Aysham

جاهای دیدنی یونان لیست؛ لیست جاذبه های گردشگری یونان، عکس و آدرس

جاهای دیدنی یونان لیست؛ لیست جاذبه های گردشگری یونان، عکس و آدرس

لیست جاذبه های گردشگری یونان یک فهرست پر و پیمان از جاهای دیدنی این کشور است که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند. انواع مناظر زیبای طبیعی، آثار تاریخی به جا مانده از امپراطوری های باستان، خیابان های زیبا و بی نظیر این کشور، معماری های معروف شهر آتن، مانند آکروپلیس و معبد زئوس همه و همه جز مکان های دیدنی یونان هستند که برای یکبار هم که شده باید از آن ها دیدن کنید.

چرا که نمی توان نسبت به این همه زیبایی و دیدنی های یونان بی تفاوت بود. شهر آتن پایتخت یونان از جاهای دیدنی یونان است که سرشار از محله های تاریخی، باغ های ملی، موزه ها، معابد باستانی و عتیقه های مربوط به دوران ماقبل تاریخ است؛ بنابراین بهتر است لیست جاذبه های گردشگری یونان را به همراه آدرس آن ها داشته باشید تا بتوانید در سفر با تور یونان به این کشور اساطیری از همه جاذبه های گردشگری یونان دیدن کنید. در این نوشتار برخی از جاذبه های دیدنی یونان را به همراه عکس و آدرس آن ها مشاهده می کنید که می تواند در انتخاب دیدنی های یونان به شما کمک کند.

جاهای دیدنی یونان

جاهای دیدنی یونان

بیشتر جاهای دیدنی یونان در شهر آتن قرار دارند از جمله این جاذبه های گردشگری می‌توان به محله سیری در آتن اشاره کرد که دارای رستوران ها و کافه های متنوعی است که مکان مناسبی برای استراحت گردشگران خارجی البته مردم محلی شهر آتن نیز نسبت به این محله بسیار علاقه دارند و معمولاً به این محله سر میزند همانطور که اشاره کردیم آدرس جاذبه های گردشگری یونان اغلب مربوط به شهر آتن هستند که با تور آتن گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند و امکان بازدید از برخی از این جاذبه های گردشگری به صورت رایگان وجود دارد محل حصیری آت نیز یکی از این نمونه ها است در ادامه به برخی دیگر از آثار باستانی معروف شهر آتن اشاره میکنیم بهتر است بدانید که همه این جاهای دیدنی یونان در شهر آتن واقع شده اند.

 Psyri,Athens 105 54, Greece

معبد پارتنون

معبد پارتنون

معبد پارتنون به منظور حفظ شهر آتن از شر تجاوزهای بیگانگان ساخته شده است. مجسمه ساز معروف آتن به نام فیدیاس این اثر را طراحی نموده و آن را به یکی از جاذبه های اصلی شهر آتن تبدیل کرده است. مجسمه آتنا که از جنس طلا و عاج فیل ساخته شده در این معبد وجود دارد. تاریخ ساخت معبد پارتنون به ۴۴۷ سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. البته گفته می‌شود که این معبد روی یک معبد قدیمی تر بنا شده است که به نام معبد پیش پارتنون شناخته می شود.

 معبد پارتنون روی تپه ای قرار گرفته که به طور کامل بر شهر آتن مشرف است. این معبد یادبودی از خدای آتنا پارتنوس می باشد که مالک شهر آتن بوده است.

Parthenon, Athens, Greece

آکروپلیس

آکروپلیس

بنای آکروپلیس یکی از بی‌نظیرترین آثار تاریخی به جای مانده از تمدن کهن غربی است. آدرس بنای آکروپلیس در شهر آتن و قسمت شمال شرقی معبد پارتنون می باشد. بیشتر بناهای تاریخی شهر آتن در قرن پنجم قبل از میلاد مسیح ساخته شده اند. نام آکروپلیس به معنی شهر روی لبه است. به این معنی که بنای آکروپلیس شهر آتن روی سنگ های آهکی بنا شده که به صورت کامل به شهر آتن اشراف دارند.

موقعیت جغرافیایی بنای آکروپلیس باعث شده تا از آن به عنوان یک ارگ مستحکم یاد شود. این بنا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و به عنوان یک بنای مهم در فهرست یادواره‌های میراث فرهنگی اروپا ثبت شده است.

Acropolis Of Athens,Athens, Greece

حتما مشاهده کنید : جزایر یونان بدون ویزا برای ایرانیان کجاست؟

مجموعه تاریخی شارکوس

مجموعه تاریخی شارکوس

یکی دیگر از جاهای دیدنی یونان که مربوط به دوره های گذشته است و نشانه ای از دوران باستان یونان می باشد، مجموعه تاریخی شارکوس در جزیره ایوس می باشد. بناهای تاریخی که در این مجموعه نگهداری می شوند یکی از نمونه های باشکوه معماری دوران سیکلادیک یونان هستند. در این مجموعه باستانی انواع سنگ ها، وسایل فلزی، استخوان های قدیمی و همچنین ظروف سفالی نگهداری می شوند.

Sharkos, Ios, Thira, Greece

معبد زئوس

معبد زئوس

معبد زئوس هم یکی دیگر از نمونه های برجسته جاذبه های گردشگری آتن یونان است که به زمان آتن باستان برمی‌گردد. این معبد دارای ستون های عظیم بی نظیری است که هر بیننده ای را مجذوب خود می‌کند. معبد زئوس در سال های ۴۵۶ قبل از میلاد مسیح تا سال ۴۷۰ ساخته شده است. در گذشته این معبد علاوه بر یک مکان مقدس محل برگزاری مسابقات ورزشی بوده است. زیارتگاه زئوس نیز در مرکز این معبد قرار داشته که در حال حاضر به یک معبد بزرگ و باشکوه تبدیل شده است. طراح معبد زئوس Libon of Elis بوده است که یک شاهکار بی بدیل از دوران یونان باستان به جای گذاشته است.

Athens 105 57, Greece

معبد آرچتیوم

معبد آرچتیوم

معبد آرچتیوم که در شهر آتن قرار دارد، از سنگ مرمر ساخته شده است. این معبد در داخل بنای آکروپلیس قرار دارد و به عنوان یکی دیگر از شاهکارهای معماری یونان باستان شناخته می شود. سال ساخت بنای معبد آرتیوم به ۴۰۵ تا ۴۲۱ میلادی بر می گردد. در یکی از قسمت های این معبد مجسمه سنگی شش زن وجود دارد که به حالت ایستاده در یک قاب محکم نگهداری می شوند و جزو مهم ترین بخش های آرامگاه آرچتیوم هستند.

Erechtheum, Athens, Greece

مکان های دیدنی یونان در سانتورینی

مکان های دیدنی یونان در سانتورینی

جزیره سانتورینی یکی از جزیره های زیبای کشور یونان از گر سال پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر جهان می باشد. این جزیره دارای جاذبه های دیدنی و مکان های گردشگری بسیاری است که در این قسمت قصد داریم شما را با آن ها آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

سواحل قرمز جزایر سانتورینی

سواحل قرمز جزایر سانتورینی

ساحل قرمز یکی از جاهای دیدنی یونان است که در جزیره زیبا و پر گردشگر سانتورینی قرار دارد. این جزیره یکی از مشهورترین جزیره های یونان است که دارای سواحل قرمز رنگ با صخره های قرمز رنگ است. امکان پیاده روی در سواحل قرمز رنگ سانتورینی برای گردشگران فراهم شده است. حتی شما می توانید با وسیله نقلیه تا نزدیکی ساحل پیش بروید و در این سواحل زیبا و بی نظیر استراحت کنید که تور یونان سانتورینی مقصد بسیاری از ایرانیان از نقاط مختلف دنیاست.

Akrotiri, Greece

آتشفشان جزیره سانتورینی

آتشفشان جزیره سانتورینی

یکی دیگر از بهترین مکان های دیدنی یونان آتشفشان جزیره سانتورینی است. این آتشفشان در ۳۶۰۰ سال پیش یک انفجار عظیم داشت که باعث شد فرورفتگی عظیمی در این آتشفشان به وجود بیاید. در مرکز این فرورفتگی آتشفشانی دو جزیره کوچک وجود دارند که همچنان آب گرم و گازهای آتشفشانی از آن ها خارج می شود. استفاده از چشمه های آب گرم طبیعی و استراحت در استراحتگاه های این جزیره کوچک می تواند تجربه بینظیر و خاطره های فراموش نشدنی برای گردشگران باشد.

Santorini, eruption, Thera, 847 00, Thira, Greece

روستای اویا

روستای اویا

روستای اویا در جزیره سانتورینی یکی از جاذبه های چشم نواز و بسیار زیبای این جزیره است که در قسمت شمالی جزیره سانتورینی در یک شهر کوچک واقع شده است. خانه های این روستا همگی سفید رنگ هستند و همین نکته جالب باعث شده تا بسیاری از این خانه های سفید رنگ و زیبا تبدیل به هتل های کوچک شوند که گردشگران برای استراحت و استفاده از استخر های زیبای آن ها به این روستای کوچک سفر می کنند.

زندگی مردم این روستا از راه گردشگری اداره می شود. یک مسیر زیگزاگی بسیار جذاب از طرف خلیج به طرف شهر کشیده می‌شود و غذاخوری ها و رستوران های دریایی در کنار جاده وجود دارند. غروب های زیبا و عاشقانه شهر اویا همیشه یکی از موضوعات بحث گردشگران خارجی درباره روستای اویا در جزیره سانتورینی است.

Oia, Thira, Greece

پلاژ ساحلی سانتورینی

پلاژ ساحلی سانتورینی

یکی دیگر از جاهای دیدنی یونان که در جزیره سانتورینی قرار دارد، پلاژ ساحلی این جزیره است. افرادی که به ورزش های آبی، غواصی، قایق سواری و اسب سواری علاقه دارند، می توانند به جزیره سانتورینی سفر کنند و در قسمت بندر گاه این جزیره باقیمانده های کشتی قدیمی را ببینند. باقیمانده های کشتی های قدیمی که از یونان باستان به جای مانده اند، در عمق آب های این قسمت قابل تماشا است.

 گردشگران می‌توانند با استفاده از وسایل غواصی این کشتی ها را ببینند و انواع موجودات دریایی زیبا مانند ماهی های این جزیره را نیز از نزدیک ببینند. ورزش های جذاب مانند اسب سواری روی تپه های زیبای جزیره سانتورینی، از کارهای بی نظیری است که تجربه آن را هرگز فراموش نخواهید کرد. گشت و گذار با قایق های کوچک در آب های اطراف این جزیره نیز می تواند یکی از خاطرات به یاد ماندنی شما از سفر به یونان باشد.

Santorini, Thira, Greece

غار تئو پترا

غار تئو پترا

غار تئو پترا ۳ مایل با صومعه متئورا فاصله دارد و در قسمت جنوبی این صومعه واقع شده است. این غارها ۵۰ هزار سال پیش دارای ساکنانی بودند که این غارها را برای سکونت خود ساخته بودند و برای جلوگیری از هوای سرد در این غارها زندگی می کردند.

Theopetra, Cave, Vasiliki, Thessaly, Greece

اگورا باستانی آتن

اگورا باستانی آتن

 

آگورا در بخش شمالی بنای آکروپلیس قرار دارد. این مجموعه یک بخش تجاری است و برای خرید و فروش مرکز مهمی می باشد. بیشتر افرادی که به آگور های باستان در شهر آتن مراجعه می‌کنند، برای صحبت درباره مسائل تجاری و سیاسی دور یکدیگر جمع می شوند. در واقع می توان گفت که در دوران باستان آگورای باستان مهد دموکراسی این کشور بوده است.

Ancient, Agora of Athens, Adrianou, Athens, Greece

آگورای رومی

آگورای رومی

آگورای رومی هم یکی از مناطق دیدنی شهر آتن در یونان است. این آگورا دارای قدمت کمتری نسبت به آگورای باستان است. سال ساخت این بنا به قرن ۱۱ تا ۱۹ پیش از میلاد مسیح بر می گردد و اهمیت آن از لحاظ تاریخی کمتر از آگورای باستان است.

پس از سال ۲۵۷ که به کشور آتن حمله شد آگورای رومی به عنوان مرکز بازرگانی و حکومتی شهر آتن شناخته شد. در آن دوران کل شهر توسط دیوار احاطه شده بود و همین باعث شد تا وسعت شهر کمتر شود. آگورای باستان و آگورای رومی هر دو به عنوان یک میدان رومی یا فروم شناخته می‌شوند که البته این تصور اشتباهی بود و بعدها ساختمان های تازه‌ای به آن ها اضافه شد و به عنوان قلمرو امپراتوری روم شرقی و عثمانی مورد استفاده قرار گرفتند.

بسیاری از بناهای موجود در محوطه های باستانی شهر آتن ویران شده‌اند و تنها خرابه‌هایی از آن ها به جای مانده است. از جمله این بناها می‌توان به دروازه آتنا آرکجتیس اشاره کرد که به عنوان ورودی این آگورا محسوب می شود و در بخش غربی محوطه موجود است.

 این بنا یا دروازه آتنا آرکجتیس مانند سایر معابد یونانی دارای چهار ستون سنگی و یک سقف شیبدار است. نقاشی های باستانی به جا مانده از دوران های گذشته نشان می‌دهد که این دروازه در بین خیابان ها و خانه های بسیار زیادی قرار داشته است که البته خانه ها برای حفظ میراث باستانی از بین رفتند. یکی دیگر از بناهای موجود در آگورای رومی مسجد فتحیه است که در قرن هفدهم میلادی و زمان حکمرانی عثمانیان در شهر آتن ساخته شده است.

Polignotou, 3,Athens 105 55, Greece