Aysham

بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا؛ شرط معدل برای تحصیل در اسپانیا

رشته‌های تحصیلی متعددی در کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور اسپانیا وجود دارند که تعداد زیادی از آنها، به لحاظ کیفیت و سطح علمی در دنیا مشهور هستند. چه بخواهید برای گرفتن مدرک لیسانس به کشور اسپانیا بروید و چه کارشناسی ارشد، گزینه های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به علایق و اهداف خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. علاوه بر این، مدارک دکتری را نیز می توان دراین کشور در زمینه های مختلف اخذ کرد. اگر در مورد رشته‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید هنوز دچار تردید هستید، شناختن تعدادی از رشته‌های تحصیلی معتبر و معروف در کشور اسپانیا می‌تواند به شما کمک کند.

رشته حقوق یکی از معروفترین، معتبرترین و پرطرفدار‌ترین رشته‌های تحصیلی در اسپانیا است، اما گزینه‌های عالی دیگری هم وجود دارند. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به رشته حقوق در اسپانیا و همچنین سایر رشته‌های تحصیلی معتبر در این کشور.

رشته حقوق در اسپانیا

رشته حقوق در اسپانیا

یکی از پرطرفدارترین رشته هایی که جوانان انتخاب می‌کنند، رشته حقوق است. در دانشگاه‌های اسپانیا تعداد تعداد قابل توجهی دوره های درسی رشته حقوق ارائه می‌شوند، بخصوص در شهر مادرید. دانشگاه‌های شهر مادرید دوره های حقوقی متنوعی را برای افرادی که مایل به ورود به بازار کار در رشته حقوق هستند، ارائه می کنند. چه بخواهید به عنوان یک وکیل مشغول به کار شوید و چه به عنوان یک کارکن دولت، یا هر شغل دیگری که با قانون مرتبط است، مادرید جایی است که می توانید دوره های درسی یبسیار خوبی را طی کنید.

مانند بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف، در دانشگاه مادرید نیز نتیجه نمرات شما در درجه اول بر اساس آزمون نهایی تعیین می شود. یکی از جالب ترین و ضروری ترین دوره هایی که در این دانشگاه می‌توانید بگذرانید، دوره ای به نام نظام حقوقی اتحادیه اروپا (The Legal System of the European Union) است. دانشجویان از سراسر جهان این دوره را می گذرانند زیرا چارچوب و عملکرد سیستم حقوقی در کشورهای اروپایی را ارائه می دهد. با شرکت در این کلاس، دانشجویان نه تنها با نحوه عملکرد نظام حقوقی در اسپانیا آشنا می‌شوند، بلکه فرآیند تصمیم گیری در نظام حقوقی را نیز یاد خواهند گرفت. این کلاس به دانشجویان اطلاعات پایه‌ای بسیار سودمندی را در مورد نحوه کلی عملکرد فرآیند قانونی در کشورهای اروپایی خواهد داد.

سایر دوره های دانشگاهی معروف در اسپانیا

رشته هنر و علوم انسانی

رشته هنر و علوم انسانی

هنر و علوم انسانی (Arts and Humanities) یکی دیگر رشته‌های تحصیلی معتبر و پرطرفدار در اسپانیا است. با مدرکی که در زمینه هنر و علوم انسانی می‌گیرید، می‌توانید در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار شوید. بعضی از پرطرفدارترین رشته‌ها در این زمینه عبارتند از زبان انگلیسی، تاریخ و زبان، هنرهای تجسمی و ... در رشته هنر و علوم انسانی، پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره های درسی و قبول شدن در امتحانات، باید یک پایان نامه نهایی پژوهشی را نیز بنویسید. نوشتن پایان نامه مرحله نهایی است و پس از آن مدرک خود را دریافت خواهید کرد.

دوره های درسی پرطرفداری که در زمینه هنر و علوم انسانی ارائه می‌شوند عبارتند از:

  • ادبیات آمریکا و غرب
  • ادبیات اسپانیایی
  • مبانی فلسفه
  • موسیقی عامه‌پسند

به خاطر داشته باشید که دوره های درسی که می گذرانید به طور دقیق، بستگی به دانشگاه محل تحصیل و رشته انتخابی شما دارد.

مارکتینگ (بازاریابی) و امور مالی

مارکتینگ (بازاریابی) و امور مالی

این روزها بسیاری از مردم کسب و کار خود را دارند و می‌خواهند کسب و کارشان را به بهترین نحو اداره کنند. با تحصیل در رشته مارکتینگ و امور مالی، افراد به توانایی‌ها و مهارت‌های لازم برای اداره موفقیت‌آمیز کسب و کار خود دست خواهند یافت. مارکتینگ و امور مالی یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در کشور اسپانیا است و مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این زمینه قابل دستیابی هستند. پس از گرفتن مدرک خود در رشته مارکتینگ و امور مالی ا می‌توانید در یکی از مشاغل زیر مشغول به کار شوید:

مشاور مارکتینگ، تحلیلگر مالی، مدیر تبلیغات، مدیر محصول ...

رشته‌های تحصیلی مرتبط با علوم پایه

رشته‌های تحصیلی مرتبط با علوم پایه

اگر در یکی از رشته‌های علوم پایه مدرک بگیرید، می‌توانید مطمئن باشید که امکانات نامحدودی را به دست آورده‌اید که آینده‌ای شگفت‌انگیز و شغلی دلخواه را برای شما به دنبال دارد. میکروبیولوژی، شیمی، فیزیک، ریاضی و بسیاری گزینه های دیگر در دانشگاه‌های اسپانیا قابل انتخاب هستند که با تحصیل در آنها می‌توانید مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را کسب کنید.

دوره های زبان اسپانیایی

برای یادگیری زبان اسپانیایی کجا بهتر از اسپانیا؟ در دانشگاه های اسپانیا، تدریس دروس به زبان اسپانیایی انجام می شود، اما در صورت تمایل می توانید دوره ای را نیز بگذرانید که به طور خاص این زبان را به شما آموزش می دهد. این دوره ها بسته به نیازها و خواسته های شما می توانند در زمان های مختلف تکمیل شوند. بسیاری از افرادی که از کشورهای غیراسپانیایی زبان برای تحصیل به اسپانیا می آیند، اغلب این دوره را قبل از شروع سایر دوره‌های درسی‌شان می‌گذرانند. شما می توانید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید و خودتان به عنوان مدرس این زبان، آن را به دیگران آموزش دهید!

شرط معدل برای شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی (دوره اول) در اسپانیا.

هنگام درخواست (اپلای کردن) برای تحصیل در دوره اول (لیسانس) در اسپانیا، دانشجویان بر اساس معدلشان در دبیرستان رتبه بندی می شوند. بنابراین، همیشه با دانشگاه اسپانیایی مورد نظر خود، در مورد حداقل نمره ای که باید کسب کنید، به اصطلاح  "Nota de corte" مشورت کنید.

سخن آخر

اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید تا در یکی از دانشگاه‌های کشور اسپانیا تحصیل کنید، گزینه‌های فراوانی پیش روی شماست. شما می‌توانید در رشته حقوق تحصیل کنید که یکی از بهترین رشته‌ها برای متقاضیان تحصیل در اسپانیاست، اما رشته‌های هنر و علوم انسانی، مارکتینگ و امور مالی، علوم پایه و زبان اسپانیایی نیز گزینه‌های جذابی هستند که می‌توانید انتخاب کنید. شرط معدل برای تحصیل (در مقطع کارشناسی) در دانشگاه‌های اسپانیایی بر اساس معدل شما سنجیده می‌شود، و در این رابطه لازم است با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید.