Aysham

زیبایی‌های یونان را با عکس ببینید؛ لیست جاذبه و جاهای دیدنی یونان

جاذبه‌ها و باستانی بودن کشور یونان یکی از دلایلی است که در بین گردشگران و مردم کشورهای همسایه محبوبیت و شهرت پیداکرده است. کشور یونان دارای طبیعت فوق‌العاده و تاریخی بانام جمهوری یونان به‌عنوان یک کشور اوراسیایی در جنوب اروپا برای بیشتر گردشگران شناخته‌شده است و وجود سواحل شنی، آب‌وهوای مدیترانه‌ای و وجود اماکن تاریخی زیاد تبدیل به بهترین مناطق گردشگری اروپا تبدیل‌شده است. این کشور زادگاه بسیاری از اندیشمندان و فیلسوفان در قرن‌های گذشته بوده است و هیاهو شوکت زیادی نیز برای مردم امروزی برجای گذاشته است. علاوه بر مکان‌های باستانی که در تاریخ دارای یک شگفتی هستند طبیعت یونان نیز جالب‌توجه گردشگران است. در این مطلب قصد داریم با جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های باستانی یونان آشنا شویم و اگر در تعطیلات تابستان قصد سفر به یونان را دارید بتوانید بهترین مکان‌ها را برای گردشگری انتخاب کنید.

آکروپولیس یونان

آکروپولیس یونان

از جالب‌ترین مکان‌ها و از زیبایی‌های یونان آکروپولیس در شهر آتن که پایتخت جمهوری یونان نیز هست می‌توان اشاره کرد که قدمت این معبد به قرن پنجم بازمی‌گردد درنتیجه باید شگفتی‌های بسیاری را در دل خود جای‌داده باشد. شاید معروف‌ترین جاذبه گردشگری شهر آتن که بر روی یک تپه سنگی واقع‌شده است بنا تاریخی آکروپولیس باشد. آکروپولیس در مرکز شهر آتن قرارگرفته است که می‌توان یکی بهترین و خاص‌ترین مکان‌های تاریخی جهان و میراث جهانی یونسکو نام برد. این بنا تاریخی در زبان یونانی به معنای دژ شهر به‌کاررفته است و در دشت‌های مرتفع و 150 متری دریا قرارگرفته است که به‌عنوان یک نماد ملی درخطر مردم یونان و حتی جهان نقش بسته است.

جزیره میکونوس یونان

جزیره میکونوس یونان

یکی از جزیره‌هایی که جزو انتخاب اول گردشگران به شمار می‌آید و از زیبایی‌های یونان نیز محسوب می‌شود میکونوس است. این جزیره به دلیل داشتن رستوران‌های دریایی بسیار زیبا، سالن‌های موسیقی زنده متنوع، بوتیک‌های لباس بسیار زیبا موردتوجه گردشگران قرارگرفته است و همچنین جاذبه‌های توریستی و گردشگری که دارد می‌توان پاراپورتیانی (کلیسایی بزرگ در جزیره)، وجود سواحل شنی برای آفتاب‌گیری را نام برد. به دلیل هتل‌های لاک چری و جاذبه‌های گردشگری متنوع سلبریتی های خارجی برای تفریح و گردش وارد این جزیره می‌شوند و از هوای مدیترانه آن لذت می‌برند. اقتصاد جزیره میکونوس تا زمان جنگ جهانی دوم بر پایه ماهیگیری و تجارت بود اما سال‌ها بعد دچار مشکلات اقتصادی شد و سبب ایجاد پایگاهی برای سرمایه‌گذاری ثروتمندان شد. جزیره میکونوس که یکی از زیبایی‌های یونان محسوب می‌شود، از زنده‌ترین شهرهای کشور یونان به شمار می‌آید و حتی آخرهای شب این جزیره به فعالیت خود ادامه می‌دهد و از تپه‌های سنگی کنار دریا این زیبایی در شب به زیبایی مشاهده می‌شود.

جزیره سانتورینی کشور یونان

جزیره سانتورینی کشور یونان

هنگام سفر با کشتی کروز یونانی می‌توانید از نزدیک این جزیره زیبا را تماشا کنید که این جزیره در سواحل غربی یونان واقع‌شده است و با سفر به این جزیره که یکی از زیبایی‌های یونان نیز به شمار می‌آید می‌توانید از دو شهر صخره‌ای فیرا و اویا نیز دیدن کنید و از جاذبه‌های گردشگری تمام جزیره دیدن کنید. شهرهای ایا و فویا به‌صورت مکعبی شکل هستند و همین معماری شگفت‌انگیز و زیبا جذابیت این جزیره را بیشتر کرده و باعث شده هرساله گردشگران زیادی برای دیدن این دو شهر وارد این جزیره شوند. با وارد شدن به این جزیره علاوه بر دیدن این دو شهر زیبا می‌توانید آتش‌فشان‌های سیاه، سواحل شنی و از مکان‌های تاریخی آکروتیری دیدن کنید.

صومعه‌های متئورا

صومعه‌های متئورا

دشت‌های تسالی و صومعه متئورا یکی از زیبایی‌های یونان و شاید عجیب‌ترین جاذبه گردشگری این کشور با تمدن است. برای دیدن صومعه‌های متئورا باید هواپیما اجاره کنید زیرا در دل کوه‌ها و صخره‌ها قرارگرفته‌اند و جالب است بدانید صومعه متئورای زیادی در سرتاسر یونان وجود دارد که فقط شش صومعه از آن‌ها در آثار یونسکو به ثبت رسیده است. در داخل این صومعه‌ها می‌توانید مجسمه‌های مذهبی، نقاشی‌ها و معماری متفاوت که از دوره بیزانس برجای‌مانده است را تماشا کنید. برای دیدن این صومعه‌های بسیار زیبا و شگفت حداقل باید یک روز فرصت خود را اختصاص به تماشای آن‌ها کنید زیرا زمان بازگشایی هرکدام از این شش صومعه متفاوت است و شهری که به هر شش صومعه در کشور یونان نزدیک است شهرکالامبا می‌باشد. صومعه متئورا به زبان یونانی به معنای معلق در هوا یا بالای بهشت است و در واقعیت هم این‌گونه است زیرا برای دیدن این عجایب شگفت‌انگیز باید به بالای صخره‌ها قدم بگذارید اگرچه امروزه برای دسترسی آسان‌تر به این صومعه‌ها پله‌هایی سنگی در دل صخره و ایجاد و یک پل برای راحتی گردشگران به وجود آورده‌اند.

دلفی یک شهر باستانی در یونان

دلفی یک شهر باستانی در یونان

یکی از زیبایی‌های یونان شهر تاریخی دلفی که میراث جهانی یونسکو نیز هست را می‌توان نام برد. این شهر بسیار شگفت‌انگیز در دامنه کوه پارناسوس و روبروی یک دره بسیار مقدس برای یونانیان قرارگرفته است و بسیاری از توریست‌ها و گردشگران برای پرستش خدا نور، نبوت، موسیقی به این شهر سفر می‌کنند تا برای خود دعا بخوانند. علاوه بر وجود دره مقدس در شهر دلفی سالن‌های تاتر بسیار قدیمی قرن پنجم و موزه‌های تاریخی این شهر برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی به نظر می‌رسد. جالب است بدانید که در این شهر باستانی چهار مسابقه سراسر یونیان نیز برگزار می‌شده که برای آنان از اهمیت بالایی برخوردار است. یونانیان معتقد بودند که دلفی مرکز زمین است و برای این شهر باستانی اهمیت زیادی قائل بودند و آن را مقدس می‌پنداشتند. این شهر بسیار زیبا در سال 1987 در ثبت میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و امروزه تعداد زیادی از گردشگران دوست دارند از این شهر دیدن کنند و جاذبه های گردشگری این شهر مقدس را بشناسند.

جزیره رودس

جزیره رودس

یکی از بزرگترین جزیره های یونان که در امتداد دریای اژه و در نزدیکی کشور ترکیه قرار گرفته است و در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در قرن چهاردهم میلادی به دستور یک شوالیه به نام ستن جزیره رودس ساخته شده است و جالب است بدانید در این جزیره هیچ اتومبیلی تردد نمی کند و تنها ماشین های گردشگری و توریستی در داخل جزیره در حرکت هستند. از لحاظ تاریخی به دلیل اینکه جزیره رودس خدای خورشید را در خود جای داده است به شهرت جهانی رسیده است و این پیکره بسیار بزرگ که از عجایب هفتگانه جهان باستان نیز به شمار می آید برای بسیاری از گردشکران عجیب و جالب به نظر می رسد و هرساله تعداد زیادی از توریست ها از این پیکیره بزرگ تاریخی دیدن می کنند. به دلیل اینکه در این جزیره سیصد روز از آفتاب بسیار گرم ودرخشان یونان بهره مند است برای گردشگران بسیار جذاب به نظر می رسد و هرساله تعداد زیاد گردشگر برای آفتابگیری به جزیره رودس سفر می کنند. مرکز جزیره به دلیل کوچه های پیچ در پیچ و بناهای بسیار بزرگ به جای مانده از قرون وسطا برای گردشگران و شگفت انگیز است.

جزیره کورفو با معماری ایتالیایی

جزیره کورفو با معماری ایتالیایی

در دریای ایونی و سواحل غربی کشور یونان جزیره کورفو به چشم می خورد که پرطرفدار ترین جزیره برای گردشگران خارجی محسوب می شود زیرا ساختمان های شهر اصلی این جزیره به سبک ایتالیایی طراحی شده است. جالب است بدانید که این جزیره سال ها تحت حکومت مردم ونیز قرار داشته به همین دلیل یک شاهکار ایتالیایی در شهر کورفو بوجود آمده است. از دیدنی های کورفو که برای هر گردشگری جذاب به نظر می رسد منطقه کاسیویی، صومعه پالئوکاستریسا و کاخ آشیلیون می باشد و بهتر است بدانید این جزیره دارای آب و هوای مدیترانه ای است و تابستان هایی بسیار داغ و مرطوب و بدون باران و زمستان هایی معتدل و خنک دارد. از صنایع دستی و سوغات این جزیره می توان به چوب زیتون، زیتون، رومیزی هایی که با دست طراحی شده و کمپوت و مربا اشاره کرد که می توان برای یادگاری به عنوان هدیه خریداری کرد.

غارملیسانی در یونان

غارملیسانی در یونان

یکی از زیبایی های یونان غاری است که در سال 1951 توسط فردی به نام جیانی پتروچیلوس کشف شد و این غار در مجمع الجزایر لونیان قرار گرفته است که افسانه های گوناگونی در مورد این غار بیان می شود شما می توانید با قایق سواری به جهان عجیبی که در آنجا هست سفر کنید و این منطقه را کشف کنید. شما با وارد شدن به این غار می توانید آب های زلال و کریستالی را مشاهده کنید که از دل این غار جریان پیدا کرده اند و جالب است بدانید در اولین کاوش های انجام شده در این غار یک لامپ باستانی نیز کشف شد که هم اکنون در موزه باستان شناسی جزیره نگه داری می شود و در ادامه جستجوهایی که برای کاوش بیشتر در غار ملیسانی انجام گرفت بقایی از یک تمدن عصر برنز به نام مینوآن کشف شد که نشان می دهد در عصر برنز نیز این اقوام توانسته بودند این غار را پیدا کنند و در آن زندگی کنند.

جزیره آتشفشانی نیسروس

جزیره آتشفشانی نیسروس

یک جاذبه گردشگری زیبا در مجمع‌الجزایر دودکانس قرار دارد که بسیار طبیعت آرام و دوست‌داشتنی نیز در آن منطقه وجود دارد. جزیره نیسروس دارای یک کوه اتشفشانی است که در دهانه آن می‌توانید شگفتی مواد ترکیبی مذاب را تماشا کنید، بهتر است هنگام بازدید از این منطقه شگفت‌انگیز یک کفش مناسب داشته باشید زیرا ممکن است با آب‌های بسیار گرم و مواد مذاب در هنگام جستجو و کاوش تماس پیدا کنید.