Aysham

بحث آمادگی قبل از سفر یک موضوع مهم برای داشتن سفری لذت بخش و بدون دغدغه‌ای است؛ بنابراین باید کارها و برنامه‌ریزهایی را چند هفته قبل از تاریخ سفر انجام داد. در این مطلب لیست مهمی از کارهای قبل از سفر خارجی را ارائه می کنیم.

لیست کارهای قبل از سفر خارجی

1. بررسی شرایط اخذ ویزا به کشور مورد نظر

از اصلی ترین کارهای قبل از سفر خارجی بررسی کردن ویزای کشور مقصد است؛ برای رفتن به بعضی از کشورها نیازی به اخذ ویزا نیست یا اینکه ویزا به صورت الکترونیکی برای متقاضیان صادر می شود.

2. بررسی مدت زمان اعتبار پاسپورت متقاضی

اعتبار پاسپورت از با اهمیت ترین موارد برای سفر به کشورهای خارجی است؛ حتی کشورهایی که به ویزا نیازی ندارند باید اعتبار پاسپورت بررسی شود. حداقل مدت اعتبار پاسپورت شش ماه است که در صورت اتمام اعتبار باید آن را تمدید کرد.

3. آماده سازی و ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی و شغلی

آماده کردن مدارک و استعلام ترجمه آنان به زبان رسمی و مورد قبول کشور مقصد از سفارت یا سایت های معتبر از دیگر کارهای قبل از سفر خارجی است.

4. انجام واکسیناسیون لازم را قبل از سفر

قبل از سفر باید تحقیق کرد که آیا برای رفتن به کشور خارجی مورد نظر باید واکسن خاصی دریافت شود یا خیر. برای مثال قبل از سفر به کشورهای آفریقا یا آمریکای جنوبی باید واکسیناسیون انجام شود؛ زیرا در صورت نزدن واکسن خاصی باعث ایجاد مشکل یا بیماری می شود.

5. رزرو بلیط هواپیما به کشور مقصد

برای سفر به کشورهای حوزه شینگن یکی از مدارک مهم که باید به سفارت تحویل داده شود، بلیط رزرو قطعی پرواز است. می توان از شرکت های هوایی معتبر اقدام به رزرو بلیط پرواز به کشور مقصد را انجام داد.

6. تعیین هتل و محل اقامت در کشور خارجی

رزرو محل اقامت یا هتل از دیگر کارهای قبل از سفر خارجی است که حتما باید در اولویت قرار گیرد؛ به خصوص اگر در فصل گردشگری قصد رفتن به کشور خاصی را دارید. این کار باید چندین ماه قبل از تاریخ سفر انجام شود تا برای پیدا کردن محل اسکان دچار مشکل نشوید.

7. پرداخت هزینه عوارض خروج از کشور

هزینه پرداخت عوارض خروج از کشور برای افرادی که اولین سفر خارجی را انجام می دهند نسبت به سفرهای بعدی کمتر است. برای مثال اگر عوارض خروج در سفر اول 20 دلار باشد در سفر دوم متقاضی باید مبلغ 25 دلار عوارض پرداخت کند.

8. از کارهای مهم قبل از سفر خارجی تهیه بیمه مسافرتی

خرید بیمه مسافرتی که می تواند شامل بیمه درمانی نیز شود از مهم ترین کارهای قبل از سفر خارجی است. هزینه تهیه این بیمه گران نیست و سهم کمی از هزینه سفر را به خود اختصاص می دهد؛ از این رو باید شرایط شرکت های بیمه گذار را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید بیمه سفر نمایید.

9. اسکن و ذخیره کردن مدارک مورد نیاز در موبایل

برای رفتن به سفرهای داخلی یا خارجی باید مدارک هویتی را به همراه داشت؛ برای سفر به کشورهای خارجی نیاز است که متقاضی ویزا، پاسپورت و مدارک مورد نیاز را با خود داشته باشند. بهترین کار اسکن و ذخیره یک کپی از مدارک در گوشی همراه یا گوگل درایو است؛ بنابراین در صورت گم شدن مدارک می توان به راحتی به آنان دسترسی داشت.

10. خرید ارز مورد نیاز کشور مقصد

تهیه ارز رایج کشور مقصد از دیگر کارهای قبل از سفر خارجی است؛ برای این کار می توان ابتدا پول را به دلار و یورو تبدیل نمود و بعد از ورود به کشور خارجی آن را به ارز قابل استفاده در آن کشور تبدیل کرد.

11. جاسازی کردن پول و ارز

همه متقاضیان نمی توانند به کارت های اعتباری بین المللی مثل ویزا کارت و مستر کارت دسترسی داشته باشند؛ بنابراین مجبور هستند همه پول را به صورت نقد با خود ببرند. به همین دلیل باید قبل از سفر مقداری از پول را در بین وسایل خود به درستی جاسازی کرد.

12. بررسی شرایط آب و هوای کشور مقصد

از دیگر کارهای قبل از سفر خارجی بررسی آب و هوای کشور مدنظر است تا بتوانید برنامه ریزی سفر درستی داشته باشید و لباس ها و وسایل متناسب فصل و شرایط آب و هوایی آن کشور را با خود همراه داشت.

13. بررسی میزان بار مجاز پرواز

اگر متقاضی مجبور است بار زیادی را با خود ببرد باید خطوط هوایی را برای پرواز انتخاب نماید که سقف بار مجاز آنان بالا باشد. در این صورت مجبور به پرداخت جریمه برای اضافه بار نخواهید شد.

جمع بندی

کارهای قبل از سفر خارجی شامل نکات ریز و درشتی است که باید حتما چندین هفته قبل از تاریخ سفر آن را مورد بررسی قرار دهیم. البته یادتان نرود که یکی از مهمترین آنها انتخاب یک آژانس گردشگری مناسب و خود برای سفر می باشد. پس اگر شما هم قصد سفر به اروپا و سایر نقاط جهان را دارید بهتر از شرکت های مطرح در این زمینه مثل آژانس گردشگری آیشم تورها خود را رزرو نمایید.