Aysham
 خوشمزه ترین و برترین غذاهای بالی

خوشمزه ترین و برترین غذاهای بالی

بالی یکی از غنی ترین شهرهای آسیا است که دارای انواع گونه های گیاهی و جانوری است و با توجه به آب های آزاد بالی و این همه موهبت این سرزمین، دارای خوشمزه ترین غذاهای دنیا است.حال قصد داریم شما را با این غذاها اشنا کنیم. [(img)|1035680045231001B] [(img)|1035681045231001B] آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور بالی، تور بالی، قیمت تور بالی، توربالی ارزان، تور بالی با پرواز قطری تخصص ماست.

هتل های عجیب و غریب دنیا

هتل های عجیب و غریب دنیا

در این مقاله به معرفی تعدادی از عجیب و غریب ترین هتل های دنیا میپردازیم برای آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با هتل های عجیب دنیا و لذت بخش تر کردن سفر شما عزیزان در مکان های مختلف دنیا. هتل های دنیا،رزرو هتل، فروش هتل، قیمت هتل، نرخ هتل، هتل های 5 ستاره ،هتل های 4 ستاره، هتل های 3 ستاره.

معروفترین کشتی کروزهای دنیا

معروفترین کشتی کروزهای دنیا

تقریبا هر کس یک کشتی کروز مورد علاقه دارد. در این نمودار، ما تفاوت کلیدی میان 10 تا از کشتی های کروز محبوب در صنعت رئوس را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. برای برجسته از امکانات رفاهی پردازنده، ناهار خوری و سرگرمی، و همچنین برنامه های سفر کشتی است.بسیار جذاب است اگر شما هنوز کشتی کروز مورد علاقه ی خود را پیدا نکرده اید ما با معرفی بیشتر آنها به شما برای پیدا کردن کشتی کروز مورد علاقه تان به شما کمک خواهیم کرد. آیا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد 10 کشتی کروز برتر دنیا داشته باشید پس با ما در این مقاله ی هیجان انگیزهمراه باشید.

آبشارهای معروف جهان

آبشارهای معروف جهان

آبشارپلیتویک دریاچه پارک ملی در کرواسی میباشد برخی از زیباترین آبشارهای واقع دراین سیاره در این مکان وجود دارد، با 16 دریاچه آبشاری در سایه شفاف از زمرد و فیروزه است. آب جاری بیش از سنگ آهک و گچ بیش از هزاران سال از موانع ایجاد شده اند و در نتیجه سدهای طبیعی که به صورت آبشار فوق العاده خیره کننده و همچنین رودخانه ها و غارها میباشند شکل گرفته است. دریاچه پارک ملی یکی از قدیمی ترین پارک های ملی در جنوب شرقی اروپا و بزرگترین پارک ملی در کرواسی است. در سال 1979، Plitvice دریاچه پارک ملی به ثبت نام میراث جهانی یونسکو رسیده است. پارک ملی در سال 1949 تاسیس شده است و در منطقه آهکی کوهستانی مرکزی کرواسی واقع شده است، در مرز بوسنی و هرزگوین. متصل به جاده شمال به جنوب، که از طریق منطقه پارک ملی عبور می کند، متصل به کرواتی داخلی با منطقه ساحلی دریای آدریاتیک میباشد. منطقه حفاظت شده بیش از 296.85 کیلومتر مربع حدود 90 درصد از این منطقه بخشی از لیکا-سنج شهرستان را پوشش میدهد، در حالی که 10٪ باقیمانده بخشی از ایالت کارلوواک است.

5 پارک تفریحی در جهان که شما باید حداقل یک بار به آنجا رفته باشید

5 پارک تفریحی در جهان که شما باید حداقل یک بار به آنجا رفته باشید

آخرین باری که شما به یک پارک تفریحی رفته اید چه زمانی بود؟ جهان با، مکان های بزرگ هیجان انگیز پر شده است. و پارک های تفریحی یکی از این مکان ها است. آنها را می توان به عنوان یک تفریح بسیار سرگرم کننده دانست. آمیت آگاروال، مدیر ارشد بازاریابی در Hotels.com، در ارتباط با برخی از پارک های تفریحی می گوید شما باید حداقل یک بار در طول عمر خود مراجعه کنید به این پارک ها. آژانس مسافرتی آیشم مجری تورهای داخلی و خارجی،گرفتن بلیط هواپیما،هتل ایران،تور داخلی،تور خارجی،تور ارزان.

بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

ده مورد از بلندترین ساختمان ها در سراسر جهان با توجه به داده هایی از شورای ساختمانهای بلند و زیستگاه شهری، در اینجا ذکر شده است. سازمان تنها اندازه گیری کرده است از بالاترین نقطه این ساختمان ها، صرف نظر از پسوند غیر معماری و معماری. این بالاترین نقطه اندازه گیری در تعیین انسداد ترافیک هوایی کمک می کند. این همچنین شامل پسوند است که می تواند اضافه شود، تغییر و یا حذف از این ساختمان است. با گسترش شهرها و شهرستانها میزان چنین ساخت و سازهای ساختمان های بلند در جهان افزایش یافته است به دلیل کمبود زمین، و به نظر می رسد مقدار زیادی از رقابت در داخل و بین شهرستانها، مناطق و کشورها به طور یکسان در ساخت بلندترین سازه ها وجود دارد و پیچیده ترین هندسه ها در مناقصه برای ساختن برج انتخاب میشود. مکان این آسمان خراش، توابع ساخت و ساز، و مواد مورد استفاده برای ساخت نیز با زمان تغییر میکند. 75 درصد از بلندترین ساختمانهای 20 سال پیش در شمال امریکا استفاده می شود، اما این ساخت و ساز تا آسیا و خاورمیانه نیز افزایش یافته است با توجه به پیچیدگی های مهندسی آنها را بلند و بلندتر میسازند.

طولانی ترین پل های جهان

طولانی ترین پل های جهان

طولانی ترین پل های جهان می توانید یک پل با بیش از 100 مایل طول را تصور کنید؟ به طرز شگفت انگیزی، چنین شاهکاری ساخته شده است و میتوان در چین این پل را مشاهده کرد. هدف انسان ها از ساخت پل ها به منظور تسهیل حرکت از زمان های قدیم تاکنون بوده است. این ساختارها برای عبور از آب راه ها و دره ها جهت کوتاه کردن فاصله و به منظور کاهش زمان سفر بوده است. مردم جهت ساخت پل از طرح های مختلف، مواد، و طول های متفاوتی استفاده میکنند. این مقاله نگاهی دارد به برخی از طولانی ترین پل ها در جهان. تکان دهنده ترین،و طولانی ترین پل در جهان 102.4 مایل است! این معماری تعجب آور در چین است، پل بزرگ Danyang در کانشان، این پل جهت حمل قطار بین نانجینگ و شانگهای ساخته شده. با ده هزار پیمانکار چهار سال طول کشید تا ساخت و ساز آن تکمیل گردد، و نهایتا در سال 2010 به پایان رسید؛ عملیات راه آهن در سال 2011 آغاز شد و در همان سال، این پل را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کردند. دومین طولانی ترین پل در جهان یک پل راه آهن است، واقع در تایوان. اندازه پل چانگوا-کائوسیونگ 97.8 مایل است. این شامل یک بخش از سیستم راه آهن با سرعت بالای تایوان که در امتداد ساحل غربی این جزیره است میباشد.عملیات ساخت آن در ژانویه سال 2007 آغاز شد و در دسامبر 2012، افتتاح گردید. این سیستم حمل و نقل بیش از 200 میلیون مسافر را جا به جا میکند. پل بزرگ تیانجین با یک گستره طولانی 70.6 مایلی نیز در چین واقع شده و به عنوان بخشی از سیستم راه آهن این کشور استفاده می شود.این ساختار باعث می شود تا بخشی از راه آهن با سرعت بالای پکن – شانگهای، همراه با پل بزرگ Danyang کانشان، را شکل دهند. این پل همچنین در سال 2010 تکمیل شد. پل بعدی پل Weihe است که در چین واقع شده است. طول آن 49.5 مایل است. Weihe بخشی از راه آهن با سرعت ژنگ ژو-شیان است. با طول 33.5 مایل، پل Bang Na در تایلند پل بعدی است. در ژانویه 2000 ساخت و ساز آن آغاز گردید و در سال 2011 افتتاح شد. Louisana طولانی ترین پل در ایالات متحده اولین پل خارج از آسیا واقع شده است در آمریکا. این پل 23.9 مایل طول دارد. کتاب رکوردهای جهانی گینس،به این پل به عنوان طولانی ترین پل آبی در جهان اشاره کرده است. قبل از ساخت آن، مردم مجبور به عبور از دریاچه توسط کشتی بودند. دومین طولانی ترین پل در ایالات متحده 22.8 مایل طول دارد و همچنین در لوئیزیانا واقع شده، در سال 1979 افتتاح شد. آخرین پل آمریکا دراین لیست 18.2 مایل طول دارد، پل Atchafalaya نیز در لوئیزیانا واقع شده است. پلYangcun چین 22.3 مایل طول دارد و از قطاری که در 217 مایل در ساعت حرکت می کند پشتیبانی میکند. از این پل برای کوتاه شدن سفر بین Ningbo و شانگهای استفاده میکنند. پلRunyang چین 22.2 مایل طول دارد، این پل از رودخانه یانگ تسه معروف عبور میکند. هزینه ساخت آن نزدیک به 200 میلیون دلار بود، و آن در آوریل 2005 افتتاح شد. [(img)|1035681991431001B] [(img)|1035682991431001B] [(img)|1035683991431001B]

پنج باغ زیبا که شما باید از آن بازدید کنید

پنج باغ زیبا که شما باید از آن بازدید کنید

شارون لیوینگستون پنج باغ شگفت انگیز را که شما می توانید در تعطیلات بعدی خود از یکی از آنها بازدید کنید معرفی می کند. باغ مونه، گینه، فرانسه بعید است که هر باغ دیگری مانند مونه در شهر فرانسوی Giverny ساخته شود. بعضی از معروف ترین آثار او این باغ بود. چشم انداز زیبا شامل مکانهای صعود گیاهان و درختچه های رنگی، باغ آب، پل های ژاپنی و حوضچه های آب لیلی و همچنین تکه هایی زیبا از ویستریا و آزیال ها است. [(img)|1035686220631001B] ویلا لانت، رم، ایتالیا این باغ کار کاردینال گامبرا است که عشق برای زندگی در فضای باز و درختی الهام بخش برای ایجاد این باغ های زرق و برق دار است. این باغ طراحی شده بسیار تعجب برانگیز است و شامل یک رقص هماهنگ از آبشارها، چشمه ها به دست آمده توسط Tommaso Ghinucci،که مهندس هیدرولیک است. [(img)|1035680320631001B] Château de Versailles، در نزدیکی پاریس، فرانسه خانه بزرگ لوئیس XIV و باغ های ویسایای عالی آن بسیار چشم نواز و تحسین برانگیز است. باغ بیش از 800 هکتار زمین را که توسط آندره لوترو در باغ سبک کلاسیک فرانسه طراحی شده اند، گسترش یافته است. [(img)|1035689220631001B] باغ قصر Sanssouci، برلین، آلمان این محوطه در محاصره قصر تابستانی سابق پادشاه پروس، فردریک بزرگ در پوتسدام، در یک سبک صمیمی قرار گرفته است. پادشاه از ورسای الهام گرفته شد و می خواست رقابت کند. تراسها با انگورهای کوچک و گیاه های زینتی و درختان انجیر کاشته شده زیبایی خاصی را به ارمغان آورده. سطوح پایین تر چشمه ها، مجسمه ها، باغ های زینتی و پانترها و مرزها با ترکیبی از رنگ ها و بافت های چند ساله ای به چشم می آیند که ظاهری زنده و غیر رسمی دارند. [(img)|1035687220631001B] Majorell Garden، مراکش این باغ گیاه شناسی دو و نیم هکتار مساحت دارد و توسط Majorelle هنرمند فرانسوی در سال 1924 ساخته شده است. بسیار محبوب میباشد Yves Saint Laurent و Pierre Bergé آن را در سال 1980 خریداری کرده اند. این باغ 300 گونه گیاهی و گل از جمله گیاهان کاکتی و عجیب و غریب ، حوضچه ها، جریان ها و چشمه ها ساخته شده است. [(img)|1035688220631001B]

کشورهای آسیایی

کشورهای آسیایی

قاره ی آسیا دارای کشورهای فراوانیست. آسیا از نظر مقیاس و جمعیت بزرگترین قاره جهان است و این قاره حدود 17.212 میلیون مایل مربع جمعیتی حدود 4.164 میلیارد نفر را شامل می شود. آسیا از 48 ایالت مستقل، 6 کشور غیر ملکی و 6 قلمرو وابسته تشکیل شده است. قله Fligely، واقع در سرزمین فرانتس جوزف در روسیه، شمالی ترین نقطه در آسیا است. جنوبی ترین نقطه در آسیا در جزیره پاناما، اندونزی واقع شده است. یومد بزرگ در روسیه شرقی ترین نقطه ی قاره است، در حالی که کیپ بابا ترکیه در نقطه ی غربی ترین قاره قرار دارد. همچنین مرتفع ترین نقطه ی جهان که در مرز نپال و چین قرار دارد کون اورست است. طولانی ترین رودخانه آسیا رودخانه یانگ تسه چین است که طول آن به 3915 مایل میرسد. برخی از بزرگترین کشورهای جهان در منطقه آسیا قرار دارند. بزرگترین کشور جهان، روسیه، بزرگترین در آسیا با مساحت 6.592 میلیون مایل مربع است که معادل 38.63 درصد از کل منطقه قاره است. چین دومین کشور بزرگ آسیا است که مساحت 3.705 میلیون مایل مربع را پوشش می دهد. هند سومین کشور آسیایی است که منطقه ای است که 1.269 میلیون مایل مربع است. کوچکترین کشورهای آسیا عبارتند از فلسطین، برونئی، بحرین، سنگاپور و مالدیو. مالدیو، یک جزیره کوچک و در واقع کوچکترین کشور آسیا است و مساحتی حدود 115 مایل مربع دارد. جمعیت کشورهای آسیایی جمعیت کل آسیا به بیش از 4.516 میلیارد نفر برآورد شده است. پنج کشور برتر جهان که بزرگترین جمعیت در آسیا هستند و از بزرگترین تا کوچکترین کشور هستند، چین، هند، اندونزی، پاکستان و بنگلادش هستند. آسیا بزرگترین کشور جهان بر اساس جمعیت چین محسوب می شود که جمعیت آن حدود 1.387 میلیارد نفر است که 31.35٪ جمعیت کل آسیا را تشکیل می دهد. تیمور-لست، بوتان، مالدیو، برونئی و ماکائو، پنج کشور با کمترین جمعیت هستند (حاکمیت ماکاو هنوز ایجاد نشده است). سنگاپور دارای بالاترین تراکم جمعیت هر کشور آسیایی است و تراکم جمعیت آن به میزان 20،194 نفر در هر مایل مربع و پس از آن بحرین با تراکم جمعیت 5،038 نفر در هر مایل مربع است. مغولستان دارای کمترین تراکم جمعیت هر کشور در آسیا است و تراکم جمعیت تنها پنج نفر در هر مایل مربع است. مرزهای موجود در آسیا صدها سال است که مورد بحث بوده است. به طور خاص درمورد مرزهای آسیای شرقی و آسیا از لحاظ تاریخی بارها و بارها تجدید نظر شده است. تعریف مدرن مرز آسیا و اروپا شامل برخی کشورهای حاشیه قاره مانند روسیه و ترکیه است. قبرس تنها کشوری است که در مرزهای آسیا قرار دارد اما عضو رسمی اتحادیه اروپا است. مرز آفریقا-آسیا در امتداد دریای سرخ قرار دارد و شامل کانال سوئز و شبه جزیره سینا است که بخشی از قلمرو مصری است. دریای برینگ و تنگه برینگ در شرق روسیه به عنوان مرز جدا از آسیا از آمریکای شمالی استفاده می شود. [(img)|1035683681731001B]

ثروتمندترین شهرهای اروپا

ثروتمندترین شهرهای اروپا

از سال 2012، منطقه شهری پاریس در فرانسه، ثروتمندترین منطقه شهری اتحادیه اروپا شده است. سلامت و ثروت یک اقتصاد ممکن است با استفاده از تعدادی از عوامل مختلف اندازه گیری شود. یکی از رایج ترین شاخص های ثروت اقتصادی، تولید ناخالص داخلی (GDP) یک کشور یا منطقه است. تولید ناخالص داخلی ارزش کل کالاهای آماده و خدمات ارائه شده یا تولید شده در یک منطقه خاص و دوره زمانی است. این مقاله نگاهی دقیق تر به ثروتمندترین مراکز شهری در اروپا از نظر تولید ناخالص داخلی دارد. 1. پاریس، فرانسه پاریس و منطقه شهری اطراف آن، لیستی از ثروتمندترین شهرهای اروپا را بر اساس تولید ناخالص داخلی 2012 خود در 715.265 میلیارد دلار می گذرانند. این موقعیت به عنوان ثروتمندترین شهر از سال 2011 به بعد در رتبه دوم در منطقه Nordrhein-Westfalen در آلمان افزایش یافته است. اقتصاد پاریس بسیار بزرگ است و تقریبا یک سوم اقتصاد ملی را تشکیل می دهد. بزرگترین صنعت در منطقه شهری پاریس خدمات و تجارت است که بیش از 80 درصد از شرکت های فعال در این بخش را تشکیل می دهند. سایر فعالیت های اقتصادی مهم در اینجا شامل آموزش، سلامت، دولت و خدمات مالی است. پاریس به عنوان مهمترین مرکز اقتصادی فرانسه به شمار می آید. [(img)|1035686881731001B] 2. لندن، انگلستان منطقه لاتین بزرگ لندن انگلستان دومین غنی ترین شهر اروپا است. در سال 2012، این شهر گزارش داد که تولید ناخالص داخلی 714.975 میلیارد دلار است که حدود 22 درصد تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد. اکثریت قریب به اتفاق فعالیت اقتصادی در این منطقه شهری در بخش خدمات قرار دارد که واقعا پس از پایان جنگ جهانی دوم شروع به رشد کرد. لندن یکی از اولین کشورهای اروپایی برای توسعه این بخش شد و خدمات مالی نقش مهمی را در این توسعه ایفا کرد. در حقیقت، لندن در حال حاضر قلب مرکز جهانی خدمات مالی است. از حدود 841،000 دفتر مرکزی شرکت در این شهر، حدود 15٪ در ساخت و ساز هستند در حالی که 18٪ آن جز بخش علم و فناوری میباشند. 3. راین-روهر، آلمان ثروتمندترین شهر سوم در اروپا منطقه شهری راین-روهر آلمان است که تولید ناخالص داخلی آن در سال 2012 به میزان 415.772 میلیارد دلار نیز رسید. این رقم 15 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را نشان می دهد. بیشتر فعالیت های اقتصادی در این منطقه شهری در کلن، اسن و دوسلدورف اتفاق می افتد. بزرگترین بخش های این شهرها شامل خدمات مالی، فن آوری و خدمات بیمه می باشد. علاوه بر این، دفتر مرکزی شرکت Fortune 500 در این کشور قرار دارد. 4. مادرید، اسپانیا منطقه شهری مادرید در اسپانیا به عنوان چهارمین غنی ترین شهرستان در اروپا به حساب می آید. اقتصاد این شهر عمدتا از طریق بخش صنعتی در طول قرن بیستم رشد کرده است و امروزه این بخش به عنوان یک رهبر در تولید محصولات با تکنولوژی بالا تبدیل شده است. اخیرا، این شهر شاهد تغییراتی در فعالیت های اقتصادی بوده است که باعث شده است که بخش خدمات به عنوان اصلی ترین منبع درآمد تبدیل شود. این شهر به عنوان بزرگترین مرکز مالی اسپانیا عمل می کند و مقر اصلی تقریبا سه چهارم بزرگترین شرکت های واقع در این کشور را میزبانی می کند.

جذاب ترین جاذبه های شبانه

جذاب ترین جاذبه های شبانه

تماشای ستاره ها در هاوایی این سرزمین نه تنها مقصد تعطیلات کامل برای آفتاب گرفتن، خوانندگان و دوستداران آتشفشان است، آسمان بالای سر نیز دور از آلودگی نوری بسیار واضح است که تماشای ستارگان یک درمان واقعی برای چشم های شماست. رصدخانه Mauna Kea در ارتفاع 4205 متر (13 796 فوت) قرار دارد و یکی از مشهورترین رصدخانه ها در جهان است و اکتشافات زیادی در اینجا صورت گرفته است. سنگاپور سنگاپور در واقع یکی از بهترین کلان شهرهای آسیا است. از مجموعه مجلل خلیج مارینا سندز، که دارای یک استخر بی نظیر که مشرف به شهر است میباشد. در این جا چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد سرگرمی، فروشگاه ها، پارک ها و غذاهای مختلف. هتل Bill & Coo میکونوس، یونان هتل بوتیک در قلب میکونوس واقع شده و مشرف به دریای اژه است. در شب مهمانان می توانند یک غروب خورشید فوق العاده را تحسین کنند، در یک استخر بی نهایت خیره کننده. خلیج جرویس استرالیا این مکان یک مقصد تعطیلات محبوب است، از آنجا که سواحل شنی سفید و شفاف و آب کریستالی وجود دارد. در میان فعالیت های مختلف آبی، گردشگران می توانند طبیعت متنوعی را بیابند،و لذت ببرند از غذاهای خوشمزه. علاوه بر این، سواحل این منطقه حتی در شب بیشتر خیره کننده است: به علت واکنش های شیمیایی پلانکتون ها نورانی می شود. شیکاگو، ایالات متحده آمریکا شیکاگو یکی دیگر از بزرگترین مکان های در آمریکا است. همه چیز کمی متفاوت است و بیشتر راک اند رول و سپس در نیویورک. غذاهای عالی، کافه ها و سالن های موسیقی جذاب محلی و همچنین بازدیدکنندگانی از سراسر جهان است.شیکاگو یکی از هیجان انگیزترین شهرهای آمریکا است. معماری غول پیکر آن، زندگی شهری شلوغ و محله های متعدد، ثابت می کند که یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. [(img)|1035689342831001B]

ده جزیره زیبا در جهان

ده جزیره زیبا در جهان

در فرهنگ لغت آکسفورد یک تعریف واضح از کلمه island اینست که قطعه ای سرزمین احاطه شده توسط آب. با این حال، ما می دانیم که جزایر یکی از زیباترین مکان های روی زمین هستند. اگر آسمان وجود داشته باشد، باید یک جزیره باشد. برای فرار از زندگی شلوغ و ماشینی قرن 21 جزیره ها آرامش بخش ترین نقاط روی کره زمین محسوب میشوند. گذراندن چند روز از تعطیلات در شن و ماسه هایی که در آن شما می توانید بدن خود را استراحت دهید و دوباره جوان کنید و محیط زیبا اطراف برای تازه کردن ذهن شما است برای هر کس که می خواهد از تعطیلات ایده آل خود استفاده کند. امروز ما لیستی از زیباترین جزیره های جهان را ارائه می دهیم. [(img)|1035686752831001B] 10- St. Lucia سنت لوسیا جزیره ای در کارائیب است که نه تنها برای سواحل طلایی مشهور است بلکه برای جغرافیای جالب آن.این جزیره دو کوه آتشفشانی دارد که 700 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و مناظر خیره کننده ای را ایجاد می کند. چشمه های آب گرم طبیعی در این جزیره وجود دارد که شما می توانید از آنها برای درمان استفاده کنید و روستاهای کوچک ماهیگیری که می توانید آنها را کشف کنید. سنت لوسیا نیز مانند برخی از جزایر همسایگی آن گران نیست. 9-Kauai, Hawaii قدیمی ترین جزیره در زنجیره جزایر هاوایی به دلیل پوشش جنگلی سرسبز آن به عنوان جزیره باغ شناخته می شود. این جزیره همچنین دارای آبشارهای شگفت انگیز و خط ساحلی به میزان قابل ملاحظه ای با سواحل زیبا است. دریای آبی در اطراف جزیره توسط ماهی های گرمسیری عجیب و غریب و همچنین لاک پشت ها و صخره های مرجانی پوشیده شده است. Kauai بیش از حد شفاف است. 8-Seychelles سیشل واقع در شرق آفریقا، در اقیانوس هند، سرزمین عجایب گرمسیری است که ارزش دیدن دارد. جزیره ای دور افتاده تقریبا با سواحل آزاد، صخره های مرجانی زیبا و آب های روشن آبی. این سواحل سفید دارای تخته سنگ های غول پیکر و جنگل های حفاظت شده یونسکو است. این جزیره همچنین دارای جمعیت متنوع پرندگان رنگارنگ و سایر حیوانات عجیب و غریب مانند لاک پشت های غول پیکر است. 7-Fiji فیجی، مورد علاقه بسیاری از گردشگران استرالیا میباشد، مجمع الجزایری با بیش از 300 جزیره در اقیانوس آرام است. سواحل شنی سفید آن با آبهای فیروزه ای، بسیاری از مردم سراسر جهان را جذب می کند که می توانند تعطیلات کامل خود را در یکی از استراحتگاه های لوکس فیجی یا هتل ها بگذرانند و لذت ببرند. 6-Maui, Hawaii Maui بخشی از جزایر هاوایی است و دارای همه چیز است، حیات وحش عالی، میراث غنی از فرهنگ و سنت های جالب توجه است. شما می توانید زمان خود را با آرامش در سواحل خوب Maui صرف کنید ،و لذت ببرید از بازی با یک دوست در یکی از زمین های گلف خود و اقامت در یکی از استراحتگاه های ساحلی. مائوئی دارای یک توپوگرافی جالب است که شامل آتشفشان، آبشارها و دره های عمیق و سواحل چند رنگی است. 5-Maldives مالدیو واقع در اقیانوس هندیکی از بهترین جزایر در جهان است. شادابی سواحل سفید و آب های ساحلی طبیعت بکر و چشم نواز به این مکان می دهد. ریف های مرجانی نفس گیر و موجودات زیر آب شما را مجبور به غواصی می کنند و خوانندگان از سراسر جهان به سراغ امواج آبی می آیند. 4-Bali, Indonesia بالی جزیره ای در اندونزی است که دارای فرهنگ غنی و میراث غنی از هنر، موسیقی و رقص است. این جزیره دارای آتشفشان های بلند است که در سایبان سبز پر زرق و برق و آب های کریستالی شفاف قرار دارند. این جزیره تمام انواع بازدیدکنندگان را جذب می کند. 3-Santorini, Greece سانتورینی در جنوب دریای اژه زمانی ایجاد شد که یک انفجار آتشفشانی، بسیاری از شهرک هایی را که در آن زمان یک جزیره واحد بود، نابود کرد. این جزیره دارای ویلاهای سفید زیبا و کلیساهای گنبدی آبی است که به نظر می رسد که صخره های آتشفشانی را که به دریای آبی عمیق می کوبند آویزان می کند. سواحل در برخی نقاط دارای شن و ماسه سیاه و قرمز هستند و مکان های غروب خورشید با شکوه هستند. این یکی از مکانهای گرانقیمت و زیبا در جهان است. 2-Bora Bora, French Polynesia جزیره آتشفشانی کوچک بورا بورا زیباتر از آن چیزی است که حتی هنرمندان مشهور میتوانستند طراحی کنند. آبهای فیروزه ای با زندگی فوق العاده در دریا باعث می شود تا در این جزیره آرام به شما خیلی خوش بگذرد. 1-Palawan, Philippines پالاوان جزیره ای است که در فیلیپین قرار گرفته و آب های زیبا دریا به رنگ آبی واقعا حیرت انگیز است. با انواع زیادی از حیات وحش منحصر به فرد، هم زمینی و هم آبزی؛ این ناحیه پرجمعیت، یکی از زیباترین مکان های روی زمین است. سواحل سفید روشن، صخره های مرجانی زیبا و جنگل های سرسبز در جزیره به شما خوشامد می گویند و شما را آرزو می کنید تعطیلات خود را هرگز به پایان نرسانید. هر کسی تعطیلات را دوست دارد اما یک تعطیلات کامل در یکی از زیباترین جزایر جهان می تواند خاطراتی را که طول عمر شما ثبت می شود زیباتر کند. این مکان ها شما را مجبور خواهند کرد که با تمام وجود خود به طبیعت بکر نگاه کنید و متوجه شوید که حتی گاهی اوقات واقعیت می تواند زیباتر از رویاهای پرطرفدار شما باشد.

بهترین مکان های جهان برای دیدن ستاره ها

بهترین مکان های جهان برای دیدن ستاره ها

Outback استرالیا آسمان استرالیا بعدغروب آفتاب هنگامی که اولین ستاره ها به آسمان می آیند، تجربه ی دیدنی ای را ارائه می دهد. آسمان بسیار تاریک است زیرا دور از فضای شهر است که به خوبی با چراغ ها روشن شده اند. آسمان تاریک راه شیری را به وضوح پر رنگ می کند که پر از ستارگان روشن و بزرگ است. یک ستاره شناس براحتی می تواند یک ستاره مشهور مانند صلیب جنوبی را در این آسمان زیبا پیدا کند. مناطقی که بهترین دیدگاه های آسمان را در بیرون استرالیا ارائه می دهند شامل Uluru، Arkaloora Wilderness Sanctuary و پارک ملی Warrumbungle می باشد. هاوایی با سفر به هاوایی فرصتی برای تماشای ستارگان زیادی در آسمان را خواهید داشت. امروزه بسیاری از مردم به علت آلودگی نوری در اکثر شهرها به ندرت این زیبایی فوق العاده را تجربه می کنند. یک راه ساده برای تماشای ستاره ها، رفتن به ساحل در شب است. با این حال، قلعه Mauna Kea بهترین چشم انداز آسمان را ارائه می دهد. سیزده تلسکوپ غول پیکر وجود دارد. با استفاده از این تلسکوپ برای تماشای آسمان یک فرصت برای تماشای ستارگان راه شیری و ماه را ارائه می دهد. Breckenridge، کلرادو مناظر شبانه کلرادو بسیار خیره کننده است و بسیاری از فرصت ها را برای شرکت در استراتژی گردشگری به ارمغان می آورند. گردشگران علاوه بر اسکی، دوچرخه سواری و اسنوبورد میتوانند به تماشای ستارگان بنشینند. Breckenridge یکی از مکان های پر ستاره در کلرادو است که تجربه ای فوق العاده را به ارمغان می آورد. دیگر مکان های فوق العاده ای برای تماشای ستاره ها در کلرادو عبارتند از: بنای یادبود ملی دودکش، دره سیاه پارک ملی گنیشون، گورستان ملی Pawnee و مارون بلز. ارتفاعات اسکاتلند سرزمین های اسکاتلندی دارای آسمان تاریک هستند که برای تماشای ستاره ها مناسب هستند. همانطور که آسمان را تماشا می کنید، قادر به مشاهده ستاره ها، سیارات، راه شیری و بسیاری از صورت های فلکی خواهید بود. بهترین زمان برای تماشای ستاره ها یک و نیم ساعت پس از غروب خورشید است و زمانی که ماه در آسمان نیست. در طول این مدت می توان از آسمان برهنه و یا یک مشعل قرمز برای دید خوبی از آسمان استفاده کرد. نادرترین تجربه دیدن ستاره آئورا بورلیس در آسمان است. دره مرگ، کالیفرنیا پارک ملی دره مرگ در ایالات متحده به نام "سومین پارک آسمان تاریک " نامگذاری شده است. این مکان مناسب برای مشاهده لرزه ماه، ردیابی بارش شهاب سنگ و تماشای گستره راه شیری است. دره عمیق، با وجود شهرنشینی در سراسر جهان، نقش مهمی در حفظ آسمان تاریک ایفا می کند. شهرنشینی تمایل دارد تا با آلودگی نوری یک تهدید بزرگ برای آسمان تاریک باشد. عکاسان همچنین قادر به گرفتن بهترین عکس های نجومی خود در دره مرگ هستند. در واقع مرگ دره تبدیل شده است به مقصد توریستی بزرگ برای گردش شبانه آسمان. رویدادهایی مانند سالن مرگ دره ستاره زمستانی، دانشمندان و بازدید کنندگان زیادی را جذب می کند.