Aysham

تور اسپانیا نوروز

تور اسپانیا نوروز؛ سفر به اسپانیا در نوروز

اسپانیا یکی از قشنگ‌ترین و پرهیاهوترین کشورهایی است که هرساله مسافران بسیار زیادی برای دیدن چگونگی زندگی افراد و معماری ساختمان‌های جذابی که در کشور اسپانیا وجود دارد به آن سفر می‌کنند و قطعاً سفر به اسپانیا در نوروز می‌تواند پیشنهاد عالی و منحصربه‌فردی برای شما دوست عزیز باشد. تور نوروز اسپانیا فرصتی عالی برای دیدن از این کشور هیجان‌انگیز است و می‌تواند یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای شما باشد و بهترین تجربه از سفرهای خارجی را برای شما رقم بزند.

توجه به شرایط آب‌وهوایی تور اسپانیا نوروز

توجه به شرایط آب‌وهوایی تور اسپانیا نوروز

یکی از موارد بسیار مهم قبل از اقدام به تور اسپانیا نوروز کسب اطلاعات آب‌ و هوایی است. شما با کسب این اطلاعات میزان پوشاک و نوع آن برایتان مشخص می‌شود.

شرایط آب ‌و هوایی کشور اسپانیا متغیر است و هر بخش از اسپانیا آب‌ و هوای مختص به خودش را دارد. بخشی از مناطق اسپانیا دارای آب ‌و هوای مدیترانه‌ای است، درحالی‌که در این بازة زمانی نقاط دیگر اسپانیا، آب‌وهوایی کوهستانی و اقیانوسی دارد و همچنین در جنوب شرقی، تابستانی بسیار گرم و زمستانی با هوای معتدل مدیترانه‌ای دارد. فصل پاییز و بهار بهترین زمان برای سفر به اسپانیا است. بنابراین تور اسپانیا نوروز می‌تواند زمان مناسبی برای سفر به اسپانیا باشد.

ویزا برای تور نوروز اسپانیا

شما برای تور نوروز اسپانیا در درجه اول باید ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای کشور اسپانیا در محدوده ویزا شینگن قرار دارد و این موضوع به شما این امکان را می‌دهد که در کنار سفر به اسپانیا، به تمام کشورهایی که در حوزه شینگن هستند، سفر کنید و تنها در حوزه قیمت و شرایط کشورها تفاوت‌هایی وجود دارد.

با توجه به اینکه بسیاری از ایرانی‌هایی که ویزای شینگن دارند و اقدام به پناهندگی می‌کنند، کشور اسپانیا شرایط بسیار سختی را برای اعطا ویزا قرار داده است.

شرایط مهم برای دریافت ویزای شینگن در تور اسپانیا نوروز

شرایط مهم برای دریافت ویزای شینگن در تور اسپانیا نوروز

 • به‌ صورت تور گروهی: از راه یک کارگزار تور اسپانیا یا آژانس‌های هواپیمایی برای اخذ ویزا اسپانیا اقدام کنید.
 • به‌ صورت فردی: اقدام فردی شما به دلیل نداشتن اعتماد به بازگشت به ایران از سوی افسران ویزا رد می‌شود. اگر شما به‌صورت تور گروهی اقدام کنید، هزینه ویزای شما با هزینه تور دریافت خواهد شد و دیگر نیاز به پرداخت هزینه جداگانه نیست.
 • گردش حساب و تمکن مالی: گردش حساب در اینجا به ‌منظور تراکنش‌های شما در ۳ ماهه اخیر است و میزان مبلغ به‌ هیچ ‌عنوان ملاک قرار نمی‌گیرد. تمکن مالی، بهتر است برای هر شخص حداقل ۲۰۰ میلیون تومان باشد.
 • سفرهای گذشته متقاضی: برای گرفتن ویزای اسپانیا، بهتر است چند سفر به کشورهای اروپایی و آسیایی داشته باشید، تا تاریخچه سفرهای شما به افسران ویزا ثابت کند شما با هدف توریستی به اسپانیا سفر می‌کنید.

میزان بار مجاز برای تور اسپانیا نوروز

یکی از موضوعات مهم که هنگام سفر به خارج از کشور مطرح می‌شود، میزان باری است که قصد داریم با خود ببریم و در این باره قوانینی وجود دارد که باید آنها را رعایت کرد. به‌ طورکلی میزان باری که در تور اسپانیا و تمامی سفرهای خارجی به شما اجازه می‌دهند همراه خود داشته باشید، ۳۰ کیلوگرم است. البته بعضی مواقع پیش می‌آید این وزن تا ۴۰ کیلوگرم می‌رسد.

اگر شما در شرایطی قرار داشتید که مجاز به حمل ۴۰ کیلوگرم بار بودید، توجه کنید که این بار باید در دو چمدان حمل شود.  دلیلی پشت این قوانین وجود دارد؛ اگر وزن هرکدام از چمدان‌های شما بیش از ۳۰ کیلوگرم باشد، به‌ سلامت شخصی که قرار است بارهای شما را حمل کند ضرر خواهد رساند.

یکی از مواردی که ممکن است هنگام سفر به اسپانیا به مشکل بر بخورید، عدم آگاهی از مقدار بار و نوع چمدان مجازی است که می‌توانید آن را با خود به کابین هواپیما ببرید. شما می‌توانید یک کیف کوچک دستی را با خود در کابین هواپیما داشته باشید که حداکثر وزن آن ۸ الی ۹ کیلوگرم باشد.

در تور نوروز اسپانیا کدام فرودگاه را انتخاب کنیم؟

در تور نوروز اسپانیا کدام فرودگاه را انتخاب کنیم؟

اسپانیا بیش از ۲۰ فرودگاه دارد که تمامی آنها همگانی هستند و تمام امکانات ضروری و منحصربه‌فردی که هرکدام از مسافران در فرودگاه به آن نیاز دارند را داراست. یکی از بهترین فرودگاه‌های اسپانیا، فرودگاه باراخاس مادرید، پایتخت اسپانیا است که یکی از ویژگی‌های خوب آن نزدیک بودن به مرکز شهر است و شما با طی‌کردن ۱۳ کیلومتر مسافت به آثار باستانی و تاریخی مادرید به آن می‌رسید.

بخشی از امکانات فرودگاه باخاراس مادرید اسپانیا شامل اینترنت رایگان، دستگاه‌های شارژ موبایل، دستگاه‌های چاپگر، صرافی، عابربانک، بیش از ۳۰ نوع رستوران و کافی‌شاپ، دکه‌های فروش صنایع‌دستی، پوشاک، داروخانه، اورژانس و پارک بازی می‎شود.

اسامی تعدادی از فرودگاه‌های اسپانیا

به غیر از فرودگاه باراخاس مادرید شما می‎توانید فرودگاه دیگری را با توجه به مقصد خود انتخاب کنید. در زیر اسامی برخی از فرودگاه‌های اسپانیا قرار دارد:

 • فرودگاه لاکرونیا
 • فرودگاه آلباسته
 • فرودگاه آلیکانته
 • فرودگاه آلمریا
 • فرودگاه باداخوس
 • فرودگاه بارسلونا
 • فرودگاه بیلبائو
 • فرودگاه مادرید
 • فرودگاه سانتیاگو د کمپوستلا
 • فرودگاه والنسیا

واکسن‌های مورد تأیید برای تور اسپانیا نوروز

با حضور کرونا و شرایط سختی که این بیماری برای تمام مردم دنیا به وجود آورده است، در سال‌های اخیر سفر کردن کمی با مشکل روبرو شد و به دلیل سرایت سریع بیماری، بسیاری از سفرها کنسل شد؛ اما با آمدن واکسن کرونا کمی شرایط آسان‌تر شد.کشور اسپانیا با معرفی تعدادی از واکسن‌‌ها شرایط اخذ ویزا برای تور نوروز اسپانیا را راحت‎‌تر کرد.

لیست واکسن‌هایی که اسپانیا برای پذیرش در نظر داد:

 • فایزر
 • مدرنا
 • آسترازنکا
 • جانسون
 • سینوفارم
 • سینو وک

در آخر باید گفت، کشور اسپانیا که به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای پیشرفته با جاذبه‌های گردشگری شناخته می‌شود، می‌تواند انتخاب مناسبی برای مسافرت به نوروز به همراه عزیزانتان باشد. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی برای سفر به اسپانیا را کسب کرده باشید. نوروزی به یاد ماندنی در سال جدید را به همراه تور اسپانیا نوروز برای شما آرزومندیم.