• توریست های چین، بزرگترین گروه گردشگران خارجی دنیا لقب گرفتند

توریست های چین، بزرگترین گروه گردشگران خارجی دنیا لقب گرفتند

پکن- بازدید 128 میلیون گردشگر چینی از کشورهای مختلف دنیا در سال جاری میلادی (2016) باعث شده تا عنوان «بزرگترین گروه گردشگران خارجی» جهان به توریست های این کشور اختصاص یابد. توریست های چین، بزرگترین گروه گردشگران خارجی دنیا لقب گرفتند.

به گزارش ایرنا و بر اساس ارقام موجود، سفر این تعداد گردشگر چینی به کشورهای دیگر نشان دهنده افزایش 10 برابری سفر این افراد نسبت به سال ۲۰۰۱ میلادی است.

آکادمی گردشگری چین در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد؛ این موضوع نشان دهنده آن است که شمار گردشگران چینی در خارج از کشور از گردشگران آمریکا و انگلیس نیز فراتر رفته است.

گردشگران کشور چین در سال گذشته میلادی (2015) برای سفرهای خارجی خود ۲۹۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه کرده اند که ۱۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ میلادی بوده است.

بر این اساس بیش از ۲۳ درصد از کل هزینه های گردشگری جهانی در سال ۲۰۱۵ میلادی متعلق به چینی ها بوده است.

همین گزارش نشان می دهد که صنعت گردشگری چین بیش از یک چهارم اشتغال زایی سال ۲۰۱۵ کشور را در مقایسه با صنایع دیگر به خود اختصاص داده است.

با این حساب چین در زمینه اعزام گردشگر به خارج، شمار گردشگران داخلی، مصرف گردشگران در داخل و خارج از کشور و همچنین اشتغال زایی در رتبه نخست دنیا قرار گرفته است.

آکادمی گردشگری چین از سال ۲۰۱۱ میلادی به این طرف همه ساله گزارشی در مورد گردشگری خارجی این کشور منتشر می کند.

سازمان جهانی گردشگری و سازمان جهانگردی چین پیشتر پیش بینی کرده اند که این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی به بزرگترین مقصد گردشگری جهان تبدیل خواهد شد.

چین قصد دارد در برنامه پنج ساله سیزدهم اقتصادی خود تا سال ۲۰۲۰ میلادی از صنایع خدماتی و گردشگری به عنوان موتورهای محرکه رشد اقتصادی بهره بگیرد.

پیشتر در چین رشد اقتصادی متکی بر صادرات و سرمایه گذاری مستقیم خارجی بود که با توجه به رکود اقتصادی در سراسر جهان این کشور در حال تغییر و اصلاح این ساختار و تمرکز بر بخش های دیگر از جمله گردشگری است.

رشد اقتصادی چین برای سال جاری میلادی بین شش و نیم تا هفت درصد پیش بینی شده و از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود شش ممیز هفت درصد بوده است.

گردشگری چین

pic259155210001

گالری تصاویر