدمت گرفتن ظرفیت های فرابخشی در این رویداد سبب اعتلای نام ایران خواهد شد، افزود: این برنامه مسئولیتی فراتر از نگاه سازمانی بوده و تلاشی جمعی برای انعکاس داشته های بیشمار کشورمان به جهانیان را نیاز دارد.

رحمانی موحد همچنین با تاکید بر اهمیت غنای محتوای برنامه و بازدید راهنمایان در رویداد مذکور اظهار کرد: نیاز است هم راستا با تامین خدمات و امکانات پیش بینی شده برای مهمانان این رویداد، در راستای تقویت و غنی سازی محتوای برنامه ها نیز تلاش شود تا بهره مندی و دستاوردهای نهایی، در ابعاد و زوایای قابل انتظار محقق شود.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه پیشبرد امور اجرایی و برنامه ریزی کنوانسیون راهنمایان در دو سطح کمیته راهبری و دبیرخانه اجرایی تحقق یافته است، خاطرنشان کرد: نیاز است ارتباطات گسترده بخش ها و نهادهای موثر در برگزاری این رویداد هر 15 روز یک بار به صورت جلسات مستمر برگزار شود تا زنجیره یکپارچه از خدمات و برنامه هایی غنی پیش روی راهنمایان گردشگری مهمان گسترده شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دو نوع «پیش گشت» و «پس گشت» در جنب این رویداد، تهیه بسته های سفر مربوطه، تامین نیازهای مربوط به حمل و نقل، اقامت، محتوای برنامه ها، پنل های تخصصی و بسیاری دیگر از امکانات تدارک دیده شده، بخشی از نیازهای متعددی به شمار می آید که به یاری ورود و تعاملات فرابخشی سایر بخش های مرتبط محقق شده است.

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگ ترین رویدادهای بین المللی در حوزه راهنمایان حرفه ای گردشگری جهان، هر دو سال یک بار زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی (WFTGA) در یکی از کشورها عضو برگزار می شود.

کشورهای واجد شرایط برای میزبانی برگزاری کنوانسیون، درخواست نامزدی خود را به هیات مدیره فدراسیون اعلام می کنند و پس از بررسی های لازم و بازدید های مکرر از توانمندی ها و زیرساخت های گردشگری موجود در کشورهای متقاضی، کشور میزبان را انتخاب می شود.

جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار موفق به کسب عنوان میزبانی «کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری« در سال 2017 شده است.

این رویداد از تاریخ 6 لغایت 18 بهمن ماه سال جاری در تهران و برخی شهرهای کشورمان از جمله زنجان، همدان، شیراز، یزد و اصفهان برگزار می شود و در قالب برنامه های «پیش گشت»، «برپایی مجمع» و «پس گشت» طراحی شده است.

گردشگری

pic411655210001

گالری تصاویر