Aysham

اطلاعات گردشگری ژاپن

نام رسمی: کشور ژاپن

حکومت : امپراتوری

پایتخت: توکیو

جمعیت : 127 میلیون نفر

زبان رسمی : ژاپنی و انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده میشود

واحد پول : ین

مساحت ژاپن : 377,962 کیلومتر

پرچم ملی ژاپن : پرچم ملی ژاپن یک پرچم مستطیل سفید رنگ با یک دیسک قرمز در مرکز ان است. این پرچم به طور رسمی Nisshōki نامیده می شود.

@val3

تاریخ ژاپن

تقریبا تمامی مردم دنیا بر این باورند که اولین محل زندگی انسان در مجمع الجزایر ژاپن به دوران قبل از میلاد میرسد. دوره ی یون، که در سالهای اول میلادی قبل از میلاد، زمانی که فن آوری های جدید از قاره ی آسیا در حال شکل گیری بود بعد از تمدن یونانی ها به وجود آمده است در طول این دوره، در قرن اول میلادی، اولین کتاب شناخته شده نوشته شده به ژاپنی نگاشته شده است. بین قرن چهارم و قرن نهم، بسیاری از پادشاهیان و قبایل ژاپن به تدریج در یک دولت متمرکز، تحت عنوان و کنترل یک امپراتوری متحد شدند. سلسله امپریالیستی که در این زمان بر این کشورحکم فرما شد، تا کنون به سلطنت بر ژاپن ادامه می دهد.

مردم و فرهنگ کشور ژاپن

فرهنگ ژاپن در طول هزاران سال، از دوران ماقبل تاریخ یونان تا فرهنگ مدرن آن تحت تأثیرات آسیایی، اروپا و آمریکای شمالی بوده است و به شدت تکامل یافته است. هرچند که تأثیرات قوی چینی ها هنوز در فرهنگ سنتی ژاپنی مشهود است چرا که چین به طور تاریخی یک نیروگاه منطقه ای بوده است که منجر به جذب بسیاری از عناصر فرهنگ چینی از طریق کره و سپس تبادل فرهنگ های مستقیم با چین شده است.

@val3

@val3

@val3

زبان کشور ژاپن

ژاپنی زبان رسمی و اصلی ژاپن است. ژاپنی نسبتا کوچک است اما دارای یک سیستم لهجه ای متمایز میباشد. اولین تذکره زبان ژاپنی در یک سند چینی از سال 252 میلادی باقی مانده است. ژاپنی با ترکیبی از سه اسکریپت نوشته شده است: هیراگانا، به دست آمده از اسکریپت خطی چینی، کاتاکانا، مختصر شده از شخصیت های چینی و کانجی، وارد شده از چین مشتق شده است. الماس لاتین، رمجی، اغلب در ژاپنی های مدرن، به ویژه برای نام های شرکت و آرم ها، تبلیغات، و هنگام ورود ژاپنی به کامپیوتر استفاده می شود. اعداد هندو-عربی به طور کلی برای اعداد استفاده می شود، اما اعداد سنتی چین و ژاپن نیز بسیار شبیه به هم هستند.

@val3

جغرافیای ژاپن

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیا است که شامل یک مجمع الجزایر استراتوولکانیک است که در امتداد ساحل اقیانوس آرام گسترش یافته است. کشور ژاپن بین عرض جغرافیایی 24 و 46 درجه شمالی و از طول 123 درجه به 146 درجه شرقی فاصله دارد. ژاپن جزیره ای در جنوب شرق روسیه است که توسط دریای اوکوتسک جدا شده است؛ کمی هم از شرق کره جنوبی، توسط دریای ژاپن جدا شده است. نزدیک ترین کشور به ژاپن روسیه میباشد.

@val3

@val3

دین مردم ژاپن

مذهب در ژاپن تحت سلطه شینتو (دین قومی ژاپن) و مدارس و سازمان های بودایی است. بر طبق نظر سنجی هایی که در سال 2006 و 2008 انجام شد، کمتر از 40 درصد از جمعیت ژاپن با یک دین سازمان یافته مشخص می شود و در اصل حدود 35 درصد بودایی ها، 3 درصد تا 4 درصد اعضای فرقه های شینتو و ادیان مسیحی و از کمتر از 1 تا 2.3 درصد مسیحیان هستند. در سال 2009، یک نظرسنجی رسمی نشان داد که بیش از نیمی از خانواده های ژاپنی بودایی هستند. داده های سال 2009 از سوی آژانس فرهنگی اظهار داشت که 89 میلیون بودایی در ژاپن وجود دارد. در سال 2011 گزارش شد که 90 درصد از ژاپنی ها به عنوان بودیس یا شینتو یا ترکیبی از هر دو شناخته شده اند.

@val3

واحد پول ژاپن

ین ژاپنی که با نماد: ¥ شناخته میشود همچنین به اختصار JP نیز نوشته میشود ارز اصلی ژاپن است. جالب است بدانید که ین سومین ارزهای معامله شده در بازار ارز پس از دلار ایالات متحده و یورو است. قانون ارز جدید در سال 1871 با اینها کنار گذاشته شد و ین را به عنوان ارز تبدیل شده به عنوان 1.5 گرم (0.048 تروی اونس) طلا یا 24.26 گرم (0.780 تروی اونس) نقره تعریف کرد. هان سابق (fiefs) تبدیل شد به حوزه های پیشنهادی و صندوق های خصوصی خصوصی بانک ها، که در ابتدا حق چاپ پول را حفظ کرد. برای پایان دادن به این وضعیت، بانک ژاپن در سال 1882 تأسیس شد و به انحصار در کنترل عرضه پول پرداخت.

@val3

حمل و نقل در ژاپن

شهرهای بزرگ ژاپن با مترو یا تراموا، اتوبوس و تاکسی سرو کار دارند؛ در واقع، بسیاری از مردم محلی به طور کامل بر روی حمل و نقل عمومی تکیه می کنند. تقریبا هر شهر ژاپن دارای یک شبکه اتوبوس است، اگرچه، به استثنای مناطق بسیار توریست خیز مانند توکیو و کیوتو نام ایستگاهها به زبان ژاپنی خوانده میشود. اتوبوس های شهر اغلب کرایه ای یکسان دارند . اتوبوس ها در ژاپن می توانند گیج کننده باشند: در توکیو از درب قسمت عقبی اتوبوس سوار میشوید و از طریق اسکن کارت IC کرایه پرداخت می کنید و از درب جلو اتوبوس را ترک میکنید اما در کیوتو باید این مراحل را برعکس انجام دهید.

تاکسی

چه در شهر های بزرگ و چه در شهرهای کوچک و حتی جزایر کشور ژاپن شما میتوانید به راحتی تاکسی پیدا کنید امتا توجه داشته باشید که باید به ایستگاههای مخصوص انها بروید و یا در غیر این صورت با تلفن زدن نسبت به رزرو یک تاکسی اقدام کنید. ایستگاه های حمل و نقل و هتل ها دارای تاکسی هستند پس در تور ژاپن اصلا جای نگرانی نیست.

مترو ژاپن

سیستم های مترو در Fukuoka، Kōbe، کیوتو، ناگویا، اوزاکا، ساپورو، توکیو و یوکوهاما کار می کنند. آنها معمولا سریع ترین و راحت ترین راه برای دور جا به جا شدن میباشند. منطقه مترو توکیو و منطقه مترو کانسای بیشتر با شبکه ای از JR و خطوط راه آهن خصوصی ارتباط برقرار می کنند. و نکته ی جالب و مثبت متروهای کشور ژاپن این است که نام ایستگاهها به زبان انگلیسی خوتنده میشود پس جای نگرانی نیست و به راحتی میتوانید از سیستم مترو کشور ژاپن در تور ژاپن بهره ببرید. اگر قصد دارید یک روز در اطراف یکی از شهرهای ژاپن بگردید، یک روز بلیط سفر نامحدود (به نام ichi-nichi-jōsha-ken) یک معامله خوب است؛ اکثر شهر ها آنها را ارائه می دهند و میتوانید به راحتی از قسمت ورودیه ی ایستگاههای متروی ژاپن آنها را خریداری کنید اما اگر قصد دارید بیش از یک یا دو روز از ان بلیط استفاده کنید، پس بهتر است یک کارت IC prepaid تهیه کنید که این امکان را برای شما در تور ژاپن فراهم میکند.

@val3

آب و هوا در ژاپن

آب و هوا در ژاپن به طور کلی معتدل و دارای چهار فصل متفاوت است:

آب و هوای ژاپن در زمستان، از دسامبر تا فوریه، در امتداد ساحل اقیانوس آرام کاملا خشک و آفتابی است و درجه حرارت به ندرت زیر 0 درجه سانتیگراد می افتد. درجه حرارت شمال، با مناطق مرکزی و شمالی شاهد بارش برف میباشند. جنوب ژاپن نسبتا معتدل است و زمستان خفیف را تجربه می کند.

بهار از ماه مارس تا مه ادامه دارد. درجه حرارت گرم است، اما نه خیلی گرم، به علاوه باران بیش از حد وجود دارد. شکوفه های گیلاس معروف در این زمان خارج می شوند و جشن های زیادی برای شکرگزاری در این فصل برگزار میشود.

تابستان در ماه ژوئن آغاز می شود و کشور فصل بارانی سه تا چهار هفته ای را طی می کند که طی آن کشاورزان برنج خود را برداشت میکنند. ژاپن در طول این مدت گرم و مرطوب است و درجه حرارت اغلب تا 30 درجه میرسد تابستان در ماه اوت به اوج خود میرسد.

پاییز از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد و مردم با فانوس های روشن به استقبال این فصل میروند و درجه حرارت سردتر از 8-10 درجه سانتیگراد نمیشود در پاییز بسیاری از نمایشگاه ها، کنسرت های موسیقی و مسابقات ورزشی در ژاپن برگزار می شود. پس انتخاب تور ژاپن در فصل پاییز بی شک یکی از انتخاب های حرفه ای شما خواهد بود.

@val3

طبیعت ژاپن

نمادهای قدیمی ژاپن - حوضچه های پر از ماهی های کپور است، دره های مرطوب و درختان ضخیم در جنگل های انبوه- اغلب توسط تصویر ژاپن از کلان شهر نئون با آسمان خراش کشتی های موشکی میباشد. بدون شک سفر به ژاپن باید شامل سفر LSD طبیعی است که فقط شهرهای مانند توکیو، یوکوهاما و اوزاکا می توانند نمونه ی یک طبیعت بینظیر و زیبا باشند. جایی که میتوانید به بازسازی روح خود و دوباره انرژی گرفتن بپردازید. با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که تور ژاپن یکی از بهترین انتخاب های شما خواهد بود.

@val3

@val3

@val3

@val3

غذا در ژاپن

غذاهای ژاپنی شامل غذاهای منطقه ای و سنتی ژاپن است پس از قرنها تغییر همچنان اصیل باقی مانده اند. غذاهای سنتی ژاپن (和 食 washoku) بر پایه برنج با سوپ مااسو که در ظروف خاص سرو میشوند غذاهای جانبی اغلب شامل ماهی، سبزیجات ترشی و سبزیجات پخته شده در سوپ است. غذاهای دریایی در کشور ژاپن بسیار معمول و پرطرفدار هستند، که اغلب به صورت کبابی سرو میشوند ، اما همچنین خام به عنوان sashimi یا سوشی نیز سرو میشوند. غذاهای دریایی و سبزیجات نیز به صورت قهوهای مایل به قهوه در معرض دما قرار می گیرند. جدا از برنج، اسکاچ ها عبارتند از رشته فرنگی، مانند صبا و udon. غذاهای مانند کاری و همبرگر معمولا در ژاپن به وفور یافت می شوند. از لحاظ تاریخی، ژاپنی ها از گوشت، اما با پیشرفت مدرنیزاسیون ژاپن در دهه 1880، غذاهای مبتنی بر گوشت مانند تنکاتسو نیز از جایگاههای مهمتری برخوردار شدند. غذاهای ژاپنی، به ویژه سوشی، در سراسر جهان محبوب شده است. جالب است بدانید که رستوران های فرانسوی بسیاری در کشور ژاپن وجود دارند و سرو غذاهای فرانسوی قسمتی از فرهنگ مردم ژاپن میباشد.

@val3

سوغاتی های ژاپن

مجموعه یوکاتا در مناطق گردشگری مانند Asakusa و Akihabara بسیار رایج است. آنها دقیقا همان چیزی هستند که به نظر میرسند: مجموعه ای که حاوی یوکاتا، obi، yukata لباس های محلی و کفش های زیبا هستند بعضی ها که بسیار دیدنی میباشند. فراموش نکنید که لباس های محلی کشور ژاپن بسیار نفیس و پرطرفدار میباشند. و قطعا سوغاتی فراموش نشدنی در تور ژاپن هستند.

یکی از خوبی های خرید در ژاپن این است که بسته به جایی که میروید، میتوانید دربیشتر فروشگاههای اختصاصی زیور الاتی زیبا و منحصر به فرد ژاپنی پیدا کنید. فروشگاههایی هستند که لوازم ارزان قیمتی را ارائه میدهند که با نام هاندرد یون شناخته میشوند شما میتوانید زیور الات بسیار خوبی را از این قبیل فروشگاهها پیدا کنید اما فراموش نکنید که برای خرید زیورالات نفیستر باید به فروشگاههای دسته اول تری سر بزنید.

محصولات گربه ای

آیا شما سوغاتی را برای کسی که گربه را دوست دارد خریداری می کنید؟

پس شما در کشور درست هستید .همه چیز در این فروشگاهها مربوط به گربه ها هستند ساعتهای گربه کیسه های گربه کفش با گربه کتهای با الگوهای گربه لیوان گربه ، زیورآلات گربه ای گربه جوراب گربه گوشواره گربه کلاه گربه صفحات گربه دارندگان بافت گربه.کیف گربه ای و مجسمه های گربه ای همه چیز مربوط به گربه ها هستند. این خرید بیشک یکی از به یاد ماندنی ترین خرید های شما در تور ژاپن میباشد.

@val3

شهرهای توریستی ژاپن

توکیو ، اوزاکا و کیوتو مهمترین و توریستی ترین شهرهای کشور ژاپن هستند در ادامه به توضیح بیشتر این شهر ها میپردازیم.

@val3

شهر توکیو

بنا نهاده شده: ج 1150

محل: مرکز استان هونشو شرقی، استان توکیو، ژاپن

شعار: تغییرات با هر فرماندار؛ در حال حاضر، "شهر توکیو من.

پرچم: نماد سفید در زمینه بنفش.

گل: بعضی یوشینو (یک نوع شکوفه گیلاس)

آب و هوا: مرطوب زمستان خشک و خفیف است، در حالی که تابستان گرم و مرطوب است. فصل بارانی از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ژوئیه اتفاق می افتد .

میانگین درجه حرارت: زمستان 29-52 درجه فارنهایت (-2 تا 11 درجه سانتیگراد)؛ تابستان 70-83 درجه فارنهایت (21-28 درجه سانتیگراد).

میانگین بارش میانگین فصلی: بارش برف بسیار نادر است و تنها بارش برف در هر سال با تقریبا بدون تجمع میباشد.

توکیو بزرگترین منطقه شهری جهان است و مرکز فرهنگ ژاپن، مرکزامور مالی و دولت است. توکیو یک شهر شلوغ است و همچنین مرکز عمده حمل و نقل و مرکز اقتصادی و صنعتی جهان است. این شهر دارای تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی عالی رتبه جهانی است که بیشترین تمرکز دانشگاههای ژاپن را دارند. توکیو تا سال 1868، زمانی که خانواده امپراتوری ژاپن از کیوتو نقل مکان کرد، به عنوان اودو شناخته شد. شهر توکیو به طور کلی به عنوان چهار حوزه توکیو، ساعیما، کاناگاوا و چیبا تعریف شده است، در حالی که شهر توکیو معمولا به 23 بخش در خود ایالت توکیو اشاره دارد. منطقه شهری شامل شهرهای مهم یوکوهاما (دومین شهر بزرگ ژاپن)، کاوازاکی و چیبا، و همچنین مناطق کوهستانی روستایی در غرب شهر، جزایر Izu در خارج از توکیو خلیج، و جزایر Bonin به جنوب شرقی در اقیانوس آرام است.

از آنجا که ژاپن یک کشور جزیره ای است، کارآمدترین راه دسترسی به این جزیره به وسیله هوا است. پروازهای خارجی تقریبا همیشه در فرودگاه بین المللی جدید توکیو در ناریتا فرود می آیند.

سیستم مترو به طور مداوم به درحومه ی شهر توکیو گسترش می یابد،اما دسترسی آن محدود است. بهترین راه برای دسترسی به شهر از دیگر نقاط ژاپن توسط راه آهن است. شرکت های مختلف ریل ژاپن، که هفت شرکت هستند، دارای خطوطی هستند که از هر قسمت از کشور به توکیو می رسد، اما فراموش نکنید که کارآمدترین راه سفر به توکیو،قطارهای شینکانسن میباشند. قطارهای سرعت بالا که توسط سیستم راه اهن ریلی ژاپن تردد میکنند شینکانسن همچنین دسترسی به توکیو از شمال و غرب را فراهم می کند.

در دونتات کانتو، توکیو یکی از سه شهر بزرگ است، که دو شهر دیگر یوکوهاما و کاوازاکی هستند، در امتداد ساحل شمال غربی توکیو خلیج، ورودی اقیانوس آرام در شرق و مرکز Honshu، بزرگترین جزایر ژاپن میباشند . این منطقه شیتاماچی یا سایت اصلی Edo نامیده می شود.

در ادامه ی این مقاله به توضیح و معرفی جاذبه های گردشگری شهر توکیو میپردازیم

@val3

سنسو جی توکیو

یکی از معروفترین و پرطرفدارترین معابد توکیو یک تصویر طلایی از Kannon (الهه رحمت بودایی)، که، بر اساس افسانه، به طرز معجزهآمیز از دو سوم ماهیگیران در 628 میلادی، از معبد سومیدهوا گریخته است. اما هرگز در نمایش عمومی نیست.این ساختمان از سال 1953 به جا مانده است. ورود به مجتمع معبد از طریق خیابان Kaminari-ممکن است. قبل از عبور از دروازه، به دو طرف نگاه کنید تا مجسمه های فوجین (خدای باد) و رجین (خدای رعد و برق) را ببینید وهمینطور قسمت پایینی فانوس قرمز غول پیکر را برای دیدن یک اژدهای زیبا حکاکی شده نظاره کنید.در لبه شرقی مجتمع معبد Asakusa-jinja، یک حرم ساخته شده به افتخار برادرانی است که مجسمه کانن را کشف کردند که الهام بخش ساختن Sensō-ji بود. (به لحاظ تاریخی، دو ادیان ژاپن، بودیسم و شینتو، در هم تنیده بودند و برای معابد شامل زیارتگاهها نبود و برعکس.) ساختمان فعلی که یک سایه عمیق قرمز را نقاشی می کند، به سال 1649 می رسد و نمونه ای از معماری اوایل اوودو است. این مرکز همچنین محل یکی از مهمترین جشنواره های توکیو به نام ، Sanja Matsuri می باشد. در کل در این مجموعه مردم دائما در حال نیایش میباشند و بهترین زمان بازدید از این منطقه در اواخر هفته و روزهای پایانی ماه میباشد.

@val3

میجی جینگو توکیو

بزرگترین زیارتگاه شینتو در توکیو به امپراتور میجی و امپراتور شکن اختصاص دارد. این ساختمان در سال 1920 ساخته شد و در سال 1958 در خلال جنگ جهانی دوم ویران شد. با این حال، بر خلاف بسیاری از بازسازی های پس از جنگ ژاپن، Meiji-jingū دارای قدمت و عظمت فراوانی است. دروازه ورودی 12 متری چوبی نشان دهنده ورود آن از یک کپور 1500 ساله تایوانی میباشد. توجه داشته باشید که Meiji-jingū اکنون در حال آماده سازی برای 100 سالگی خود در حال انجام اصلاحات است، اما باقی خواهد ماند. تنها زمان بازدید برای گردشگران از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر است. ساختمان حرم فقط یک قسمت کوچکی از زمین های گسترده ی از جنگل ها را اشغال می کند. میجی جینگو گویون یک زمین امپراتوری بایر بود؛ امپراتور Meiji خودش اینجا را طراحی کرد و به مناسبت دعای دسته جمعی دعوت کرد. بازدید از باغ در ماه ژوئن بسیار پرطرفدار است.

@val3

موزه گیبلی توکیو

میازاکی هیائو، استاد انیماتور، که استودیو گییبلی شاهزاده خانم Mononoke و Spirited Away را تولید کرد، این موزه را طراحی کرد. طرفداران از طرح های اصلی لذت خواهند برد؛ بچه ها، حتی اگر با فیلم ها آشنا نباشند، با دیدن فضای افسانه ای (و اتوبوس گربه بزرگ) عاشق می شوند.

بلیط ها باید از قبل خریداری شوند و شما باید زمان و تاریخ دقیقی را که می خواهید بازدید کنید، مطلع باشید.

بلیط های خود را از طریق یک شرکت مسافرتی قبل از وارد شدن به ژاپن و یا از یک کیوسک در هر فروشگاه راحتی Lawson در توکیو خریداری کنید. تا با خیال راحت به بازدید از این جازبه ی شگفت انگیز توکیو بپردازید.

@val3