Aysham

تور سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای بسیار زیبا در اروپا است که به صلح و آرامش و بهشت اروپا معروف است‌. همه ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا برای سفر به سوئیس برنامه ریزی می کنند. از این رو تور سوئیس یکی از پر طرفدارترین ها در‌ میان توریست ها شناخته می شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله اطلاعات کامل درباره تور سوئیس 1402 را ارائه دهیم و یک راهنمای گردشگری عالی از سوئیس را در اختیار شما قرار دهیم.

جاذبه های توریستی کشور سوئیس

با شنیدن نام سوئیس ممکن است ابتدا ساعت سوئیس، پنیر سوئیسی و مقر سازمان های بین المللی را به یاد آورید. اما این کشور با اینکه منطقه کوچکی در اروپا است، دارای جاذبه های متعددی است که به شما احساس آرامش و شادی بسیار می بخشد. تور سوئیس کوه های سر به فلک کشیده آلپ و طبیعت سر سبز و زیبای آن به همراه قلعه های باستانی، بناهای تاریخی و موزه ها را به شما نشان خواهد داد. در زیر تعدادی از بهترین جاذبه های تور دور سوئیس را بیان می کنیم.

ماترهورن

ماترهورن یکی از قله های بسیار معر‌وف سوئیس است که یکی از بلندترین کوه‌ های رشته کوه آلپ بوده و بین سوئیس و ایتالیا قرار دارد. در پای این قله دهکده بسیار زیبای زرمات قرار گرفته که یک استراحتگاه جهانی است و کلبه های بسیار زیبا نیز دارد. برای اینکه مناظر این دهکده بکر و دست نخورده باقی بماند، تردد وسایل نقلیه موتوری در آن ممنوع شده است و همین موضوع می تواند یک تجربه شگفت انگیز از تور سوئیس را به شما ببخشد‌.

شهر ژنو

یکی دیگر از مکان های دیدنی که می توانید از آن در تور سوئیس دیدن کنید، شهر ژنو است. این شهر زیبا با قله های پوشیده از برف که در اطراف آن قرار گرفته و پارک ها، باغ ها و تفرجگاه های اطراف به همراه دریاچه بزرگ جذابیت بسیار زیبا را برای سوئیس به وجود آورده است‌. ژنو دومین شهر بزرگ سوئیس است که مردم بسیار مهمان نوازی داشته و می توانید ساعات بسیار خوشی را در کنار دریاچه و باغ های زیبای آن بگذرانید.

اینترلاکن

مقصد معروف تعطیلات تابستانی سوئیس، اینترلاکن در میان دریاچه تون در غرب و دریاچه برینز در شرق قرار دارد. شهر معروف هوهمات اینترلاکن در این منطقه قرار دارد که ۳۵ هکتار فضای سرسبز، باغ های گل، رستوران های کوچک و کافه های عجیب و غریب و مناظر خیره کننده کوه های آلپ در آن قرار دارد. اینترلاکن به نوعی یک منطقه روستایی است که یکی از پر بازدیدترین مکان های سوئیس بوده و آب و هوای بسیار تمیز دارد‌.

لوگانو

لوگانو در سواحل دریاچه لوگانو قرار گرفته که در جنوب سوئیس است و بیشتر به هوای آفتابی خود مشهور است. شما می توانید روی دریاچه زیبای لوگانو قایق سواری کنید و با استفاده از یک راهنما تاریخچه منطقه را شناخته و از مرکز فرهنگی لوگانو، موزه معدن طلا و مناظر زیبای آن دیدن کنید‌.

ویزای توریستی را برای تور سوئیس چطور دریافت کنیم؟

یکی از مهم ترین مواردی که برای تور سوئیس در نظر گرفته می شود، گرفتن ویزا و مراحل اخذ آن است. معمولا برای این کار آژانس های مسافرتی که مجری مستقیم تور سوئیس هستند اقدام می کنند. با این حال مسافران نیز باید از شرایط اخذ ویزا آگاه باشند.

برای کشور سوئیس ویزای شینگن احتیاج است که بر اساس صلاح دید افسر سفارت با این ویزا می توانید ۹۰ تا ۱۸۰ روز به صورت توریستی در سوئیس بمانید‌. یکی از مهم ترین موارد که برای ویزای این کشور در نظر گرفته می شود سابقه سفر است. در صورت داشتن تاریخچه مسافرت خارج از کشور معتبر روند گرفتن ویزا برای شما بسیار آسان تر خواهد شد. از جمله مدارک دیگر که برای ویزای سوئیس اهمیت دارند را در زیر نام می بریم:

  • اصل و کپی پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی رو به روی هم
  • اصل و کپی پاسپورت های قدیمی برای سوابق سفر
  • اصل و کپی از شناسنامه به همراه ۲ قطعه عکس پاسپورتی جدید
  • سند خانه یا اجاره نامه
  • گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
  • گواهی تمکن مالی که باید گردش حساب سه ماه آخر مانده به سفر به زبان انگلیسی و مهر شده توسط بانک باشد

البته تمامی این مدارک باید ترجمه شده ارائه شوند و در زمان تعیین شده برای وقت سفارت به همراه مسافر باشند. اگر مدارک را کامل به سفارت ارائه ندهید، احتمال ریجکت شدن بسیار بالا است‌. هم چنین برای اخذ ویزا هزینه ای نیز در نظر گرفته شده که مبلغ آن نزدیک به ۸۵ یورو برای افراد بزرگسال در نظر گرفته می شود که باید به صورت نقدی و اسکناس به سفارت پرداخت شود‌.

مدت زمان سفر از تهران به سوئیس چقدر است؟

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که برای تور سوئیس نیاز است بدانید، مدت زمانی است که طول می کشد تا از تهران به سوئیس برسید. معمولا بیشتر پروازها از تهران به زوریخ انجام می شوند. پس مدت زمان پرواز در این صورت حدود ۸ ساعت و نیم است که یک توقف کوتاه نیز در استانبول انجام خواهد شد‌. البته پرواز به ژنو معمولا مدت زمان بیشتری داشته و توقف آن در ترکیه طولانی تر است‌. به همین خاطر است که بهتر است خود را برای یک پرواز تقریبا طولانی آماده کنید.

واحد پول سوئیس چیست و به چقدر سرمایه برای این تور نیاز داریم؟

واحد پول سوئیس فرانک است که مسافران برای سفر به سوئیس احتیاج دارند تا این ارز را به همراه داشته باشند. البته عده ای یورو خریداری می کنند. بعضی از فروشگاه ها در سوئیس ممکن است یورو را از شما قبول کنند. اما باز هم باقی پول را به فرانک خواهند داد‌. بنابراین بهتر است برای هزینه های خود در آن جا فرانک تهیه کنید. معمولا بین هزار تا ۲ هزار فرانک برای هزینه هایی که قرار است در سوئیس خرج کنید نیاز است‌‌.

اما به صورت کلی قیمت تور سوئیس جز اصلی ترین مواردی است که برای هزینه های این سفر در نظر گرفته می شود. معمولا از ۲۵۰۰ یورو به بالا آغاز شده و قیمت آن به همراه بلیط و هتل در نظر گرفته می شود. البته به علت نوسانات قیمت ارز معمولا بلیط در این حالت در نظر گرفته نشده و قیمت آن به صورت روزانه مشخص می شود.

پس شما می توانید ضمن پیدا کردن ارزانترین تور سوئیس، از آژانس مربوطه قیمت به روز بلیط را هم سوال کرده و از آن آگاه شوید. البته باید گفت در فصولی که آب و هوا بهتر است هزینه تور سوئیس متفاوت است. به عنوان مثال قیمت تور سوئیس تابستان ۱۴۰۱ از دیگر فصل ها گران تر بود‌‌.

وضعیت آب و هوایی سوئیس به چه صورت است؟

یکی از مهم ترین مواردی که برای تور سوئیس در نظر گرفته می شود آب و هوای این کشور بوده و اینکه چه‌ زمانی برای سفر به آن مناسب است‌. وضعیت آب و هوایی کشور سوئیس معمولا دارای زمستان های سرد و بهار و تابستان معتدل است. پس اگر تور سوئیس کریسمس را انتخاب کرده اید، باید به یاد داشته باشید که حتما از لباس گرم و چتر غافل نشوید. هم چنین در تابستان و بهار هم ممکن است با شب های خنک روبه رو شوید. پس بهتر است برای سفر به سوئیس تعدادی لباس گرم به همراه داشته باشید‌.

سخن پایانی

تور سوئیس یکی از مهیج ترین و بهترین تورها است که می توانید آن را خریداری کره و تعطیلات خود را توسط آن سپری کنید. کشور سوئیس بسیار سر سبز و زیبا بوده که البته در تمام فصول سال این زیبایی وجود دارد. شما می توانید این تور را از یک آژانس مسافرتی معتبر مانند آیشم با قیمتی مناسب خریداری کرده و لحظات شیرینی را برای خود و خانواده به وجود آورید.