Aysham

اقامت ماربلا اسپانیا؛ شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزا

کشور اسپانیا در شبه جزیره ایبری، واقع در اروپای غربی است و عضوی از اتحادیه اروپا به شمار می رود و امروزه این کشور جزو برترین اقتصاد های جهان شناخته شده است. شهر ماربلا یکی از زیباترین شهر های ساحلی این کشور است که به دلیل مناظر چشم نوازش همواره طرفداران زیادی برای زندگی در آنجا داشته است و سالیانه توریست های زیادی را جذب خود می کند. ماربلا شهر بسیار خوبی برای افراد بازنشسته است و از مراکز درمانی خوبی نیز برخوردار است و همه ی این موضوعات باعث شده که دریافت اقامت ماربلا اسپانیا یکی از بهترین گزینه های موجود برای مهاجرت باشد. اما چگونه می توان اقامت ماربلا اسپانیا را دریافت کرد؟

گرفتن اقامت ماربلا اسپانیا از طریق تحصیل

گرفتن اقامت از طریق تحصیل

هزینه های تحصیل در اسپانیا نسبت به کشور های دیگر پایین تر است به همین دلیل دانشجویان زیادی برای تحصیل این کشور را جزو گزینه های خود قرار می دهند. اما نه تمام دانشگاه ها! این موضوع تنها برای دانشگاه های دولتی صدق می کند و دقیقا مثل کشور خودمان ایران، دانشگاه های خصوصی هزینه بیشتری دارند. ماربلا یکی از شهر هایی است که مدرسه های بین المللی زیادی را درون خودش جای داده و همین باعث شده که یکی از راه های اخذ اقامت در ماربلا اسپانیا تحصیل در این مدارس باشد. ویزا های تحصیلی یک ساله هستند و باید هر سال تمدید شود؛ همچنین لازم به ذکر است که به منظور تحصیل در این کشور برای دانشگاه های دولتی باید توانایی صحبت به زبان اسپانیایی و برای دانشگاه های خصوصی باید توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشید.

اخذ اقامت ماربلا اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

خرید ملک و سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت ماربلا اسپانیا خرید ملک و سرمایه گذاری است و این نوع اقامت هم مانند اقامت تحصیلی یک ساله است و هر ساله نیاز به تمدید کردن دارد و بعد از پنج سال شما می توانید درخواست اقامت دائم کنید. سرمایه گذاری یکی دیگر از کارهایی است که شما می توانید برای اقامت و سفر به اسپانیا انجام دهید و بهترین روش نیز هست همچنین سرمایه گذاری نیاز به مدرک زبان ندارد و شما می توانید از این طریق کسب و کار خود را راه بیندازید. این نوع اقامت محدودیت سنی ندارد و می توانید به راحتی ویزای کشور های مختلف جهان را دریافت کنید. برای این کار شما نیاز به مدارکی مانند: پاسپورت، مدرک شغلی، مدارک مالی، گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضای خانواده، عکس و شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل دارید.

اخذ اقامت ماربلا اسپانیا از طریق کار

اخذ اقامت از طریق کار

شهر ماربلا به این دلیل که شهری توریستی است آژانس ها و مشاغل زیادی را در خود جا داده است و مهاجران می توانند برای اخذ اقامت ماربلا اسپانیا از طریق ویزای کاری اقدام کنند. داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرما یکی از این روش هاست اما این درصورتی است که کارفرما سه ماه در کشور خود و سه ماه هم در اتحادیه اروپا جایگاه شغلی مورد نظر را آگهی کرده باشد و در صورت عدم پیدا شدن نیروی کار شما می توانید از طریق آن اقدام کنید. بعد از پنج سال کار و پرداخت مالیات، شما می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید.

اقامت ماربلا اسپانیا از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد اسپانیایی ساده ترین شکل دریافت اقامت این کشور است. برای این کار باید مدارک لازم را به سفارت نشان داده تا تایید شوند. این مدارک باید اثبات کننده رابطه دو شخص با یکدیگر و توانایی مالی آنها باشد. کارت شناسایی همسر، پاسپورت هر دو نفر، فرم های تکمیل شده لازم مثل EX16 و کپی از سند ازدواج جزو این مدارک هستند. از این طریق پس از سه ماه می شود اقامت دائم این کشور را دریافت کرد.

اخذ اقامت ماربلا اسپانیا از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت از طریق تولد

می دانیم که تابعیت کشورها بر اساس خاک یا خون است و در اسپانیا هم مانند بعضی کشورهای دیگر افرادی که از پدر و مادری اسپانیایی متولد شوند تابعیت اسپانیایی دریافت می کنند. نکته ای که درمورد این کشور باید گفته شود این است که اسپانیا افراد دو تابعیتی را نمی پذیرد و اگر فردی پاسپورت اسپانیایی دریافت کند دیگر نمی تواند برای مثال پاسپورت ایرانی هم داشته باشد.

اقامت ماربلا اسپانیا از طریق پناهندگی

اقامت از طریق پناهندگی

این روش فقط برای افرادی قابل استفاده است که به شیوه های مختلف در خطر قرار گرفته اند اما شرایط پناهندگی در اسپانیا بسیار دشوار است و خیلی توصیه نمی شود. بعد از اینکه درخواست پناهندگی قبول شود شخص پناهنده می تواند اقامت پنج ساله دریافت کند و در اسپانیا به کار و تحصیل بپردازد و بعد از گذشت پنج سال می تواند تابعیت اسپانیایی دریافت کند.

در مجموع برای دریافت اقامت ماربلا اسپانیا نداشتن سوابق کیفری و داشتن دانش زبان اسپانیایی لازم است و شما می توانید بعد از پنج سال زندگی در اسپانیا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید و پس از ده سال درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید.