Aysham
درباره تایلند

درباره تایلند

تور تایلند تخصص ماست،آژانس هواپیمایی آیشم مجری تور تایلند،تور بانکوک،تور پوکت،تور پاتایا،تور پوکت،تور سامویی. تایلند شامل یک منطقه از جنوب شرقی آسیا،که 514،000 کیلومتر مربع (198456 مایل مربع) مساحت تایلند است. (که قبلا به عنوان سیام شناخته می شود) تایلند مرزی به گستره تقریبا دو سوم پایین شبه جزیره مالایا، با طول 1648 کیلومتر (1024 مایل) N-S و عرض 780 کیلومتر (485 مایل) E-W دارد. در مقایسه، منطقه اشغال شده توسط تایلند کمی بیش از دو برابر اندازه ایالت وایومینگ است. تایلند در شمال شرقی وشرق با لائوس هم مرز است، در جنوب شرقی توسط کامبوج و خلیج تایلند (که قبلا در خلیج سیام نام داشت) ،همسایه بوده است.در جنوب غربی با دریای آندامان، و در عرض شمال غربی توسط میانمار محاصره شده است،تایلند با مجموع طول مرزی به مجموع 8082 کیلومتر (5022 مایل)و 3219 کیلومتر (2000 مایل) خط ساحلی است. پایتخت تایلند شهر بانکوک است که در خلیج تایلند و سواحل آن واقع شده است. [(img)|1035681923331001B]

اطلاعات گردشگری پوکت

اطلاعات گردشگری پوکت

پوکت یکی از زیباترین جزایر شرق آسیا است که در تایلند واقع شده است.پوکت به صورت مجمع الجزایری است و بزرگترین جزیره تایلند نیز میباشد.پوکت بهشت غواصان و هم چنین دارای سواحلی با شن و ماسه سفید و بسیار زیبا میباشد. مناظر دیدنی و جذاب، غروب گرمسیری خیره کننده و دریای آبی در انتظار شماست در مقصد محبوب ترین ساحل آسیا یعنی پوکت. این جزیره زیبای سرگرم کننده ترکیبی بی نظیر از سواحل نرم سفید ابریشمی با نخل ها، مهمان نوازی فوق العاده و آرامش بخش واقعا ارزش سفر کردن دارد. سفر با قایق موتوری هیجان انگیز به جزایر اطراف آن، و یا لذت بردن از کشتی کروز خلیج فانگ نا و همچنین لذت بردن از شب زنده داری پر جنب و جوش پوکت در ساحل Patong برای شما فراهم است. [(img)|1035682697331001B] تورتایلند|قیمت تور تایلند|تور تایلند ارزان|تور ارزان تایلند|مجری تور تایلند|مجری مستقیم تور تایلند|تور پوکت|تور پاتایا|تور بانکوک|تور سامویی|

اطلاعات گردشگری پاتایا

اطلاعات گردشگری پاتایا

در این مقاله قرار است با هم به معرفی پاتایا ببردازیم،ابتدا به معرفی جزیره ها و سواحل بپردازیم و بعد جاذبه های گردشگری پاتایا زیبا را به شما معرفی کنیم. پاتایا جذاب ترین مقصد توریستی در تایلند است، واقع در مرکز شبه جزیره هندوچین در جنوب شرقی آسیا. آن به عنوان یکی از مقصدهای ساحلی محبوب هرساله انبوهی از گردشگران اروپا و همچنین آسیا را جذب میکند. پاتایا ارائه می دهد فرصت های بزرگ سرگرمی و خرید و همچنین گردشگران از امکانات رستوران ها، کافی ها و غذاهای خوشمزه دریایی تایلندی، و شب زنده داری ها در مناطق اطراف ساحل لذت میبرند .پاتایا محبوب است برای بار ها، ماساژ تایلندی و درمان های آب گرم آن، جاذبه های دیگر پاتایا دهکده فیل، بازار شناور باور نکردنی و باغ وحش ببر است. پاتایا در سواحل شرق خلیج تایلند، در حدود 100 کیلومتری (62 مایل) جنوب شرقی بانکوک واقع شده است. یک منطقه شهری خود مختار که کل tambon و Klua و بخش هایی از Yai و نونگ پلا لای را پوشش می دهد. این شهر در منطقه سواحل شرقی صنعتی است. پاتایا 107406 نفر جمعیت دارد. پاتایا یک دهکده ماهیگیری تا سال 1960 بود سپس، در طول جنگ ویتنام، سربازان آمریکایی مستقر در نزدیکی U-Tapao یا سایر پایگاه های آمریکا در تایلند شروع به بازدید از پاتایا کردند. و گروهی از 500 سرباز آمریکایی مستقر در پایگاه نظامی در Korat به پاتایا رفتند در تاریخ 29 ژوئن 1959 برای یک هفته استراحت و تمدد اعصاب. آنها چندین خانه در انتهای جنوب ساحل اجاره کردند. با وجود اقامت کوتاه خود، سربازان به پاتایا علاقه پیدا کردند و کلمه پاتایا در همه جا پیچید و به سرعت یک جایگزین داغ به جای بانکوک شد. آب و هوا آب و هوا پاتایا در تمام طول سال داغ است. میانگین دما در اوج گرما 29 درجه سانتیگراد است. پاتایا دارای آب و هوای استوایی، مرطوب و خشک است، که به فصول زیر تقسیم می شوند: گرم و خشک (دسامبر تا فوریه)، گرم و مرطوب (مارس و آوریل)، و گرم و بارانی (مه تا نوامبر). از آنجا که پاتایا در منطقه شرقی تایلند واقع شده است بهترین زمان برای بازدید واضح است که نوامبر-مارس است. در طول فصل تابستان اوج دمای بالا را تجربه خواهد کرد اما متعادل میشود توسط نسیم آرامش بخش که از خلیج فارس می آید. اروپایی ها در جستجوی سواحل آفتابی و لذت بردن از گرمای ساحل ها هستند. این شهر در طول ماه های زمستان از دسامبر-فوریه لذت بخش تر می شود.

باغ وحش و آکواریوم ها در بانکوک

باغ وحش و آکواریوم ها در بانکوک

در این مقاله سعی می شود شما را با باغ وحش ها و آکواریوم های جذاب و دیدنی در بانکوک آشنا کنیم تا شما با اطلاعات جامع تری از بانکوک دیدن کنید. آژانس آیشم مجری تور تایلند،تور بانکوک،تور ارزان،تور تایلند تخصص ماست،تور بانکوک ، تور پوکت ، تور پاتایا ، تور پوکت ، تور سامویی است.

همه چیز درباره ی جزیره فی فی در پوکت

همه چیز درباره ی جزیره فی فی در پوکت

جزیره فی فی ستاره تایلند است. این جزیره رویایی است و این موضوع گفتگو بین مسافران در سراسر تایلند است. این جزیره زیبا یک تکه بزرگ از جذابیت است. جزایر، هنگامی که با قایق به دریا نزدیک میشویم، مانند یک قلعه افزایش یابد. صخره ها مانند برج در بالای سر، پس از آن راه به جنگل ساحل خوی است. این شبیه عشق در نگاه اول است. از دو جزیره در نزدیکی پوکت و کرابی، یکی کاملا بدون ساکنان انسان (فی فی له) است، و از سوی دیگر بعدی بدون جاده ها (فی فی دان). هیچ برنامه، هیچ فشار و شلوغی هیچ دلیلی برای عجله وجود ندارد. تور تایلند تخصص ماست، آژانس هواپیمایی آیشم مجری تور تایلند ، تور بانکوک ، تور پوکت ، تور پاتایا ، تور پوکت ، تور سامویی.

مراکز خرید پوکت

مراکز خرید پوکت

چند سال پیش زمانی که اولین مرکز خرید در پوکت باز گشایی شد، مردم محلی پرسیدند: این مسیر به کجادمنجر خواهد شد؟امروزه که پوکت توسعه یافته ترشده است، مراکز خرید بسیار پیشرفته تر و گسترده تر شده اند اما این به این معنی نیست که مردم خرید از بازارهای محلی را فراموش کرده اند. مردم تایلند بازارهای گروهی را ترجیح میدهند به این معنی که اگر به دنبال جنسی هستید مشابه آن را در مغازه های یک خیابان پیدا کنید. در ادامه ی این مقاله شما عزیزان را برای اشنایی بیشتر با کشور تایلند و جذاب کردن هرچه بیشتر این سفر به معرفی 10 مرکز خرید برتر این شهر میپردازیم.

خانه ی وارونه ی پوکت تایلند

خانه ی وارونه ی پوکت تایلند

خانه ی وارونه ی پوکت: خانه ی تیلانکا در آوریل 2014 افتتاح شد و یکی از جاذبه های نوآورانه و اصلی در جزیره پوکت است. در بای پس جاده در حومه شمال شهر پوکت قرار گرفته است ، خانه ی تین لاکا یکی از جاذبه های هیجان انگیز شهر پوکت است که علاوه بر بزرگسالان برای کودکان نیز بسیار جذاب است. بان در واقع یک خانه سه طبقه است که با تکیه بر سقف آن ساخته شده است. در باغی زیبا و پرپیچ و خم قرار گرفته است که در هم خوانی کامل با طبیعت زیبای پوکت است اما نکته ی جالب و هیجان انگیز برای بازدید کنندگان قدری بیش از اینهاست. بازدید کنندگان باید در حل معمای این خانه ی وارونه با یکدیگر همراهی کنند و آنهم فقط یک سوال است که درهای این خانه چطور باز میشوند؟ در ابتدا کار طراحی و مدیریت این خانه ی وارونه واقع در جزیره ی پوکت توسط یک زن و شوهر سوئیسی تایلندی جذاب با هدف به کار گرفتن ذهن بازدید کنندگان و ایجاد فضایی متفاوت و دوست داشتنی برای عکاسی و ثبت خاطرات به وجود آمد. در نزدیکی این خانه ی وارونه مغازه های کوچک و کافی شاپ و همینطور یک پارک زیبا به عنوان قسمت های دیگر این پروژه طرح ریزی و ساخته شده اند. این خانه ی وارونه ی دیدنی اولین خانه ی وارونه ی کشور تایلند است ، 13 متر ارتفاع دارد و در ساخت آن به جزئیات بسیار اهمیت داده شده است. شما از سقف خانه وارد آن میشوید و مثل یک خانه ی معمولی به بازدید از اتاق های این خانه میپردازید، همه چیز بسیار عادیست به جز اینکه شما به جای راه رفتن روی زمین این خانه در حال حرکت بر روی سقف آن هستید! همه چیز در این خانه وارونه هستند حتی ماهی های درون اکواریوم !! این طبیعی نیست که یک خانه ی وارونه درون یک باغ معمولی قرار بگیرد پس باغی که این خانه را در بر گرفته اصلا معمولی نیست و در واقع یک مارپیچ تو در توست که برای پیدا کردن یک راهی برای خارج شدن از آن به حداقل 15 دقیقه زمان احتیاج خواهید داشت. این مجموعه ی خانه ی وارونه جاذبه ای دوست داشتنی برای تمام افراد خانواده است پس در سفر و در تور تایلند بازدید از این خانه را فراموش نکنید. [(img)|1035686989331001B] [(img)|1035685989331001B] [(img)|1035684989331001B] برای مشاهده [(link)|هتل های تایلند|http://www.aysham.com/هتل/هتل-های-تایلند] و [(link)|رستوران های تایلند|http://www.aysham.com/رستورانهای-بانکوک/غذاهای-بانکوک-پایتخت-تایلند] و [(link)|تور تایلند|http://www.aysham.com/تور-تایلند] کلیک کنید.

بهترین غذاهای تایلندی در پوکت

بهترین غذاهای تایلندی در پوکت

غذاهای محبوب تایلندی در پوکت: مواد غذایی تایلندی به عنوان عجیب ترین و محبوب ترین غذاها نیاز به معرفی ندارد. امروزه شما می توانید حداقل یک رستوران تایلندی در اکثر شهرهای غربی پیدا کنید اما چشیدن غذاهای تایلندی در خود تایلند یک تجربه کاملا جدید است. مجاورت طعم شیرین، ترش، گرم و شور باعث طعم لذیذ غذاهای تایلندی است. سرآشپزهای تایلندی در تصاحب غذاهای خارجی و ساخت آنها با روش خود بسیار با استعداد هستند. در ادامه به معرفی این غذاهای لذیذ تایلندی میپردازیم. برای مشاهده [(link)|هتل های تایلند|http://www.aysham.com/هتل/هتل-های-تایلند] و [(link)|رستوران های تایلند|http://www.aysham.com/رستورانهای-بانکوک/غذاهای-بانکوک-پایتخت-تایلند] و [(link)|تور تایلند|http://www.aysham.com/تور-تایلند] کلیک کنید.

مراکز خرید در پاتایا

مراکز خرید در پاتایا

پاتایا که قطعا بیشتر برای فعالیت ها و سرگرمی های اوقات فراغت شناخته شده است اما برای گزینه های خرید هم بین گردشگران محبوب است. در کنار مراکز خرید، رستورانها، سینما و سالن های بولینگ نیز وجود دارد، بهترین مراکز خرید در مکان های پر جنب و جوش پاتایا وجود دارد. مراکز خرید زیردر فاصله یک پیاده روی کوتاه از یکدیگر قرار گرفته اند.

ساحل رایلای،بهشت گرمسیری در تایلند

ساحل رایلای،بهشت گرمسیری در تایلند

شهر کرابی یک پناهگاه برای سواحل زیبا در تایلند است، که یکی از آنها ساحل railay است. ساحل railay یکی از زیبا ترین سواحل در تایلند است. این ساحل دارای شن و ماسه سفید مانند برف و آب آبی روشن است که زیبایی چشم نوازی را به وجود آورده است. در حال حاضر، در لیست مقصدهای توریستی تایلند، ساحل Railay یکی از مهمترین و زیباترین منطقه های ساحلی می باشد. واقع در جنوب ائو نانگ، احاطه شده توسط پرتگاه سنگی،که با قایق میشود به آنجا رسید، و با جهانی زیبا و شگفت آور در ساحل Railay روبرو گردید. فقط در این شبه جزیره کوچک، شما پیدا خواهید کرد سواحل شنی سفید زیبا، صخره های سنگ آهک، و یک منطقه برای لذت بردن از مناظر، غارها و تالاب پنهان در صخره ها. شکل آن با تغییر در جریانهای جزر و مدی ساحل اتدکی تغییر یافته. در ساحلrailay هیچ جاده ای وجودد ندارد، تنها پیاده رو وجود دارد. بدون اتوبوس و هیچ اتومبیلی میتوان به آنجا رفت، فقط و فقط با یک قایق دم بلند. این ساحل به سرزمین اصلی متصل است،یعنی شبه جزیره دیدنی و جذاب فرانانگ. پرتگاه سنگ آهکی، دره با جنگل های شیب دار؛ و دریا از دیدنی های این ساحل است. علاوه بر بهره گیری از زیبایی ساحل railay، شما همچنین می توانید در سفر خود سنگ نوردی را نیز امتحان کنید، زیرا صخره های فوق العاده ای در ساحل است که معمولا به عنوان یک باشگاه ورزشی صخره نوردی استفاده می شود. فعالیت های دیگری که شما می توانید در اینجا انجام دهید عبارتند از: غواصی، قایقرانی و یا آفتاب گرفتن و لذت بردن از آب و هوای گرمسیری است.

پنج جاذبه ی جزیره فی فی

پنج جاذبه ی جزیره فی فی

جزیره فی فی شناخته شده در تایلند به عنوان کو فی فی دان، که فوق العاده زیبا است و قطعا به عنوان یکی از بهترین جاذبه ها در جنوب تایلند است. در 43 کیلومتری غرب ساحل کرابی واقع شده است، این مجمع الجزایر کوچک متشکل از شش جزیره: فی فی دان، جزیره بامبو، بیدا نوک، فی فی لی، جزیره یونگ، و بیدا نای می باشد. تنها جزیره مسکونی و بزرگترین آن کو فی فی دان است. ما 5 جاذبه ی جزیره فی فی و محبوب ترین سایت های که فی فی برای ارائه به بازدید کنندگان خود را دارد در این مقاله برای شما آورده ایم. زیبایی های طبیعی منطقه همیشه یک انتخاب بزرگ در تور و فعالیت گردشگران می باشد به نظر می رسد که همیشه چیزی برای دیدن و یا انجام دادن در جزایر فی فی وجود دارد. کو فی فی له و خلیج مایا کو فی فی له دومین جزیره در مجمع الجزایر کوچک فی فی است و متعلق به پارک ملی کو فی فی. جزیره فی فی دان بزرگترین جزیره این منطقه است و البته تنها جزیره با ساکنان دائمی، در حالی که جزیره کوچکتر به نام کو فی‌فی‌له به عنوان محل فیلم برداری فیلم “ساحل” در سال 2000 با بازی لئوناردو دیکاپریو معروف و شناخته شد. آب زلال و شفاف، ساحل شنی نرم و سفید و گیاهان سرسبز گرمسیری موجود در آن، یادآور عکس های کارت پستال ها است. در تمام طول فصل (از نوامبر تا آوریل)، شهرت بین المللی این منطقه هزاران بازدید کننده در روز را جذب میکند. با وجود احساس شلوغ بودن، خلیج مایا یک محل برای دیدن باقی مانده است. یک تراس کوچک دور از ساحل ساخته شده است،که یک منظره عالی از لوح سما، یک خلیج کوچک مشهور برای غواصی، را به نمایش میگذارد. یکی دیگر از نقاط در سمت شمال شرقی از کوه فی فی له غار وایکینگ است. از ویژگی های بارز باستانی آن نقاشی های روی دیوارهای آن است،و یک منبع بزرگ درآمد برای ماهیگیران محلی میباشد. [(img)|1035687842431001B] نقطه دیدنی فی فی کو فی فی دان دارای شکل H مانند است، که با روستای اصلی آن ساخته شده در نوار افقی، یک نوار مسطح به طول 100 مایل از شن و ماسه بین خلیج Dalum در شمال و خلیج Tonsai در سمت جنوب قرار گرفته است. دو میله عمودی از این H کوهستانی میباشد و با جنگل پوشش داده شده. فی فی که در شرق نوار مسطح از شن و ماسه قرار دارد و مشرف به روستا و دو دهانه است. بهترین زمان برای عکاسی از مناظر جزیره درست قبل از زمان ناهار است که از بهترین نورپردازی بهره مند است. یک فروشگاه کوچک فروش نوشیدنی و تنقلات در جزیره وجود دارد. [(img)|1035688842431001B] جزیره بامبو جزیره بامبو یکی از شش جزایر متعلق به مجمع الجزایر فی فی در استان تایلند و در جنوب کرابی است. قرار گرفته در حدود پنج کیلومتری شمال شرق کو فی فی دان، جزیره بامبو یک رویای به حقیقت پیوسته است؛ با عرض طولانی، جزیره به طور کامل توسط یک نوار از شن و ماسه سفید احاطه شده، و قسمت مرکزی آن با پوشش گیاهی سرسبز از جمله درختان بامبو که نام خود را به جزیره ای در قسمت مرکزی آن داده پوشیده شده است. جزیره بامبو نقطه ی مناسبی برای سفر یک روزه است، با فرصت غواصی در حضور صخره های مرجانی فوق العاده زیبا در فاصله کوتاهی از ساحل، عمدتا در سمت غربی آن قرار گرفته. یک غرفه کوچک نوشیدنی و تنقلات ارائه میدهد. یک روز و شب مسافرت (خواب در چادر) در کو فی فی دان امکان پذیر است، و یا شما می توانید از این جزیره در سفر یک روزه فی فی با قایق موتوری از Phuket مراجعه کنید. [(img)|1035685842431001B] غواصی در فی فی غواصی یکی از فعالیت های اصلی در فی فی است و این جزیره دارای تعداد زیادی از مراکز جدی و حرفه ای شیرجه PADI و دوره های غواصی Disvover و غواصیDivemaster میباشد. سفرهای یک روزه به بسیاری از سایت های شیرجه در سطح جهانی در دسترس است. در میان سایت های شیرجه قابل توجه ترین منطقه: نقطه کوسه، زیستگاه شقایق و پادشاه کروزر در غرب بین جزایر فی فی و پوکت واقع شده است؛ خلیج مایا ،بیدا نوک و بیدا نای در نزدیکی کو فی فی له واقع شده است؛ به همه آنها می توان در کمتر از 40 دقیقه از کو فی فی دان رسید، و جانوران زیر آب فوق العاده آنها را از نزدیک دید. [(img)|1035686842431001B] غار وایکینگ غار وایکینگ یکی از سایت های قابل توجه در کو فی فی له است. واقع شده در پایین صخره سنگ آهکی بلند در سمت شمال شرقی جزیره، برای رسیدن به آنجا تقریبا 30 دقیقه طول می کشد با قایق دم بلند از خلیج Tonsai (اسکله اصلی در جزایر فی فی). شناخته شده به عنوان تام پایا ناک تایلندی ، غار وایکینگ نام خود را مدیون نقاشی های روی دیوار جنوب شرقی غار است. این نقاشی ها قطعا اخیرا، و احتمالا توسط ملوانان پناه برده به غار در طول یک طوفان کشیده شده است. [(img)|1035689842431001B]

ساحل کاتا نوی تایلند

ساحل کاتا نوی تایلند

این خلیج کوچک دنج درست در پایان یک ساحل کوچه بن بست در فاصله ی چند دقیقه ای از تپه های کوتا قرار گرفته است. در منطقه ی کاتا نوی پوکت هیچ کاری به جز لذت بردن و تحسین کردن چشم اندازهای طبیعت وجود ندارد که درست علتی است که سالیانه سیل عظیمی از گردشگران را به خود جذب میکند. در ساحل آرام کاتا نوی ارامش زیادی را با قدم زدن بر روی شن های نرم احساس خواهید کرد. جالب است بدانید که در اثنای ماههای باران های موسمی یعنی دقیقا از ماه می تا اکتبر این ساحل مکان مورد علاقه ی موج سواران است و البته در طول این دوره شنا کردن در این سواحل کاری بسیار خطرناک میباشد اما در سایر ماههای سال شنا کردن هم یکی از فعالیت های گردشگران در ساحل کاتا نوی میباشد. منطقه ی مورد علاقه ی گردشگران در کاتا سه خلیج کارون، کاتا و کاتا نوی است که در فاصله ای اندک از یکدیگر درست در فاصله ی پنج دقیقه ای از منطقه ی مشهور نای هارن قرار گرفته اند. چشم انداز خلیج کارون پوکت یکی از پرطرفدارترین و آباد ترین چشم اندازهای پوکت است. از این منطقه شما دید کلی و بسیار زیبایی از کاتا نوا، کاتا و سواحل کارون خواهید داشت، و محبوبیت این منطقه به قدری زیاد است که عموما در تمامی روزهای سال شلوغ است و یک جز اصلی از همه ی برنامه های سفر به پوکت میباشد. نام محلی خلیج کارون خاو سام میباشد اما شهردار پوکت بنا بر دلایل ملی نام این خلیج را رسما به کارون تغییر داده است در بین گردشگران با این نام شناخته میشود. در این منطقه گردشگران همگی دوربین در دست های خود دارند از ثبت تصاویر زیبا حتی تا فاصله ی 8 کیلومتری این منطقه لذت میبرند. [(img)|1035681192431001B] [(img)|1035682192431001B] برای مشاهده [(link)|هتل های تایلند|http://www.aysham.com/هتل/هتل-های-تایلند] و [(link)|رستوران های تایلند|http://www.aysham.com/رستورانهای-بانکوک/غذاهای-بانکوک-پایتخت-تایلند] و [(link)|تور تایلند|http://www.aysham.com/تور-تایلند] کلیک کنید.

آشپزخانه ی مام تیریس در رویال ویلای پوکت

آشپزخانه ی مام تیریس در رویال ویلای پوکت

هرچند وقت یکبار به تجربه ی یک طعم جدید و مکان فوق العاده ای برای صرف کردن غذا احتیاج خواهید داشت. و هنگامی در پوکت هستید بهتر است خودتان را از این تجربه ی فوق العاده محروم نکنید مخصوصا زمانی که رستوران اشپزخانه ی مام تیریس در مسیرتان است به آن اعتماد کنید از غذای بینظیر آن لذت ببرید. در انتخاب یک رستوران مناسب مکان و دیزاین رستوران امری بسیار مهم است اما همه ی اینها بدون بدون دارا بودن یک غذای خوش مزه و با کیفیت بسیار بی معنی است. شاید همین 3 فاکتور باعث شده است که رستوران مام تیریس پوکت تا این اندازه موفق و پرطرفدار باشد. این سه عامل همگی از شما دعوت میکنند که به این رستوران فوق العاده بیایید و از طعم غذای افسانه ای آن در یک محیط دوستانه و لوکس لذت ببرید. رویال ویلا سابقا پرتگاه جدا کننده ی ساحل کاتا یای و کاتا نوی در ساحل غربی پوکت بوده است. برای رسیدن به این رستوران بی نظیر به سمت جنوب ساحل کاتا نوی و رویال ویلا رانندگی کنید اصلا نگران جای پارک نباشید چون رویال ویلا قطعا پارکینگ مناسبی در باغ های زیبای اطرافش را به شما اختصاص خواهد داد. 2 سرآشپز بسیار حرفه ای در این رستوران مشغول به کار هستند که یکی با غذاهای غربی و دیگری با غذاهای تایلندی شما را شگفت زده خواهند کرد. [(img)|1035687092431001B] [(img)|1035688092431001B] [(img)|1035689092431001B] برای مشاهده [(link)|هتل های تایلند|http://www.aysham.com/هتل/هتل-های-تایلند] و [(link)|رستوران های تایلند|http://www.aysham.com/رستورانهای-بانکوک/غذاهای-بانکوک-پایتخت-تایلند] و [(link)|تور تایلند|http://www.aysham.com/تور-تایلند] کلیک کنید.

چیانگ مای

چیانگ مای

چیانگ مای بزرگترین شهر در شمال تایلند است. شهر چیانگ مای به گل رز شمال معروف است و در 700 کیلومتری شمال بانکوک و در کنار رودخانه Mae Ping با ارتفاع 310 متر از سطح دریا و توسط کوه های بلند احاطه شده است، قرار گرفته است. چیانگ مای دومین شهر تایلند است، اما تنها دارای جمعیتی در حدود 200000 نفر است. چیانگ مای اکنون مرکز توریستی، اقتصادی، فرهنگی و ارتباطی شمال تایلند است. چیانگ مای، که به معنی "شهر جدید"، است در سال 1296 توسط شاه Mengrai در محل یک شهر از پیش موجود به نام ویانگ تاسیس شد. برمه و امپراتوری مغول یک تهدید بزرگ برای این شهر بود، به همین جهت یک خندق و دیوار دفاعی در اطراف آن برای اطمینان و حفاظت از آن ساخته شده بود. اما این شهر در نهایت توسط برمه در اواسط قرن شانزدهم اشغال شده بود و تحت حکومت یک شاه تایلندی درآمد. چیانگ مای با فراوانی شگفتی های طبیعی و فرهنگی، دارای بیشترین جاذبه گردشگری برای گردشگران در بازدید از تایلند است. به همین علت است که به تدریج تبدیل شد به شهری مدرن و پذیرای میلیون ها بازدید کننده که از نقاط مختلف جهان هر ساله به چیانگ مای سفر میکنند. گردشگران می توانند از مقدار زیادی جاذبه های طبیعی مانند رودخانه ها، کوه ها و آبشارها در تور تایلند بازدید کنند و از نزدیک این شهر شگفت انگیز را با یک فرهنگ بومی حفظ شده توسط قبایل مختلف ببینند. این شهر به عنوان یکی از مقصدهای برتر در آسیا برگزیده شده است، و آن را بسیار موفق است با وجود پیشرفتهای مدرن آن، در کنار جذابیت های قدیمی. این نه تنها دوستداران طبیعت، بلکه افرادی که علاقه مند به فعالیت های پرماجرا مانند کوه پیمایی هستند را جذب می کند. این شهر تایلندی دارای بیش از 300 معبد است که قدمت آن به قرن سیزدهم برمیگردد، و موفق شده است به تعادل سنت و مدرنیته کاملا دست یابد. آنچه برای مسافران جالب است در مورد چیانگ مای این است که جمعیت قومی، محلی و خارج از کشور با هم در هماهنگی زندگی می کنند. علاوه بر مکان های مختلف مورد علاقه، گردشگران همچنین می توانند از درمان های سنتی تایلندی و روش های درمانی که برای جوان سازی و سلامت کلی بدن مفید هستند بهره مند شوند. ماساژ آرامش بخش تایلندی یک تجربه به یادماندنی برای مسافران است که برای مدت زمان بسیار طولانی در ذهنشان خواهد ماند. [(img)|1035680393431001B] [(img)|1035686293431001B]

باغ گیاه شناسی ملکه سیریکیت چیانگ مای

باغ گیاه شناسی ملکه سیریکیت چیانگ مای

باغ گیاه شناسی ملکه سیریکیت در سی دقیقه ای شمال چیانگ مای در امتداد جاده Samoeng واقع شده است. باغ گیاه شناسی چیانگ مای در سال 1992 افتتاح شد و به عنوان یک مرکز جهت ارتقاء پژوهش،و با توجه به تنوع زیستی موجود، به بازدید کنندگان اجازه بررسی و تحقیق درباره گیاهان طبیعی متنوعی که در تایلند وجود دارد میدهد. باغ در دره قرار گرفته و احاطه شده توسط جنگل ها و طیف وسیعی از مناطق مختلف برای بازدید وجود دارد. بازدید کنندگان می توانند در اطراف باغ گل، از موزه نیز بازدید کنند، و یا بسیاری از گلخانه های مختلف دیگر مانند: خانه ساوانا ، خانه ارکید یا گیاه گوشتخوار. یکی دیگر از دیدنیهای برجسته باغ، یک راهرو 400 متری است که بر روی جنگل معلق است و آسمان در بالای سر قرار گرفته و منظره ای زیبا از طبیعت را به بازدیدکنندگان ارائه میدهد. برای رفتن به این باغ با موتور هزینه ای حدود 30 بات و با ماشین 50 بات دارد. همچنین یک اتوبوس شاتل جهت استفاده بازدیدکنندگان دارند. کل باغ بزرگ است و شما به حمل و نقل نیاز دارید اگر شما می خواهید همه باغ را در یک روز مشاهده کنید. هزینه ورودی به باغ گیاه شناسی 50 بات برای هر فرد است و به شما یک نقشه رایگان برای کمک به شما برای گشتن در باغ داده میشود. در خارج از باغ گیاه شناسی یک منطقه شامل کافی شاپ، فروشگاه و پارکینگ وجود دارد شما می توانید تمام زمان روز را در اینجا صرف کنید زیرا چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد.

باغ وحش چیانگ مای

باغ وحش چیانگ مای

باغ وحش چیانگ مای در حاشیه شمال غربی چیانگ مای، در پایین ارتفاعات دوی سوتپ و در کنار دانشگاه chiang mai university واقع شده است. این باغ وحش در سال ۱۹۵۷ راه اندازی شد ولی افتتاح رسمی آن در سال ۱۹۷۷ بود که بازدید از آن برای عموم آغاز گردید. این باغ وحش ۲۰۰ هکتار مساحت دارد و در آن بیش از ۴۰۰ گونه جانوری وجود دارد. جنگل طبیعی که در این باغ وحش وجود دارد علت تمایزش از سایر باغ وحش های چیانگ مای شده است. [(img)|1035680074431001B] این باغ وحش دارای اکواریوم بسیار زیبایی است که با طی تونل زیر آبی به طول 133 متر به آکوریوم میرسید، که در آسیا بی نظیر است. [(img)|1035684074431001B] این باغ وحش یک دهکده برفی با برف مصنوعی نیز دارد. [(img)|1035687964431001B] این باغ وحش شامل حیواناتی مانند کولا،زرافه،شیر،ببر سفید و… است اما جذاب ترین حیوان آن پاندا است. هزینه های ورودی این باغ وحش برای بازدید کنندگان: ۱۵۰ بات ورودیه،۳۰ بات بابت تراموا، ۱۰۰ بات خانه پانداها ، ۵۲۰ بات اکواریوم و گنبد برفی ۱۵۰ بات است.

آبشار حیرت انگیز بوآتانگ چیانگ مای

آبشار حیرت انگیز بوآتانگ چیانگ مای

آبشار بوآتانگ: یک پدیده نادر را می توان در آبشار بوآ تانگ شاهد بود. Bua Thong آبشاری نزدیک به چیانگ مای میباشد، یک آبشار کوچک و زیبای چند لایه ساخته شده از رسوب سنگ آهک و مواد معدنی. علت نام گذاری این آبشار به آبشار چسبنده، به دلیل سنگ آهک و کلسیم موجود در آن است که باعث ایجاد اصطکاک کافی برای متوقف کردن لغزش است، به طوری که بالا رفتن از آن بسیار آسان است (با کمک طناب). سنگ آهک کمی خشن است، اما آن دردناک نیست. پنج سطح مختلف برای تجربه و گشت و گذار در کنار آبشار در تمام راه به پایین وجود دارد. اکثر مردم به پایین میروند و سپس به آبشار صعود میکنند. در یک روز گرم و مرطوب آب، خنک و تازه است. مقدار زیادی فعالیت برای انجام دادن وجود دارد اگر شما نمی خواهید به آبشار بوآ تانگ صعود کنید. در ورودی این آبشار یک نقطه پیک نیک و چند رستوران، وجود دارد و بسیاری از مردم تایلند روز را با خوردن و نوشیدن در این آبشار زیبا صرف میکنند. همچنین یک مسیر پیاده روی لذت بخش از محل پیک نیک تا معبد همراه با چند استخر آب کریستالی آبشار، پروانه ها و پرندگان زیبا در طول راه وجود دارد. یک بازار کوچک با دکه مواد غذایی محلی در اطراف آبشار وجود دارد. چیانگ مای مکانی است که طبیعت آن حیرت انگیز است. کوه زیبا با منظره خیره کننده، باغ پر از گل های عجیب و غریب، و آبشارها ... جاذبه های چیانگ مای بسیار محبوب است در میان گردشگران و همین امر باعث ورود تورهای گردشگری فراوانی به این شهر است. با وجود سنگ آهک موجود در آب سنگها لغزنده نیستند و شما میتوانید بدون هیچ گونه تجهیزاتی به بالای آبشار صعود کنید حتی بدون کفش. [(img)|1035689805431001B] [(img)|1035680905431001B] [(img)|1035683905431001B] [(img)|1035684905431001B] [(img)|1035685905431001B] [(img)|1035686905431001B] [(img)|1035687905431001B] [(img)|1035688905431001B]

پارک سافاری شبانه چیانگ مای

پارک سافاری شبانه چیانگ مای

جاذبه های گردشگری چیانگ مای: پارک سافاری شبانه چیانگ مای پس از پارک سافاری شبانه سنگاپور و چین، پارک سافاری شبانه چیانگ مای سومین پارک بزرگ دنیا میباشد که با هزینه ای در حدود چند میلیون بات توسط دولت تایلند برای افزایش جاذبه های گردشگری در تور تایلند برای گردشگران ساخته شد. پارک به بازدید کنندگان حسی هیجان انگیز شبیه شب های بیابان را القا میکند. این پارک در محوطه پارک ملی «دوی سوتپ پوی» و در فاصله ی 20 دقیقه ای از مرکز چیانگ مای قرار گرفته است. سه منطقه در پارک سافاری چیانگ مای وجود دارد: منطقه اول به نام رد پای پلنگ است؛ در بازدید از این منطقه از طریق یک تراموای رو باز یا یک مسیر پیاده روی، مشاهده حیوانات و لذت بردن از طیف وسیعی از فعالیت های طراحی شده برای سرگرم نگه داشتن شما در طول بازدید خود ازین منطقه آغاز میشود، همچنین یک دریاچه زیبا نیز در این قسمت قرار دارد، دست زدن به حیوانات و نوازش توله ببر و غذا دادن به آنها از جذابیت های این منطقه است. منطقه دوم پارک ساوانا است که به دو منطقه ی دیگر از جمله منطقه دشت و منظقه درندگان ساخته شده است این مجموعه به تقلید از پارک وحش کنیا ساخته شده است و حیوانات علف خواری از جمله زرافه-گورخر-بز کوهی-لاماها-کرگدن و فیل ها و گونه های مختلف گوزن وحشی آسیایی و آفریقایی در منطقه دشت وجود دارند. در منطقه درندگان 200 حیوان مختلف مانند شیر، ببر، پلنگ ، کروکودیل وغیره... وجود دارد که بازدید کنندگان میتوانند آن ها را ازنزدیک درون قفس های حفاظت شده مشاهده کنند. شما میتوانید طیف وسیعی از زیستگاه پرندگانی مانند فلامینگو، لاک پشت ها و اردک، ببر سفید راه راه و پلنگ را مشاهده کنید. شما در این تور می توانید به حیوانات غذا بدهید، با آنها عکس بگیرید، و مغازه برای خرید سوغاتی زیبا نیز وجود دارد، و از تماشای رقص آب موزیکال به هنگام شب لذت ببرید. رستوران این پارک رقص سنتی تایلندی را اجرا میکنند، ساعت بازدید ازین پارک 11 صبح تا 11 شب است. هزینه ی ورودی پارک در قسمت پیاده روی آن 100 بات است و بازدید از کل 3 قسمت پارک به همراه استفاده از اتوبوس 800 بات میباشد. ساعات کار: 11.00-23.00 آدرس: Hangdong، در جنوب غربی چیانگ مای در فرودگاه بین المللی (حدود 12km شهر)

در تور تایلند رستوران آشیانه پرنده را فراموش نکنید

در تور تایلند رستوران آشیانه پرنده را فراموش نکنید

جاذبه های گردشگری تایلند: رستوران آشیانه پرنده در تایلند این رستوران درSoneva واقع شده است که سازگار با محیط زیست میباشد در استراحتگاه تایلند ساخته شده است و به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری تور تایلند تبدیل شده است. لانه در بالای درخت و در ارتفاع 16 متری از سطح زمین قرار دارد، به هنگام صرف غذا منظره ای تحسین برانگیز را خواهید دید که به عنوان جالب ترین جاذبه در تور تایلند در ذهن شما ماندگار خواهد شد. نکته ی جالب این رستوران این است که خدمتکارها با استفاده از طناب و زیپ های خاصی مواد غذایی و نوشیدنی های سفارش داده شده را به مشتری میرسانند. این رستوران قطعا یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه ها در تور تایلند است، پس بازدید از آن را فراموش نکنید.

غذاهای محلی چیانگ مای تایلند

غذاهای محلی چیانگ مای تایلند

جاذبه های تایلند: غذاهای محلی چیانگ مای در تور تایلند و سفرتان به این کشورجذاب حتما غذاهای محلی تایلندی را امتحان کنید که مانند هنر، زبان و میراث فرهنگی تایلند، مواد غذایی چیانگ مای نیز در جنوب و شرق متمایز و خاص است. نفوذ فن آشپزی برمه و چین در بخش هایی شمالی مشهود است، با ادویه کاری کمتر و استفاده بیشتر از زنجبیل و زردچوبه. در ادامه به معرفی غذاهای سنتی و محلی چیانگ مای میپردازیم.

خاو لک رمانتیک ترین شهر تایلند

خاو لک رمانتیک ترین شهر تایلند

دیدنیهای تایلند: این شهر زیبا در 100 کیومتری پوکت واقع شده است. خاولک از سواحل غرب شبه جزیره مالایا تا دریای آندامان کشیده شده است. بسیاری از مردم چشم انتظار زمستان و اولین برف آن هستند اما از سوی دیگر کسانی هستند که با خوشحالی از جایگزین شدن قصیده کوتاه زمستان با یک بهشت عجیب و غریب گرمسیری استقبال میکنند. اگر شما تصمیم به بازدید از مکان های گرمسیری را دارید و دوست دارید از مکانی گرم لذت ببرید، به خاولک تایلند سر بزنید. خاولک شهر عاشقانه ی تایلند است، کشوری که در آن شما می توانید در آن همه چیز پیدا کنید. این شهر مکانی برای رنگ هاست. رنگ سفید سواحل شنی، آبشار، جنگلهای انبوه، و تالاب ها همگی چشم انداز بی نظیری را به وجود می آورد. این شهر جایی مناسب برای دوستداران طبیعت است. شب و روز خاولک بوی زندگی میدهد و با داشتن ساحل بهشت هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. در تور تایلند و بازدید از این شهر میتوانید به مراکز خرید،کافه ها،رستوران ها،مغازه ها،مراکز ماساژ و غواصی و یوگا مراجعه کنید و لذت ببرید. در میان همه چیز، غواصی در دریا یک ماجراجویی باور نکردنی است، که در طی آن گردشگران با زیبایی نادر مرجان ها و ماهی های عجیب و غریب در عمق 40 متری روبرو می شوند. فیل که نمادی از شادی است در هر منطقه ی خاولک آن را خواهید دید، و شما با میوه های غیرمعمولی آشنا خواهید شد و فراموش نکنید که مواد غذایی تایلندی خود یکی از جاذبه های تایلند محسوب میشود. در آخر فراموش نکنید استراحتگاه کاسا د لا فلور در خاولک واقع شده است که دارای 36 خانه ی ییلاقی در شکل یک مستطیل است، هر کدام از آنها دارای یک پنجره بزرگ است که یک نمایش فوق العاده از ساحل و اقیانوس را فراهم می کند؛ با امکاناتی شامل استخر لوکس، تخت راحت و درختان نخل گرمسیری در محوطه تکمیل شده است. [(img)|1035680873531001B] [(img)|1035681873531001B] [(img)|1035682873531001B] [(img)|1035683873531001B] [(img)|1035684873531001B] [(img)|1035685873531001B] [(img)|1035686873531001B] [(img)|1035687873531001B] [(img)|1035688873531001B] [(img)|1035689873531001B] [(img)|1035680973531001B]

ساحل نای هارن پوکت

ساحل نای هارن پوکت

نای هارن یکی از پرطرفدارترین قسمت های جزیره ی پوکت است و محبوبیت آن روز به روز در میان توریست های حرفه ای در حال افزایش است. جالب است که بدانید این ساحل به تازگی توسط مردم محلی کشف شده است و این خلیج کوچک فقط دارای چندین هتل محدود میباشد. مراکز خرید و رستوران ها ی مختلف این محدوده جذابیت ارام خود را حفظ کرده اند. وجود باشگاه قایق رانی رویال پوکت در محدوده ی این خلیج بر محبوبیت این منطقه برای قایق سواران خصوصا در فصول توریستی پوکت افزوده است. ساحل نای هارن پوکت از ماه نوامبر تا اپریل برای شنا بسیار دلپذیر است. و فراموش نکنید که در بین ماههای می تا اکتبر باید بسیار با احتیاط شنا کرد چون جریان های قوی در این مکان صورت میگیرد. رستوران های فوق العاده و بین المللی که حوالی این ساحل قرار گرفته اند برای ریلکس کردن و گذراندن لحظاتی ارام بسیار پرطرفدار هستند. کمی در جنوب ساحل نای هارن خلیج کوچک نا یای قرار گرفته است که به خاطر شن ها و موقعیت منحصر به فرد خود برای اتومبیل رانی انجام سایر ورزش های ابی اهمیت فراوان دارد. پیشنهاد تیم آیشم این است که در تور تایلند و تور جزیره ی پوکت بازدید و گذراندن ساعاتی دلپذیر را در این ساحل از دست ندهید.

معبد بودای بزرگ پوکت

معبد بودای بزرگ پوکت

معبد بزرگ بودا پوکت یکی از نشانه های مهم و قابل احترام جزیره ی پوکت است. تصویر بزرگ در بالای کاتا که در بالای معبد قرار گرفته است به راحتی از دور قابل رویت است. و با وجود 45 متر ارتفاع، به راحتی از دور دیده می شود. این سایت گردشگری بلند ارائه دهنده ی بهترین دید 360 درجه از این جزیره، با مناظر گسترده از شهر پوکت، کاتا، سواحل کارون، Chalong خلیج است، و به راحتی قابل دسترسی از طریق یک جاده شش کیلومتری برجسته از مسیر اصلی عروق پوکت، آن است که یک مقصد جزیره است قابل دسترسیست. درست مانند تصاویری که از معبد منتشر شده است این معبد تایلندی بسیار مکان ارامیست و تنها صدایی که شما را وادار به شنیدن میکند زنگ کوچک این معبد و صدای حرکت پرچم زرد رنگ ان در باد است. معبد بزرگ بودا به عنوان یکی از مهمترین معابد تایلند شناخته شده و مشهور است و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. تمام بدنه ی این معبد با بتن مسلح لایه بندی شده با برمه سنگ مرمر یشم سفید زیبا که در افتاب مبدرخشند تزیین شده اند. و آن را به یک نماد طبیعی از امید تبدیل کرده اند. دیدگاه ها و تصویر واقعی این معبد بسیار مهیج هستند. است یک مجسمه بودا کوچکتر قرار نزدیکی است که طلا در رنگ، هر چند در واقع از برنج ساخته شده است در این معبد از دیرباز قرار داشته است. اشتیاق عزیز اینجا مکانیست که ما با هم ملاقات کرده ایم و این ملاقات دوباره اتفاق خواهد افتاد تا روزی که همه پیز در ارامش باشد: این جمله نمونه ی متنیست که بر روی مجسمه ها و تکه های کاشی که در سرتاسر معبد قرار دارند حک شده است و برای گردشگران یکی از جنبه های جالب بازدید از این موزه هستند. در یک روز به طور متوسط حدود هزار نفر از این معبد بازدید میکنند که بسیاری از انها برای اهدای کمک هایی برای سرپا نگاه داشتن این معبد امده اند دیدن میکنند. بودجه برای این ساختار عظیم به طور کامل از کمک های مالی فراهم آمده است. "این پروژه بزرگ است و نیاز به مقدار زیادی پول و سرمایه دارد. رئیس جمهور پوکت 45 بنیاد برای ساخت این معبد تشکیل داده است، "و تاکنون با مدیریت خوبی اداره شده است. از حجم کمک های مردمی برای نگه داری این سازه ی بزرگ شگفت زده خواهید شد اینطور به نظر میرسد که همه ی مردم میخواهند سهمی از این معبد داشته باشند. پس در سفر و تور تایلند بازدید از این معبد زیبا و شگفت انگیز را از دست ندهید.

برترین مکانهای ماساژ در تایلند

برترین مکانهای ماساژ در تایلند

یکی از کارهایی که بازدیدکنندگان در تور تایلند مایل به انجام آن هستند، ماساژ تایلندی است همراه با بسیاری از گزینه های ماساژ که برای بازدید کنندگان فراهم است، ما به شما کمک میکنیم توسط این لیست با پنج مکان برتر ماساژ در بانکوک آشنا شوید. بر خلاف سبک های ماساژ غربی، ماساژ تایلندی بر روی نقاط فشار متمرکز است. درمان اغلب با پا شروع می شود و به تدریج به سمت بالا و به سمت سر حرکت می کند. ماساژ ریتمیک و مانورها در روش کار باعث ایجاد آرامش و استراحت اعضای بدن و ایجاد یک تراز انرژی در بدن است.در ماساژ تایلندی مقادیر مختلفی از فشار به خطوط انرژی در امتداد بدن، مطابق با اصول آیورودا از تعادل انرژی، به بدن فرد وارد میشود.

محله ی چینی های بانکوک تایلند

محله ی چینی های بانکوک تایلند

محله چینی ها بانکوک یکی از جاذبه های توریستی محبوب و یک محله ی جالب برای صرف انواع و اقسام غذاهای مختلف است. نسل جدید شهر بانکوک پس از غروب آفتاب در اینجا به کشف پر جنب و جوش غذاهای خیابان سمت راستی محله ی چینی های بانکوک میپردازند. در طول روز انبوه جمعیت کمتری را در این مکان مشاهده خواهید کرد و جمعیتی که در این مکان هستند برای خرید مواد غذایی اولیه و همینطور بسیاری از اقلام مورد نیاز و حتی سوغات کشور تایلند را از این محله ی جالب و سرگرم کننده ی چینی ها بخرند. گردشگران در محله ی چینی ها میتوانند بسیاری از اجناس جالب که از مواد طبیعی تهیه شده اند را تهیه کنند نظیر ظروفی که از پوست میوه ی نارگیل تهیه شده اند و بسیار زیبا تزیین شده اند. محله ی چینی های تایلند یکی از جازبه های مهم گردشگری این شهر است و نقش مهمی را در صنعت توریسم بانکوک ایفا میکند. محله ی چینی های تایلند تلفیقی از بازار، رستوران ها کنار خیابان و غلظت متراکم از مغازه های طلافروشی و فروشگاههای اجناس مختلف است، محله چینی ها یک تجربه ی فراموش نشدنی و لذت بخش خواهد بود. انرژی است که از ردیف فروشگاههای بی پایانی که ازچوب ساخته شده اند و فروشگاه خانه های oozes ساده مسری به دست می اید بسیار به یاد ماندنیست. به قدری احساس شور و نشاط در این محله زیاد است که شما قطعا دوباره به این محله برخواهید گشت اما اگر میخواهید که محله ی چینی های بانکوک را در بهترین حالت ان ببینید گروه ایشم به شما توصیه میکند که در هنگام سال نوی چینی ها از این محل دیدن کنید.

معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

جاذبه های چیانگ مای: معبد دوی سوتپ در چیانگ مای یکی از دیدنیهای تایلند معبد دوی سوتپ است که در شهر چیانگ مای بر روی تپه ای در شمال غربی شهر واقع شده است و قدمت ساخت آن به قرن 14 میلادی برمیگردد. این معبد زیبا هر ساله گردشگران فراوانی را به خود جذب میکند، مناره های طلایی به همراه حکاکی های مذهبی در و دیوار این معبد را درخشان و محبوب کرده است. [(img)|1035688024531001B] با طی کردن 304 پله به معبد دوی سوتپ میرسید، از آنجا مناظر اطراف و شهر به خوبی قابل مشاهده است همچنین هر روز در ساعت 6 میتوانید به تماشای مناجات راهبان بودایی بنشینید. با استفاده از واگن‌های ریلی-کابلی نیز میتوان به بالا رفت. در دو طرف پله ها اژدهای دوسر قرار داده شده است، اژدهای دوسر نماد فرهنگ مردم چیانگ مای است. [(img)|1035689024531001B] [(img)|1035683124531001B] دوی سوتپ با زندگی مردم چیانگ مای درآمیخته شده است. یکی از جاذبه های معبد دوی سوتپ مجسمه فیل سفید است که با افسانه هایی همراه است و باعث جالب تر شدن معبد شده است. گفته میشود که در آن زمان، استخوان های بودای بزرگ را بر پشت فیلی سفید رنگ گذاشته اند و فیل در تپه رها شده است؛ پس از طی مسافتی فیل به معبد رسیده و در همان جا مرده است. به همین دلیل مجسمه ای از فیل برای یادآوری این افسانه و نحوه ساخت معبد در آنجا ساخته شده است. در این معبد همچنین مجسمه گانش (مجسمه های بودایی) به چشم می خورد .در تور تایلند و سفر به چیانگ مای از این معبد زیبا دیدن کنید اما مراقب پوشش و رفتار خود باشید و هرگز با کفش وارد معبد نشوید. [(img)|1035681124531001B] پایین پله های معبد، فروشندگان در غرفه هایی مشغول فروش انواع خوراکی ها و صنایع دستی تولید شده توسط روستاییان کوهستان های اطراف می باشند. همچنین فروشگاه هایی وجود دارد که وسایل مختلفی مانند تزئینات منزل، سوغاتی و ... ارائه میدهند و شما می توانید هنگام بازدید از این معبد به خرید نیز بپردازید. [(img)|1035680124531001B] شما می توانید سفر خود را به دوی سوتپ با گشت و گذار در روستای کوچک همونگی کامل کنید، این روستا نسبت به روستاهای دیگر توریستی تر میباشد، گشت و گذار در این روستا، شما را با فرهنگ مردم محلی آشنا می کند و فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوامع قبیله ای که در تپه های منطقه زندگی میکنند میباشد. [(img)|1035685124531001B] [(img)|1035684124531001B] [(img)|1035682124531001B]

غار فارایاناخون تایلند

غار فارایاناخون تایلند

جاذبه های گردشگری تایلند:غار فارایاناخون هوآهین غار با شکوه فارایاناخون یکی از نشانه های عرفانی و مرموز تایلند است. اما تنها چند مسافر شانس گرفتن یک عکس درآن را دارند. دلیل آن ساده است؛ این غرفه طلایی و سبز در داخل یک راه سخت و پنهان قرار گرفته و برای رسیدن به غار تنها تعداد انگشت شماری از بازدید کنندگان اختصاص داده شده میتوانند از آن بازدید کنند. این غار در پارک ملی خاو سام در استان پراچواپ خیری خان قرار گرفته است، 45 دقیقه رانندگی در جنوب هوآهین شما را به این غار میرساند. اولین گام برای رسیدن به این غار رفتن به روستای کوچکی که از انفجار پلوتونیم واقع در ساحل ایجاد شده است میباشد، و از آنجا با اجاره یک قایق شما را در سراسر کیپ به ساحل لازم سینگ سالا، و یا راه رفتن یک سفر 30 دقیقه ای به بالا تپه منجر به همان ساحل لازم سینگ سالا میشود. از آنجا که قایق سواری تنها هزینه 150 تا 200 بات برای هر فرد دارد و با توجه به اینکه شما هنوز هم باید به صعود 430 متر از مراحل ناهموار و شیب دار بپردازید توصیه می کنیم شما انرژی خود را ذخیره کنید و این سوار ی کوتاه به غار را انتخاب کنید.

معبد وات چدی لانگ چیانگ مای

معبد وات چدی لانگ چیانگ مای

جاذبه های گردشگری تایلند: معبد وات چدی لانگ این معبد زیبا در سال 1481 زمان سلطنت شاه سائن موانگ، درجاده فرا پوک کالائو ساخته شد و زمانی خانه بودا یادگار مقدس تایلند بوده است؛ که طول آن 98 متر وعرض آن 54 مترمی باشد و دید تحسین برانگیزی از افق چیانگ مای به نمایش میگذارد. این معبد در هنگام وقوع زلزله در سال 1545 آسیب دید، و ارتفاع آن نزدیک به نیمی از ابعاد اصلی آن کاهش یافت با وجود این هنوز هم یک ساختار قابل ملاحظه است. در سال 1992، اداره هنرهای زیبا کار بازسازی معبد را به پایان رسانید؛ راه پله ی ناگا در هر یک از سطوح آن و مجسمه های شگفت انگیز فیل که پایه های آن را تزیئن کرده مرمت شد. وات چدی لانگ سازه های فرهنگی بسیار مهمی مانند ستون شهر و درخت صمغ در ورودی معبد دارد. با توجه به اعتقادات لانا باستان، ستون های شهر که در مرکز این شهر بنا شده است، به مناسبت مرکز جهان، در گذشته پادشاهی لانا بود. در تعطیلات مهم بودایی، مانند Visakha BUJA، وات چدی لانگ میزبان مهمانان است که در آن به عبادت میپردازند.

کمپ فیل ها چیانگ مای تایلند

کمپ فیل ها چیانگ مای تایلند

جاذبه های گردشگری چیانگ مای: کمپ فیل ها چیانگ مای تایلند فیل یکی از نمادهای ارزشمند فرهنگ تایلندی ها است از این رو تربیت فیل در بین تایلندی ها مرسوم بوده به ویژه در مناطق شمالی تایلند، در اطراف شهر چیانگ مای کمپ ها و پارک هایی برای نگهداری فیل های تربیت شده وجود دارد، که امکان فیل سواری برای گردشگران در تور تایلند فراهم شده است. کمپ فیل مائه سا در حدود سال 1976 ساخته شد، به عنوان یک مرکز حفاظت از فیل های اهلی در سراسر کشور. در اینجا استعداد باور نکردنی این موجودات را خواهید دید و حیرت زده خواهید شد، آنها با هنرمندی تمام با آموزش هایی که دیده اند به اجرای رقص، بازی فوتبال میپردازند در کنار امرار معاش روزانه خود مانند حمام کردن، غذا خوردن و خوابیدن. این کمپ توسط سایبان جنگل های سرسبز احاطه شده، و در دره ی زیبا در مناطق شمالی 30 کیلومتری چیانگ مای واقع شده است، که دارای بیش از 70 فیل اهلی است. در ارودگاه سر سبز این حیوانات میتوانید به فیل سواری بپردازید و از یک روز تعطیلی آرام در این کمپ لذت ببرید. اگر به این حیوانات با هوش علاقه دارید میتوانید دوره های آموزشی فیلبانی را بگذرانید تا اطلاعات بیشتری راجب به زندگی آنها از جمله زیست شناسی حیوان،الزامات بهداشت،زبان بدن و همچنین دستورات آموزش های پایه مانند نقاشی، حمام کردن، سواری و دست دادن را به طور کلی بیاموزید.

روستای صنایع دستی بورسانگ چیانگ مای

روستای صنایع دستی بورسانگ چیانگ مای

روستای صنایع دستی بورسانگ در چیانگ مای روستای صنایع دستی بور سانگ در فاصله 9 کیلومتری شرق چیانگ مای واقع شده و از شهرت جهانی برخوردار است. در این روستای زیبا غرفه ها و مغازه های متعدد صنایع دستی به چشم میخورد که بیشتر محصولات آنها چترهای کاغذی است. چترهای کاغذی با گل های زیبا نقاشی شده اند، همواره مورد توجه بازدیدکنندگان و مسافرانی که از دهکده بازدید میکنند قرار میگیرد و یکی از نمادهای چيانگ مای محسوب میشود. هر ساله با برگزاری جشنواره چتر در روستا,جشن ها ,مراسم و نمایشگاه های مختلفی در همه ی نقاط این روستا برگزار می شود. در اینجا، شما مقدار زیادی از چترهای با دست رنگ آمیزی شده، از جمله چتر کوچک، چترهای بزرگ برای باغ یا پاسیو و سایر محصولات دست ساز که همه با کاغذ ساخته شده اند پیدا میشود. طراحی ها به مرور زمان تکامل یافته، از الگوهای گل اصلی همراه با تصاویری از مناظر روستایی چیانگ مای و حتی الگوهای انتزاعی استفاده میشود. نوار بامبو برای دنده ها، چوب نرم برای کلاه ، لاتکس طبیعی برای پوشش و کاغذ SA برای قطعات چتر های مختلف استفاده می شود. همه ی طرح ها با رنگ های طبیعی که از درختان وگیاهان مختلفی گرفته میشود نقاشی میشود. Location: Nine kilometres from the Old City, on Chiang Mai-San Kampaeng Highway (Route 1006)

پارک ملی دویی اینتانون چیانگ مای

پارک ملی دویی اینتانون چیانگ مای

جاذبه های دیدنی چیانگ مای و پارک های ملی آن دویی اینتانون، بلندترین قله در تایلند که 2565 متر ارتفاع دارد معادل (8، 415 فوت) ارتفاع از سطح دریا. این بدین معنی است که درجه حرارت در دویی اینتانون در طول سال به شکل سریعی به زیر نقطه انجماد در طول فصل سرد (اکتبر تا فوریه) میرسد. پارک ملی که شامل دویی اینتانون و خرس نام خود را پوشش می دهد 482 کیلومتر مربع (186 مایل مربع) و شامل Sanpatong منطقه، Chomthong منطقه، مای Chaem منطقه، مای وانگ منطقه، و از Toi لر زیر منطقه استان چیانگ مای میباشد. پارک ملی دویی اینتانون یک جواهر واقعی از زیبایی های طبیعی تایلند است، متشکل از زمین های کوهستانی ناهموار پوشیده شده توسط جنگل های سرسبز گرمسیری وجالب با رودخانه بزرگ و آبشارهای با شکوهی که در سرتاسر این منطقه جریان دارند. وضعیت حفاظت پارک آن را به یک پناهگاه برای طیف گسترده ای از گونه های جانوری باعث می شود آن است که شاید بهترین مکان در تایلند برای تماشای پرنده. حدود 362 گونه مختلف پرنده ی نایاب پارک ملی دویی اینتانون را به عنوان خانه ی خود انتخاب کرده اند. و جالب است بدانید که بسیاری از آنها در هیچ جای دیگری در تایلند یافت نمیشوند. تنوع در دویی اینتانون تنها به گونه های گیاهی و جانوری محدود نمیشود بلکه این پارک در همه ی موارد منحصر به فرد و متنوع است. با این حال این پارک تا مدتهای طولانی توسط خانه های شهرک شمالی Hilltribes احاطه شده است و تلاش های اخیر برای پایان دادن به ساختمان سازی و ادامه ی زندگی روستاهایی منحصر به فرد برای حفظ فرهنگ سنتی خود با حفظ تحولات مدرن مانند گردشگری و سد سازی، که مهار قدرت از رودخانه پینگ به ارائه برق به هزاران نفر از مردم تایلندی را تامین میکند ادامه می یابد. دویی اینتانون یک مقصد محبوب برای بازدید کنندگان و گردشگران میباشد، نه تنها برای زیبایی های طبیعی آن، اما برای اهمیت تاریخی آن بناهای نیز بسیار محبوب میباشد. (بناهای تاریخی) که به سلطنت شانشاهان ، پادشاه و ملکه های آنها اختصاص داده شده بودند، که بخش اعظمی از این زیبایی ها را میتوان در بالای تپه های این منطقه ی زیبای تایلند پیدا کرد. این پارک شده است تا حدودی به یکی از مراکزتجارت توریستی مهم تایلند اختصاص داده شده است چرا که برخی از مهمترین فود کورت ها یا همان رستوران های تایلندی را در خود جای داده است و همچنین به عنوان یکی از بهترین مکان های اقامتی محبوب در تور تایلند است با وجود زمین های ناهموار راه ها و جاده های کم نور همچنان محبوب است و امید است که جاده های بهتری را توسعه بدهند، و با حفظ همه ی این زیبایی های طبیعی امکان دسترسی را برای مسافران و گردشگران راحت تر کنند. چندین گزینه مختلف برای کسانی که مایل به کشف دویی اینتانون هستند وجود دارد. برای آنکه مطمئن شوید که شما هیچ چیز را از دست نمیدهید، و همه ی زیبایی ها را مشاهده کنید این است که روزهای بیشتری را برای ماندن در این منطقه انتخاب کنید. یکی دیگر از گزینه ها برای کشف پارک و مطمئن شدن اینکه شما چیزی را از دست نخواهید داد این است که یک ماشین اجاره کنید و یا بر روی یک موتور سیکلت به کشف جاذبه های گردشگری زیبای تایلندی بروید. برای رسیدن به دویی اینتانون از مسیر 108 کیلومتری به سمت Chomthong به دنبال آن 57 کیلومتر (35 مایل) به راست و بر روی مسیر 1009 (Chomthong- جاده دویی اینتانون). دنبال این جاده برای 31km (19 مایل) و شما در ورودی (زمان سفر حدود 90 دقیقه) ادامه دهید تا به این پارک جنگلی برسید. بازدید کردن از تمامی قسمتهای پارک با پای پیاده خسته کننده خواهد بود پس بهتر است راه آسان تری را برای لذت بردن هرچه بیشتر از این زیبایی های طبیعی انتخاب کنید.

قبیله ی گردن درازها و غار چیانگ دائو تایلند

قبیله ی گردن درازها و غار چیانگ دائو تایلند

جاذبه های گردشگری چیانگ مای تایلند: قبیله ی گردن بلند ها و غار چیانگ دائو تایلند یکی از مباهات و مکانهایی گه باعث افتخار مردم کشور تایلند است، غار چیانگ دائو و قندیل های تماشایی و تحسین برانگیز آن میباشد. غار چیانگ دائو در امتداد کیلومترها مسیر در کوه های منطقه ی پیانگ ما قرار گرفته است. شرح موقعیت قرار گرفتن ان بدین صورت است که که به چندین غار دیگر متصل می شود، در نهایت قبل از انتهای آن در دیگری پدیدار میشود و در جایی در مرز ایالت شان به یکدیگر میرسند. آمار رسمی کشور تایلند طول این غار جاذبه ی گردشگری تایلند را 12 کیلومتر اعلام کرده اند، اما شما می توانید تنها از بخش کوچکی از آن بازدید کنید. این غار بخشی از رشته کوه دائو دویی چیانگ است که 2100 متر ارتفاع دارد، و سومین و بلندترین قله در تایلند است برخی از قسمت های آن در حدود 250000000 سال پیش تشکیل شده اند و جالب است بدانید که توسط قرار گرفتن فشار از قسمت زیرین دریا به این صورت در آمده اند. در اکثر موارد، این غار در طول روز به خوبی روشن است، و حتی اگر شما یک چراغ قوه قدرتمند به همراه داشته باشید بی فایده است و بهترین راه برای کاوش در غار به استخدام گرفتن یک راهنمای محلی است، که به خوبی میتواند راه خود را در اطراف پیدا کند و مجهز به فانوس است و در این کاوش جالب شما را همراهی کند. علاوه بر غار چیانگ دائو در محله ی چیانگ مای، بازدید از روستای Padung برای بازدید از قبیله ی گردن بلند قوم کان هیل به شما و همه ی گردشگران توصیه میشود. زنان این قبیله ی تایلندی حلقه های برنجی را در گردن، مچ دست و مچ پا به عنوان بخشی از فرهنگ آنها استفاده میکنند. این ایده خوبی است برای کشف فرهنگ و سنت های مردم کشور تایلند و احترام گذاشتن به سنت های آنها، با بازدید از این روستا کمی با فرهنگ و روش زندگی مردم آشنا میشوید و فراموش نکنید که مردم این قبیله و این روستا درآمد خود را از طریق صنعت توریسم و خرید گردشگران به دست می آورند. از نکات برجسته و شگفتی های طبیعی منطقه ی چیانگ دائو تایلند میتوان در ورودی غار، شما به یک اتاق که به خوبی روشن است راهنمایی میشوید و هر سه اتاق در طول روز بسیار روشن هستند به قدری که برای بازدید و کشف آنها احتیاجی به چراغ قوه و نور اضافی نیست. در تور تایلند از بازدید این جاذبه ی مهم گردشگری غافل نشوید.

سینمای شناور تایلند

سینمای شناور تایلند

جاذبه های گردشگری تایلند:سینمای شناور تایلند تنها سینمای شناور جهان را میتوان در تایلند مشاهده کرد. طراحی شده توسط معمار آلمانی اوله Scheeren، که یکی از نقاط جذاب و دیدنی بسیاری از علاقمندان فیلم و سریال است. جای تعجب دارد اگر بدانید که این معماری به خصوص برای جشنواره "فیلم بر روی صخره ها یائو نوا" ساخته شده است. این سالن سینما شناور در کنار جزیره کودا نوا، در پوکت قرار گرفته است. و جزیره ی مهم و توریستی پوکت فاصله ی بسیار کمی با این شاهکار دنیای هنر دارد. ساختار شگفت انگیز این سینمای زیبای شناور از قایق های ماهیگیران محلی، تسمه لاستیک و طناب بود و بعد از پایان جشنواره همه ی این اموال از تئاتر جدا شد و به مردم بازگردانده شد. اما نقطه ی امیدی برای گردشگران طرفدار فیلم و سریال وجود دارد و آن این است که این سینمای شناور دوباره سال آینده افتتاح خواهد شد. پس اگر علاقه مند به شرکت کردن در این گونه جشنواره ها هستید تور تایلند را در هنگام برگزاری این جشنواره از دست ندهید.

چند جای دیدنی که در سفر تابستانه خود به کشور تایلند نباید از دست بدهید

چند جای دیدنی که در سفر تابستانه خود به کشور تایلند نباید از دست بدهید

تایلند دارای تعداد بسیار زیادی از آثار تاریخی، طبیعت شگفت انگیز و استراحتگاه های هیجان انگیز و دیدنی است، که آن را به یکی از برترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است و در صدر جدول مقاصد مورد علاقه ی گردشگران است. در ادامه ی این مقاله شما عزیزان را با جاذبه هایی که نباید در تور تایلند از دست بدهید آشنا خواهیم کرد. روستای چترهای بوسنگ تایلند این روستا درست در فاصله ی 30 دقیقه از Chiang Mai قرار گرفته و معروف برای چتر بامبو دست ساز نیز به عنوان چترهای محافظت کننده ی شما در مقابل نور آفتاب شناخته شده است. شما در این مکان زیبا نه تنها میتوانید به خرید کردن و عکاسی و ثبت لحظاتتان بپردازید بلکه مردم بومب این منطقه این امکان را برای شما فراهم میکنند که با فرایند ساخت این چترها از نزدیک آشنا شوید. پارک ملی خوایای تایلند این پارک بیشترین بازدید در کشور دارا میباشد و دارای طبیعت متناوب و حیات وحش متنوع است . بازدید از این منطقه شامل به تماشا نشستن و تحسین زیبایی آبشارها، پیاده روی در جنگل های سرسبزو مشاهده ی حیات وحش میمون، فیل ها، گیبون و حتی ببرها و بسیاری از حیوانات دیگر از نزدیک خواهد بود. در حومه پارک تعداد زیادی هتل وجود دارد که محیا کننده ی یک مکان استراحت مناسب و هیجان انگیز برای مسافران خواهد بود. بازار شناور بانکوک تایلند در محله بانکوک بازدید کنندگان می توانند بخش منحصر به فرد از فرهنگ تایلندی تجربه کنند و انهم بازدید از بازار شناور محلی بانکوک خواهد بود. فروشندگان تایلندی در این بازار میوههای عجیب و غریب، مواد غذایی دریایی تازه، آب نارگیل و حتی مواد غذایی را برای مشتریان به ارمغان میاورند و یکی از هیجان انگیزترین هیجانات سفر به تایلند خواهد بود. فقز کافیست که یک قایق اجاره کنید و از قایق ران بخواهید که شما را به میان این بازار محلی شناور برای خرید ببرد و از خرید خود لذت ببرید. کاخ بزرگ و وات پاراک تایلند نقطه عطفی معروف و قابل توجه بانکوک در سال 1782 ساخته شده بود و به عنوان کاخ پادشاه برای 150 سال خدمت کرده است. این یکی از مهمترین مراکز سیاسی و فرهنگی تایلند است. فضای داخلی مجلل برای مسافران بسیار جذاب خواهد بود. معبد دویی سوتپ تایلند این معبد در چیانگ مای با جنگل های سرسبز احاطه شده است و نقطه عطفی معروف و زیبا در کشور تایلند است. این منطقه به عنوان یک پارک ملی منحصر به اعلام رسمیت کرده است، به این معنی که هنگامی که گردشگران تصمیم به بازدید از این معبد تایلندی میگیرند، از طبیعت خوش منظره و زیبایی که آن را احاطه کرده است هم بهره مند میشوند. تور رودخانه ی چائو فارایو تایلند بانکوک یک شهر پر از تنوع و زیبا است. این رودخانه برای قرن ها نقش مهمی را در شهر بانکوک ایفا کرده است، در حال حاضر یک بخش ضروری از تجارت و سفر بانکوک است. منظره چشمگیر را می توان در یک تور قایق تحسین است به خصوص در شب که این رودخانه را با هزار چراغ روشن میکنند و بسیار پر زرق و برق دیدنی به نظر میرسند.

معبد ایروان بانکوک

معبد ایروان بانکوک

معبد ایروان در برهمن بانکوک واقع شده است، معبدی بودایی که بازدید کنندگان فراوانی را به خود جذب میکند از شهرهای مختلف، این معبد در اواسط دهه 1950 ساخته شد، سپس دولت تایلند تصمیم به ساخت هتل لوکس Erawan در این محل کرد. با این حال، اولین مراحل ساخت و ساز با مشکلات زیادی روبرو شد که کارگران خداباور از ادامه آن کاسته نشدند، مگر اینکه روحیه سرزمینهای اشغالی از بین برود. پس از مشورت با ستاره شناسان، احداث معبد به منظور احترام به خداوند براهام چهارم، از تائو مهاپرام، به عنوان یک راه حل مناسب بود. یک تصویر باشکوه از خدا براهمه به ویژه بازیگران و طلسم شده است و هتل Erawan برای سه دهه به افتخارات و شهرت جهانی افتتاح شد. در پایان، نمی توانست با امکانات مدرن تر رقابت کند و در سال 1991 جایگزین Grand Hyatt Erawan بانکوک شد. همانطور که این زیارتگاه در ابتدا ساخته شد تا فضایی از هتل قدیمی Erawan ساخته شود، این مکان به عنوان معبد Erawan شناخته شد. Mahaprom یک خدا برهما است، پر از مهربانی، رحمت، همدردی و بی طرفی. این چهار فضیلت توسط چهار چهره اش نشان داده شده است. از آنجایی که بوداییسم در تایلند همواره تحت تأثیر باورهای برهما بوده است، تأثیر به سزایی روی آن دارد. امروزه، همانطور که در سالهای گذشته هم بوده است، جریانهای بی پایان از مردم از اوایل صبح تا اواخر شب، در این معبد احترام می گذارند. تایلندی ها و حتی بازدیدکنندگان خارجی در مراسم باشکوهی از گل های ارغوانی، میوه ها و فیل ها را درختان چوبی می آویزند به امید اینکه آرزوهای خود را برآورده کنند. قضاوت از بسیاری از مؤمنان روحانی، برای بسیاری از این خواسته ها واقعا اعطا شد. کمک های نقدی توسط یک بنیاد مدیریت می شود که به طور مرتب به سازمان های خیریه و تجهیزات برای بیماران نیازمند در ولایات توزیع می کند. تماشای جشنی شاد همراه با گروه موسیقی و رقص باشکوه تایلندی و یا رقص جالب چینی شبیه شیر، تجربه ای است که به خاطرات کسانی که از بانکوک بازدید میکنند اضافه میشود.

پارک آبی فانتاسیا لاگون بانکوک

پارک آبی فانتاسیا لاگون بانکوک

پارک آبی فانتاسیا لاگون (Fantasia Lagoon ) فانتاسیا لاگون یک پارک آبی نسبتا بزرگ و جذاب است که بر روی سقف بازار Mang Bangkae در نزدیکی بانکوک ساخته شده است. در کنار شهر رویایی معروف یا پارک سیام واقع شده است. با وجود سالها افتتاح آن، این پارک شگفت انگیز برای گردشگران ناشناخته است و فقط محلی های تایلندی به اینجا می آیند و بازی می کنند. Fantasia Lagoon اخیرا مرمت شده است و یک مکان سرگرم کننده برای بچه ها و بزرگسالان جوان است که روز خود را با استخرهای بزرگ و سرسره های آبی بزرگ و معقول صرف می کنند و علاوه بر این، شما کل پارک را شامل بازی های بسیار جذاب و منطقه سرگرمی واقع در زیر پارک آبی تنها با هزینه baht 100 میتوانید بازدید کنید. پارک بزرگ Fantasia Lagoon برای هزینه کم ورودیه به چندین منطقه تقسیم شده است، مکانی برای کودکان در تمام سنین - چشمه فانتزی برای جوانان ، دزدان دریایی کوبه و برج لغزان برای افراد پرجسارت، و جنگل سحر و جادو Island Mystery Island و فعالیت های آبی Ocean ، بازی ها و ویژگی های سرگرم کننده لذت می برند تا بچه ها را برای یک بعد از ظهر سرگرم کننده خوشحال کنند. هنگامی که از انرژیتان خارج می شوید، فقط در کنار رودخانه ی شاداب در یک لوله تورم حرکت کنید یا در نزدیکی صحنه ای قرار بگیرید که هنرمندان شامل بچه ها در نمایش های بالون، نمایش های جادویی و دیگر بازی های سرگرم کننده غرق شادی می شوند. و البته بدون غذا سرگرم کننده نیست، بنابراین شما می توانید غذاهای تایلندی و مقدار زیادی بستنی را در غرفه های غذا سفارش دهید. پارک آبی Fantasia Lagoon خود به تنهایی یک جهان است و در آنجا شما به زودی فراموش می کنید که هنوز در بانکوک هستید، مگر اینکه به بالای برج لغزنده برای مشاهده پرنده بروید و ترافیک شهر را مشاهده کنید. تصور یک دنیای فانتزی حتی در پارک تفریحی واقعی در زیر، قوی تر است. تلاش زیادی در منطقه بازار سرگرمی ، داخل شهر کوچک کارتونی با خانه های سرگرم کننده دنبال شد، یک آسمان رنگارنگ و یک مد روز قدیم بود. شما حتی می توانید قایق های تعلیق در حال حرکت در اطراف این بخش از بازار را سوار کنید. تمام ویژگی های جدید،به زیبایی اجرا شده و بچه ها قطعا آن را دوست خواهند داشت! Mall Bangkae خود یک مرکز خرید جذاب است، با آبشار بزرگ و ویژگی های آبی در اطراف قسمت اصلی ساختمان. در اینجا شما می توانید مقدار زیادی خرید کنید و از فروشگاه های واحد در یک طرف و گالری خرید از طرف دیگر لذت ببرید. این گالری به مغازه های مستقل اختصاص داده شده است. چندین سینما هنرهای تجسمی در طبقه بالا در نزدیکی پارک آبی قرار دارند میتوانید به آنجا سر بزنید. فانتازیا لانگ و بازار بانکا یک بعدازظهر عالی را در صورت سفر با بچه ها به آنجا برای شما رقم خواهد زد، به خصوص زمانی که آب و هوا گرمتر از حد معمول باشد. نه خیلی دور است و نه خیلی گران و به زیبایی بازسازی شده است و برای افراد بزرگسال نیز چیزهای زیادی برای دیدن و لذت بردن در خود جای داده است پس در اولین فرصت به آنجا بروید و یک روز عالی را تجربه کنید.

ساحل کارون تایلند، ساحلی زیبا با شن و ماسه های سفید

ساحل کارون تایلند، ساحلی زیبا با شن و ماسه های سفید

جاذبه های گردشگری پوکت:ساحل کارون تایلند، ساحلی زیبا با شن و ماسه های سفید یک ساحل بسیار زیبا که دارای طولی تا 5 کیلومتر است و سومین ساحل طولانی و بسیار زیبای جزیره ی پوکت است. شن و ماسه سفید زیبای ساحل،بسیار جذاب و خوب است طوری که پاها را در داخل خود فرو میبرد و نرمی آن باعث ایجاد احساس آرامش موقع پیاده روی در ساحل میشود. از ماه نوامبر تا آوریل، بازدید کنندگان تنها شاهد امواج کوچک خواهند بود در حالی که بین ماه های مه و اکتبر امواج سنگین تری وجود خواهد داشت. به بازدیدکنندگان توصیه می شود تنها در صورتی که جریان بی خطر در ساحل وجود داشت، در لبه ساحل شنا کنند. ساحل کارون تنها در 3 کیلومتری جنوب Patong قرار گرفته است و در ساحل شمالی کاتا واقع شده است. ممکن است شاهد لاک پشت دریایی در کنار ساحل باشید که مشغول تخم ریزی باشد در اینصورت به مرکز زیست شناسی دریایی پوکت، که تخم هارا را در انکوباسیون ایمن قرار می دهند، اطلاع دهید. بر خلاف سواحل دیگر، در ساحل کارون بیش از یک ردیف از سونا وجود دارد. در حقیقت، با خورشید گرمای سونا را ایجاد میکنند. بسیاری از رستوران ها در اینجا وجود دارند و میتوانید یک غذای دریایی تازه سفارش دهید و لذت ببرید. در حقیقت، تعداد کمی از فروشندگان کوچک فروش نوشیدنی ها و تنقلات وجود دارد. برخی از فعالیت های انجام شده در ساحل کارون عبارتند از: جت اسکی ، پاراگرایدر، اسکی روی آب و قایق سواری. این ساحل بسیار محبوب است و بازیدکنندگان فاوانی را به خود جذب میکند. در اینجا برخی از بازدید کنندگان والیبال ساحلی بازی میکنند و یک روز پر انرژی را در اینجا میگذرانند و ماساژ محبوب تایلندی نیز طرفداران خاص خود را دارد.

ده چیز جالب و دیدنی در سامویی

ده چیز جالب و دیدنی در سامویی

سامویی این جزیره عظیم دارای جاذبه های طبیعی و دیدنیهای شگفت انگیزی است که در سفر به کشور تایلند بازدید از آن را نباید نادیده گرفت. برای کسانی که به تصاویر و معماری های مذهبی و طبیعت بکر علاقه مند هستند، دیدن بودای بزرگ به ویژه در غروب خورشید تاثیر فوق العاده ای می گذارد. دوستداران طبیعت می توانند در یک سفر یک روزه به پارک ملی دریایی Ang Thong مراجعه کنند تا لذت بردن از طبیعت را به گونه ای متفاوت تجربه کنند، جزایر پر زرق و برق گرمسیری میزبان خوبی خواهدبود. 10 چیز برتر در Koh Samui در زیر ذکر شده است، آنها پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری در جزیره هستند.

جزیره کوه چانگ تایلند

جزیره کوه چانگ تایلند

جاذبه های گردشگری تایلند: جزیره کوه چانگ تایلند جزیره کوه چانگ نسبت به دیگر جزایر برای گردشگران ناشناخته است و هنوز هم در جنگل های دست نخورده با سواحل شنی و با کوه ها تحت پوشش قرار گرفته است. تایلند همیشه انتخاب مسافران در تعطیلات بوده است اما اخیرا این کشور شاهد هجوم گردشگرانی است که علاقه مند به کشف جزایر پنهان هستند. پوکت؛ میزبان همیشگی مسافران است، جایی برای گذراندن تعطیلات و برگزاری عروسی ها و جشن های خانوادگی. جزیره Koh Phi-Phi اولین بار در سال 2000 با توجه به فیلم "لئوناردو دی کاپریو" در "The Beach" به دنیا معرفی شد. کوه تائو جزیره ای کوچک است که علاقه مندان به غواصی را به خود جذب میکند. جزیره Koh Chang دارای 70 درصد پوشش جنگل های دست نخورده است. همچنین در سواحل و کوه ها نیز اضافه شده است، و Koh Chang به عنوان یکی از طبیعی ترین جزایر سازگار با محیط زیست در تایلند شناخته شده است. تعطیلات Koh Chang ساحل سفید توسعه یافته ترین ساحل در منطقه Koh Chang است، و اولین توقف شما هنگامی که با یک تاکسی وارد این جزیره میشوید. در اینجا جشن های مختلف خانوادگی، برگزار میشود. شما می توانید بسیاری از خوابگاه ها و استراحتگاه ها را در ساحل و در کنار جاده اصلی انتخاب کنید، بانک ها، سوپرمارکت ها و رستوران ها را خواهید یافت. ساحل به بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است و مقدار زیادی از آن برای صندلی های آفتاب گرفتن، چتر و صندلی های آرامش بخش تخصیص داده شده است. شما تعداد زیادی از فروشندگان مواد غذایی، استودیوهای خال کوبی، مغازه های لباس، رستوران ها، کافه ها و چند کاباره را در اینجا پیدا خواهید کرد. ساحل واقع شده است قبل از منطقه پر جنب و جوش Lonely ساحل تنها در 15 دقیقه پیاده روی در دسترس است.

گالری هنری ینانک آرت ویلا در ساتورن تایلند

گالری هنری ینانک آرت ویلا در ساتورن تایلند

گالری هنری ینانک آرت ویلا در ساتورن تایلند این گالری هنری یکی از Trendiest فضاهای هنری در شهر است. دیوار سفید و کف بتونی که به صورت زیبایی نگهداری شده و به شکل مدرن در ساتورن قرار دارد، یک بوم مناسب نقاشی تا بتواند مجموعه ای از نقاشی و مجسمه سازی را به نمایش بگذارد. نمایشگاه ها معمولا برای یک ماه اجرا می شوند. گالری هنری ینانک تنها برای بیشتر موقع ها با ساعات ملاقات خاصی عمل میکند اما تعدادی از روزها نیز باز است که هر کسی می تواند به بازدید آن برود، اغلب با هنرمندی که راجب به کار خود صحبت می کند و شما را در درک عمیق تر از هنر در نمایش این دیوار روبرو خواهید شد. YenakArt Villa Opening Hours: 14:00-19:00 (by appointment only unless otherwise stated) Location: 69 Soi Prasat Suk, Yen Akat Road, Sathorn (look for the signs off Yen Akart Road Soi 2) Tel: +66 (0)81 668 6964

برج بایوک در بانکوک

برج بایوک در بانکوک

دیدنیهای تایلند: برج بایوک در بانکوک با 84 طبقه، برج Baiyoke یک برجستگی غیر قابل پیش بینی در منطقه پراتونام است.با پنجره های بزرگ در طبقه 77 بهترین مکان برای دیدن چشم انداز بانکوک است در حالی که عرشه گردان آن در طبقه 84 طبقه ای با بیشترین بازدید کننده است. بایوک در حال حاضر دومین و بلندترین ساختمان در تایلند با ارتفاع 309 متر است. Tower Baiyoke ("Bayok") هتل قدیمی است که در سال 1998 ساخته شده است و عمدتا به یک جاذبه و یک مجتمع خرید تبدیل شده است. منطقه ای که در آن برج قرار دارد، بازار معروف Pratunam قرار گرفته است که هزار فروشگاه در آن که لباس و پوشاک را ارائه میدهند وجود دارد. عرشه مشاهیر برج Baiyoke یک مکان برای دیدن خط افق بانکوک از پنجره اتاق هتل شماست، اما تماشای آن از عرشه چرخشی در فضای باز طبقه 84 کاملا متفاوت است. ارتفاع بالا، نسیم خنک، هیجان، فضای باز و حس این که شما در بالای یکی از بلندترین ساختمانهای تایلند هستید همه تفاوت ها را ایجاد می کند. Baiyoke Sky Hotel Baiyoke Tower II یا هتل چهار ستاره Baiyoke Sky، یکی از بلندترین هتلها در بانکوک، می باشد. اتاقها و سوئیتها به سه منطقه تقسیم شده اند (بسته به ارتفاع طبقه)، پانورامای مختلف از منظره شهر را ارائه میدهد و با امکانات مدرن همراه است. راه دیگری برای لذت بردن از این دیدار، بوفه غذای بین المللی و غذاهای دریایی در رستوران Bangkok Sky در طبقه 76 و 78 است. Opening Hours: 10:00-22:30 (skywalk and rooftop observatory deck) Location: Ratchaprarob Soi 3, Pratunam Price Range: 300THB

جشنواره بین المللی بادبادک تایلند

جشنواره بین المللی بادبادک تایلند

جشنواره بین المللی بادبادک تایلند در ماه های مارس، آوریل و مه، با وزش باد در جنوب غربی تایلند برگزار میشود. تایلندی ها، هرگز فرصتی که برای گذراندن یک زمان خوب میباشد را از دست نمی دهند، بنابراین با ایجاد یک سنت و به پرواز درآوردن بادبادک ها، به این پدیده طبیعی پاسخ داده اند. هنگامی که باد می آید، نمایش بادبادک های زیبا آسمان را دو چندان زیباتر میکند و باعث ایجاد رقابت بین شرکت کنندگان میشود. در فضای باز منطقه Cha-am برگزار میشود و به جشنواره بین المللی کایت تایلند مشهور است. در حال حاضر در دهمین سال برگزاری جشنواره هستیم، که در اوایل ماه مارس برنامه ریزی میشود. ویژگی های بادبادک ها در تمام شکوه های رنگارنگ خود نمایش داده میشود. بادبادک های شگفت انگیز، بادبادک های بزرگ، بادبادک های کوچک، بادبادک های با تکنولوژی بالا، بادبادک های سنتی تایلندی و نمایش های بادبادک های بین المللی وجود دارد. انواع مسابقات، بازی ها و فعالیت های مختلف نیز وجود دارد که همه چیز مربوط به بادبادک ها است. اما جشنواره برای Cha-am بیش از یک رویداد در اطراف بادبادک است و بازدید کنندگان با فرصت های گوناگون برای خرید، گشت و گذار و در منطقه باعث رونق درآمد مردم منطقه میشوند.

برکه زمرد سبز Thung Teao  کرابی-پارک طبیعی جنگلی

برکه زمرد سبز Thung Teao کرابی-پارک طبیعی جنگلی

برکه زمرد کرابی یک جذابیت منحصر به فرد طبیعی در جنوب تایلند است. کرابی برای مناطق زیبایی طبیعی شناخته شده است و یک مکانی که شما باید در فهرست جاهای دیدنی تایلند خود درنظر گرفته باشید این برکه زیبا در پارک طبیعی جنگل Thung Teao Forest میباشد، یک جنگل غیر معمول با تنوع زیستی، همراه با یک مسیر پیاده روی طبیعی و یک حوضچه کریستالی در جاده طبیعی واقع در منطقه Khao Pra-Bang Krram، محل خوبی برای مشاهده حیوانات نادر و گونه های گیاهی و از جمله پرنده Pitta Gurney است که در معرض انقراض قرار گرفته است. این جنگل با درختان سالمند کشیده شده تا آسمان، موجودات غیر معمول جنگل و صخره های سنگ آهکی بر روی یک برکه زمردی خیره کننده قرار گرفته است. پارک ملی چو جنگل، جنگل بارانی است که در آن خانه های گیاهی و گیاهان تماشایی در جزایر تایلند دیده می شود. دنباله طبیعت 2.7 کیلومتری یک نقطه عالی است، به علاوه یک آبشار برای کشف وجود دارد، گرچه جذابیت اصلی این برکه شنا کردن در آن است که شناخته شده است برای استخر کریستالی با آبهای زمردی شفاف. این یک نقطه ی محیط زیست توریستی زیبا با رنگ های آبی چشم نواز است که توسط جنگل های بارانی گرمسیری و یک نقطه عطف برای تماشای پرندگان است. سفر طبیعت باید به آرامی انجام شود تا فرصتی برای دیدن برخی از حیوانات بسیار نادر که در این جنگل باستانی زندگی می کنند را از دست ندهید. ساعت بازدید: هر روز در طول روز باز است. محل: پارک طبیعی Thung Teao Forest در منطقه Khao Pra-Bang Khram در کنار Village of Bang Teao واقع شده است، حدود یک ساعت رانندگی از Ao Nangطول میکشد. ورودیه: 100 بات برای کودکان و 200 بات برای بزرگسالان