Aysham
آب و هوای هلند

آب و هوای هلند

هلند کشوری است که دارای آب و هوای معتدل دریایی با تابستان های معتدل و زمستان های سرد است. باد و باران در تمام طول سال وجود دارد و ماه های جولای و آگوست مرطوب ترین ماهها هستند و مارس خشک ترین ماه سال است. برای آشنایی با آب و هوای هلند پس از خرید تور هلند برای شما عزیزان در این مقاله توضیحی کوتاه آورده شده است.

از آنجا که هلند کشور نسبتا کوچکی است، و تفاوت کمی در آب و هوا از یک منطقه به منطقه دیگر وجود دارد، به همین دلیل می توان گفت که شهرهای مختلف هلند (Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, The Hague, Eindhoven و غیره ...) اساسا آب و هوای یکسانی دارند.

از آنجا که هلند سرزمینی مسطح است، باد ممکن است برای گردشگران موجب نگرانی باشد، خصوصا در طول زمستان و تابستان. باد در امتداد ساحل عمدتا بسیار قوی تر از سایر مناطق است.

درجه حرارت در روز از 2 درجه سانتیگراد الی 6 درجه سانتیگراد در فصل زمستان و 17 درجه سانتی گراد الی 20 درجه سانتیگراد در تابستان متغیر است.

برای مشاهده پکیج های تور هلند از صفحه تور هلند بازدید کنید.

@val3

بهترین زمان بازدید از هلند

بهترین زمان برای بازدید از هلند از اواسط ماه مه تا اواسط سپتامبر می باشد، زمانی که درجه حرارت معمولا ملایم یا گرم دلپذیر است، باران بطور مکرر وجود دارد، اما گاهی حتی خورشید نیز بیرون می آید. می و ژوئن کمی خنک تر از ماه های جولای و آگوست هستند، اما در این زمان کشور در حال شکوفایی است؛ در نیمه اول ماه می، که هنوز هم می تواند کمی سرد باشد، شما می توانید زمین های پر از لاله ها، که در میان اواسط آوریل و اواسط ماه می شکوفه می دهند را تحسین کنید.

چه چیزی بپوشیم؟

هنگام برنامه ریزی سفر به هلند، مهم است که لباس مناسب با فصل را به همراه داشته باشید. از آنجا که کشور نسبتا کوچکی است، و تفاوت کمی در آب و هوا از یک منطقه به منطقه دیگر وجود دارد. در تابستان لباس های سبک وزن مناسب هستند، اما مطمئن شوید که لوازم باران نیز به همراه داشته باشید، زیرا ممکن است که در طول اقامت خود یک یا دو بارش باران را تجربه کنید. لباس گرم تر برای زمستان مناسب است، از جمله ژاکت ضخیم تر. چتر و ژاکت باید بدون در نظر گرفتن چه زمانی از سال میخواهید از هلند بازدید کنید باید همراهتان باشد.

حتما مشاهده کنید : بهترین کشور برای مسافرت در زمستان

آب و هوای آمستردام

باران و آفتاب

هلند با دارابودن آب و هوای غیر قابل پیش بینی شناخته شده است. بارش باران از آوریل تا سپتامبر بسیار شایع است. این کشور حدودا 79 سانتیمتر بارش در هر سال دریافت می کند.

بهار و پاییز

از ماه مارس تا ماه می فصل خنکی در نظر گرفته می شود و در آن درجه ی دما به آرامی افزایش می یابد. ماه آوریل نرگس زرد زیبا و ماه مه شکوفه های لاله را به ارمغان می آورد. آب و هوا در این زمان گرم است، که باعث می شود زمان خوبی برای سفر باشد.

پاییز، از سپتامبر تا نوامبر در ابتدای ماه سپتامبر، به خصوص در نیمه اول، هوا دلپذیر است، در حالی که بعدها به تدریج سردتر می شود، با روزهای ابری و بارانی، و همچنین وزش باد.

تابستان

تابستان از ژوئن تا آگوست و محبوب ترین فصل برای گردشگران است. در طول این مدت، آب و هوا گرم است اما نه بیش از حد گرم است. تابستان بهترین زمان برای لذت بردن از کانال های آمستردام یا پیاده روی در پارک ها است. به طور خلاصه، تابستان هلند شبیه لندن است. به طور متوسط حداکثر درجه حرارت در حدود 22/23 درجه سانتیگراد در اکثر کشور و تنها در حدود 21 درجه سانتیگراد در ساحل تغییر می کند؛ به طور معمول، درجه حرارت به 30/32 درجه سانتیگراد تنها در دو یا سه روز در ماه می رسد.

زمستان

زمستان، از دسامبر تا فوریه، سرد است اما منجمد نیست با میانگین دمای روزانه در حدود 3 درجه سانتیگراد، و در شب حدود 0 درجه سانتیگراد است. بین دسامبر و فوریه، بارش برف، مه و درجه دمای منجمد، غیر معمول نیست. کسانی که به دنبال معاشرت با مردم محلی و لذت بردن از تعطیلات مقرون به صرفه تر هستند باید در زمستان به هلند سفر کنند. در طول این فصل بیشتر گردشگران به خانه می روند و خیابان های شهر آرام می شود.

@val3

پیشنهادات ما : تور یونان - تور اسپانیا - تور اروپا