• رایزنی رئیس سازمان گردشگری ایران با وزیر گردشگری تایلند

رایزنی رئیس سازمان گردشگری ایران با وزیر گردشگری تایلند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران روز دوشنبه با وزیر گردشگری و ورزش تایلند در بانکوک دیدار و برای توسعه همکاری ها در این بخش رایزنی کرد.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به همراه رئیس جمهوری کشورمان به تایلند سفر کرده است روز دوشنبه با کوپ کارن واتانا رانکول وزیر گردشگری این کشور جنوب شرق آسیا برای توسعه همکاری ها گفت وگو کرد.

حضور گردشگران تایلندی در ایران و دو طرفه کردن صنعت گردشگری و سرمایه گذاری تایلند در بخش های صنعت گردشگری ایران از محورهای گفت وگوی دو طرف بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان همچنین از طرف تایلندی دعوت کرد شرکت های این کشور در نمایشگاه گردشگری ایران که بهمن ماه سال جاری برگزار می شود، شرکت کنند.

معاون رئیس جمهوری کشورمان در سفر به تایلند با مدیران دو شرکت هتل ساز و سرمایه گذار بخش گردشگری تایلند نیز دیدار و نحوه همکاری بخش خصوصی گردشگری دو کشور برای توسعه روابط گردشگری و افزایش گردشگران تایلندی ورودی به ایران مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

آمار نشان می دهد تعداد گردشگران ایرانی که سال گذشته میلادی به تایلند سفر کردند با افزایش 20 درصدی به 88 هزار نفر رسید.

هدف صنعت گردشگری تایلند کسب درآمد بیش از 67 میلیارد دلاری در سال جاری میلادی است که این رقم 9.1 درصد بیشتر از درآمد سال 2015 است.

در سه سال گذشته روند ورود گردشگر خارجی به ایران نیز سالیانه حدود 10 درصد رشد داشته که این رقم بیش از دو برابر میانگین جهانی 4.6 درصد در کشورهای مختلف جهان است.

براساس برنامه پنجساله ششم باید تا پایان این برنامه 300 هتل چهار تا پنج ستاره جدید در ایران ساخته شود که 170 مورد آن تاکنون توسط بخش خصوصی در حال ساخت است و رایزنی با کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در این بخش در حال انجام است.

رایزنی رئیس سازمان گردشگری ایران با وزیر گردشگری تایلند برای توسعه همکاری ها

pic182035210001

گالری تصاویر