Aysham

یونان یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر در جهان است، کشوری غرق در آفتاب که وقف «زندگی خوب» و پر از اشتیاق، مناظر حماسی، غذاهای باورنکردنی و تاریخ است.

یونان هنوز گنجینه های بسیاری را از تمدن هایی که از تاریخ برخاسته اند، سقوط کرده اند، فتح کرده اند یا قلمرو خود را ترک کرده اند - از جمله یونان کلاسیک، که مهد تمدن غرب در نظر گرفته میشود و بسیاری از ایده های مدرن ما را در سیاست، فلسفه، علم و هنر بوجود آورده - حفظ کرده است.

خوشبختانه امروز، همه چیز نسبت به زمانی که فتوحات اسکندر مقدونی تمدن هلنیستی را از غرب مدیترانه به آسیای مرکزی گسترش داد، کمی فروکش کرده است – اما جواهرات معماری موروثی یونان باستان برای گردشگران باقی مانده است.

مکان های زیادی برای بازدید در یونان وجود دارد. شما می توانید یک عمر صرف کشف ثروت آن کنید و فقط سطح آن را خراش دهید.

خارج شدن از مسیرهای پرطرفدار خوب و شاید عالی باشد، اما در پایان روز - نقاطی وجود دارد که باید هنگام بازدید از یک کشور ببینید. به Disney World در فلوریدا یا قلعه Neuschwanstein در آلمان فکر کنید. مکانی آنقدر معروف که رد شدن از چنین نقاطی تقریبا غیر قابل تصور است.

هنگام نزدیک شدن به سفر به زادگاه دموکراسی (و ژیروس)، می خواهید تا جایی که می توانید مکان های دیدنی معروف یونان را علامت بزنید بهترین راه انجام این کار اغلب با پرواز بین جزایر، گرفتن قایق یا سوار شدن به آن است.

با بیش از 6000 جزیره و طولانی ترین خط ساحلی در حوضه مدیترانه، در یونان چیزهای زیادی برای کاوش وجود دارد... و هیچ فهرستی از مکان های دیدنی معروف یونان نمی تواند جامع باشد.

ما سعی کرده ایم که یک چارچوب معقول از مرجع برای الهام بخشیدن به سفرهای یونانی شما ارائه کنیم، جایی که می توانید تعدادی را انتخاب کنید که مطلقاً نباید در سفر خود به یونان از دست بدهید.

اگر درست برنامه‌ریزی کنید و زمان کافی داشته باشید، ممکن است به همه آن‌ها سربزنید - به علاوه در زمانی که در یونان هستید، بسیاری از نقاط برجسته یونان را کشف کنید!

25 مکان دیدنی معروف یونان برای برنامه ریزی سفر به اطراف!

کاخ آشیلیون در کورفو

آکروپولیس در آتن

فانوس دریایی آکروتیری در سانتورینی

تئاتر باستانی آرگوس

معبد آپولو در ناکسوس

ساحل بالوس در کرت

بندر ونیزی قدیمی چانیا

کلیسای Panagia Ekatontapiliani در پاروس

معبد دلفی آپولو

اپیداوروس

ساختمان پارلمان یونان

صومعه هوسیوس لوکاس

کنوسوس

شهاب سنگ

Oia در سانتورینی

المپیا

پارتنون

ساحل کشتی غرق شده در زاکینتوس

جزیره اسپینالونگا

سوپر بهشت ساحل

معبد آپولو در قرنتس باستان

معبد پوزئیدون

شهر باستانی فیلیپی

تنگه ویکوس

برج سفید تسالونیکی

کاخ آشیلیون در کورفو

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور یونان ، تور سانتورینی ، تور هراکلیون ، تور میکونوس ، تور رودس ، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

زیبایی جزیره کورفو نه تنها به دلیل سواحل زیبای آن (که به تنهایی می تواند یک تعطیلات کامل را به خود اختصاص دهد) بلکه به دلیل این واقعیت است که شما جاذبه های جالبی برای بازدید در این منطقه دارید. یکی از این جاذبه‌ها، کاخ آشیلیون - که به عنوان کاخ پرنسس الیزابت اتریش نیز شناخته می‌شود - به‌عنوان یک نقطه عطف یونان، بالاتر از بقیه قرار دارد.

امپراتریس اتریش، الیزابت (سیسی، همانطور که در تاریخ ثبت شده)، قبلاً عاشق کورفو، مقصد تعطیلات مورد علاقه اش، و سبک و طراحی یونانی شده بود که تصمیم گرفت در اینجا قصر بسازد. او که پس از خودکشی پسرش افسرده شده بود، یک سال بعد، زمینی را که قرار است روی آن کاخ آشیلیون ساخته شود، در گاستوری، در 10 کیلومتری پایتخت جزیره، شهر کورفو، خرید.

قصر پناهگاه او بود و او اثر خود را در تزئینات آن به جا گذاشت. در طول جنگ های جهانی، این کاخ یک بیمارستان جنگی بود، بعد از مهدکودک، بعداً در اینجا کازینو در کورفو اداره شد. در حال حاضر این یک موزه است و می توان از داخل و خارج از آن بازدید کرد. شما می توانید با ماشین شخصی خود را به دروازه برسید و پس از پرداخت هزینه ورودی، راهنمای صوتی به زبان های مختلف را با جزئیات کامل دریافت خواهید کرد.

قصر چشمگیر است! با نقوشی از اساطیر یونان تزئین شده و به قهرمان یونانی آشیل تقدیم شده است. می‌توانید در اتاق‌های آن قدم بزنید و آثار هنری، اشیاء خانواده‌های سلطنتی که در اینجا زندگی می‌کردند و عناصر فرهنگ یونانی را تحسین کنید. موقعیت مرتفع مناظر زیبایی از دریای ایونی و جزیره سرسبز را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. برای بعدازظهرهای گرم تابستان، زمانی که نور خورشید برای نشستن در ساحل به شدت می سوزد، بازدید از کاخ آشیلیون در کورفو یک انتخاب عالی است.

آکروپولیس در آتن

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

شاید نمادین ترین نقطه عطف در تمام یونان، آکروپولیس یکی از معروف ترین مکان های باستان شناسی باستانی در جهان است و تاریخ آن واقعا غنی، متنوع و کاملاً جذاب است.

عملکرد کلی آکروپولیس که از دوران ماقبل تاریخ سکونت داشته است، در طول قرن ها تغییر کرده است، از یک ارگ، محل اقامت پادشاهان، و همچنین یک خانه اسطوره ای برای خدایان یونان و یک مرکز مذهبی. این مکان فوق‌العاده میراث جهانی یونسکو بر فراز شهر آتن قرار دارد و به معنای واقعی کلمه در یونانی به «شهر مرتفع» ترجمه می‌شود. شاید دیدنی ترین دوره آکروپولیس به زمان پریکلس، بین سال 460 قبل از میلاد برمی گردد. و 430 قبل از میلاد، زمانی که آتن در اوج فرهنگی خود بود. برخی از نمادین ترین عناصر در این زمان اضافه شدند، از جمله پارتنون، معبد غول پیکر به سبک دوریک که هنوز هم تا به امروز یکی از جاذبه های اصلی آکروپولیس است.

پس از گرویدن روم به مسیحیت در قرن ششم پس از میلاد، بسیاری از معابد آکروپولیس به کلیساهای مسیحی تبدیل شدند و شهر دستخوش تغییرات عظیمی شد. بعدها، در سال 1687، ونیزی ها آکروپولیس را بمباران کردند و پارتنون تا حد زیادی تخریب شد. با این حال، پس از سال‌ها آسیب، آکروپولیس در نهایت پس از جنگ استقلال یونان در سال 1822 به‌صورت خراب به یونانیان بازگردانده شد و مرمت آغاز شد.

امروزه آکروپولیس در تمام طول سال به روی گردشگران باز است و یکی از جاذبه های برتر است. اگر در فصل پرحرارت (اردیبهشت تا سپتامبر) به سفر می‌روید، سعی کنید صبح زود یا اواخر بعد از ظهر به آنجا بروید تا از شلوغی جلوگیری کنید و بلیط‌های خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

فانوس دریایی آکروتیری در سانتورینی

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

در حالی که سانتورینی یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها در یونان است و میلیون‌ها گردشگر به بخش شمالی جزیره (بیشتر به اویا و فیرا) سرازیر می‌شوند، بخش جنوبی سانتورینی هنوز از رادار گردشگران خارج است. اگر می خواهید سانتورینی را بدون شلوغی تجربه کنید، پس رفتن به شبه جزیره آکروتیری همیشه ایده خوبی است!

آکروتیری قبلاً یک شهر بندری با اتصال خوب بود و تا زمان فوران آتشفشانی در قرن هفدهم قبل از میلاد یکی از مهم ترین مراکز شهری مینوسی بود. در نتیجه، کل شهر پوشیده از خاکستر آتشفشانی بود. به همین دلیل، آکروتیری اغلب به عنوان پمپئی یونانی شناخته می شود. امروزه یکی از مهم ترین مکان های باستان شناسی در یونان است و هر روز به جز دوشنبه ها می توان از آن بازدید کرد (هزینه بلیط برای هر نفر 12 یورو است).

به غیر از سایت باستان شناسی، شما همچنین می توانید یک ساحل سفید در شبه جزیره آکروتیری و یک فانوس دریایی در لبه غربی پیدا کنید که از آنجا می توانید یکی از بهترین غروب های خورشید را در سانتورینی ببینید.

می توانید تمام راه را تا فانوس دریایی رانندگی کنید. از Oia حدود 50 دقیقه یا از Fira 25دقیقه طول می کشد. از آنجایی که مکان محبوبی نیست، پیدا کردن یک پارکینگ در کنار جاده آسان خواهد بود و پس از آن، می‌توانید در عرض چند دقیقه به فانوس دریایی بروید. اگر قصد تماشای غروب خورشید را در آنجا دارید، می توانید از تپه پشت فانوس نیز بالا بروید، به این ترتیب می توانید غروب خورشید را در پشت فانوس دریایی ببینید.

تئاتر باستانی آرگوس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

آرگوس کمتر شناخته شده است اما واقعا یک سایت رومی جالب است. علاوه بر قلعه و قلعه آرگوس، تئاتر آرگوس نیز برای تجربه آن جذابیت باستانی یونان ارزش کاوش را دارد. این تئاتر در بین بزرگترین تئاترهای یونان قرار دارد. شگفت‌انگیز است که می‌بینید چگونه تئاتر طراحی شده و از تپه‌ای بریده شده است، گویی در دستانش جمع شده است.

به دامنه تپه لاریسا در شهر آرگوس بروید تا این شگفتی را ببینید که از 90 پله در یک شیب تند ساخته شده است. می گویند تئاتر در دوران اوج خود گنجایش 20000 تماشاگر را داشت!

امروزه بسیاری از آن ویران شده است، اما قطعا روزهای بسیار بهتر و بزرگتری را به خود دیده است. تئاتر آرگوس محل برگزاری بازی ها، رویدادهای مهم سیاسی، ورزش های دو و میدانی، جشنواره ها، موسیقی و نمایش بود.

این تئاتر در سال 320 قبل از میلاد در زمان امپراتور هادریان از دوم قبل از میلاد ساخته شد. در قرن‌های بعد در دوره‌های مختلف، تغییرات ساختمانی زیادی در تئاتر ایجاد شد. اما با گذشت زمان و اثرات مخرب جنگ‌ها، اهمیت این تئاتر به فراموشی سپرده شد تا اینکه توسط مدرسه باستان‌شناسی فرانسه در قرن نوزدهم حفاری و کشف شد.

آثار باستانی زیادی از این مکان و مکان‌های اطراف جمع‌آوری شده است. شما می توانید مجموعه ای از این یافته های گرانبها را در موزه باستان شناسی آرگوس مشاهده کنید. تئاتر باستانی در قلب شهر آرگوس قرار دارد. آرگوس 15 کیلومتر با نافپلیون فاصله دارد و با جاده 20 دقیقه با ماشین فاصله دارد. آرگوس در 127 کیلومتری آتن است. می توانید یک سفر یک روزه به آرگوس برنامه ریزی کنید. یک سفر جاده ای تقریباً 1 ساعت و 40 دقیقه طول خواهد کشید.

معبد آپولو در ناکسوس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

معبد آپولو در ناکسوس به راحتی قابل تشخیص ترین مکان دیدنی در این جزیره سیکلادس است و تاریخچه ای ریشه دار دارد. این درگاه نمادین مرمرین که معمولاً به نام Naxos Portara که به معنای «درب بزرگ» است نیز شناخته می‌شود، روی جزیره‌ای مشرف به شهر قدیمی ناکسوس قرار دارد.

تاریخچه معبد آپولو به سال 530 قبل از میلاد برمی گردد، زمانی که رهبر ناکسوس، لیگدامیس، می خواست یکی از نمادین ترین و مرتفع ترین ساختمان های یونان را در ناکسوس ساخته شود. گفته می شود که این معبد قرار بود برای بزرگداشت آپولو ساخته شود که به همین دلیل نام خود را گرفته است. با این حال، اختلافاتی نیز وجود دارد که ممکن است برای احترام به دیونوسوس ساخته شده باشد.

آنها شروع به ساختن یک معبد عظیم در این جزیره در سواحل ناکسوس کردند، اما پس از آن جنگ با ساموس شروع شد و ساخت و ساز بلافاصله متوقف شد. لیگدامیس در سال 506 قبل از میلاد سرنگون شد و در نتیجه، معبد برنامه ریزی شده هرگز به پایان نرسید. تنها چیزی که باقی مانده بود دروازه مرمری بود که امروز مشرف به ناکسوس می بینید.

هنگام بازدید از ناکسوس، پیاده روی به معبد آپولو ضروری است. نه تنها فرصتی برای لذت بردن از بخشی از تاریخ یونان است، بلکه خانه برخی از بهترین مناظر جزیره ناکسوس است. برای یک تجربه خاص بیشتر، زمانی که خورشید در حال غروب بر فراز ناکسوس است، از طاق مرمری غروب خورشید دیدن کنید.

ساحل بالوس در کرت

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

ساحل و تالاب بالوس گوهر واقعی جزیره کرت است. این در گوشه شمال غربی کرت واقع شده است و قطعاً در میان زیباترین مکان های کل جزیره قرار دارد. آب فیروزه‌ای، شن‌های سفید و جزیره زیبای تیگانی مناظر عالی را ایجاد می‌کنند. آب تالاب معمولاً چند درجه گرمتر از جاهای دیگر است.

در طول فصل، می توانید انتظار خدمات کامل را در آنجا داشته باشید - بار ساحلی، دوش، توالت، و رختکن. همچنین می توانید تخت های آفتابگیر و چترهای ساحلی کرایه کنید. ساده ترین راه برای رسیدن به آنجا قایق است. هر روز چندین قایق از بندر کیساموس به بالوس می آیند.

رسیدن به آنجا با ماشین نیز امکان پذیر است، اما سفر کمی ماجراجویی است. 8 کیلومتر آخر فقط یک جاده خاکی با سنگ های زیاد است، بنابراین حداقل 30 دقیقه برای رانندگی در این قسمت حساب کنید. مبلغ 1 یورو برای هر نفر در ابتدای راه جمع آوری می شود - برای آن آماده باشید و پول نقد همراه خود داشته باشید! و به خاطر داشته باشید که بیمه خودرو اکثر شرکت های اجاره ای، رانندگی در جاده های خاکی مانند این را پوشش نمی دهد. یک پارکینگ رایگان در انتهای جاده موجود است.

بهترین زمان برای بازدید از بالوس معمولاً صبح زود است، بنابراین می‌توانید برای مدتی بدون گردشگران دیگر لذت ببرید - یا حتی بهتر از آن، در فصلی که تقریباً هیچ‌کس نیست، بروید!

فراموش نکنید که از این مکان دوست داشتنی از نمای بالایی عکس بگیرید و در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد ساحل بالوس در کرت داشته باشید.

بندر ونیزی قدیمی چانیا

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

بندر ونیزی قدیمی چانیا یکی از بناهای تاریخی مهم در کرت است. مانند هر شهر تاریخی دیگری، چهره Chania در طول قرن ها با تغییر امپراتوری ها تغییر کرده است. در دوره دوم بیزانس (961 پس از میلاد-1204) بود. کل چانیا بازسازی شد. برای حفاظت از شهر قلعه ای در اطراف تپه بنا کردند که به کاستلی معروف است که قسمت هایی از آن تا کنون باقی مانده است. با این حال، با سقوط امپراتوری بیزانس، Chania به دست ونیزی افتاد.

بندری که امروزه می بینیم در قرن چهاردهم توسط ونیزی ها در درجه اول برای خدمت به کشتی های نظامی خود ساخته شده است. بندر همچنین به عنوان یک مسیر تجاری تجاری مهم عمل می کرد. در طول حکومت خود، ونیزی ها کلیساها، عمارت های بسیاری ساختند و شهر را در اطراف قلعه کاستلی مستحکم کردند. به زودی در سال 1645، ونیزی ها تهدید ترک ها (عثمانی ها) را دیدند و پس از یک محاصره دو ماهه تسلیم شدند. تحت حکومت عثمانی (که تا سال 1897 ادامه یافت)، بسیاری از کلیساها به مسجد تبدیل شدند.

آنها همچنین مساجد جدیدی، از جمله مسجد یالی در بندر، ساختند، حمام ها و فواره ها ساختند، و با این حال دوباره چهره Chania را تغییر دادند. پس از شورش ها و جنگ های فراوان، این جزیره در سال 1897 خودمختار اعلام شد و پایتخت ایالت کرت شد. و در سال 1913، کرت دوباره با یونان متحد شد.

بسیاری از چیزهایی که امروزه در چانیا می بینیم، بقایای دوران ونیزی و ترک است. با این حال، اگر به فرهنگ آنها نگاه کنید، می توانید ترکیبی از عناصر بیزانسی، ونیزی، ترکی و یونانی را ببینید. امروزه بندر ونیزی به عنوان یک بندر تجاری استفاده نمی شود، اما میزبان قایق ها و قایق های تفریحی کوچک است که متعلق به خانواده های محلی است.

بندر ونیزی Chania یکی از مکان‌های پر عکس در کرت است و قدم زدن در امتداد بندر یکی از فعالیت‌های ضروری است. در یکی از رستوران های متعدد در امتداد بندر غذا بخورید و از چشم انداز دریا و فانوس دریایی زیبای Chania لذت ببرید. اگر می خواهید یک ماجراجویی جایگزین داشته باشید، می توانید یک تور Trikke در شهر قدیمی Chania داشته باشید که شما را در اطراف شهر قدیمی و بندر ونیزی می برد.

Chania دارای یک فرودگاه بین المللی با پروازهایی است که بیشتر اروپا را سرویس می دهد. از طرف دیگر، کشتی‌های معمولی از آتن (Pireas) به Chania (Souda) حرکت می‌کنند، که چند کیلومتر دورتر است، ویژگی خاصی دارد که در هیچ شهر ساحلی دیگری نمی‌توانید پیدا کنید.

کلیسای Panagia Ekatontapiliani در پاروس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

کلیسای Panagia، Ekatontapilani در چند متری بندر Parikia، پایتخت پاروس است. این کلیسا توسط اولین امپراتور قسطنطنیه، سنت کنستانتین، پس از پیشکش مادرش، سنت هلن، ساخته شد. این کلیسا که در جزیره پاروس قرار دارد، یکی از بهترین آثار تاریخی مسیحی سرخپوشان در یونان است که حفظ شده است.

در طول سفر او به سرزمین مقدس، در جستجوی صلیب مقدس، طوفانی سنت هلن را به پاروس آورد. در آنجا او به ویرجین قول داد در صورت موفقیت آمیز بودن تلاشش، کلیسا بسازد. پسرش پس از مرگ او کلیسا را ساخت تا به عهد خود عمل کند.

این کلیسا در ابتدا در قرن چهارم پس از میلاد ساخته شد، در حالی که در قرن ششم پس از میلاد، امپراتور بیزانس، ژوستینیانوس اصلاحاتی بر آن انجام داد و گنبدی را اضافه کرد. از این رو یکی از مهم ترین آثار بیزانسی در کشور است. در طی قرون، اصلاحات بیشتری در کلیسا انجام شد و اکنون این کلیسا ترکیبی از عناصر مسیحی سرخپوشان، بیزانس و پسا بیزانس است.

این کلیسای نمادین همچنین به عنوان "کلیسای 100 در" شناخته می شود که مترادف با نام Ekatontapillani است. طبق سنت، اعتقاد بر این است که کلیسا دارای 99 در است و زمانی که کلیسای ایاصوفیه دوباره ارتدکس شود، یک در مخفی باز می شود.

کل مجموعه Ekatontapillani مجموعه کلیسای اصلی مریم باکره با کلیساهای داخلی Agios Anargiros، Agios Phillips و Osia Theokisti است. در محوطه بیرونی، بازدیدکنندگان می توانند دروازه آهنی بزرگ را در صورت ورودی و معابد باقی مانده تحسین کنند.

صومعه Panagia Ekatontapillani تنها 5 دقیقه پیاده تا ایستگاه اتوبوس روستای Parikia فاصله دارد. مسافران می توانند با اتوبوس یا اجاره شخصی به آنجا برسند. اجاره های خصوصی به گردشگران اجازه می دهد تا مکان های زیادی را در کنار جستجوی هتل های لوکس عالی در پاروس برای اقامت کشف کنند. مسافران ممکن است در 15 آگوست از کلیسا دیدن کنند تا جشن بزرگ خود را به افتخار Panagia تجربه کنند. این باعث می شود بازدید آنها مثبت تر شود.

معبد دلفی آپولو

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

یکی از جالب ترین مکان های دیدنی یونان، مکان معروف معبد افسانه ای آپولو در دلفی است. این یکی از محبوب ترین سفرهای یک روزه از آتن و یکی از نمادین ترین مکان های یونان به طور کلی است. قدمت معبد دلفی به قرن هشتم قبل از میلاد برمی گردد، جایی که اوراکل دلفی در آن بنا شد. در قرن ششم قبل از میلاد، اوراکل تحت نظارت کاهنانی به نام «پیتیا» بود که پیش‌بینی‌هایی درباره آینده انجام می‌دادند و با رهبران و همچنین یونانیان روزمره که با سؤالات خود به اوراکل می‌آمدند مشورت می‌کردند.

دلفی به مکانی برای رهبران مختلف دولت های یونان تبدیل شد و در میان هرج و مرج بین دولت-شهرها، مکانی برای صلح بود. دولت-شهرهای مختلف می‌توانستند با ساختن بناهای تاریخی در دلفی به عنوان نشانه‌ای از قدرت، موقعیت خود را به رخ بکشند، و این منجر به ساخت معبد آپولو شد، تنها ساختاری که امروزه باقی مانده است.

دلفی در حدود سال 400 پس از میلاد، زمانی که اعمال بت پرستان توسط امپراتور تئودوسیوس ممنوع شد، به طور عمده متروک شد. در حالی که دلفی در سال های بینابینی بازدیدکنندگانی داشت، تا سال 1832، زمانی که یونان استقلال خود را از عثمانی اعلام کرد، یونانی ها دوباره شروع به حفاری و جشن دلفی کردند. کاوش در اواخر قرن نوزدهم به پایان رسید.

دلفی در حدود 185 کیلومتری آتن با ماشین قرار دارد که با ماشین حدود 2 ساعت و 15 دقیقه رانندگی می کنید. بهتر است با ماشین کرایه ای یا تورهای راهنما بروید، زیرا حمل و نقل عمومی به دلفی زمان بیشتری می برد. من یک تور با راهنما را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ توصیه می کنم - به علاوه، قوانین حکم می کنند که راهنمایان یونانی همیشه دارای مجوز باشند، و در تجربه شخصی من، راهنماهای یونان بسیار آگاه و علاقه مند به تاریخچه خود هستند.

هر زمانی از سال برای بازدید از دلفی خوب است، اما پیشنهاد می‌کنم در خارج از فصل تابستان از آن بازدید کنید، بنابراین می‌توانید از هوای گرم اجتناب کنید زیرا در سایت باستان‌شناسی سایه وجود ندارد. از این طریق می توانید از شلوغی نیز جلوگیری کنید! به نظر من، اکتبر بهترین ماه برای بازدید است: آب و هوای عالی، قیمت های پایین و بدون شلوغی!

اپیداوروس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

بازدید از نقطه عطفی حیرت‌انگیز اپیداوروس در پلوپونز که به‌خوبی حفظ شده است، تجربه‌ای است که نمی‌توان در سفر به یونان از دست داد. و فقط یک سفر کوتاه از آتن یا نافپلیو است.

ظرافت تئاتر باستانی با آکوستیک باورنکردنی‌اش (سعی کنید در یک گوشه زمزمه کنید و از طرف دیگر آن را می‌شنوید) همچنان هر تابستان میزبان نمایش‌هایی است. می‌توانید به بالای صندلی‌ها بروید و مناظر خیره‌کننده‌ای را تماشا کنید، که بخش مهمی از کل تجربه است. توقف در موزه کوچک باستان شناسی در سایت زمینه بیشتری را برای اهمیت این بنای برجسته به شما می دهد.

اما در اینجا متوقف نشوید - از کنار تئاتر به سمت خرابه‌های Asclepeion بروید، معبد باستانی که مردم از سراسر یونان برای شفا یافتن به آنجا آمده بودند. وقتی در هوای تمیز و معطر کاج نفس می کشید و به تپه های اطراف خیره می شوید، ممکن است کمی احساس بهبودی کنید. زمین های شهر قدیمی برای چند ساعت گردش و کاوش در خرابه ها و زمین های سرسبز اطراف مناسب است.

رسیدن به آنجا یک سفر آسان با اتوبوس از نافپلیو است - سفر حدود یک ساعت طول می کشد و اتوبوس ها چندین بار در روز حرکت می کنند، حتی در فصل خارج از فصل. از مرکز نافپلیو سوار اتوبوس KTEL شوید. حتی می‌توانید از ایستگاه اتوبوس کیفیسوس در خارج از آتن با اتوبوس استفاده کنید، که اگر می‌خواهید یک سفر یک روزه داشته باشید، هر راه حدود دو ساعت طول می‌کشد. همچنین می توانید به یک سفر یک روزه سازمان یافته از آتن بپیوندید، یا یک ماشین کرایه کنید و دو ساعت را به آنجا برانید و برگردید.

ساختمان پارلمان یونان

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

مشرف به میدان سینتاگما در قلب آتن، ساختمان باشکوه پارلمان یونان قرار دارد. این ساختمان نئوکلاسیک از سال 1836 تا 1842 ساخته شد و در ابتدا به عنوان کاخ سلطنتی خدمت می کرد. بازسازی ساختمان در سال 1909 پس از آسیب دیدن در اثر آتش سوزی آغاز شد و پس از حذف پادشاه از یونان، این ساختمان به موزه و بیمارستان موقت تبدیل شد.

پارلمان در سال 1929 با اتاق توپ در طبقه همکف که اکنون اتاق اصلی پارلمان است، به ساختمان منتقل شد. در جلوی ساختمان پارلمان مقبره سرباز گمنام قرار دارد که در سال 1932 برای قدردانی از همه سربازان گمنامی که برای کشورشان جان باختند افتتاح شد. این بنای تاریخی توسط Evzones، یک واحد پیاده نظام از ارتش یونان محافظت می شود.

Evzones با لباس سنتی خود، 24 ساعت شبانه روز، بدون توجه به شرایط آب و هوایی، ساکت و بیدار می ایستند. اگر در آتن هستید، اکیداً به شما پیشنهاد می‌کنم زمان بازدید خود را با تعویض نگهبانان که هر ساعت انجام می‌شود، همزمان کنید.

این واحد نخبه به ویژه برای شرایط فیزیکی عالی انتخاب شده است. آنها منظم و مغرور، فوق العاده قد بلند و در اوج شرایط بدنی هستند. آنها همچنین یک لباس فرم بسیار منحصر به فرد می پوشند. لباسی شبیه دامن معروف به فوستانلا توسط اولین پادشاه یونان به عنوان لباس رسمی در قرن نوزدهم ایجاد شد و توسط اوزون ها برای نشان دادن قدرت و توانمندی پوشیده شد. با جوراب شلواری، بند زانو منگوله دار و پاپوش های قرمز بزرگ به وزن 3.5 کیلو پوشیده می شود.

دو اوزون هر دو روز سه بار از مقبره محافظت می کنند و نگهبانان هر ساعت عوض می شوند. تعویض محافظان یک پروسه بسیار تشریفاتی است که ده دقیقه طول می کشد. تغییر کامل بزرگ، کامل با یک گروه راهپیمایی، هر یکشنبه در ساعت 11:00 صبح برگزار می شود. به جای یونیفورم های روزمره، نگهبانان برای تغییر بزرگ و در تعطیلات ملی یونیفورم های سفید مخصوص می پوشند.

صومعه هوسیوس لوکاس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

هوسیوس لوکاس که در دامنه غربی کوه هلیکون قرار دارد، باشکوه، تاریخی و مسحورکننده به نظر می رسد - یک نقطه عطف واقعی از یونان! این صومعه در اوایل 10 C.E. ساخته شد و بزرگترین صومعه از سه صومعه بزرگ بیزانسی است که در آن دوران ساخته شده است.

این سه با هم به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. هوسیوس لوکاس به نام بنیانگذار آن نامگذاری شده است و در لغت به معنای لوک مقدس در زبان محلی یونانی است. آثار او تا به امروز در این کلیسا است.

کل این مجموعه از 2 کلیسا، یک صومعه، یک سرداب و غیره تشکیل شده است. امروزه، موزه‌ای وجود دارد که زمانی صومعه در آنجا وجود داشته است، که همه چیز را در مورد سنت لوک و نحوه عملکرد صومعه در روزهای یونجه خود توضیح می‌دهد. دخمه مملو از نقاشی‌های دیواری متعلق به قرن یازدهم قبل از میلاد است که اخیراً در ۱۰۰ سال گذشته کشف شده‌اند. هر دو کلیسا (هوسیوس لوکاس و کاتولیکون) به هم مرتبط هستند و هر دو مملو از هنرهای موزاییک نفیس بیزانسی هستند.

کل مکان با آن تکه های موزاییک می درخشد! برجسته‌ترین آنها «عیسی ناوی» است، عظیم و بسیار دقیق و تقریباً غیرقابل باور که هنر موزاییکی است. تزیینات مجلل، بسیار آراسته است و در واقع نمونه های کاملی از هنر بیزانسی است.

در روستای دیستومو در یونان مرکزی واقع شده است. یک بازدید چند ساعت طول می کشد و می توان از آن به عنوان توقفگاه در مسیر آتن به دلفی یا در آخر هفته اسکی در آراچوا بازدید کرد! کلیساها هنوز محل عبادت هستند. بنابراین برای احترام به عواطف مذهبی مردم محلی، از آراستگی پیروی کنید و لباس مناسب بپوشید.

کنوسوس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

کنوسوس، پنج مایلی دورتر از هراکلیون پایتخت کرت، مجموعه‌ای از کاخ‌های مینوسی است. این کتاب که توسط باستان شناس بریتانیایی آرتور ایوانز در اوایل قرن بیستم کاوش شد، امروزه به مردم بینشی از دنیای گمشده می دهد. این مرکز تجارت و فعالیت بود و با بسیاری از مراکز اروپایی دیگر ارتباط داشت. از دوران نوسنگی تا قرن پنجم پس از میلاد اشغال شده بود.

این کاخ‌ها به مدت 2000 سال در مرکز زندگی سلطنتی پر جنب و جوش و رنگارنگ بودند و امروزه می‌توان از راهروهای متروکه عبور کرد و به نقاشی‌های دیواری و ستون‌های فرو ریخته خیره شد. این یک مکان بسیار جوی است که می توانید تاریخ را زنده احساس کنید.

مکان‌های کلیدی عبارتند از: تالار دو تبر، تالار ملکه، تئاتر (جایی که می‌توانید مانند هزاران سال پیش روی پله‌ها بنشینید)، و اتاق تخت.

علیرغم اینکه این مکان یکی از پربازدیدترین مکان‌های کرت است و یادآور تاریخ یونان است، هنوز چیزهای زیادی درباره کنوسوس ناشناخته است. به عنوان مثال، نام افرادی که در اینجا زندگی می کردند کشف نشده است. این آرتور ایوانز بود که آنها را مینوی ها نامید.

مانند همه جای کرت، واقعاً بهتر است تا Knossos رانندگی کنید، و یک پارکینگ بزرگ در نزدیکی آن وجود دارد. در ورودی یک ایستگاه اتوبوس وجود دارد، بنابراین اگر رانندگی نکنید، حمل و نقل عمومی امکان پذیر است. این یک مکان عالی برای بازدید با بچه‌ها است، و اگر به دنبال اقامت هستید، هتل‌های خانوادگی دوستانه زیادی در کرت وجود دارد که در اطراف خود Knossos چند هتل وجود دارد. رستوران‌های زیادی در جاده اصلی بیرون برای توقف برای میان‌وعده وجود دارد، و خود سایت یک آبمیوه و کافه فوق‌العاده برای نوشیدنی‌ها دارد.

به خود فرصت دهید تا از Knossos بازدید کنید زیرا سایت بسیار بزرگ است و عجله ندارد. اگر وقت دارید از موزه باستان شناسی در نزدیکی هراکلیون دیدن کنید، می توانید بسیاری از گنجینه های کاوش شده از این مکان را ببینید، از جمله ظروف زیبا، مجسمه ها، و هنر دیواری اصلی.

شهاب سنگ

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

از بین شگفت‌انگیزترین و دیدنی‌ترین مکان‌های دیدنی یونان برای تجربه، یکی از برترین‌ها باید Meteora باشد که در شمال منطقه مرکزی سرزمین اصلی واقع شده است.

متئورا با مناظر باشکوه، صخره‌های زیبا، و ستون‌های صخره‌ای طبیعی بسیار خیره‌کننده است و برخی از صومعه‌های شگفت‌انگیز که در ابتدا به‌عنوان پناهگاه‌هایی ساخته شده‌اند که صعود به آن‌ها دشوار بود و مسیحیت را در این منطقه تضمین کرد. صومعه های اولیه در بالای غارهای توخالی ساخته شده بودند و فقط از طریق نردبان های بلند قابل دسترسی بودند.

در نهایت، صومعه‌ها بزرگ‌تر شدند و اکنون بیش از شش صومعه به یاد ماندنی در بالای این کارست‌های صخره‌ای قرار دارند و برای بازدید و پیاده‌روی عموم از شهر اصلی، کالامپاکا، در زیر سازندهای باشکوه باز هستند. می توانید چندین پیاده روی در این منطقه داشته باشید یا یک تور برای بازدید از صومعه ها و مناظر بیشتری در یک بازه زمانی کوتاه تر انجام دهید.

من قطعا حداقل دو روز را صرف لذت بردن از طبیعت و این سازه های تاریخی یونسکو می کنم و یکی از منحصر به فردترین و زیباترین مناطق یونان را تجربه می کنم. برای الهام بیشتر، پست من را در مورد 20 عکس از Meteora بررسی کنید تا شما را وسوسه کند که به زودی از آن بازدید کنید. زمانی که تغییر رنگ ها و ازدحام کمتر توریستی این منطقه را برای تجربه کردن خاص تر می کند، سعی کنید از پاییز بازدید کنید.

Oia در سانتورینی

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

یکی از غیر قابل چشم پوشی ترین و بهترین مکان های دیدنی یونان، گنبدهای آبی زیبا در اویا، در سانتورینی است. در حالی که کل دهکده به خاطر مناظر و ساختمان‌های زیبای سفیدش در مقابل پس‌زمینه آب آبی شهرت دارد، این گنبدهای آبی در اویا هستند که واقعاً عکس را زنده می‌کنند و روستا را از سایر روستاهای جزیره (و در تمام یونان) بی نظیر می‌کنند. ).

گنبد آبی که بیشترین عکس را در اویا گرفته‌اند، آگیوس اسپیریدوناس و آناستسیوس هستند، دو کلیسا که اغلب در میلیون‌ها عکسی که سالانه از یک نقطه گرفته می‌شوند، می‌بینید. موقعیت آنها درست روی صخره مشرف به دریای اژه واقعاً به آنها برتری در مقابل ساختمان های دیگر می دهد و مردم از سراسر جهان سفر می کنند تا آنها را از لیست سطل سانتورینی خود بررسی کنند.

برخی از ساختمان‌های دیگری که در اویا به خاطر گنبدهای آبی‌شان قابل‌توجه هستند، کلیسایی Panagia Platsani است که به سرود آکاتیستی مریم باکره اختصاص یافته است. در حالی که ساختمان اصلی در زلزله سال 1956 ویران شد، ساختمان بازسازی شده سال به سال گردشگران را جذب می کند. چند گنبد آبی دیگر که ارزش دیدن در سانتورینی را دارند عبارتند از Panagia Theoskepasti در روستای نزدیک Imerovigli، Agioi Theodoroi در روستای Firostefani و سنت Gerasimos.

بهترین چیز در مورد بازدید از گنبدهای آبی در Oia یا در جزیره این است که می توانید آنها را بدون توجه به اینکه در زمستان یا تابستان از سانتورینی بازدید می کنید، ببینید. بسیاری از فعالیت‌ها در فصل خارج از فصل تعطیل می‌شوند، اما گشت و گذار و غروب زیبای خورشید یکی از موارد مورد علاقه در طول سال است.

المپیا

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

المپیا در سمت غربی پلوپونز، یکی از بزرگترین سایت های باستان شناسی یونان قرار دارد. این مکان محل سازماندهی بازی‌های المپیک باستانی اولیه بود، به همین دلیل است که قبل از ظهور بازی‌ها، یک مکان مقدس کامل از خدای زئوس در کنار امکانات ورزشی تأسیس شد تا خدایان را برای تماشای رقابت‌کنندگان گرامی بدارند.

در روزهای معاصر، جوهر المپیک باستان بر تولد دوباره آنها تأثیر گذاشت. یک شهر معمولی با پوشش گیاهی سرسبز و امکانات توریستی فراوان در کنار محوطه باستانی قرار دارد که این شهر را به یکی از آسان‌ترین و ارزشمندترین مکان‌های دیدنی یونان تبدیل می‌کند. زادگاه بازی های المپیک باستان، که توسط همه رهبران دولت-شهرهای یونان هماهنگ شده بود، بازی ها از قرن هشتم قبل از میلاد در اینجا برگزار می شد. تا اینکه امپراتور بیزانس تئودوسیوس بازی های المپیک را به عنوان یک مراسم بت پرستی در سال 394 پس از میلاد ممنوع کرد.

هزاران سال بعد، پیر دو کوبرتن، بارون فرانسوی بود که با ایده او بازی‌ها دوباره در سال 1896 شروع شد. خرابه‌های عظیم شامل زمین‌های بازی، استادیوم یا معابدی است که به هرا و زئوس اختصاص داده شده است و گردشگران بی‌باک می‌توانند همه آن‌ها را کاوش کنند.

احمقانه است که فکر کنیم یک سنتی که تقریباً 3000 سال پیش در اینجا شروع شده است اکنون در سراسر جهان گسترش یافته است، از جمله به اندازه سیدنی در سال 2000 و 2016 در ریودوژانریو، و در بازدید از اینجا، مطمئناً متعجب خواهید شد که ورزشکاران چه هستند. در تمام این سال‌ها رقابت کرده‌ام، با شنیدن این موضوع فکر می‌کنم.

پارتنون

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

پارتنون که بین سال‌های 447 تا 432 قبل از میلاد ساخته شد، یک معبد مرمری باشکوه و یکی از ماندگارترین و معروف‌ترین نقاط دیدنی یونان (و جهان) بود. پارتنون که یادگاری از زمانی است که امپراتوری یونان باستان در اوج قرار داشت، بر فراز مجموعه ای از معابد که به عنوان آکروپولیس آتن تعریف شده است، قرار دارد که به الهه یونانی آتنا متعهد است.

این واقعیت که پارتنون در تمام اعصار دوام داشته است به خودی خود باورنکردنی است زیرا از زلزله، آتش سوزی، جنگ، بمباران و غارت جان سالم به در برده است، اما همچنان نمادی قدرتمند از یونان باستان و تمدن آتن است، اگرچه کبود شده است. پارتنون که در قرن پنجم قبل از میلاد تأسیس شد، مرکز زندگی مذهبی در ایالت-شهر یونانی پررونق آتن بود که در آن زمان رهبر اتحادیه دلیان بود. این نشانه قدرت، غنا و فرهنگ عالی آتن و بزرگترین و مجلل ترین معبدی بود که قاره یونان تا به حال دیده بود.

این مکان اکنون یکی از برجسته ترین مکان های دیدنی جهان است - مانند تاج محل در هند یا کلیسای جامع سنت باسیل در روسیه - و نمادی ماندگار از یونان باستان. آکروپولیس و پارتنون دو گزینه ورودی دارند.

شما می توانید بلیط آکروپولیس را به تنهایی خریداری کنید، یا می توانید یک بلیط ترکیبی به آکروپلیس به علاوه شش سایت باستان شناسی دیگر بخرید. من هر دو را توصیه می کنم زیرا انتخاب بازدید از یکی از دیگری غیرممکن است.

ساحل کشتی غرق شده در زاکینتوس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

ساحل کشتی غرق شده، همچنین به عنوان ناواجیو شناخته می شود، یکی از محبوب ترین سواحل یونان و همچنین یک جاذبه گردشگری معروف است. این جزیره در جزیره زیبای یونانی Zakynthos، در سواحل غربی یونان در دریای Ionian واقع شده است. سریعترین راه برای رسیدن به جزیره هواپیما است. می توانید از بندر Kylliini که حدود 3 ساعت خارج از آتن است، با کشتی سوار شوید.

ساحل کشتی غرق شده در خلیجی منزوی که توسط ماسه های سفید شکری و آب های بکر احاطه شده است، یکی از مواردی است که هنگام بازدید از یونان باید از آن دیدن کنید. این کشتی غرق معروف کشتی پاناژوتیس در حدود سال 1980 اتفاق افتاد. مقامات یونانی خدمه کشتی را به دلیل مشکوک بودن به قاچاق الکل و سیگار تعقیب می کردند و در طول تلاش برای فرار از کشتی غرق شده در یک شیار کم عمق قرار گرفتند. ساحل کشتی شکسته اکنون به یکی از نمادین ترین و عکاس ترین سواحل در سراسر جهان تبدیل شده است.

تنها راه رسیدن به یارو قایق است. Zakynthos دارای چهار بندر است که شما را به این ساحل می رساند. می توانید با ماشین یا خرید یک تور، منظره ای پانوراما از ساحل کشتی شکسته را تماشا کنید. قبل از سفر، مطمئن شوید که چند مورد ضروری را با خود بسته بندی کنید. ساحل کشتی غرق شده هیچ غرفه امتیازی برای خرید غذا یا نوشیدنی ندارد. در صورت ایجاد اشتها یا تشنگی حتما مقداری آب و تنقلات همراه داشته باشید.

یاروی ساحل کشتی غرق سایه بسیار کمی دارد، بنابراین حتما از کرم ضد آفتاب فراوان استفاده کنید و بسته بندی اضافی داشته باشید. قبل از رفتن، چند حوله ساحلی را در کیف خود بیندازید. می‌خواهید پس از غوطه‌ور شدن در آن آب فیروزه‌ای شفاف، مطمئن شوید که مکانی برای نشستن یا خشک شدن دارید.

دستشویی در بنادر و ساحل کشتی غرق شده وجود ندارد. بنابراین، قبل از رفتن به ماجراجویی، حتما از دستشویی استفاده کنید. برای لذت بردن از یک ساحل کمتر شلوغ، بهترین زمان برای بازدید صبح زود است. ساحل کشتی غرق شده در اواخر روز در تابستان مملو از گردشگران دیگر است.

جزیره اسپینالونگا

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

جزیره اسپینالونگا که در نزدیکی ساحل شمال شرقی کرت قرار دارد، یک قطعه تاریخی جذاب است که باید به فهرست سطل یونان خود اضافه کنید. به لطف رمان درخشان «جزیره» اثر ویکتوریا هیسلوپ (که بعداً به یک سریال تلویزیونی یونانی اقتباس شد)، این شهر بیشتر به عنوان یکی از آخرین مستعمرات جذامی‌های فعال در اروپا شناخته می‌شود، اما تاریخ آن در واقع به قرن شانزدهم بازمی‌گردد.

در طول حکومت ونیزی، به دلیل موقعیت استراتژیک آن که از بندر الوندا محافظت می کرد، مستحکم شد. بعدها در زمان حکومت عثمانی ها پناهگاه مسیحیان و در انقلاب کرت پناهگاه عثمانی ها بود. در نهایت، از سال 1903 تا 1957، این یک مستعمره جذامی بود (اگرچه آخرین ساکن این جزیره تنها در سال 1962 جزیره را ترک کرد). با چنین تاریخ باورنکردنی، جای تعجب نیست که چرا یکی از برترین نقاط دیدنی یونان است.

امروز، می‌توانید از کلنی متروک جذامیان (و قلعه ونیزی) دیدن کنید و نگاهی اجمالی به زندگی جامعه منزوی که کمتر از یک قرن پیش در آنجا زندگی می‌کردند، بیابید. اگرچه بیشتر چیزهایی که باقی مانده ویرانه هستند، می‌توانید حسی از «به دام افتادن» در یک جزیره کوچک داشته باشید.

چگونه از کرت به اسپینالونگا برویم: قایق‌ها روستاهای الوندا و پلاکا را ترک کرده و روزانه به جزیره اسپینالونگا می‌رسند، اگرچه می‌توانید از شهر آگیوس نیکولاوس نیز سفری دریایی داشته باشید. بسته به جایی که در کرت اقامت دارید، رفتن با اتوبوس به الوندا یا پلاکا همیشه راحت نیست، بنابراین من به شدت توصیه می‌کنم یک تور یک روزه با راهنما به اسپینالونگا داشته باشید.

سوپر بهشت ساحل

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

جزیره میکونوس همان چیزی است که اکثر مردم هنگام تصور بهشت جزایر یونان به آن فکر می کنند. بنابراین، جای تعجب نیست که جزیره مهمانی بدون توقف به دلیل خانه های سفید رنگ، سواحل خیره کننده، آب آبی شفاف و 300 روز آفتاب مجلل، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دریای اژه است.

میکونوس غنی از سنت و اسطوره، بهشت همجنس‌بازان و زمین بازی افراد مشهور است. یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی آن در ساحل سوپر پارادایس است، جایی که فضای موسیقی با صدای بلند و مهمانی‌های همه‌جانبه در فضای باز هر روز بعدازظهر و عصر منظم است. برای کسانی که به مهمانی‌ها آمده‌اند، باشگاه بدنام Jackie O’ Beach در ساحل سوپر پارادایس، ساحل عالی برای لذت‌جویی است.

میکونوس، ساحل سوپر پارادایس دارای امکانات زیادی مانند بار، صندلی/چتر آفتابی، خدمات ساحلی، جت اسکی و غیره است. فرصت‌های شگفت‌انگیز زیادی برای تماشای مردم وجود دارد، اتوبوس به شهر قدیمی، و فضایی پرهیاهو از آفتاب تا غروب آفتاب.

معبد آپولو در قرنتس باستان

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

معبد آپولو در قرنتس باستان یک سفر یک روزه فوق العاده را از آتن ایجاد می کند. کورینث باستان که دو ساعت با ماشین از آتن در تنگه کورینث قرار دارد، در گردنه باریک زمینی قرار دارد که آتیکا را به پلوپونز به غرب آتن متصل می‌کند.

آکروکورینت که از مسیر داخلی به سمت غرب محافظت می کند، شبیه آکروپولیس آتن است. این برج بر فراز قرنتس باستان است و ویرانه‌های قلعه‌ها، معابد و استحکامات را در خود جای داده است.

یک شهر-دولت باستانی کامل برای کاوش در زیر وجود دارد، از جمله یک موزه در منطقه باستان شناسی مرکزی. شما می‌توانید در اطراف قرنطس باستان، با بناهای تاریخی، خیابان‌ها و مناطقی که به خوبی علامت‌گذاری شده‌اند، پرسه بزنید، همه به زبان انگلیسی!

دیدنی‌ترین بنای تاریخی در کورنت باستان، معبد دوریک آپولو است، و در حالی که یکی از بهترین معابد حفظ‌شده متعلق به آپولو در یونان نیست، منظره‌ای فراموش نشدنی است. این معبد در سال 500 قبل از میلاد و در اوج قدرت دولت شهر باستانی ساخته شد. از دو ستون دوریک، شش ستون در امتداد اضلاع کوتاهتر و 15 ستون در اضلاع بلندتر تشکیل شده است. شالوده‌های آن هنوز وجود دارد، اما آنچه از ستون‌های عمودی باقی مانده، گوشه‌ای از دیوارهای معبد است که زمانی شامل دو اتاق، یک شبستان و یک خزانه بود.

کورینث باستانی بسیار نزدیک به بسیاری از جاذبه های دیگر از جمله کانال کورینث و 40 دقیقه با نافپلیو است. شهر مدرن کورینث تنها سه مایل دورتر است و استراحتگاه‌های زیبای ساحلی باعث می‌شود ساحلی عالی از شلوغی آتن دور بماند.

معبد پوزئیدون

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

معبد پوزئیدون در کیپ سونیون یونان واقع شده است. این معبد به خدای یونانی پوزئیدون که به خدای دریا معروف است تقدیم شده است. کمی کمتر شناخته شده این است که پوزیدون به عنوان خدای زلزله، طوفان و اسب نیز شناخته شده است. معبد یکی از بهترین آثار حفظ شده در عصر طلاست.

بازدید از معبد پوزیدون به راحتی به تنهایی انجام می شود، اما اگر با یک تور سازماندهی شده راحت تر هستید، تعداد زیادی از آن ها در دسترس هستند. اگر به تنهایی برای سفر برنامه ریزی می کنید، حتماً چند یورو برای هزینه ورودی خود بگیرید و یک میان وعده یا ناهار در کافه میل کنید.

معبد پوزئیدون در دریای اژه قرار دارد که مناظری کاملاً خیره کننده دارد. از معبد، در یک روز صاف، می‌توانید تمام مسیر را تا جزیره آگینا، محل معبد آفایا ببینید. یک واقعیت شناخته شده این است که معبد پوزیدون، معبد آفایا و پارتنون آتن چیزی را تشکیل می دهند که در یونان به عنوان مثلث مقدس شناخته می شود. اگر چند روزی را در آتن بگذرانید و از آنجا به سفرهای یک روزه بپردازید، همه این مناطق تاریخی به راحتی قابل بازدید هستند.

اینجا در Mommy And Me Travels، اکیداً توصیه می‌کنیم که یونان را با بچه‌هایتان کشف کنید. کودکانی که اسطوره‌های یونانی را خوانده‌اند به راحتی نام پوزئیدون را می‌شناسند و برای بازدید از معبد او هیجان‌زده‌تر می‌شوند. با بچه ها سفر نکنید، نگران نباشید، این هنوز هم در طول سفر به یونان ضروری است، زیرا مناظر زیبا و مکان های آرام زیادی وجود دارد که می توانید ببینید و کاوش کنید.

شهر باستانی فیلیپی

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

شگفت انگیز است که شهری که زمانی بسیار مهم بوده است می تواند به این سرعت رها شود. فیلیپی در بیشتر عمر 16 قرنی خود شهری پر رونق با اهمیت استراتژیک، ثروت فراوان و اهمیت معنوی بود. سه تمدن بزرگ در اینجا رشد کردند، و آثاری از آنها که در این مکان باستانی وسیع باقی مانده است بینش عمیقی از زندگی دنیای باستان، طلوع مسیحیت و شکوه و جلال امپراتوری بیزانس به دست می دهد.

فیلیپی همیشه فیلیپی نبود - در ابتدا به عنوان مستعمره تاسی ها تأسیس شد (جزیره تاسوس در نزدیکی آن قرار دارد). نام آن را کرینیدس گذاشتند که به معنای چشمه است، اما مدت زیادی در کرینیدس باقی نماند. در سال 356 قبل از میلاد - فقط 3 یا 4 سال پس از تأسیس مستعمره - فیلیپ مقدونی آن را فتح کرد و به نام خود نامگذاری کرد. معادن طلای نزدیک و همچنین موقعیت استراتژیک او را به خود جلب کرد. این شهر بین آمفیپولیس و نئاپولیس - کاوالای امروزی - قرار داشت.

رومیان این شهر را در سال 168 قبل از میلاد فتح کردند. آنها یک فروم بزرگ ساختند - دو منطقه در کنار خیابان بزرگ Via Egnatia - که ثروت شهر را به رخ می کشید. این همان شهری است که پولس رسول در سال 50 پس از میلاد، زمانی که برای اولین بار پا به خاک اروپا گذاشت، یافت. تصور می‌شود که این اولین جایی بود که او موعظه کرد و اولین مسیحی اروپا - لیدیا از تیاتیرا - را در نزدیکی فیلیپی غسل تعمید داد.

در اینجا یک جامعه مسیحی اولیه وجود داشت، و مسیحیت با پیشرفت قرن‌ها، با قدمت اولین کلیسا به قرن 4 میلادی، استوار پابرجا شد. در اواسط قرن ششم، تعداد آنها هفت نفر بود. کلیساهای فیلیپی از نظر عظمت و شکوه با کلیساهای تسالونیکی و قسطنطنیه رقابت می کردند. دیدن آنها در حال خراب شدن باعث می شود تا متوجه شوید که دیدن کلیساهای بیزانسی تسالونیکی چقدر تجربه خارق العاده است، نه تنها هنوز پابرجا هستند، بلکه هنوز در حال استفاده فعال هستند.

فیلیپی پس از فتح این منطقه توسط عثمانی ها متروک شد و اکنون به یک ویرانه بزرگ تبدیل شده است. نکات برجسته شامل یک تئاتر بزرگ، انجمن، و پایه های چندین کلیسا است. بسیاری از ستون‌ها و جاده‌ها تا حدی دست‌نخورده هستند، و یکی از طرح‌بندی و عظمت این شهر فراموش‌شده باشکوه احساس می‌کند.

فیلیپی یک سفر یک روزه آسان از تسالونیکی (حدود 2 ساعت) یا از کاوالا (فقط 20 دقیقه با ماشین) است.

تنگه ویکوس

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی یونان، تنگه نفس‌گیر Vikos در کوه‌های پیندوس در Epirus در شمال یونان است. سفر به منطقه زاگوری که در آن واقع شده است، برای گذراندن وقت در شهر جذاب نزدیک به ایوانینا با تاریخ غنی آن ضروری است. از آنجا، بهترین راه برای رسیدن به تنگه، با ماشین است که حدود یک ساعت طول می کشد.

تنگه Vikos در پارک ملی Vikos-Aoös واقع شده است که در سال 1973 تأسیس شد و زیستگاه حیوانات کمیاب مانند خرس، گرگ و عقاب و همچنین بسیاری از گیاهان مورد استفاده در طب گیاهی است. واقعیت جالب: در منطقه شفادهنده‌هایی بودند که با این گیاهان کار می‌کردند و به عنوان «پزشکان Vikos» برای شفای بیماری‌های مردم سفر می‌کردند.

مردم محلی با افتخار تنگه ویکوس را عمیق ترین تنگه جهان می نامند، اگرچه در واقع عمیق ترین دره نسبت به عرض آن است! با این وجود، مناظر صومعه سنت پاراسکوی، که درست در لبه آن قرار دارد، کاملاً تماشایی است. این صومعه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما برای دیدن نقاشی های دیواری در کلیسایش ارزش دیدن دارد.

این تنگه حدود 11 کیلومتر طول و تقریباً 1 کیلومتر عمق دارد و یک مقصد محبوب برای پیاده‌گردی است که عمدتاً با یونانیان همراه است. اگر یک کوهنورد معمولی هستید، پیاده روی حدود پنج ساعت طول می کشد، اما می توانید بدون پیاده روی نیز از تنگه دیدن کنید. به عنوان مثال، می توان در روستای مونودندری پارک کرد و از آنجا به صومعه رفت. مطمئن شوید که در سفر خود مقداری زمان اضافی محاسبه کرده اید تا به ده ها روستای دیدنی معروف به زاگوروهوریا که می توانید در این منطقه بیابید، نگاهی بیندازید، یکی دیگر از موارد برجسته که در بین گردشگران یونانی محبوب تر از گردشگران بین المللی است.

برج سفید تسالونیکی

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور یونان، تور آتن، تور سانتورینی، تور هراکلیون، تور میکونوس ، تور رودس، تور زاکینتوس ویزای یونان، ویزای شنگن می باشد

تسالونیکی، بزرگ‌ترین شهر یونان شمالی، مملو از ساختمان‌ها، استحکامات و بناهای دیگر است که گواهی بر تاریخ پیچیده این منطقه است. هیچ کدام به اندازه برج سفید تسالونیکی نمادین دومین شهر یونان نیست.

ساختار سنگی استوانه‌ای متمایز که در انتهای شرقی اسکله ساخته شده است، توسط عثمانی‌ها پس از تصرف تسالونیکی در اواسط دهه 1400 ساخته شد. این برج در محل یک برج قدیمی بیزانسی ساخته شد که برای محافظت از بندر طبیعی شهر کار می کرد. در دوران عثمانی، این برج به دلیل شرایط وحشیانه زندانی که در آن قرار داشت، اولین نام مستعار خود را «برج خون» یا «برج سرخ» به دست آورد. هنگامی که تسالونیکی توسط دولت یونانی مدرن در سال 1912 تصرف شد، آنها برج را در یک حرکت نمادین "پاکسازی" سفید کردند، که نشانه شروعی تازه برای شهر بود.

برج سفید از آن زمان در راس تفرجگاه ایستاده است و به عنوان یک ستاره شمالی برای هر کسی که در اسکله به سمت شهر قدیمی تاریخی قدم می زند عمل می کند. این واقعیت که از آتش سوزی بزرگ سال 1917 جان سالم به در برد که بیشتر شهر را ویران کرد، تنها جایگاه آن را در ناخودآگاه شهر مستحکم کرد.

امروزه، برج سفید موزه کوچکی را در خود جای داده است که میراث تسالونیکی را مستند می کند. با قیمت ورودی 3 یورو، می‌توانید در نمایشگاه‌ها پرسه بزنید و از پله‌های باریکی به طبقه ششم بالا بروید، جایی که یک سکوی رصد منظره‌ای از خلیج درخشان Thermaic ارائه می‌دهد. اول صبح وقتی برج در ساعت 8.30 صبح باز می‌شود، از آنجا دیدن کنید تا قبل از اینکه آسمان مه‌آلود شود، تمام مسیر کوه المپ را ببینید.