Aysham

تور مالدیو نوروز و اطلاعات سفر به مالدیو

همه ما قبلاً عکس‌هایی از مالدیو دیده‌ایم: ویلاهای خصوصی بی‌نقص معلق بر روی آب‌های آبی خیره‌کننده، سواحل ماسه‌ای سفید آلاباستر و غروب‌های تماشایی که در افق فرو رفته‌اند. زیبایی منظره مالدیو چیزی است که باید تماشا کرد، چیزی که تا زمانی که شخصاً در آنجا نباشید نمی توانید کاملاً درک کنید.

کشور جزیره‌ای مالدیو برای کسانی که برای ماه عسل‌ سفر میکنند و به دنبال خلوت هستند و ماجراجویانی که به دنبال کشف اعماق دریا وغواصی و اسنورکلینگ هستند، محبوب است. مسافرانی که به دنبال آرامش هستند می توانند در یکی از اسپاهای جزیره استراحت کنند و مطمئناً همه بازدیدکنندگان باید یک روز را به گشت و گذار در پایتخت مالدیو یعنی ماله بگذرانند. هتل های این منطقه نیز دیدنی هستند، از هتل های زیر آب گرفته تا خانه های ییلاقی روی آب و استراحتگاه های فوق العاده زیبا. . مالدیو که بین دریاهای عرب و لاکادیو، تقریباً 500 مایلی جنوب غربی سریلانکا واقع شده است، تقریباً تا آنجا که توانسته منزوی شده است - و این یکی دیگر از جذابیت های بسیار آن است.

بهترین ماه ها برای سفر به مالدیو

بهترین زمان برای سفر به مالدیو از نوامبر تا آوریل است. کشور جزیره ای در تمام طول سال گرم و آفتابی است، اما شامل یک فصل خشک و یک فصل مرطوب و بارانی است. بازدید از هر فصل مزایا و معایبی دارد. مسافران بین نوامبر و آوریل بهترین آب و هوا را در مالدیو تجربه خواهند کرد، به لطف بارش کم و هوای گرم. متأسفانه، این شلوغ ترین زمان سال نیز هست و به همین دلیل، نرخ اتاق در استراحتگاه ها را بالا میبرد. با این حال، از آنجایی که هر اقامتگاه در جزیره خودش قرار دارد، مجبور نخواهید بود با انبوهی از جمعیت مانند زمانی که در طول فصل شلوغ در مقصد دیگری هستید، مبارزه کنید.

از ماه می تا اکتبر فصل بارانی در نظر گرفته می‌شود و این جزایر بین 5 تا 10 اینچ بارندگی ماهانه و اغلب بادهای شدید دارند. اگرچه این زمان از سال بین موج‌سواران محبوب است، زیرا در این ماه‌ها موج‌های بزرگ‌تر وبهتری برای موج‌سواری در این منطقه مشاهده می‌شود.

آب و هوای مالدیو

@val3

فرهنگ مالدیو

مالدیو از قرن دوازدهم یک ملت اسلامی بوده است. با این میراث غنی، سنت های مذهبی را خواهید دید که در فرهنگ جا افتاده است. مساجد در پایتخت ماله پراکنده اند و برخی از مردان و زنان را می بینید که لباس های پوشیده به تن دارند. اهمچنین متوجه خواهید شد که مردم در زمان های خاصی در طول روز در ملاء عام دعا می کنند. با کم کردن صدایتان و راه نرفتن در مقابل نمازگزاران به آنها احترام بگذارید. بیشتر این سنت های فرهنگی و مذهبی در تفرجگاه ها وجود ندارند. با این حال، به ویژه در ماه رمضان، انتظار می رود شاهد برخی از آداب و رسوم اسلامی، مانند تعطیلی رستوران های محلی برای روزه داری مردم باشیم.

غذاهای مالدیو

آشپزی در مالدیو به شدت به مواد موجود در این منطقه متکی است، به این معنی که غذاهای دریایی، نارگیل و نشاسته در بسیاری از غذاها به طور برجسته ای وجود دارند. ماهی تن، واهو و گالیت چند ماهی هستند که می توانید در منوهای مالدیو پیدا کنید. سایر غذاهای محبوب در مالدیو عبارتند از: سمبوسه (کلوچه های پر شده با مواد پر شده با طعم دهنده مانند سیب زمینی تند و سبزیجات)، کاری و ماهی سرخ شده تند.

گشت زدن در مالدیو

بهترین راه برای گردش در مالدیو پیاده روی است. پایتخت ماله حدود 2.2 مایل مربع مساحت دارد و هر اقامتگاهی را که انتخاب کنید قابل پیاده روی نیز خواهد بود. گشت آبی جزیره در اوقات فراغت بهترین گزینه محسوب نمیشود زیرا شبکه کشتی رانی در مالدیو خیلی گسترده نیست. گفته می شود، اگر با قایق تفریحی سفر می کنید، می توانید در این آب ها حرکت کنید. هنگامی که به فرودگاه بین المللی ولانا (MLE) در جزیره Hulhule رسیدید، به احتمال زیاد توسط نماینده ای از استراحتگاه خود به جزیره ای که در آن اقامت دارید اسکورت خواهید شد. برای رسیدن به مقصد نهایی خود باید سوار کشتی، هواپیمای دریایی، قایق تندرو یا ترکیبی از این سه شوید. گاهی اوقات این سفر آخر در هزینه اقامت در هتل شما لحاظ می شود.

برای مشاهده پکیج های تور مالدیو نوروز از صفحه تور مالدیو نوروز بازدید کنید.

برای مشاهده پکیج های تور اسپانیا کلیک کنید.

برای مشاهده پکیج های تور اسپانیا نوروز کلیک کنید.