Aysham
آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا

هنگامی که شما در مورد مقصد تعطیلات تابستانی فکر می کنید، احتمالا یکی از اولین مکان هایی که به ذهن شما می رسد اسپانیا است. سالهاست که بازدیدکنندگان به سواحل خیره کننده این کشور اروپایی سرازیر میشوند و با خاطرات خوشی آن را ترک میکنند. آب و هوا اسپانیا با توجه به سواحل و رشته کوه های بزرگ، متنوع ترین آب و هوا در اروپا است. آب و هوا از شمال به جنوب تغییر می کند، زیرا این کشور در بسیاری از منطقه های های گوناگون قرار دارد و شرق و غرب کشور نیز به همان اندازه تحت تاثیر مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار دارند. در واقع، سوابق دما برای اسپانیا نشانگر افراطهایی است که در سراسر کشور یافت می شود. بالاترین درجه حرارت رسمی ثبت شده دما 47 درجه سانتیگراد در اندلس در منطقه مرکزی جنوبی اسپانیا است. سردترین درجه رسمی در اسپانیا 32- درجه سانتی گراد در لردا، در منطقه پیرنه در شمال کشور ثبت شده است. برای مشاهده پکیج های تور اسپانیا از صفحه [(edit)|تور اسپانیا|#FF0000|22px|bold|http://www.aysham.com/تور-اسپانیا] بازدید کنید. [(img)|1039541411842001B] آب و هوا زمستان در اسپانیا شرایط متغیری دارد. معمولا خشک است، مگر اینکه شاید در شمال غربی، اغلب آفتابی است اما احتمالا خیلی سرد است. یکی از لذت بخش ترین کشورهای اروپایی در زمستان است، اما انتظار آفتاب گرفتن از آب و هوا نیست. آب و هوا بهار در اسپانیا زمان خوبی برای بازدید از اسپانیا را فراهم میکند. در جنوب کشور، لباس های نازک و سبک خود را بیاورید، خصوصا وقتی که به تابستان نزدیک می شویم. آب و هوا تابستان در اسپانیا آب و هوایی گرم در تمام طول فصل است! پاییز در اسپانیا اغلب طولانی تر از کشورهای دیگر است، با این حال امکان سفر به سواحل تا ماه اکتبر ممکن است. شمال اسپانیا دارای آب و هوای معتدل و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای است. پر باران ترین بخش شمال و شمال غربی کشور است. جنوب شرق اسپانیا با تابستان های داغ و زمستان های معتدل آب و هوایی مدیترانه ای دارد. منطقه خشک مرکزی با تابستان های گرم و زمستان های سرد، آب و هوایی متنوع دارد. کوه های مرتفع پیرنه آب و هوای سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستان های خنک آب و هوای مرطوب اقیانوس اطلس را دارد. بهترین زمان سفر به اسپانیا: بهار و پاییز زمان مناسبی برای سفر به همه بخش های اسپانیا می باشد به جز سواحل آتلانتیک که بارش های شدید در ماه های اکتبر و نوامبر دارند، ولی در کل اکتبر برای سفر به کشور اسپانیا بهترین ماه است البته فراموش نشود شلوغ ترین فصل نیز است. برای مشاهده پکیج های [(link)|تور اسپانیا|http://www.aysham.com/تور-اسپانیا] کلیک کنید. برای مشاهده پکیج های [(link)|تور اسپانیا نوروز|http://www.aysham.com/تور-اسپانیا-نوروز] کلیک کنید.

آب و هوای بارسلونا

آب و هوای بارسلونا

در بارسلونا آب و هوا همیشه زیبا است و در واقع همه از وضعیت آب و هوایی بارسلونا خوشنودند. آب و هوایی آفتابی که به بازدیدکنندگان امکان می دهد آثار تاریخی زیبا و معروفی مانند کلیسای ساگردا فامیلیا یا پارک گول را مشاهده کنند.

اگر فقط برای آخر هفته قصد اقامت در بارسلونا را دارید، برای یک شهر بسیار غنی از آثار تاریخی،این فرصت کمی کوتاه است و اگر شما عاشق فوتبال هستید، نباید بازدید از کمپ نو، معروف ترین ورزشگاه بارسلونا را فراموش کنید یا بهتر اینکه، اگر در فصل فوتبال بارسلونا باشید، حضور در مسابقه این تیم اسطوره ای.

برای مشاهده پکیج های تور بارسلونا از صفحه تور اسپانیا بازدید کنید.

@val3

آب و هوای مدیترانه ای

بارسلونا در دریا واقع شده است و به همین دلیل آب و هوای آن مدیترانه ای است. این بدان معنی است که پاییز، بهار و زمستان می تواند مرطوب باشد، گرچه دمای آن نسبتا ملایم است. تابستان گرم و خشک است. چند روز در سال میتواند دمای بسیار سرد یا گرم داشته باشد؛ گرما در ماه های ژوئیه و اوت، آب و هوای سرد در اواخر ماه دسامبر و ژانویه و فوریه متمرکز است.

در ادامه به بررسی آب و هوای بارسلونا در فصل های مختلف، از جمله الگوهای تابش آفتاب و باران ماهانه، درجه حرارت، و نوع لباس مناسب هر فصل از سال خواهیم پرداخت.

بهار: مارس، آوریل، می

از مارس تا می، شما احتمالا با باران کمی روبرو می شوید و مارس خنک ترین ماه بهار است. در طول بعضی سال ها به طور مداوم بارش باران می تواند وجود داشته باشد، اما آب و هوای بهار بسیار متغیر است و شما ممکن است به همان اندازه نیز چند روز آفتابی متوالی را تجربه کنید. بارسلونا در پایین Pyrenees قرار گرفته است و بادهای سرد مکرر به پایین دامنه های کوهستان به ویژه در ماه آوریل می وزد. برای بسیاری از مردم، ماه می لذت بخش ترین زمان سال در بارسلونا، با هوای تازه و بسیاری از روزهای آفتابی و گرم ، به خصوص در پایان ماه است.

لباس بهار

شما باید لباس خود را با آب و هوای بسیار متغیر و بارانی بهار بارسلونا تطبیق دهید. شما باید یک ژاکت گرم و یا بارانی به همراه داشته باشید. در ماه مارس، یک کت زمستانی سبک تر کافی است. چتر خود را فراموش نکنید!

برای کفش، اگر هوا بارانی نباشد، کفش های پیاده روی یا کفش های ورزشی مناسب است، اما اگر هوا سرد باشد یا باران ببارد، شما نیاز به یک جفت چکمه خوب دارید.

ساکنان محلی در ماه می به ساحل نمی روند، نور آفتاب در اواخر بهار می تواند در ساحل Barceloneta امکان آفتاب گرفتن با بیکینی را به وجود آورد.

دمای بهار(درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

مارس: 9-16 درجه سانتیگراد یا 48-60 درجه فارنهایت ، 48 میلیمتر

آوریل: 11-18 درجه سانتیگراد یا 51-64 درجه فارنهایت، 43 میلیمتر

ماه مه: 14-21 درجه سانتیگراد یا 57-69 درجه فارنهایت ، 54 میلیمتر

حتما مشاهده کنید : گواهی سلامت پزشکی برای سفارت اسپانیا + نمونه

تابستان: ژوئن، جولای، آگوست

بسیاری به بارسلونا به عنوان یک مقصد ساحلی فکر می کنند. این برای ماه های تابستان درست است، اما یک هشدار: جولای و به ویژه آگوست می تواند گرم باشد. شهر از ساعت 1 تا 5 بعد از ظهر مانند فر داغ به نظر می رسد. مردم محلی در ظهر و بعد از ظهر در خانه کار می کنند و اکثرا در تعطیلات به ساحل اسپانیا فرار میکنند. اگر گرمای شدید شما را بسیار اذیت میکند، از جولای و آگوست اجتناب کنید و به جای آن در ماه ژوئن گرم و دلپذیر به بارسلونا بروید.

لباس تابستان

در ماه های جولای و آگوست، با لباس های سبک تابستانی از بارسلونا بازدید کنید. برای حداکثر راحتی، پیراهن پنبه ای، شورت، لباس و صندل را در نظر بگیرید. شب ها با باد خنکی که می وزد ممکن است احساس کنید کولر روشن است، بنابراین همیشه یک ایده خوب برای آوردن چیزی که بتوانید روی دوش خود بیندازید داشته باشید، مانند یک ژاکت پشمی یا یک گرمکن.

از سوی دیگر، ماه ژوئن، شبها و روزهای گرمتری را تجربه می کند، اما خنک نمی شود. در ماه ژوئن شما باید لباس تابستانی بپوشید، از کفش های باز و یا شلوار جین و پیراهن بلند آستین دار برای شب استفاده کنید. در اوایل ماه ژوئن و درست در پایان ماه آگوست هواا ممکن است بارانی نیز باشد، بنابراین چتر یک ایده خوب است.

دمای تابستان (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

ژوئن: 18 تا 25 درجه سانتیگراد یا 64 تا 77 درجه فارنهایت، 37 میلیمتر

جولای: 21 تا 28 درجه سانتیگراد یا 69 تا 82 درجه فارنهایت، 27 میلیمتر

اوت: 21 تا 28 درجه سانتیگراد یا 69-82 درجه فارنهایت، 49 میلیمتر

حتما مشاهده کنید : مدت زمان پرواز تهران اسپانیا؛ خطوط هوایی پرواز به اسپانیا

پاییز: سپتامبر، اکتبر، نوامبر

از ماه سپتامبر تا نوامبر فرصت خوبی برای بارندگی است. اگر چه بهار می تواند هوا را نیز بارانی کند، بارش باران قطعا در پاییز و زمستان بیشترین مقدار را دارد. در ماه سپتامبر، زمانی که آب و هوا هنوز گرم است، رعد و برق وجود دارد. دما در ماه سپتامبر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، اما ماه اکتبر شروع به شبیه سازی پاییز می کند و نوامبر پیش از سردترین ماه های زمستان است در این فصل به خاطر زیبایی های بارسلون و کم کاهش هزینه ها برای گردشگران ایرانیان بسیاری با تور اروپا پاییز 1402 را به مانند سال گذشته به این شهر زیبا نیز سفر می کنند.

لباس پاییز

لباس پاییز باید دقیقا همانند بهار باشد با گرما کمی کمتر در ماه سپتامبر و بیشتر در ماه نوامبر مورد نیاز است. اقلامی که به راحتی می توان آن ها را برای سازگاری با شرایط آب و هوایی تغییر داد، ایده آل هستند و باید تعادل خوبی با لباس های سبک تر روز و لایه های گرم تر صبح و عصر داشته باشند. قرار دادن تاکید بر لباس باران در پاییز اهمیت دارد - بارانی، کاپشن مقاوم در برابر آب، چکمه و چتر.

دمای پاییز (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

سپتامبر: 19-25 درجه سانتیگراد یا 19- 77 درجه فارنهایت ، 76 میلیمتر

اکتبر: 15-21 درجه سانتیگراد یا 59 69- درجه فارنهایت ، 86 میلیمتر

نوامبر: 11 تا 16 درجه سانتیگراد یا 51-60 درجه فارنهایت، 52 میلیمتر

زمستان: دسامبر، ژانویه، فوریه

زمستان در بارسلونا عالی است، اگر ساحل اولویت اول شما نیست. روزها اغلب آفتابی هستند، اما خنک هستند. به خاطر داشته باشید که بارسلونا در دریا است و رطوبت می تواند به طور معمول در فصل زمستان به طور کلی باعث خنک تر شدن دما شود. ممکن است باران را را در برخی زمان ها دریافت کنید.

حتما مشاهده کنید : رستوران ایرانی در بارسلونا و مادرید اسپانیا؛ آدرس و لیست غذاها

لباس زمستان

اگر چه مردم از کشورهای شمالی سردتر می توانند درجه حرارت زمستان بارسلونا را بسیار ملایم در نظر بگیرند، هوا دریایی می تواند به فاکتور خنک کننده اضافه شود. یک کت زمستانی خوب ضروری است، و همچنین کفش گرم و یا چکمه. اما به هر حال آوردن یک ژاکت زمستانی سبک تر در صورتی که روز واقعا آفتابی را دریافت کنید لازم است. در روزهای بسیار سرد، زمانی که آسمان خاکستری است و باد از دریا میوزد، شما یک کت خوب و یک روسری گرم و حتی یک جفت دستکش یا کلاه استفاده کنید. به عنوان دمای داخلی ممکن است همانند خارج باشد، لباس های گرم و مهمتر از همه، دمپایی یا جوراب های ضخیم برای طبقه های سنگی سرد که در اسپانیا معمول است، باشد. شلوار جین، شلوار، ژاکت و پیراهن های پشمی ضروری است، اما در بسته بندی برخی از تی شرت ها و موارد سبک تر برای روزهای واقعا آفتابی، زمانی که شما در تراس زیر آفتاب نشسته اید، قهوه ای وجود ندارد.

دمای زمستان (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

دسامبر: 8 تا 13 درجه سانتیگراد یا 46-55 درجه فارنهایت، 45 میلیمتر

ژانویه: 6 تا 13 درجه سانتیگراد یا 42-55 درجه فارنهایت، 31 میلیمتر

فوریه: 7 تا 14 درجه سانتیگراد یا 44-57 درجه فارنهایت، 39 میلیمتر

پیشنهادات ما : تور یونان - تور اسپانیا - تور اروپا

 

 

آب و هوای مادرید

آب و هوای مادرید

در طول سال، مادرید دارای آب و هوای عمدتا خشک است. درجه حرارت در تابستان و زمستان کاملا متفاوت است. آب و هوا بین ماه های مه و جولای بسیار گرم و دلپذیر است و دمای متوسط بین 20 تا 32 درجه سانتیگراد است. در پایان ماه جولای و در طول آگوست، درجه حرارت بسیار گرم می شود و گاهی اوقات تا 40 درجه سانتیگراد می رسد. با این حال، درجه حرارت قابل تحمل است زیرا رطوبت پایین است. در ماه های زمستان، نوامبر و دسامبر درجه حرارت به 9 درجه سانتی گراد می رسد.

مادرید، پایتخت اسپانیا، هر دو آب و هوای مدیترانه ای و قاره ای را تجربه می کند. اگر چه هیچ دوره ای از آب و هوای معتدل وجود ندارد، سال به چهار فصل تقسیم می شود. این شهر به دلیل ارتفاع و نزدیکی آن به محدوده های کوهستان، به یکی از متغیرترین آب و هوای اروپا و یا شدت های دما منتهی می شود.

برای مشاهده پکیج های تور اسپانیا کلیک کنید.

برای مشاهده پکیج های تور اسپانیا نوروز کلیک کنید.

@val3

تابستان

مادرید چهارمین گرمترین شهر در اروپا در تابستان است. با این حال، گردشگران شاهد برخی از استقبال هوای سردتر در شب هستند. دما می تواند بیش از 40 درجه سانتیگراد برسد و مکان هایی مانند بازار اغلب در ظهر بسته می شوند. شب های تابستان خنک است ماه ژوئن برای لذت بردن از زندگی شب زنده داری پرهیاهو شهر بسیار مفید است. با این حال، اگر گردشگران مایل به بازدید از مادرید در تابستان باشند، باید ماه ژوئن را ترجیح دهند، که میانگین دما حداقل 15 درجه سانتیگراد و حداکثر 27 درجه سانتیگراد است.

پاييز

بارش باران در ماه های پاییز در مادرید متمرکز شده است. از آنجا که محیط در طول پاییز نسبتا ملایم تر است، بسیاری از فعالیت های خیابانی مانند " MARCHA" رخ می دهد. بسیاری از فعالیت های فرهنگی در پاییز در مادرید اتفاق می افتد، همانطور که با آغاز سال تحصیلی و بازگشت به کار پس از تعطیلات تابستان همخوانی دارد. در این فصل آمار سفر به اسپانیا کاهش می یابد در صورتی که ایرانیان برای سفری کم خرج با تور اروپا پاییز 1402 را به این کشور و دیگر کشور های حوزه اروپا سفر می کنند.

حتما مشاهده کنید : گاوبازی در مادرید اسپانیا؛ از قوانین مسابقه تا آدرس میدان و محل برگزاری مسابقه

زمستان

در زمستان، مردم مادرید شاهد آسمان آبی با لکه های سفید ابرهای سبک هستند. هوا کوهستان همچنان بر روی شهر شستشو می دهد و خیابان ها دوباره با مردم متمرکز میشود. معمولا دما برای یخ زدگی معمول است و اغلب به اندازه کافی سرد میشود برای حمایت از بارش برف در این فصل. پایین ترین دما متوسط در 2 ºC و بالاترین میانگین در 9 ºC در ماه دسامبر و ژانویه است.

بهار

بهار در مادرید به عنوان نتیجه زمستان می آید، که آب و هوای آرام تر را برای گردشگران به ارمغان می آورد. خورشید شروع به ماندن برای مدت طولانی تر و درخشش مادرید از بیش از 7 ساعت در هر روز میکند. شبها خنک باقی میماند و به سختی به بیش از 10 درجه سانتیگراد بالا میرود.

فصل شلوغ (جولای و آگوست): بازدید از مادرید در طول فصل بالا به طور کلی توصیه نمی شود مگر اینکه شما برای یک رویداد خاص بخواهید حضور داشته باشید. این گرمترین زمان سال است و زمانی است که اکثریت گردشگران به مادرید می آیند. در طول ماه آگوست، بسیاری از مردم محلی در تعطیلات هستند، به این معنی که بسیاری از کسب و کارها تعطیل می شوند، در حالی که خیابان ها هنوز با توریست ها پر شده اند و نرخ اقامت در آنجا بالاتر است. یک فصل شلوغ کوچک" در اطراف تعطیلات کریسمس، از اواسط دسامبر تا هفته ی اول ژانویه وجود دارد. اگر قصد دارید در این زمان به آنجا برسید، آگاه باشید که شهر گیج کننده است. شما نیاز به رزرو اتاق خود به خوبی در پیش، و آن هنوز هم ممکن است یک چالش برای پیدا کردن یکی از آنها داشته باشید، به ویژه در ارزان ترین امکانات رفاهی در برخواهد داشت.

فصل میانه (ماه مارس تا می، سپتامبر و اکتبر): فصل میانه زمان مناسب برای رفتن به مادرید است، در نیمه دوم ماه مه و نیمه دوم سپتامبر، بهترین دوران است. درجه حرارت معمولا مناسب است و راه رفتن در اطراف شهر لذت بخش است. گردشگران زیادی همچون ماه های تابستان وجود نخواهند داشت.

فصل خلوت (نوامبر تا فوریه، به غیر از نزدیک تعطیلات کریسمس): زمستان، به غیر از ایام کریسمس، فصل خلوتی در مادرید است. تعداد گردشگران به طور قابل توجهی کمتر از زمان های دیگر سال است، به علاوه شما از گزینه های متنوعی از امکانات اقامتی و نرخ های پایین تر لذت خواهید برد. بسیاری از مناظر و جاذبه ها را می توان در آرامش بیشتری بازدید کرد و از آن لذت برد و در حالی که آب و هوا می تواند کمی سرد باشد، آن به ندرت زیر نقطه انجماد میرسد و اغلب خورشید در حال درخشیدن است.

حتما مشاهده کنید : جاهای دیدنی اسپانیا مادرید؛ جاذبه های گردشگری و دیدنی های مادرید

بهترین زمان برای بازدید از مادرید:

مه و اکتبر ماه های ایده آل برای لذت بردن از گشت و گذار در مادرید هستند. در ماه مه، گرمای شدید تابستان هنوز شروع نشده است و جمعیت گردشگران آزار دهنده نیست. در ماه اکتبر، پاییز در حال نوسان کامل و بچه ها به مدرسه برمیگردند، شهر شروع به خنک شدن می کند، رنگ طلایی پارک ها را پوشش می دهد و شما نباید نگران ازدحام جمعیت صدها توریست دیگر باشید. اگر تصمیم به بازدید از مادرید در تابستان داشته باشید، با آفتاب شدید بعد از ظهر، مهم است که برنامه ریزی گشت و گذار روزهای تعطیلات خود را در اوایل روز انجام دهید و آنچه را که بسیاری از مردم محلی انجام می دهند، انجام دهید. در خانه بمانید و از ساعت 7 بعد از ظهر از منزل خارج شوید.

@val3

آب و هوای مادرید،آب و هوای اسپانیا،هوای بهار مادرید،دمای مادرید،هوای تابستان مادرید،هوای پاییز مادرید،هوای زمستان مادرید،تور اسپانیا،تور مادرید،ویزای اسپانیا

پیشنهادات ما : تور یونان - تور اسپانیا - تور اروپا