Aysham
آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

برای راحتی و سهولت در سفر شما به تایلند میخواهیم شما را به طور کامل با اقلیم و آب و هوای تایلند آشنا کنیم. تایلند در تمام طول سال نسبتا گرم است، هرچند رسما سه فصل اصلی دارد. در تابستان (مارس - ژوئن)، درجه حرارت می تواند بیش از 40 درجه باشد، به خصوص در شمال شرقی تایلند و بانکوک. سال نو تایلندی، یا Songkran، در ماه آوریل، داغترین ماه رخ می دهد. برای تسکین خود از گرما، تایلندی ها در طول جشنواره سه روزه سونگ کران، به یکدیگرآب می پاشند. فصل بارانی (ژوئیه - اکتبر)، بارانهای سنگین که معمولا در اواخر بعدازظهر یا صبح زود اتفاق می افتد. درجه حرارت نسبتا بالا است، و با توجه به سطح رطوبت بالا می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. فصل استقبال فراوان فصل سرد (نوامبر - فوریه) است که آب و هوای نسبتا خشک و دلپذیر را به ارمغان می آورد. در طول روز، درجه حرارت به طور متوسط بیش از 35 درجه افزایش می یابد. برای مشاهده پکیج های تور تایلند از صفحه [(edit)|تور تایلند|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-تایلند] بازدید کنید. [(img)|1039541321842001B]

آب و هوای مالزی

آب و هوای مالزی

مالزی دارای آب و هوای استوایی است که به دلیل نزدیکی به استوا، هوای آن گرم و مرطوب است. مالزی با وجود آفتاب و آب و هوای گرم، مقصد بسیار زیبایی برای استراحت در تعطیلات است که بسیارمناسب میباشد برای بازدید، به جز مناطق ساحلی که به طور مستقیم تحت تاثیر بادهای موسمی هستند مانند جزیره Tioman و Redang. درجه حرارت در مالزی بین 29 تا 35 درجه سانتیگراد است و در طول روز 26 درجه سانتیگراد و 29 درجه سانتیگراد در شب می باشد، بسته به میزان بارندگی و نور خورشید متغیر است. به طور متوسط، مالزی روزانه حدود 6 ساعت تابش آفتاب همراه با ابر دارد که گاهی اوقات منجر به بارندگی می شود. همچنین بادهای موسمی که در اینجا وجود دارد باعث بارندگی هایی در فصلهای مختلف سال میشود. معمولا بین ماه می تا سپتامبر بارندگی به طرف غرب جزیره مالزی متمرکز میشود که این بر شهرهایی مانند کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی تاثیر می گذارد. از سوی دیگر، شمال شرقی مونسون از ماه نوامبر آغاز می شود و تا ماه مارس ادامه می یابد و بارش های سنگین را به مناطق حومه شرقی جزیره مالزی، مانند کویتان و بورنئو (صباح و ساراواک) می رساند. از آنجایی که این بادهای موسمی بسیار قوی هستند، اغلب بارانهای سنگین را در سمت غرب جزیره مالایا در طول این دوره به بار می آورد. با این حال، در روز معمولا گرم و آفتابی است، و بارانهای سنگین تنها در شبهای بعد به وقوع می پیوندند. این باعث می شود بیشترین مقصد، مخصوصا شهرهای، مناسب برای بازدید در طول سال باشد. این تنها شهرهای ساحلی و جزایر ساحل شرقی است که ممکن است برای بازدید نامناسب باشد؛ زیرا بادهای سنگین و بارانهای شدید بر فعالیتهای ساحلی تاثیر می گذارد. مالزی خود را عملا از بلایای طبیعی بزرگی مانند تونادو، طوفان، اختلالات آتشفشانی و زمین لرزه آزاد می کند و باعث می شود که این منطقه بسیار امن باشد. باد یک اثر خنک کننده را در آب و هوا به وجود می آورد. درجه حرارت به طور کلی کاهش می یابد همانطور که در ارتفاع بالا می رود، مانند Cameron Highlands واقع در ارتفاعات، که بیشتر آب و هوای قاره ای دارد. برای مشاهده پکیج های تور مالزی از صفحه [(edit)|تور مالزی|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-مالزی] بازدید کنید. [(img)|1039548251842001B]

آب و هوای چین

آب و هوای چین

آب و هوای چین از منطقه تا منطقه متفاوت است، زیرا کشور عظیمی است! در شمال شرقی، تابستان گرم و خشک است و زمستان سرد می شود. مناطق شمالی و مرکزی دارای بارش باران مکرر همراه با تابستان های گرم و زمستان های سرد است. در جنوب شرقی، بارش های فراوان، تابستان های نیمه گرمسیری و زمستان های سرد وجود دارد. سیلاب می تواند در مناطق مرکزی، جنوبی و غربی رخ دهد و کشور به طور کلی می تواند زمین لرزه را تجربه کند. آب و هوا در شانگهای شبیه به ساحل جنوب شرقی ایالات متحده است، به جز اینکه تابستان آن بسیار گرم است. بهار (اواسط مارس تا اواسط ماه مه) عموما خفیف با بارندگی گاه به گاه است و تابستان (اواسط ماه مه تا اواسط سپتامبر) گرم و مرطوب است. زمستان (اواسط نوامبر تا اواسط ماه مارس) مرطوب و سرد است و درجه حرارت آن به کمتر از صفر می رسد، و پاییز (اواخر سپتامبر تا اواخر اکتبر) خوش طعم ترین فصل است، نه بیش از حد گرم و نه بیش از حد بارانی است، هر چند باران سنگین می تواند هر زمان شروع به باریدن کند. آوریل تا اواسط ماه مه احتمالا بهترین زمان برای بازدید از شانگهای و نیز در پاییز است. تابستان می تواند برای استراحت بیش از حد گرم و مرطوب باشد، بنابراین بهترین راه برای لذت بردن از سفر خود سفر به اینجا در فصل پاییز میباشد. فصل بارانی بین ماه های ژوئن و سپتامبر است و بارش باران گاه به گاه در طول سال وجود دارد. آب و هوای گوانجو گرمسیری است. دمای متوسط سالیانه 22 درجه سانتیگراد است. ماه آگوست گرمترین ماه است، با میانگین درجه حرارت 28 درجه. ماه ژانویه سردترین ماه است، با میانگین 13 درجه. فصل بارانی بین ماه های آوریل و اوت میباشد. میانگین بارندگی سالانه 1720 میلی متر است. چین، یک سرزمین عظیم دارای شرایط آب و هوایی متفاوت است. چین دارای مناطق مختلف با میزان دما و بارش باران متفاوت است،و از جمله مناطق موسمی قاره آسیا است. در زمستان بیشتر مناطق سرد و خشک هستند، اما تابستان های چین گرم و بارانی است. پکن، واقع در شمال چین، اغلب می تواند در طول سال، آب و هوای شدیدی را تجربه کند، گرما در تابستان در دمای 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) و در زمستان دما به 20 درجه سانتیگراد (-4 درجه فارنهایت) برسد. شانگهای دارای چهار فصل خاص است؛ یک بهار دلپذیر و گرم، تابستان گرم و بارانی، پاییز راحت و سرد و زمستان گرم و سرد است. شنژن در جنوب چین واقع شده و دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است. آب و هوا سالها طول می کشد که نسبت به پکن و شانگهای ثابت باشد و در تابستان و زمستان چنان تغییرات دمای شدیدی وجود ندارد. برای مشاهده پکیج های تور چین از صفحه [(edit)|تور چین|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-چین] بازدید کنید. [(img)|1039548351842001B]

آب و هوای دبی

آب و هوای دبی

دبی دارای آب و هوای بیابانی گرمسیری است، با توجه به موقعیت آن در کمربند بیابان شمالی. تابستان بسیار گرم و مرطوب است با میانگین دمای بالا در حدود 41 درجه سانتیگراد (106 درجه فارنهایت) و پایین ترین دما در هنگام شب در حدود 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) است. بالاترین دما ثبت شده در دبی در سال 2002 به میزان 55 درجه سانتی گراد (131 درجه فارنهایت) بود. در سراسر سال بیشتر روز ها آفتابی میباشد. زمستان های گرم و کوتاه با متوسط درجه حرارت 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) و پایین ترین در هنگام شب 14 درجه سانتیگراد (57 درجه فارنهایت) است. با این حال، در چند دهه گذشته میزان بارش با افزایش بارندگی تا 150 میلیمتر (5.91 در سال) افزایش یافته است. آب و هوا در دبی می تواند بارندگی های کوتاه و نامنظم معمولی را در خاورمیانه به ارمغان بیاورد. بیشترین بارش در دسامبر تا مارس رخ می دهد. آب و هوا بین دسامبر و مارس گرم باقی می ماند و مناسب ترین شرایط آب و هوایی در سال را دارا است.

برای مشاهده پکیج های تور دبی از صفحه تور دبی بازدید کنید.

@val3

رطوبت در نزدیکی ساحل بین 50 تا 60 درصد است. در تابستان، آب و هوای دبی خیلی گرم، خشک و مرطوب است و دمای هوا در بسیاری از روزها به 45 درجه سانتیگراد می رسد (113 درجه فارنهایت). حتی دمای دریا به دمای 37 درجه سانتیگراد (99 درجه فارنهایت) می رسد، در حالی که متوسط رطوبت بیش از 90 درصد است. بارندگی در دبی کم است و مدت زیادی طول نخواهد کشید. در طول فصل زمستان بین دسامبر و مارس، به شکل بارش های کوتاه و بارندگی گاه به گاه، اغلب باران می آید. به طور متوسط بارش باران تنها پنج روز در سال است.

فوریه مرطوب ترین ماه در دبی با میانگین 35 میلی متر (1.4 اینچ) باران است. آب و هوا در دبی در ماه ژوئن بسیار خشک است و باران کم یا بدون باران است. بارندگی در ماه های ژانویه، آوریل، جولای، اکتبر و نوامبر حدودا متوسط است، در حالی که بارندگی در ماه های مه، اوت و سپتامبر نسبتا کم است.

اوت داغترین ماه در دبی با دمای متوسط 36 درجه سانتیگراد (96 درجه فارنهایت) و سردترین ماه ژانویه با دمای 19 درجه سانتیگراد (66 درجه فارنهایت) است و روزانه ترین روز آفتابی در 12 ژوئن است. مرطوب ترین ماه فوریه با متوسط 40 میلی متر باران است. بهترین ماه برای شنا کردن در ماه اوت است که میانگین دمای دریا 33 درجه سانتیگراد است (91 درجه فارنهایت).

یکی دیگر از ویژگی های آب و هوای دبی، به خصوص در طول تابستان، سیستم های کم فشار است که در سراسر کشور ایجاد می شود که باد قوی را در شمال غربی به وجود می آورد که به عنوان "شامال" شناخته می شود که از عربستان می آید و تا زمانی که به دبی می رسد، اغلب شدید می شود و شن های بیابانی را همراه خود به صورت ذرات معلق در هوا می آورد، که باعث کاهش دید و آلودگی هوا است که بعضی اوقات ممکن است چند روز طول بکشد.

شایان ذکر است که آب و هوای دبی از منطقه تا منطقه متفاوت است، زیرا درجه حرارت و رطوبت بین خط ساحلی و بیابان متفاوت است. در طول زمستان، درجه حرارت در خط ساحلی گرمتر است، در حالی که در صحرا بسیار سرد است و رطوبت در خط ساحلی بیشتر از گرمای خشک بیابان است. حتی دمای دریا می تواند تا 37 درجه سانتیگراد با رطوبت بیش از 90 درصد برسد.

 حتما مشاهده کنید : ویزا چند روزه صادر میشود؟ ویزای دبی چند روزه میاد؟

میانگین دما دبی

@val3

کمترین و بیشترین دما میانگین دبی

@val3

میانگین بارش دبی

@val3

میانگین تابش روزانه آفتاب در سال

@val3

میانگین دمای دریا دبی

@val3

پیشنهادات ما : تور یونان - تور اسپانیا - تور اروپا

آب و هوای مالدیو

آب و هوای مالدیو

مالدیو در جنوب غربی سریلانکا و هند واقع شده است و یک کشور جزیره ای است که یکی از برجسته ترین مکان ها در اقیانوس هند است. مقصدی بسیار جالب برای گذراندن تعطیلات میباشد، مالدیو یک استراحتگاه گرمسیری و مناسب است و آب و هوا آن تغییرات بسیار کمی دارد با وجود اینکه دو فصل مشخص دارد. از آنجایی که بادهای موسومی شمال شرقی در طول یک فصل مرطوب که از ماه مه تا اکتبر به وقوع می پیوندد، کنتراست قابل توجهی از دوره بین نوامبر و آوریل، زمانی که خورشید به مدت ساعت ها در هر روز میدرخشد و فصل خشک، که مناسب تعطیلات است بازدیدکنندگان را از سراسر جهان جذب می کند. اگرچه درجه حرارت متوسط در مالدیو در طول سال نوسان دارد، اما آب و هوا در تمام منطقه ثابت باقی می ماند. در حالی که بارش باران کمی در جنوب در فصل مرطوب وجود دارد، درجه حرارت معمولا به طور متوسط به 30 درجه سانتیگراد میرسد، و در ایام خنک به طور متوسط 25 درجه سانتیگراد در طول سال است. با وجود این ثبات دما، تغییرات آب و هوایی تهدیدی برای مالدیوی ها به عنوان مقصد پرطرفدار تعطیلات است و این جزیره همچنان در معرض خطر بلای سیل در اثر افزایش انتشار کربن و گرم شدن کره زمین قرار دارد. فصل خشک فصل خشک سال موجب ورود تعداد عظیمی از بازدیدکنندگان می شود زیرا مردم از سراسر جهان به مالدیو سفر می کنند تا از آب و هوای منحصر به فرد مالدیو لذت ببرند. فصل خشک سال در پایان ماه نوامبر آغاز می شود، که در فصل بهار باد موسمی شمال شرقی می رسد و تا اواخر ماه آوریل، طلسم آب و هوای خشک و آفتابی را به وجود می آورد. در طول فصل خشک 8 ساعت آفتابی روزانه وجود دارد که طی آن درجه حرارت آب به 25 درجه میرسد. این بدان معنا نیست که باران در فصل خشک رخ نمیدهد، اما کم است. در فصل خشک احتمال وقوع طوفان و باد وکم است، به طوری که دریاها آرام تر است و همچنین برای غواصان و شناگران قابل دسترس تر است. در طول این فصل معمولا درجه حرارت حدود 29 درجه سانتیگراد ثبت می شود، هرچند سطح رطوبت بسیار کاهش یافته است و این باعث می شود که اقامت راحت تر باشد برای بازدید کنندگان. فصل مرطوب گرچه درجه حرارت اغلب به بیش از 30 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و رطوبت در فصل مرطوب افزایش می یابد، ماه های تابستان و پاییز همچنان میزان بارش و باد قوی را مشاهده می کنند. با وجود این، شمار قابل توجهی از مسافران باقی می مانند که در این دوره از مالدیو دیدن میکنند، عمدتا به دلیل صرفه جویی در مقدار پولی است که می توانند با رزرو پرواز و اقامت در خارج از فصل تعطیلات ذخیره شود. از اواسط آوریل تا پایان ماه اکتبر، فصل مرطوب به ندرت دمایی کمتر از 27 درجه سانتیگراد را تجربه می کند، در حالی که اوج آن معمولا 33 درجه سلسیوس را نشان می دهد. میانگین بارندگی سالانه که در سالیان متمادی است، تقریبا 2540 میلیمتر در شمال این جزیره است و در منطقه ی جنوبی 810 3 میلیمتر. اکثر این بارش ها در طول ماه های ژوئن و اوت، اتفاق می افتد. دلیل اینکه در جنوب مالدیو، اکثریت بارش ها دریافت می شود، ناشی از روندی به طور عمده در جنوب غربی رودها است. این در میزان متوسط بارش باران که در مناطق مختلف ثبت می شود، منعکس می شود، در حالی که جزایر جنوبی مانند Seenu حدود 2300 میلی متر بارندگی در هر سال ثبت شده است. در مقابل، جزیره شمالی Baa به طور متوسط حدود 1800 میلی متر بارندگی در طول سال را ثبت کرده است. برای مشاهده پکیج های تور مالدیو از صفحه [(edit)|تور مالدیو|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-مالدیو] بازدید کنید. [(img)|1039541351842001B]

آب و هوای ویتنام

آب و هوای ویتنام

ویتنام اغلب به عنوان یک شهر با جنگل های پر از تپه و سواحل گرم شناخته میشود، اما آب و هوای کشور کاملا متفاوت است، هوای سرد و حتی برف در سرزمین های شمالی ویتنام دو فصل مصنوعی متمایز را به ارمغان می آورد. در حالی که جنوب غربی هوای مرطوب را در خود جا داده است، از طرف دیگر باد موسمی شمال شرقی، رطوبت، دمای هوای سرد و خشکی هوا را به جنوب ویتنام ارائه می دهد. ویتنام شمالی دارای چهار فصل است: در طی ماه های زمستان اواسط ماه دسامبر تا فوریه، ممکن است گاهی اوقات دمای هوا به 5 تا 6 درجه سانتی گراد برسد، حتی در مناطق کوهستانی زیر صفر هم میرسد. برای مشاهده پکیج های تور ویتنام از صفحه [(edit)|تور ویتنام|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-ویتنام] بازدید کنید. [(img)|1039548331842001B] ماه های تابستان ماه ژوئن و جولای گرم است و دمای هوا در آن به 35 درجه سانتی گراد می رسد. باران های ملایم و درجه حرارت دلپذیر تر در پاییز، اوت-نوامبر و در بهار، مارس-آوریل می آید. مرکز ویتنام دارای درجه حرارت گرم سال، با داغ ترین ماه های اواسط سال میباشد، و ماه های خنک تر و خشک تر از نوامبر تا آوریل. جنوب ویتنام دارای فصل خشک از ماه نوامبر تا آوریل و فصل خیس از ماه مه تا اکتبر است. به طور کلی، ویتنام آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری را در خود جای داده و به جز چند ماه در سال در مناطق شمالی شهر، هرگز نگران آب و هوای نباشید. اما یک چتر به همراه داشته باشید در ماه جولای تا نوامبر، ماه های بارانی ویتنام میباشد. هوشی مین آب و هوای موسمی گرمسیری دارد و بسیار گرم و مرطوب است. صرف نظر از هر زمان سال، هرگز در این شهر جنوب شرقی ویتنام بیش از یک لایه لباس نپوشید. شهر هوشی مین دارای دو فصل متمایز است، ماه های شمال شرقی مصنوعی از ماه نوامبر تا آوریل و ماه های بارانی جنوب غربی ماه های مه تا اکتبر. سطح رطوبت در طول سال به طور متوسط 75٪ است اما در فصل بارانی بالاتر است. بهترین زمان برای بازدید از شهر هوشی مین در طول ماه های خشک از دسامبر تا مارس، زمانی که درجه حرارت بین 21 و 34درجه است. بسیاری از مردم دوست دارند در فستیوال تیت (سال نو ویتنامی) در اواخر ژانویه یا اوایل ماه فوریه از هوشی مین بازدید کنند. شهر هانوی دارای آب و هوای گرم و مرطوب معمولی در شمال ویتنام میباشد با یک فصل خشک از ماه نوامبر تا آوریل و یک فصل مرطوب از ماه مه تا اکتبر. ماه های ژوئن تا اوت معمولا داغترین و مرطوب ترین هستند. بهترین زمان برای آمدن به هانوی سپتامبر تا نوامبر و یا از ماه مارس تا آوریل میباشد، زمانی که هوا ملایم است. دما در این ماهها بین 18 تا 30 درجه سانتیگراد است و روزها نسبتا خشک هستند. از ماه نوامبر تا مارس، باران کمتر است، اما در شب می تواند بسیار سرد باشد.

آب و هوای ترکیه

آب و هوای ترکیه

ترکیه در موقعیت جغرافیایی بزرگ مدیترانه ای قرار دارد که شرایط آب و هوایی کاملا متراکم و طبیعت متنوع با چشم اندازهای زیبا دارد؛ همراه با کوه هایی که به طور موازی با سواحل کشیده شده اند، منجر به تفاوت های قابل توجه در شرایط آب و هوایی از یک منطقه به سوی دیگر می شود. در حالی که مناطق ساحلی از شرایط آب و هوایی ملایم تر برخوردار هستند، فلات Anatolian داخلی آن به شدت تابستان های گرم و زمستان های سرد با بارش باران محدود را تجربه می کنند. مناطق متنوع ترکیه به علت توپوگرافی نامنظم، دارای شرایط آب و هوایی مختلف هستند. کوههای توروس نزدیک ساحل هستند و ابرهای بارانی نمیتوانند به قسمت داخلی کشور نفوذ کنند. برای مشاهده پکیج های تور ترکیه از صفحه [(edit)|تور ترکیه|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-ترکیه] بازدید کنید. [(img)|1039549331842001B] ترکیه با دریای سیاه و گرجستان و ارمنستان در شمال شرق، ایران در شرق، عراق در جنوب شرقی، سوریه و دریای مدیترانه در جنوب، دریای اژه در غرب، و یونان و بلغارستان در مرز شمال غربی هم مرز است. آب و هوای ترکیه، مانند موقعیت آن، کم و بیش پیچیده است. ترکیه به 7 منطقه مختلف تقسیم شده است: مرمره، ساحل دریای سیاه، آناتولی شرقی، جنوب شرقی آناتولی، آناتولی مرکزی، مدیترانه و اژه. هر منطقه دارای آب و هوای بسیار متفاوت است که عمدتا توسط نزدیکی آن به دامنه های کوه و دریاها و اقیانوس های مختلف تاثیر می پذیرد. در کل، مراتع، دریای اژه و مدیترانه دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و زمستان های خفیف و مرطوب است. شرق کشور کوهستانی است با تابستان های گرم و زمستان برفی و بسیار سرد. مركز تركيه كه در فلات داخلي واقع شده است،دارای بارش باران و زمستان بسيار سرد است. شمال غرب ترکیه منطقه مرمره در شمال غربی ترکیه در استانبول، بزرگترین شهر کشور تبدیل شده است. استانبول در دریای مرمره قرار دارد که دریای داخلی است که بخش آسیایی ترکیه را از بخش اروپایی آن جدا می کند و دریای سیاه را به دریای اژه وصل می کند. در نتیجه نزدیکی آن به ساحل، استانبول و منطقه اطراف آن آب و هوای قاره ای معتدل را تجربه می کنند. شرایط آب و هوایی یک مقدار خنک تر از آب و هوای مدیترانه ای است. این منطقه در وسط توسط دریای مرمره و تنگه بسفور باریک (که همچنین به عنوان تنگه استانبول شناخته می شود) تقسیم شده است، با جریانهای قوی و سرد که فقط شناگران ماهر در آن شنا میکنند. ترکیه به عنوان نقطه تلاقی فرهنگی بین شرق و غرب شناخته شده است. آب و هوا در ترکیه همچنین نقطه دیدی برای تعدادی از اقلیم های مشخص و الگوهای آب و هوایی است. مناطق ساحلی در امتداد دریای مدیترانه و دریای اژه از آب و هوای مدیترانه برخوردار هستند که از لحاظ سرد و مرطوب و تابستان های گرم و خشک مشخص می شود. این مناطق ساحلی در طول دوره تابستان از پایان ماه تا سپتامبر با ورود گردشگران محبوب هستند. آب و هوا در منطقه دریای اژه ترکیه در طول سال، حتی در زمستان اروپا نیز عالی است. آب و هوا در ترکیه در امتداد بخش شرقی کشور بهترین استفاده در اواخر بهار (از آوریل تا می) یا اوایل پاییز (سپتامبر تا اواخر ماه اکتبر) است. آب و هوای ترکیه و آب و هوا در ساحل دریای سیاه، آب و هوای قاره ای است. فصل چهارم بسیار متمایز است و در تابستان شهرهای مرزی دریای سیاه با توریست ها و مسافرانی که مشتاق لذت بردن از آب و هوا تابستان هستند، غرق می شوند. آب و هوا فلات آناتولی یک آب و هوای استپ است (اختلاف دما زیاد بین روز و شب وجود دارد). بارش کم است و برف بیشتر است. در آناتولی غربی، آب و هوای مدیترانه ای با درجه حرارت متوسط 9 درجه سانتیگراد در زمستان و 29 درجه سانتیگراد در تابستان وجود دارد. در ساحل جنوبی آناتولی، شرایط آب و هوایی مشابه وجود دارد. آب و هوا در منطقه دریای سیاه مرطوب است (تابستان 23 درجه سانتی گراد، زمستان 7 درجه سانتیگراد). در منطقه آناتولی شرقی، زمستان طولانی وجود دارد و برف از نوامبر تا انتهای ماه آوریل باقی می ماند (میانگین دمای زمستان -13 درجه سانتی گراد و در تابستان 17 درجه سانتیگراد است). در منطقه جنوب شرقی آناتولی، تابستان گرم و خشک است، با درجه حرارت بالاتر از 30 درجه سانتی گراد. بهار و پاییز به طور کلی خفیف است، اما در هر دو فصل، تغییرات ناگهانی گرم و سرد در منطقه اغلب رخ می دهد. تابستان در ترکیه تابستان، داغ ترین فصل برای بازدید از ترکیه است با درجه حرارت تابستان، شنا، حمام آفتاب، رستوران های ساحلی، تراسهای باغ تابستانی و غواصی غنی را تجربه کنید. فصل تابستان در ترکیه (ژوئن، جولای، آگوست) در پنج منطقه از هفت منطقه مجزا در ترکیه بسیار گرم است، اما معمولا در طول شبانه روز، بدون باران و سرد است. ساحل دریای اژه و مدیترانه زمستان های سرد و بارانی دارد و تابستان های گرم و مرطوب خشک. زمستان در ترکیه فصل زمستان یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از ترکیه است، برای تجربه زندگی محلی، اسکی و دیگر ورزش های زمستانی. فصل زمستان در ترکیه (دسامبر، ژانویه و فوریه) می تواند سرد، بارانی و برفی باشد، با روزهای سرد و روزهای آفتابی، در همه جا به جز جنوب شرقی که معتدل باقی می مانند. ترکیه بیشترین بارندگی را در فصل زمستان دریافت می کند. بهار در ترکیه فصل بهار برای دیدار از ترکیه برای لذت بردن از طبیعت زیبا، زندگی محلی، درجه حرارت کم بسیار خوب است. بهار در ترکیه (مارس، آوریل، می) است، زیرا هوا در سراسر کشور نسبتا متوسط است و روزها طولانی هستند. پاییز در ترکیه فصل پاییز (سپتامبر، اکتبر، نوامبر) برای دیدار از ترکیه با آب و هوای بسیار ملایم بسیار مناسب است برای بازدید سایت های تاریخی، درجه حرارت مناسب، زندگی محلی و طبیعت منحصر به فرد را تجربه کنید. روزها کوتاه تر می شوند و باران در ماه اکتبر در ترکیه شروع می شود.

آب و هوای سریلانکا

آب و هوای سریلانکا

برای راحتی و سهولت در سفر شما به سریلانکا میخواهیم شما را به طور کامل با اقلیم و آب و هوای سریلانکا آشنا کنیم. سریلانکا جزیره ای گرمسیری، با آب و هوای معمولا در تمام طول سال متعادل اما فصل ها در واقع به خشک و مرطوب تقسیم میشوند. اگر شما قصد دارید در مناطق ساحلی ساکن شوید ، لباس های سبک نخی کافی خواهد بود. بهترین زمان برای بازدید از سواحل غرب و جنوب از دسامبر تا مارس است، در حالی که بهترین آب و هوا در ساحل شرقی از آوریل / می و تا سپتامبر است. برای مشاهده پکیج های تور سریلانکا از صفحه [(edit)|تور سریلانکا|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-سریلانکا] بازدید کنید. [(img)|1039549911842001B] موقعیت سریلانکا در نزدیکی اکواتور به معنی آن است که درجه حرارت در طول سال به نسبت ثابت باقی می ماند. مناطق ساحلی از دمای متوسط روزانه در حدود 26 تا 30 درجه سانتیگراد (معمولا در طول داغترین بخش روز به خوبی به 30 درجه سانتی گراد می رسد). درجه حرارت با ارتفاع کاهش می یابد، به درجه ی متوسط 18-22 درجه سانتیگراد در کندی کاهش می یابد و به 14 و 17 درجه سانتی گراد در Nuwara Eliya میرسد و بالاترین بخش های جزیره خنک می شود - شب ها در تپه ها هوا کاملا سرد و دمای هوا گاهی اوقات نزدیک به انجماد رطوبت میرسد و در نواحی جنوب غربی نزول درصد نزولی و تقریبا 60 تا 80 درصد در سایر نقاط جزیره افزایش می یابد. در کل، بهتر است که در ماه های دسامبر تا مارس برای سفر به این جزیره اقدام کنیم؛ زیرا در این زمان با تعطیلات کریسمس و سال نو نیز مصادف است؛ از این فرصت استفاده کنید و تعطیلات خود را در سریلانکا به سر ببرید.

آب و هوای فیلیپین

آب و هوای فیلیپین

آب و هوای فیلیپین آب و هوایی بارانی و گرمسیری است که دو ویژگی اصلی آن درجه حرارت بالا و رطوبت بالا است. هرماه میتوان انتظار باران را داشت. فصل بارانی در طول ماههای ژوئن تا اکتبر رخ می دهد. بین ماههای دسامبر و مه، فیلیپین ماه های خشک سال را تجربه می کند، زمانی که دمای هوا افزایش می یابد. طوفان به احتمال زیاد در ماه نوامبر رخ می دهد. مانیل و بیشتر مناطق فیلیپین گرم و گرد و خاکی از ماه مارس تا می، زمانی که درجه حرارت به حدود 99 درجه فارنهایت (37 درجه سانتیگراد) می رسد. با این حال، تغییرات در آب و هوا با توجه به منطقه وجود دارد؛ به عنوان مثال، در امتداد دره شرقی، فصل بارانی به طور کلی از دسامبر تا مارس اجرا می شود، و معمولا خشک است، زمانی که بقیه کشور در مرطوب ترین آن قرار دارد. دمای متوسط در سطح دریا به ندرت زیر 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) می شود، بنابراین ممکن است سالها طول بکشد تا شناور اقیانوس آرام باشد. بهترین زمان برای بازدید از فیلیپین بین نوامبر و آوریل است؛ با این حال، هشدار داده میشود که این فصل توریستی پایتخت است و بنابراین قیمت مسکن و پروازها بیشتر خواهد شد. این کشور در طی عید پاک نیز بسیار شلوغ است. مسافران همچنین باید توجه داشته باشند که هوا در فیلیپین در سال های اخیر کمتر قابل پیش بینی بوده است. برای مشاهده پکیج های تور فیلیپین از صفحه [(edit)|تور فیلیپین|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-فیلیپین] بازدید کنید. [(img)|1039546911842001B]

آب و هوای سنگاپور

آب و هوای سنگاپور

آب و هوای سنگاپور گرم و مرطوب است، این شهر کوچک فقط 137 کیلومتر بالاتر از خط استوا واقع شده است. دمای متوسط 31 درجه سانتی گراد در روز و 24 درجه سانتیگراد در شب است. قدم زدن در ظهر می تواند یک چالش واقعی باشد، خصوصا در ماه های آوریل و مه که رطوبت نسبی بالاتر از 80٪ باشد. آب و هوای سنگاپور، مانند دیگر مناطق آسیای جنوب شرقی، تا حد زیادی تحت تاثیر بادهای موسمی است. موسمی شمال شرقی (نوامبر-مارس) موجب بروز باران های سنگین و رعد و برق می شود که گاهی اوقات شبانه می مانند. ماه ژوئن داغ ترین ماه است، پس از آن بادهای موسمی جنوب غربی می آیند و آب و هوای نسبتا خشک را به وجود می آورند. بهترین زمان برای رفتن به سنگاپور: ژوئن تا اوت (ماهانه 24-31 درجه سانتیگراد). با وجود آب و هوای گرم در سنگاپور، این کشور با تهویه مطبوع تقریبا در همه جا برخوردار است.

آب و هوای بالی

آب و هوای بالی

آب و هوای بالی شامل دو فصل میشود: خشک و مرطوب، هرچند شما می توانید روزهای گرم و مرطوب را در طول سال انتظار داشته باشید. فصل خشک سپتامبر با روزهای آفتابی معمولی و دمای متوسط 31 درجه سانتیگراد است. بیشتر اواسط سال بهترین زمان برای رفتن به بالی را در نظر بگیرید، که هوایی بینظیر و خوبی را برای لذت بردن از آفتاب، شن و ماسه و گشت و گذار ارائه می دهد. فصل مرطوب از اکتبر تا آوریل با بارش باران همراه است. ماه های بادخیز بین ژوئن و اوت هستند. بهترین زمان برای رفتن به بالی: مه تا اوت هوا ممکن است متفاوت باشد، اما زمان های خنک تر در بالی، بهترین زمان برای بازدید از بالی می تا آگوست است، زمانی که سطح رطوبت در جزیره در پایین ترین مقدار قرار دارد. در طول این دوره هوای خشک و دلپذیر انجام فعالیت هایی در فضای باز و تورهای گشت و گذار در سرزمین های بالی بسیار مناسب است. آسمان در بالی نیز در این زمان روشن و آبی است که این امر برای عکاسی در فضای باز و ثبت منظره های زیبا مناسب است. برای مشاهده پکیج های تور بالی از صفحه [(edit)|تور بالی|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-بالی] بازدید کنید. [(img)|1039542021842001B] پرطرفدارترین زمان در بالی داغ ترین ماه های بالی است یعنی آوریل و اکتبر، زمانی که دمای روز به 32 درجه سانتیگراد می رسد. میزان رطوبت در مناطق ساحلی می تواند تا 75 درصد افزایش یابد و این جزیره 12 ساعت نور خورشید را با میانگین روزانه 27 تا 32 درجه سانتیگراد دریافت می کند. در همین حال، دمای متوسط روزانه در کوه ها به طور متوسط 21 تا 27 درجه سانتیگراد است که در طول شب به شدت کاهش می یابد. طلوع: بین 05:50 تا 06:23 غروب: بین 18:15 و 18:47 فصل خلوت در بالی از نظر رزرو هتل تقریبا در سه ماهه اول سال (درست بعد از سال نو، از ژانویه تا مارس) و در سه ماهه آخر سال(اکتبر تا نوامبر، با ماه دسامبر). آب و هوای مرطوب بالی نیز در این ماه میباشد که مردم چتر و کت بارانی خود را در دست دارند. در این زمان می توانید انتظار هتل های قیمت پایین تر را داشته باشید، همراه با انواع مزایای ارائه شده. شما همچنین می توانید جمعیت و شلوغی کمتری را در این ماه ها ببینید، با جاده های خلوت تر و زمان دسترسی سریع تر از هتل خود به مکان های مورد علاقه در تعطیلات خاص ملی. دلیل این صحنه "ساکت" این است که بسیاری از مردم غیربومی بالی در جزیره که برای گذراندن تعطیلات به این جزیره زیبا می آیند حضور ندارند. شرایط مشابهی در مناطق پرجمعیت جنوبی و مناطق کسب و کار بالی نیز وجود دارد. انتظار می رود فصل بهار در بالی در اطراف کریسمس و سال نو، از 24 دسامبر تا 5 ژانویه شلوغ ترین فصل باشد. فصل خشک، که همزمان با تعطیلات مدرسه، بین 1 ژوئیه تا 30 سپتامبر است.

آب و هوای هند

آب و هوای هند

تابستان های هند در پایان ماه فوریه آغاز می شود و تا پایان ماه می ادامه دارد و این زمان برای بازدید از آن بهتر است. از ماه آگوست سفرهای بازدیدكنندگان آغاز می شود و تا اكتبر در اوج تورهای فصل میباشد. اگر شما نمیتوانید گرما را تحمل کنید، به سمت تپه ها بروید چون به دلیل وجود هیمالیا به خاطر قله های برفی خود حتی در اواسط تابستان مشهوراست. آب و هوای هند طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی را در مقیاس وسیع جغرافیایی و توپوگرافی های گوناگون به وجود می آورد که باعث می شود تعاریف دشوار باشد. براساس سیستم Köppen، هندوستان دارای شش نوع زیرمجموعه آب و هوایی است که شامل کویر خشک در غرب، تپه آلپاین و یخچالهای طبیعی در شمال و مناطق گرمسیری مرطوب از جنگل های بارانی در جنوب غربی و جزایر است. بسیاری از مناطق دارای آب و هوای کاملا متفاوت میباشد. کشور دارای چهار فصل است: زمستان (دسامبر، ژانویه و فوریه)، تابستان (ماه مارس، آوریل و مه)، فصل بارانی (ژوئن تا سپتامبر) و دوره پس از موسمی (از اکتبر تا نوامبر). برای مشاهده پکیج های تور هند از صفحه [(edit)|تور هند|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-هند] بازدید کنید. [(img)|1039543431842001B] جغرافیا و زمین شناسی هند از لحاظ اقلیمی محوری است؛ صحرای تور در شمال غربی و هیمالیا در شمال کار می کنند تا یک رژیم مصنوعی مهم فرهنگی و اقتصادی را به وجود آورند. هیمالیا، به عنوان بالاترین و گسترده ترین کوه در زمین، هجوم هوای بادخورده ای را از پهنه ی یخی تبت و آسیای مرکزی شمال باریک می کشد. بنابراین، اکثر شمال هند، گرم می شود و یا در زمستان فقط خفیف یا سرد است؛ سد حرارتی همانند مناطق تابستان در هند گرم است. از آنجا که گذراندن وقت در گوا اساسا به معنای گذراندن وقت در ساحل است، اما از زمانی که کلبه های ساحلی و رستورانها بسته شده است و ساحل خالی است، از رفتن به آنجا اجتناب کنید. تابستان های گرمی دارد و از اواخر سپتامبر تا آوریل وقت خوبی برای بازدید از گوآ است. جمعیت زیادی در ماه دسامبر به مناسبت کریسمس و سال نو و همچنین در طول کارناوالی که در ماه فوریه وجود دارد به اینجا می آید. گرچه طوفان مرزی بین مناطق گرمسیری و زیرمجموعه ها از طریق وسط هند می گذرد، بخش عمده ای از کشور را می توان به عنوان اقلیم گرمسیری در نظر گرفت. همانطور که در بسیاری از مناطق گرمسیری، الگوهای مصنوعی و دیگر شرایط آب و هوایی در هند می تواند به شدت ناپایدار باشد: خشکسالی های دوره ای، سیلاب، طوفان و دیگر بلایای طبیعی، پراکنده هستند. یک نظر علمی وجود دارد که در جنوب آسیا چنین رویدادهای آب و هوایی غیر قابل پیش بینی هستند، فرکانس و شدت آن تغییر می کند. تغییرات رویشی در حال وقوع در سطح دریا در حال افزایش است که مربوط به گرم شدن کره زمین است.

آب و هوای ژاپن

آب و هوای ژاپن

آب و هوا در ژاپن به طور کلی معتدل است و چهار فصل مشخص دارد: بهار: از ماه مارس تا مه است. احتمالا یکی از بهترین زمان ها برای دیدار از ژاپن است، به طوری که درجه حرارت گرم می شود، بدون اینکه خیلی گرم باشد، با دمای روزانه بین 21 تا 26 درجه سانتیگراد. آب و هوا خوب است با باران کم. شکوفه های گیلاس معروف ژاپن در این زمان خارج می شوند و هم زمان جشن های زیادی برگزار میشود. برای مشاهده پکیج های تور ژاپن از صفحه [(edit)|تور ژاپن|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-ژاپن] بازدید کنید. [(img)|1039546331842001B] تابستان: از ماه ژوئن آغاز می شود با بارش باران سنگین آغاز می شود که کشور را به یک حمام بخار با درجه حرارت 35 درجه سانتیگراد و رطوبت شدید تبدیل می کند. اگر قصد سفر به ژاپن را در طی تابستان دارید، مناطق شمالی مانند هوکایدو یا کوه های Tohoku یا Chubu، راحت ترین مکان ها برای فرار از گرما هستند. بهترین چیزی که در تابستان وجود دارد، برگزاری فستیوال فوق العاده و جشنواره ها است. [(img)|1035688095631001B] پاییز: از ماه سپتامبر تا نوامبر است و با بادهای ملایم و درجه حرارت 8-10 درجه سانتیگراد مشخص می شود. در پاییز، نمایشگاه ها، کنسرت های موسیقی و مسابقات ورزشی در ژاپن برگزار می شود که زمان خوبی برای بازدید از ژاپن است که آب و هوا بسیار قابل تحمل تر از تابستان است. روزها معمولا معتدل هستند و چشم انداز رنگهای پاییزی تقریبا همانند شکوفه های گیلاس خیره کننده است. با این حال، بازدید کنندگان ژاپن در پاییز باید آگاه باشند که این نیز فصلی با گردباد میتواند باشد در بخشهایی از جنوب ژاپن، که می تواند همه چیز را به حالت تعلیق درآورد. [(img)|1035687095631001B] زمستان: آب و هوای ژاپن در زمستان، از دسامبر تا فوریه، در امتداد ساحل اقیانوس آرام کاملا خشک و آفتابی است و درجه حرارت به ندرت زیر 0 درجه سانتیگراد می رسد. زمانی که شما به سمت شمال حرکت می کنید، در مناطق مرکزی و شمالی برف در حال بارش است. جنوب ژاپن نسبتا معتدل است و زمستان خفیف تری را تجربه می کند.زمان مناسب برای رفتن به اسکی و یا چشمه های آب گرم است اما بازدید کنندگان باید آگاه باشند که آن بسیار سرد است و در برخی از مناطق می تواند برف بسیار سنگین باشد. [(img)|1035683295631001B] ژاپن دارای چهار فصل متفاوت است. آب و هوا می تواند به طور گسترده ای بسته به منطقه ای که بازدید می کنید از شمال تا جنوب متغیر است. هونشو، شیکوکو و کیوشو دارای آب و هوای بیرونی هستند، هوکایدو دارای آب و هوای نیمه قطبی است و جزایر جنوبی مانند اوکیناوا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است. به عنوان مثال، اسکی در فصل بهار از ماه های مارس تا آوریل می تواند در مناطق شمالی لذت بخش باشد، اما در طول همان موقع سال در جزایر مناطق جنوب غربی، می توان از شنا کردن لذت برد. ژاپن همچنین دارای رویدادهای خاص آب و هوائی مانند فصل بارانی و طوفان است. فصل بارانی روزهای بارانی و روزهای ابری افزایش می یابد، زیرا باران از اوایل ژوئن تا اوایل ماه ژوئیه در Honshu و از اواسط ماه می تا اواسط ژوئن در اوکیناوا فعال می شود. باران ممکن است در طول چند روز ادامه یابد؛ مسافران در این فصل باید به پیش بینی هوا توجه کنند. لطفا از خطراتی نظیر مسمومیت غذایی اطمینان حاصل کنید که اغلب از رطوبت بالا حاصل می شود. هوکایدو اغلب تحت تاثیر فصل بارانی نیست. طوفان طوفانهای موسمی در اقیانوس آرام، شدید و گاهی اوقات در نزدیکی ژاپن از ماه ژوئیه تا اکتبر رخ میدهد. آمارها نشان می دهند که در ماه های آگوست و سپتامبر بیشترین ساعات طوفانی را دارد. با این حال، بهترین زمان برای بازدید از ژاپن به طور کلی بهار یا پاییز است زمانی که آب و هوا خوب و ملایم است.

آب و هوای مسقط

آب و هوای مسقط

مسقط در شبه جزیره عربستان واقع شده است با تابستان های طولانی و گرم شبیه به هر کشور خاورمیانه ای دیگر. بارندگی در این شهر بسیار نادر است، و اغلب در ماه های زمستان افت می کند.

ماه ژوئن گرم ترین ماه در مسقط است با دمای متوسط 35 درجه سانتیگراد و سردترین ماه ژانویه با 21 درجه سانتیگراد است و آفتابی ترین روز در 13 ژوئن است. مرطوب ترین ماه فوریه با متوسط 30 میلی متر باران است. بهترین ماه برای شنا در دریا در ماه ژوئن است زمانی که درجه حرارت دریا 30 درجه سانتیگراد است.

مسقط دارای آب و هوای گرم و خشک است که تابستان های طولانی و بسیار گرم و زمستان های کم است. بارش سالانه مسقط حدود 100 میلی متر (4 اینچ) است که عمدتا از دسامبر تا آوریل افت می کند. به طور کلی بارش در مسقط چند ماه است، به طور متوسط، تنها شاهد بارش باران است. آب و هوا بسیار گرم است و در تابستان درجه حرارت آن تا 49 درجه سانتی گراد است. برای گشت و گذار، بهترین زمان برای بازدید از مسقط از دسامبر تا مارس است زیرا درجه حرارت متوسط و دلپذیر است، و آن را برای گشت و گذار مناسب میکند. بین اواسط ماه مارس و اکتبر، با دمای متوسط بین 31 درجه سانتیگراد تا 38 درجه سانتیگراد سفر بسیار خسته کننده است و آفتاب سوختگی و کم آبی ممکن است به همراه داشته باشد.

باد شمال در ماه های تابستان در مسقط رخ می دهد. آنها بسیار گرد و خاکی هستند و در صبح آغاز میشوند، اما در شب کم می شود.

طوفان گرد و غبار، پدیده ای است که ماههای تابستان به ندرت مسقط را تحت تاثیر قرار می دهد.

بادهای غربی، زمستان را به بسیاری از نقاط عمان از جمله مسقط، از دریای مدیترانه یا شمال آفریقا می رسانند.

برای مشاهده پکیج های تور مسقط از صفحه تور عمان بازدید کنید.

@val3

بهترین زمان برای رفتن به مسقط عمان چه وقت است؟

در طول ماه های مارس، اکتبر و نوامبر، آب و هوای دلپذیر را با دمای متوسط خوب تجربه خواهید کرد.

فصل گرم / تابستان در ماه آوریل، مه، ژوئن، ژوئیه، اوت، سپتامبر و اکتبر است.

مسقط در ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، مه، ژوئن، ژوئیه، اوت، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر دارای دوره های خشک است.

به طور متوسط، گرمترین ماه ژوئن است.

جالبترین ماه ژانویه است.

جولای مرطوب ترین ماه است. اگر باران زیاد را دوست نداشته باشید،از این ماه باید اجتناب شود.

اکتبر خشک ترین ماه می باشد.

حتما مشاهده کنید : چگونه بدون تور سفر کنیم؟ راهنمای سفر به استانبول بدون تور

@val3

@val3

@val3

تور عمان،تور مسقط،مجری تور عمان،قیمت تور عمان،تور عمان ارزان،بلیط مسقط،هتل مسقط

پیشنهادات ما : تور یونان - تور اسپانیا - تور اروپا