Aysham

جزایر قناری کجاست؟

ممکن است شما نیز نام جزایر قناری را در کتاب یا مقالات گردشگری دیده باشید. جزایر قناری برای هر گردشگر با وجود جذابیت ها بی نظیر، می تواند جالب باشد. این مجمع الجزایر از هفت جزیره در اقیانوس اطلس تشکیل شده است. با وجود اینکه این جزایر قسمتی از کشور اسپانیا محسوب می شود اما از مناطق خود مختار است و پایتخت این هفت جزیره شهر لاس پالماس است. برای سفر به این جزایر هفت گانه بهتر است نام هرکدام از آن ها را بدانید. تنریف، گرن کاناریا، لانزاروته، لاپالما، لاگومرا، ال هیرو و فوئه رته ونتورا هفت جزیره ای هستند که در نزدیکی ساحل کشور مراکش قرار گرفته اند.

اگر شما نیز برای سفر، کشور های گرم و آفتابی را انتخاب می کنید، جزایر قناری می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. وجود آب و هوا گرم و روز های طولانی در فصل تابستان ، خنک و نسبتا گرم روز های زمستان برای بسیاری از گردشگران جذاب به نظر می رسد. برای آشنایی بیشتر با این جزایر خوش آب و هوا بهتر است همراه این مقاله باشید. همچنین اگر قصد سفر به جزایر قناری را دارید می توانید از طریق سایت آیشم اقدام به خرید تور جزایر قناری بفرمایید.

حقایقی جالب درباره جزایر قناری

حقایقی جالب درباره جزایر قناری

با وجود اینکه جزایر قناری در کشور اسپانیا قرار دارد اما بیشتر از اینکه به کشور اسپانیا نزدیک باشند به ساحل شمال آفریقا نزدیک هستند. قرار گرفتن سومین آتشفشان بزرگ جهان در جزیره تنریف نیز می تواند به جذابیت های این هفت جزیره بیافزاید. جالب است بدانید مردمان جزایر قناری یک ورزش مخصوص به خود دارند که از زمان های قدیم برای آن ها باقی مانده است.

کشتی لوچا یا کشتی قناری از ورزش های مخصوص این جزایر به شمار می آید و معمولا در جشن ها و فستیوال ها اجرا می شود. لاک پشت های عظیم الجثه در این جزیره یکی دیگر از شگفتی هایی است که فقط در جزایر قناری می توان دید، متاسفانه این لاک پشت های بزرگ حتی در جزایر هفت گانه نیز در حال انقراض هستند و تعداد کمی از آن هارا با چشم می توان دید.

جاهای دیدنی جزایر قناری اسپانیا

ساحل لاس کانتراس

ساحل لاس کانتراس

تعداد زیادی از گردشگران و شهروندان در تعطیلات تابستانی و برای استراحت به این سواحل می آیند. وجود آب های آبی اقیانوس اطلس و ماسه هایی که در زیر نور آفتاب طلایی رنگ به نظر می رسند، منظره ای بسیار زیبا را بوجود آورده است. یکی از معروفترین سواحل  جزایر قناری، ساحل لاس کنتراس است. ورزش اسکی روی آب، شنا و حمام آب گرم در سواحل جزیره انجام می شود.

سانتا کروز لا پالما

سانتا کروز لا پالما

دهکده سانتا کروز در جریره لاپالما، به دلیل وجود نخل های بلند و ساختمان های آب رنگی که دارد در نزدیک ساحل، بسیار مشهور و شناخته شده است و با وجود معماری زیبا، طبیعت خوش آب و هوای این منطقه و پیشرفت هنر و معماری توانسته است بر شناخت منطقه تاثیر گذار باشد.

کلیسای ایگلسیا دو نوئسترا سینیورا

کلیسای ایگلسیا دو نوئسترا سینیورا

وجود یک کلیسا با معماری کهن که از قرون وسطا به جا مانده است و یک صلیب بسیار بزرگ به نام سانتاکروز توانسته است گردشگران زیادی را برای دیدن این بنا باستانی جذب کند و به این جزیره بکشاند. کلیسا ایگلسیا در جزیره تنریف قرار دارد و هرساله ملیون ها گردشگر برای استراحت و دیدن این بنا بسیار قدیمی به تنریف سفر می کنند.

پارک ملی تیده

پارک ملی تیده

با وجود کوه آتشفشانی تیده و احداث یک پارک ملی در اطراف آن تنواسته است شهرت جهانی پیدا کند. سنگ های آتفشانی که ناگاه به دلیل ماده مذاب بسیار داغ می شوند و یا به شکل های گوناگون در اطراف کوه تیده مشاهده می شوند، یک طبیعت خارق العاده را ایجاد کرده است  به طوریکه این منطقه توسط ثبت یونسکو بعنوان یک میراث جهانی به ثبت رسیده است . برای دیدن این طبیعت شگفت انگیز با کوه های آتشفشانی باید به جزیره تنریف سفر کنید.

پارک لورو

پارک لورو

در این منطقه از جزایر قناری می توان پرندگان گوناگونی را پیدا کرد. پارک لورو به طوطی های رنگانگش مشهور است به طوریکه در این منطقه سیصد گونه طوطی با رنگ های مختلف زندگی می کنند. پارک لورو علاوه بر طوطی حیوانات اهلی و وحشی نیز دارد که توانسته گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.

بنیاد سزار ما نریک

بنیاد سزار ما نریک

یک معماری بسیار شگفت انگیز توسط سزار مانریکو در پنج حباب آتشفشانی ساخته و طراحی شده است. این شاهکار بی نظیر اولین سازه در جزیره لاوانزه است. شهروندان جزیره لاوانزه، تصور مانریک برای تبدیل این جزیره به بهشت گردشگران را یک تصور پوچ می دانستند  اما سزار مانریک با طراحی این بنا بسیار زیبا، این رویا را عملی کرد.

ساختمان سزار مانریک جوایز جهانی زیادی را به خود اختصاص داده است و توانسته است  افراد مشهور زیادی را برای دیدن این ساختمان شگفت انگیز به طرف جزیره ترغیب کند.  این بنا به سبک اسپانیایی با ساختمانی سفید طراحی شده است و زیر زمین این خانه محل اتصال پنج حباب آتشفشانی است، اتاق های این خانه نیاز به کاغذ دیواری و پنجره ندارد و در بخش مرکزی این ساختمان، باغچه کوچک کاکتوس وجود دارد. برای دیدن این ساختمان سزار مانریک سالانه سیصد هزار نفر به جزیره لاوانزه سفر می کنند.

پارک ملی کالدرا تابورینت

پارک ملی کالدرا تابورینت

این پارک ملی در جزیره لاپالما از جزایر قناری اسپانیا قرار گرفته است. پارک ملی کالدرا در واقع یک کاسه آتشفشانی است که ملیون ها سال قبل به طور طبیعی تشکیل شده است. بلند ترین قله این پارک که روک دلوس موچاچوس نام دارد از طریق یک جاده برای بالا رفتن قابل دسترسی است. برای دیدن مناطق اطراف کوه که  به نوعی شگفتی طبیعت است یک سکوی بازدید به همراه چندین تلسکوپ طراحی شده است. در این پارک ملی جویبار ها و جنگل های دست نخورده ای وجود دارد که با مناظر طبیعی و زیبا منتظر گردشگران است.

باغ کاکتوس

باغ کاکتوس

سزار مانریک طراح و سازنده باغ کاتوس ها در جزایر قناری توانسته گونه های متنوع پرخار جهان را در کنار یگدیگر قرار دهد و یک موزه کاکتوس هارا را طراحی و در معرض دید گردشگران قرار دهد. باغ کاکتوس ابتدا یک معدن سنگ تعطیل شده بود که با ابتکار سزار مانریک به باغ کاکتوس تبدیل شد. فضای باغ به شکل یک آمفی تائتر بزرگ است و هزار گونه کاکتوس دورتا دور فضا به صورت کاسه ای شکل قرار گرفته اند. این هنرمند مبتکر در ابتدا ورودی باغ یک مجسمه ی بسیار بزرگ نیز طراحی کرده است که به شکل یک کاکتوس است و هشت متر ارتفاع دارد.

استخر های آب شور فوئنکالینته

استخر های آب شور فوئنکالینته

استخر های آب شور جزایر قناری منظره ای بسیار زیبا از تضاد نمک های سفید و خاک سیاه آتشفشانی را به نمایش می گذارد. رنگ نیلی دریا و رنگ آبی دریا زیبایی این منظره را دوچندان کرده است. در فصل مهاجرت، پرندگان بسیاری این مناطق را بعنوان استراحتگاه خود انتخاب می کنند. شکل این منطقه زیبا به دلیل حصار آفتاب میان سنگ ها و گِل ولای و تبخیر آب های شور توسط آفتاب بسیار زیبا به نظر می رسد.

گرن کا ناریا در لاس پالماس

گرن کا ناریا در لاس پالماس

یکی از بهترین مکان ها برای گردشگری در پایتخت جزایر قناری، گرن کاناریا است که هرساله ملیون ها نفر گردشگر برای دیدن جاذبه های منطقه به جزایر سفر می کنند. در این منطقه، مکان های باستانی مثل خانه فرماندهان جزیره نیز قرار دارد که برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی است. در موزه هنری و تاریخی شهر لاس پالس شاهد آثار شناخته شده هنرمندان مشهور هستیم. یک کلیسا ی بسیار قدیمی که متعلق به نام سانتا آنا و متعلق به  قرن شانزدهم است نیز در این منطقه وجود دارد که برای گردشگران بسیار جذاب به نظر می رسد.

شهر ترور، گران کاناریا

شهر ترور، گران کاناریا

یک شهر کوچک که با معماری باستانی در شمال جزیره گران کاناریا قرار دارد. موزه این شهر با تابلو نقاشی، انواع اسلحه های قدیمی و باستانی، نقاشی های هنرمندان معروف و وسایل عتیقه قرن هجدهم توانسته است گردشگران زیادی را به سمت این شهر جلب کند و مکان بسیار مناسبی برای استراحت و تفریح در کنار ساحل و آفتاب گیری ایجاد کند.

پارک ملی تیما نفایا

پارک ملی تیما نفایا

اگر شما نیز اهل هیجان و حاضر به دیدن قدرت طبیعت هستید، توصیه می کنم به از این پارک ملی دیدن کنید و جریان آتشفشان ها، صخره های گرم و فوران آبفشان ها و غیره را تماشا کنید. این پارک ملی حدود پنجاه ویک کیلومتر وسعت دارد و در جنوب غربی جزیره لانزاروته قرار گرفته است. گردشگران زیادی برای دیدن این صحنه های جذاب و مریخی هرساله به پارک ملی سفر می کنند تا از نزدیک شاهد یک فعالیت طبیعی در طبیعت باشند.

توجه داشته باشید به دلیل دور بودن این پارک ملی از مناطق مرکزی جزایر باید با یک اتوبوس حمل کننده گردشگران به دیدن این پارک شگفت انگیز بروید و یا می توانید با تور های جزیره از این طبیعت بسیار زیبا و به یادماندنی دیدن کنید.

دلیل نا مگذاری جزایر قناری چیست؟

علت پیدایش جزایر قناری وجود فعالیت آتفشان ها در شمال غربی آفریقا می باشد. نام اولیه این جزایر کاناری در زبان لاتین اشناخته می شود که معنای سگ است. اما چرا باید نام این جزیره به جزیره سگ ها نام گذاری شود، این سوال شما نیز می تواند باشد. چندین نظر برای نام گذاری جزایر وجود دارد، مثلا: افرادی متعقد هستند قدیمی ترین ساکنان این جزایر، خدای مصری به نام آنوبیس را  می پرستیدند که با تصور اینکه بدنی به شکل انسان و سری به شکل یک سگ داشته است دلیل نام گذاری این جزایر به جزیره سگ ها می تواند به همین علت باشد.

یک نظریه نیز برای نام این جزیره ها وجود دارد که وقتی مردم بومی آفریقا این جزایر  را کشف کردند سگ های عظیم الجثه را در این منطقه مشاهده کردند بنابراین این نام را برای جزیره قرار دادند. از طرفی افرادی نیز معتقدند به دلیل وجود بی شمار فک های دریایی که در لاتین به سگ های دریایی شناخته می شود، جزیره به این نام معروف شده است اما پس از همکاری شهرداری و قرار گرفتن مکان های باستانی وآثار باستانی در جزایر، سگ ها جمع آوری شدند و بعد ها به دلیل وجود تعداد زیاد قناری رنگارنگ در جزیره به جزایر قناری مشهور شد.

هزینه اخذ ویزا برای سفر به جزایر قناری

برای یک سفر خارجی به خصوص کشور هایی که در قاره سبز قرار دارند نیازمند اخذ ویزا  هستید . شما برای سفر به کشور هایی که در منطقه شنگین قرار دارند باید ویزا شینگن دریافت کنید. با استفاده از این ویزا می توانید به تمام مناطقی که در حوزه شینگن هستند به مدت 90 تا  180روز سفر کنید. برای اخذ ویزا شینگن شما به مدارک هویتی خود مثل: ارائه شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزا شینگن، دو قطعه عکس پاسپورتی، بیمه مسافرتی به ارزش 3000 هزار یورو، ضمانت کاری برای بازگشت نیاز مند هستید.

فرایند گرفتن ویزا شینگن شامل مصاحبه ای کوتاه نیز هست که فقط در مورد مسائل فردی و هدف سفر از شما پرسیده می شود. ویزا شینگن انواع مختلفی دارد مثل: ویزا یک بار ورود، دوبار امکان ورود باشد، ورود های متعدد و ویزای اعتباری شامل ویزا شینگن است. هزینه ویزا شینگن برای هر فرد بزرگسال 80 یورو است و برای کودکان شش تا دوازده سال  40 یورو می باشد.