Aysham

واکسن های مورد تایید اسپانیا برای سفارت

سفر یا مهاجرت به هر کشوری دارای شرایط خاصی است، با حضور کرونا شرایط جدیدی نیز به این شروط اضافه شده است. انجام مراحل واکسیناسیون و زدن واکسن مورد قبول کشور مقصد یکی از این شرایط جدید به حساب می آید. در این مطلب هدف ما تور اسپانیا است و به واکسن های مورد تایید اسپانیا برای سفارت خواهیم پرداخت.

شرایط سفر به اسپانیا

ابتدا باید شرایط و نحوه رفتن به اسپانیا را بررسی کنیم. اگر قصد سفر از کشوری عضو اتحادیه اروپا و یا حوزه اقتصادی اروپا را دارید شرایط برای شما به شکل زیر است( توجه داشته باشید این شرایط برای افراد بالای 6 سال صدق می کند) :

داشتن گواهی معتبر واکسیناسیون:

توجه داشته باشید این گواهی باید صادر شده از طریق مقامات رسمی کشور مبدا باشد و تاریخ آن 14 روز بعد از تاریخ آخرین دوز تزریق شده باشد. واکسن هایی که شامل این شرایط می شوند سینوفارم، جانسون، سینووک، آسترازنکا، فایزر و مدرنا هستند. توجه داشته باشید که در گواهی تزریق واکسن شما باید یک سری اطلاعات ذکر شده باشد. نام و نام خانوادگی، نوع واکسن تزریق شده، تاریخ تزریق دز های واکسن همراه با ذکر تاریخ آخرین دوز دریافت شده، تعداد دوز های دریافت شده، مرکز صادر کننده کارت واکسن و همچنین ذکر نام کشور صادر کننده گواهی از جمله این اطلاعات ضروری به حساب می آید.

تست منفی کرونا :

شما باید تست منفی پی سی آر، ان ای ای تی و یا هر تست آنتی ژن منفی دیگر که 48 ساعت قبل از سفر انجام شده باشد.

داشتن گواهی بهبودی :

این گواهی برای اثبات غلبه فرد بر بیماری است که می بایست توسط مقامات رسمی کشور و یا خدمات پزشکی صادر شود. این گواهی باید حداقل 11 روز بعد از اولین آزمایش های تشخصی نوع ان ای ای تی که شامل پی سی آر، TMA و LAMP می شود، صادر شده باشد. اعتبار این گواهی سلامت نیز 180 روز پس از تاریخ نمونه گیری است. گواهی بهبودی نیز باید شامل یک سری اطلاعات باشد که شامل مواردی است که در ادامه ذکر می کنیم. نام و نام خانوادگی صاحب گواهی، تاریخ نمونه برداری از اولین آزمایش تشخیصی مثبت کووید 19، نوع آزمایش ان ای ای تی انجام شده و نام کشور صادر کننده شامل این اطلاعات می شود.

نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است که اصل همه این مدارک و گواهی ها می بایست به یکی از زبان های اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی و یا آلمانی باشد. در صورتی که اصل مدارک به یکی از این زبان ها نباشد باید این مدارک به دست یکی از دار الترجمه های معتبر و مورد تایید سفارت اسپانیا ترجمه شود.

اگر قصد سفر به اسپانیا از کشور های خارج از اتحادیه اروپا و حوزه اقتصادی اروپا را دارید و یا از کشور های ثالث که در لیست وزرات بهداشت اسپانیا به آن ها اشاره شده است را داشته باشید، شما نیاز به ارائه هیچ یک از مدرک های واکسیناسیون و یا سلامت را ندارید.

کنترل سلامت در اسپانیا

شرایط سفر به اسپانیا

با وجود همه این شرایط در نهایت کنترل های سلامت و بهداشتی نیز در خود اسپانیا صورت می گیرد. دمای بدن توسط دما سنج هایی که هیچ گونه تماسی با بدن ندارند، اندازه گیری می شود. همچنین وضعیت سلامت عمومی و ظاهری مسافران توسط دوربین ها چک می شود. برای چک کردن مدارک و گواهی هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم می بایست همه آن ها یک کد کیو آر برای تسریع وضعیت کنترل سلامت مسافران داشته باشند.

کلام آخر

درنهایت دریافتیم که واکسن های مورد تایید اسپانیا برای سفارت شامل 6 واکسن سینوفارم، جانسون، سینووک، آسترازنکا، فایزر و مدرنا می شود. علاوه بر نوع واکسن مدارک و گواهی هایی نیز لازم به ارائه است که به آن ها پرداختیم.