Aysham
درباره هند

درباره هند

هند یکی از بزرگترین کشورهای جهان و بعد از چین پر جمعیت ترین کشور دنیا است. هند یکی از عجیب ترین کشورهای دنیاست که بیش از 700 دین و آیین دارد.حدود یک چهارم از شبه جزیره هند جنگلی است.این سرسبزی در هند نوید یک طبیعت بکر و جاذبه ها زیاد را برای گردشگرانی که به هند سفر میکنند میدهد. تور گوآ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور گوآ، تور ارزان گوا، مجری مستقیم تور گوآ، تور هند، تور دهلی ، آگرا ، گوآ را با ما تجربه کنید.

مناطق دیدنی بمبئی

مناطق دیدنی بمبئی

در این مقاله هدف ما آشنا کردن شما عزیزان با مکان های دیدنی و توریستی بمبی میباشد. شهری زیبا و تاریخی که از هر جهت جاذبه های فراوانی را دارا میباشد و سالانه تعداد زیادی توریست را به خود جذب میکند. تور گوآ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور گوآ، تور ارزان گوا، مجری مستقیم تور گوآ، تور هند، تور دهلی ، آگرا ، تور جیپور ، هتل ساحلی ،گوآ را با ما تجربه کنید.

معبد طلایی هند

معبد طلایی هند

معبد طلایی هند معبد طلایی در کشور هند یکی از زیباترین معابد در جهان است که هرساله توریست های زیادی را نیز به خود جذب میکند، شما نیز میتوانید با تهیه تور هند در آژانس آیشم به این سرزمین زیبا سفر کنید و از نزدیک نظاره گر این معبد طلایی باشید. معبد طلایی، که به عنوان دربار صاحب هم شناخته میشود، مهم ترین مکان مذهبی برای پیروان آئین سیک است و همچنین جاذبه توریستی اصلی در امریتسار، که به معنای مخزن شهد جاودانگی است. امریتسار مرکز شهرستان امرتسر در ایالت پنجاب هند است که در ۳۷۸ کیلومتری شمال غربی دهلی و ۵۱ کیلومتری شرق لاهور پاکستان واقع شده است. معبد یا Gurdwara یک نماد برای برابری و برادری است. بیش از 100،000 نفر هر روز از این محل بازدید میکنند. معبد طلایی نشان دهنده میراث فرهنگی و تاریخ غنی سیک ها است. این معبد را چهارمین پیشوای مذهبی سیک‌ها، گورو رام داس تاسیس کرد. معبد طلایی در بین سیک‌های سرتاسر جهان، مکانی زیارتی محسوب می‌شود و این معبد برای سیک‌ها مکانی مقدس محسوب میشود، زیرا کتاب گورو گرانت صاحب در آن نگهداری می‌شود؛ این کتاب، کتاب مقدس آئین سیک و یازدهمین گورو است. نوشته‌ها و سروده‌های گورو ارجن در گورو گرانت صاحب نیز در این معبد قرار دارد. بیش از 600 کاهن در این معبد به کار مشغولند. معماری Gurdwara منحصر به فرد است. Gurdwara در سطح پایین تر از مناطق اطراف آن قرار گرفته و به جای این که یک در داشته باشد، چهار ورودی برای وارد شدن به محل وجود دارد و آن نشان دهنده باز بودن و پذیرش این معبد بر روی همگان است. چندین پلاک یادبود، که یادآور حوادث گذشته در تاریخ سیک است در آنجا آویزان است. اگر شما میخواهید از این معبد مقدس بازدید کنید، لازم است که یک پوشش روی سر خود بندازید، به عنوان نشانه ی احترام. Opening hours of Golden Temple:Open all days 04:00 am to 11:00 pm Entry fee for Visiting Golden Temple:Free Address: Harmandir Sahib, Amritsar, Punjab, IndiaTelephone: 183 2553957

دروازه هند

دروازه هند

دروازه هند یکی از نمادهای منحصر به فرد هند واقع در شهر بمبئی است. ساخت دروازه ی عظیم هند در سال 1924 انجام گرفت و در نوک منطقه ی آپولو ساخته شد، دروازه مشرف به بندر بمبئی است، و با دریای عرب هم مرز است. دروازه هند یک بنای تاریخی است که نشانه ی بندر بزرگ هند و یک جاذبه توریستی بزرگ برای بازدید کنندگانی است که برای اولین بار وارد هند میشوند. در زمانهای گذشته، این بنای تاریخی نشان عظمت بریتانیا در هند بوده است. هزینه ساخت و ساز کل این بنای تاریخی در حدود 21 lakhs بود و کل هزینه های ساخت این بنا را دولت هند به عهده گرفت. امروزه این بنای تاریخی، فروشندگان، دکه های مواد غذایی و عکاسان را جذب خودکرده است. عبور از گردان اول سامرست پیاده نظام به عنوان اولین رویداد اصلی است که در دروازه هند صورت گرفت و ثبت شده است این مراسم در تاریخ 28 فوریه سال 1948، زمانی که آخرین مجموعه ای از سربازان انگلیسی و بخش چپ هند بازگشتند پس از استقلال انجام شد. هدف اصلی از ساخت و سازدروازه هند به مناسبت سفر شاه جورج پنجم و ملکه ماری به بمبئی (مومبای) بود. در ماه مارس سال 1911، سر جورج سیدنهام کلارک، که پس از آن فرماندار بمبئی بود، وضع کردن اولین بنیاد بنای تاریخی بمبی دروازه ی است. اگر چه، این طرح در سال 1914 تصویب شد، و در سال 1919 تکمیل شد طراحی معماری دروازه هند توسط معمار جورج انجام گرفت و ساخت و ساز و تکمیل این بنای زیبای تاریخی 4 سال به طول انجامید.

چاندرا تال دریاچه ماه هند

چاندرا تال دریاچه ماه هند

چاندرا تال هیمالیای هند است. همچنین به عنوان دریاچه ماه شناخته میشود، زیستگاه طبیعی زرق و برق دار واقع در دره، که در سراسر هند و همسایگان تبت گسترش یافته است. چاندرا در ارتفاع کوه ها قرار دارد با این حال حتی درارتفاع 4300 متری نیز اغلب توسط مسافرین مورد استقبال و بازدید قرار میگیرد. گفته شده است که تاجرانی که از تبت عبور میکردند این دریاچه را کشف کرده اند و من بعد قبل از ادامه سفر، اردوگاه خود را در آنجا مستقر می کنند. همانطور که از نامش برمی آید، شکل هلالی و رنگ آبی دریاچه که با توجه به آسمان تغییر میکند آن را دریاچه ماه می نامند. و بازدید از اینجا سفری بسیار زیبا و حیرت انگیز خواهد بود. یکی از دلایلی که توریست ها این منطقه را برای دیدن انتخاب میکنند این است که این دره یک مقصد توریستی محبوب است -و منظره های شگفت انگیز و مسیرهای پیاده روی جدابی را ارائه می دهد. در همین حال این دریاچه یکی از ویژگی های زیبای این منطقه میباشد .بهترین زمان سفر به این منطقه از اواخر ماه مه تا اوایل ماه اکتبر است چرا که برای بقیه سال، دریاچه یخ زده و مسیر غیرقابل دسترس است.

باغ گیاه شناسی لال باغ هند

باغ گیاه شناسی لال باغ هند

باغ نمادین یکی از جاذبه های محبوب شهر تاریخی بنگالور است. در سال 1760 توسط حیدرعلی - سلطان و حاکم پادشاهی میسور در آن زمان ساخته شد؛ باغ چندین قرن را تحمل کرده است. بازدیدکنندگان به دیدن یک نمایشگاه بزرگ از گیاهان گرمسیری، آکواریوم و پیاده روی در اطراف دریاچه می آیند و از زیبایی های این باغ لذت میبرند. نمایشگاه سالانه گل در خانه شیشه ای مشهور که یک ساختمان زیبا در وسط باغ است برگزار میشود. علاوه بر استخرهای متعدد، چشمه ها و گل های گل، همچنین سنگ های لال باغ که از 3000 میلیون سال جغرافیایی هستند یکی از قدیمی ترین سازه های سنگی روی زمین است. چرا به آنجا برویم؟ این باغ یکی از جاذبه اصلی هند میباشد، از لحاظ تاریخی، فرهنگی و گیاه شناسی قابل توجه است، و میتواند یک روز جالب و عاشقانه را ارائه دهد. چه زمانی به آنجا برویم؟ باغ هر روز از ساعت 6 صبح تا 7 بعد از ظهر در تمام طول سال باز است. چگونه می توانیم به آنجا برویم؟ با اتوبوس به Jayanagar بروید - باغ در مرکز شهر پیدا شده است. ورودی های مختلف از چندین بخش محله وجود دارد.

غارهای الفانتا هند

غارهای الفانتا هند

غار Elephanta در جزیره Elephanta در ساحل جنوب شرقی بمبئی واقع شده است که یک میراث جهانی یونسکو نیز میباشد. این جزیره شامل دو مجموعه غارهای هندو و بودایی است. مجموعه غارهایی که سنت های هندو و لرد شیوا را نشان می دهند، بیشتر محبوب هستند و از سنگ حکاکی شده اند. غار بزرگ بخش مهمی از این گروه است و مرکز پرستش برای هندوها بود قبل از اینکه پرتغالیها به این منطقه حمله کنند و به آنها آسیب های زیادی وارد کنند. غارها بعدها توسط یونسکو در سال 1987 توسط یکی از سازمانهای ثبت شده در میراث جهانی مورد بازسازی قرار گرفتند. بهترین جاذبه اینجا، جدا از غارها، سفر به خود اینجا است. قایقرانی 45 دقیقه ای با کشتیهایی که هر 30 دقیقه از دروازه تاریخی هند خارج میشوند با مشرف بودن به هتل تاج محل بیرون می آیند و یک نمایش شگفت انگیز از منظره ای از سرزمین اصلی ارائه می دهند. این جزیره عمدتا از دو تپه تشکیل شده است و یکی در سمت غربی دارای پنج غار است. در سمت شرقی شما یک گنبد با دو غار پیدا خواهید کرد. برخی از تپه های شرقی در یک منطقه محدود هستند که به عنوان یک منطقه حائل شناخته شده اند. سنت های محلی ادعا می کنند که غارها مصنوعی نیستند و به دلیل عدم وجود کتیبه، اطلاعات بسیار کمی در مورد سازندگان واقعی غارها می تواند تایید شود. با توجه به اسطوره هندو، با این حال، تشکیل این غارها را می توان به Pandava و Banasura - پیروان لرد شیوا، نسبت داد. فاکتور رمز و راز، و جذابیت این مکان، یک روز به یاد ماندنی در تور هند را به ارمغان می آورد. [(img)|1035686195831001B]