• رشد پنجاه درصدی سفر گردشگران خارجی به اصفهان

رشد پنجاه درصدی سفر گردشگران خارجی به اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: رشد سالانه ورود گردشگران خارجی به این استان ظرف سه سال اخیر بالای 50 درصد بوده است.

فریدون الله یاری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران پیش بینی کرد: آمار ورود گردشگران خارجی به این استان تا پایان برنامه ششم توسعه به چهار برابر سال 1394 برسد.

وی شمار گردشگران خارجی اصفهان را در سال 1394 تعداد 250 هزار نفر اعلام و بیان کرد: بر همین اساس این میزان تا پایان اجرای برنامه ششم توسعه به یک میلیون گردشگر افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان افزود: آمار ورود گردشگران فرهنگی به این استان در یک سال اخیر بطور چشمگیری رشد یافته که نشانگر افزایش اشتیاق جهانگردان جوان به ویژه اروپایی برای دیدن آثار فرهنگی و آشنایی با ایران است.

وی میانگین سنی گردشگران خارجی سالهای پیش اصفهان را بالای 50 سال ذکر و بیان کرد: سن گردشگران خارجی وارد شده به اصفهان در یک سال گذشته به 20 تا 30 سال کاهش یافته است.

الله یاری گردشگری را از محورهای توسعه اصفهان عنوان کرد و ادامه داد: با همت و همکاری مسئولان ذیربط در استان برنامه ریزی و فعالیتهای مطلوبی برای توسعه گردشگری انجام شده است.

وی ادامه داد: کشورهای آلمان، عراق، فرانسه، ایتالیا، چین، لبنان، اسپانیا، آمریکا، بحرین و ترکیه بیشترین سهم گردشگران خارجی استان اصفهان را داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان استقبال ملیتهای مختلف را نشانگر رشد و تعالی صنعت گردشگری ایران به ویژه استان اصفهان ذکر و بیان کرد: ظرف شش ماه نخست سال 94 بازدید از بناهای تاریخی و باستانی اصفهان 30 درصد رشد داشته و میزان استفاده گردشگران خارجی از اماکن اقامتی نیز 10 درصد افزایش یافته است.

pic203035210001

گالری تصاویر