Aysham

تور نوروز نپال و راهنمای سفر به نپال

شکی نیست که هیمالیا برخی از بهترین کوه پیمایی های جهان را ارائه می دهد و این راهنمای سفر نپال فقط سطح قله های زیبا و سر به فلک کشیده را خراش می دهد که دهه ها ماجراجویان را به چالش کشیده است. هیمالیا مکان خاصی است و روستاییان آن مردمانی خاص. نپال نه تنها یک نیروانای کوهنوردی، بلکه یک زیبایی فرهنگی نیز هست. به روستاهای کوچکی برخورد خواهید کرد که می‌توانید با مردم محلی، با داستان‌هایی از اسطوره، مهاجرت و اعتقادات عمیق مذهبی، چای بنوشید. نپال که ترکیبی مسحورکننده از عرفان هندو و بودایی است، سرزمینی صلح‌آمیز است - هیچ جای دیگری در جهان وجود ندارد که دو دین، که اغلب کاتالیزور ناآرامی هستند، به این راحتی در کنار هم وجود داشته باشند. گردشگران تور نپال نوروز چه پیاده‌روی کنند، چه دوچرخه‌سواری یا قایق سواری در اطراف نپال داشته باشید، یک فرد تغییر یافته برمی‌گردید، اما در آنجا باید با صبر و حوصله سفر کنید و چیزها اغلب آن‌طور که فکر می‌کنید اتفاق نمی‌افتد. استراحت کنید و از تجربه خود لذت خواهید برد.

شرق و غرب نپال

در واقع، تنها راه خروج از شرق و غرب نپال از طریق پرواز داخلی یا سفرهای جاده ای بسیار طولانی است، که هر دوی آنها با تغییرات آب و هوا می توانند به تأخیر بیافتند. با این حال، اگر وقت دارید، به سمت غرب دور و به دانگادی بروید، یک منطقه اقامتی جالب با سیاست جنگل کاری متعهد و رستورانی که همه چیز از موز ساخته شده است.

غذای نپالی

غذاهای نپالی لذیذ است و آیین غذا بخش بسیار مهمی از زندگی محلی است - بیش از 100 گروه قومی در نپال وجود دارد، بنابراین ماجراجو باشید و حس چشایی خود را به چالش بکشید. غذاهای نیواری، که بیش از 200 مورد از آنها وجود دارد، منحصر به دره کاتماندو است و وابسته به گاومیش هستند. چویلا (chhoyla) را امتحان کنید، گوشت بوفالو کبابی تندرا برای انرژی گرفتن امتحان کنید.

تجارت منصفانه کاتماندو

شهر کاتماندو بسیار توریستی است، اما همه مغازه های آن تله توریستی نیستند. شما می توانید کالاهای تجارت منصفانه را در پایتخت، در مغازه های متعلق به انجمن تولیدکنندگان صنایع دستی نپال خریداری کنید. ماهاگوتی را برای محصولات میراثی و فرهنگی، و دوکوتی را برای دکوراسیون داخلی و لوازم خانگی با کیفیت امتحان کنید.

پیاده روی ماناسلو

ماناسلو یک کوه پیمایی شگفت انگیز در ارتفاعات است که بین ماناسلو و آناپورنا، هشتمین و دهمین کوه مرتفع جهان، است. این منطقه دور افتاده از سال 1992 تنها به روی غربی ها باز شده است و بهشت طبیعی از علفزارهای آلپ، جنگل های انبوه و کوه های یخی عظیم است که در فرهنگ غنی پیچیده شده است که برای قرن ها عمدتاً بدون تغییر باقی مانده است.

مردم نپال

هنگامی که گردشگران در مورد نپال میگویند، آنها خیلی در مورد نپالی ها سخن می گویند، که با توجه به اینکه آنها در برابر اورست قرار دارند، گویای دلیل آن است. بدون شک یکی از دوستانه ترین کشورهای جهان، شور و شوق مردم محلی برای صنایع دستی و باز بودن آنها در مورد نحوه عملکرد جامعه خارج از چایخانه ها هم مسری و هم الهام بخش است.

سفر به پناهگاه آناپورنا

این کوهپیمایی باورنکردنی در قله هایی با ارتفاع 7000 متر است که به شما امکان می دهد در سایه بام جهان کوهپیمایی کنید. این محدوده یک آمفی‌تئاتر طبیعی را تشکیل می‌دهد که از طریق ترکیبی آزمایشی از پله‌های سنگی شیب‌دار و دامنه‌های جنگلی رنگارنگ به دست می‌آید، و غول‌های هیمالیا مانند گنبد یخچالی و قله دوقلوی بدنام Macchapucchare دور آن قرار گرفته‌اند.

پارک ملی چیتوان

چیتوان در سال 1984 به میراث جهانی تبدیل شد و 930 کیلومتر مربع از دشت نیمه گرمسیری در جنوب مرکزی نپال را پوشش می دهد. اینجا فقط خانه کرگدن ها و ببرها نیست. بیش از 500 گونه پرنده، 150 نوع پروانه و 56 پستاندار نیز در اینجا زندگی می کنند. برای تجربه ای همهجانبه، در اردوگاه فیل ها بمانید، با جانوران بزرگ معاشرت کنید، به جای سوار شدن بر آنها، زیرا آنها از زندگی بدون زنجیر لذت می برند.

پیاده روی در کمپ اصلی اورست

احتمالاً این مشهورترین کمپ اصلی جهان است، راهپیمایی تا بیس کمپ اورست یک راهپیمایی کلاسیک است که پیاده‌روها را مستقیماً از میان کشور شرپا عبور میدهد. از دهکده‌های کوچک و بازارهای محلی شگفت‌انگیز آن‌ها بگذرید و پس از یک توقف ضروری برای عکاسی در صخره نمادین بیس کمپ، مناظر فوق‌العاده در ارتفاع بالا از جمله مناظر خیره‌کننده کوه اورست، بلندترین کوه روی زمین را ببینید.

دور ریختن زباله به صورت محلی

زباله مشکل بزرگی در هیمالیا نیست، اما مشکلی است که در حال رشد است. در بالای کوه‌ها، زباله‌ها اغلب سوزانده یا دفن می‌شوند و بخش عمده آن از بطری‌های پلاستیکی آب و بسته‌بندی‌های تنقلات بسته‌بندی شده تشکیل شده است. یک کیسه یدکی برای پیاده روی همراه داشته باشید و تمام زباله های خود را در پایان سفر خود در کاتماندو دور بریزید، جایی که به درستی دفع می شود.

پرواز کردن

پرواز در کوه های نپال ذاتاً خطرناک است زیرا آب و هوا می تواند به سرعت و به طور غیرمنتظره ای تغییر کند. خطوط هوایی با سوابق ایمنی ضعیف هر ساله در نپال تعطیل می‌شوند و در حالی که سقوط مطمئناً قطعی نیست، پرواز با خطراتی همراه است. تورهای ما معمولاً شامل پرواز به سمت کوهستان نمی‌شوند، با تکیه بر حمل‌ونقل جاده‌ای یا دو پایی که معمولاً ایمن‌تر است.

برای مشاهده تور نپال و اطلاع از شرایط سفر به نپال میتوانید با آژانس آیشم مجری مستقیم تور نپال تماس حاصل فرمایید و از هزینه سفر به نپال و شرایط تور طبیعت گردی نپال وارد سایت آیشم شوید.