Aysham

تور ترکیبی اروپا

قیمت تور اروپا

قیمت تور اروپا گردی؛ هزینه تور ترکیبی اروپا و تور دور اروپا سفر یکی از جذاب ترین اتفاقات زندگی هر فردی به شمار می رود زیرا در سفر جاهای دیدنی را می بینیم که کمتر یا اصلا آن ها ندیده ایم. اما سفر نیاز به هزینه دارد به خصوص سفرهای خارجی که با نرخ دلار یا یورو محاسبه می شود. سفر کردن با تور می تواند مشکل هزینه را تا حد زیادی بر طرف کند و مزیت های بیشتری برای مسافران به همراه داشته باشد. یکی از پرطرفدار ترین تورهای خارجی، تور اروپا است که به صورت هفتگی یا ماهانه از طرف آژانس های گردشگری انجام می شود. قیمت تور اروپا نسبت به سایر تورهای خارجی ارزان تر است و نرخ تور اروپا را می توان به سه دسته قیمت تور یک ماهه اروپا، قیمت تور ترکیبی اروپا و قیمت تور دور اروپا تقسیم کرد. هزینه تور اروپا گردی توسط برخی از آژانس های مسافرتی به صورت قسطی دریافت می شود بنابراین تور اروپا قیمت به صرفه ای برای مسافران خواهد داشت و هزینه این سفر را برای آن ها بسیار کاهش می دهد.

عوامل مؤثر بر قیمت تور اروپا

عوامل مؤثر بر قیمت تور اروپا

قیمت تورهای خارجی به دو نوع ریالی یا هزینه پرواز از ایران به کشور مقصد و ارزی یا هزینه های مربوط به هتل و گشت و گذار در کشور مقصد تقسیم می شوند. همان طور که می دانیم هزینه تور اروپا گردی نسبت به قیمت تورهای داخلی گران تر است اما برخلاف اینکه نرخ تور اروپا از گران قیمت ترین تور خارجی محسوب می شود در برابر نرخ تورهای سایر تورهای خارجی قیمت مناسب تری دارد. قیمت تور اروپا به فاکتورهای متعددی شامل کیفیت پرواز (فرست کلاس یا اکونومی)، هزینه دریافت ویزا، محل اقامت (اقامتگاه، هتل یا هتل آپارتمان)، تعداد و مدت شبانه روز اقامت، برنامه های تفریحی و امکانات رفاهی و وعده های غذایی (صبحانه، ناهار، شام) بستگی دارد. بنابراین هر چه مسافران خواهان امکانات رفاهی بیشتری باشند به همان نسبت تور اروپا قیمت بالاتری خواهد داشت.

بهترین زمان خرید تور اروپا

بهترین زمان خرید تور اروپا

برای اینکه بتوانید هزینه تور اروپاگردی را کاهش دهید بهترین است تور اروپا را 2 تا 3 ماه زودتر از موعد سفر خریداری کنید. که در طی این چند ماه باید یک ماه را منتظر جواب درخواست ویزا بود و یک ماه دیگر را نیز برای تعیین وقت سفارت در نظر گرفت. مدت زمان اقامت در شهرهای کشورهای منطقه شینگن بستگی به مدت اعتبار ویزا دارد؛ بنابراین بهترین برنامه ریزی برای سفر با توجه به نرخ تور اروپا داشتن 2 شب اقامت در هر شهر است.  این زمان مناسبی برای خرید تور و ویزا انفرادی است ولی اگر می خواهید به صورت گروهی به اروپا مسافرت کنید باید از تورهای گروهی اروپا استفاده نمایید این تورها در بازه زمانی مشخصی به فروش می رسند. هر چه زمان خرید بلیط و هتل محل اقامت را زودتر انجام دهید می توانید قیمت تور دور اروپا را در حدود 40 درصد ارزان تر تهیه کنید. همچنین قیمت تور یک ماهه اروپا برای فصل های پاییز و زمستان نسبت به فصل های گرم سال مناسب تر است.

تور ترکیبی اروپا چیست؟

مسافرانی که موفق به دریافت ویزای شینگن شده اند می توانند بدون داشتن ویزای کشوری خاص به تمام کشورهای منطقه شینگن سفر کنند. با داشتن این ویزا افراد می توانند به 26 کشور اروپایی مسافرت کرده و برای مدت زمان معینی در آن جا اقامت کنند. بنابراین تور ترکیبی اروپا برای بازدید از چندین کشور این منطقه ایده ای بسیار هیجان انگیز و به صرفه از لحاظ اقتصادی خواهد بود. کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا از جمله محبوب ترین کشورها برای تور ترکیبی اروپا هستند کمترین قیمت تور ترکیبی اروپا در سه شهر و برای9 روز برنامه ریزی می شود. همچنین بیشترین هزینه تور دور اروپا در چهار شهر و برای تورهای یک ماهه و 15 روزه است.  بنابراین در تورهای ترکیبی اروپا مسافران زمان زیادتری برای گردش و تفریح در چند کشور را دارند و می توانند با فرهنگ های مختلف شهرهای مختلف این کشورها آشنا شوند.

مزایا و معایب استفاده از  تور دور اروپا

تورهای دور اروپا این مزیت را برای مسافران دارند که با یک بار پرداخت هزینه تور اروپا گردی به طور همزمان از چندین کشور بزرگ اروپایی دیدن کنند. اما به دلیل اینکه طول مدت این تورها نسبتا زیاد است می توان گفت قیمت تور دور اروپا برای همه افراد با هر سطح درآمد مناسب نیست و هزینه زیادی را در بر می گیرد. زیرا در کنار پرداخت قیمت تور اروپا باید هزینه های خرید سوغاتی، وعده های غذایی و گشت و گذارهای انفرادی را نیز پرداخت کرد.

همان طور که در بحث قیمت تور اروپا گفته شد بسته به نوع خدمات دریافتی، شرکت های مختلف گردشگری برای تور اروپا قیمت های متفاوتی ارائه می دهند. بنابراین برای برآورد قیمت تور یک ماهه اروپا باید مواردی نظیر زمان سفر اینکه زمان پیک یا غیر پیک سفر باشد، قیمت بلیط هواپیما بر اساس مستقیم یا غیر مستقیم بودن پرواز، مدت و تعداد شب و روزهای اقامت، مکان اقامت و نوع تردد بین شهری که با مترو یا پرواز باشد را باید در نظر گرفت.

نرخ تور اروپا بر اساس نوع خدمات

نرخ تور اروپا می تواند بر اساس نوع خدماتی که آژانس گردشگری ارائه می دهد متفاوت باشد. اما به طور معمول خدمات تور اروپا اکثر شرکت های مسافراتی شامل بلیط رفت و برگشت هواپیما، ترانسفر های فرودگاهی و زمینی، گشت شهری به همراه تورلیدر فارسی زبان،اقامت در هتل با صبحانه، راهنمای محلی طبق برنامه تور، ویزای توریستی شینگن و بیمه مسافرتی است. با توجه به اینکه بین کشورهای اروپایی متروهای سریع السیری وجود دارد می توان برای اینکه قیمت تور دور اروپا ارزان تر در بیاید و زمان کمی صرف جابه جایی شود از این متروها برای رفتن از کشوری به کشور دیگر استفاده کرد.

محبوب ترین تورهای دور اروپا

محبوب ترین تورهای دور اروپا

معمولا افرادی که دارای ویزای شینگن هستند امکان مسافرات به بیشتر از 5 کشور اروپایی وجود دارد و مدت زمان این تورها بین 15 تا یک ماه است. تورهای اروپایی با توجه به فصل سال و آب و هوای شهر و کشور مقصد برنامه ریزی می شوند؛ بنابراین قیمت تور اروپا بر این اساس متغیر است. از جمله رایج ترین و محبوب ترین تور اروپا ارزان می توان از تورهای زیر نام برد:

جمع بندی

در حال حاضر که تمام دنیا درگیر بیماری کرونا با سویه های مختلف شده اند لزوم زدن دو دوز واکسن بسیار ضروری به نظر می رشد. بنابراین دریافت دو دوز واکسن مورد تایید کشور مقصد یکی از شرایط رفتن به کشورهای اروپایی است تا مسافران با خیال راحت سفر کنند. همچنین علاوه بر این تغییر هزینه تور اروپا گردی نیز دچار نوساناتی شده و قیمت تور اروپا بسیار افزایش یافته است. برای یافتن تور اروپا قیمت مناسب باید خدمات تورهای مختلف را با هم مقایسه کرد و از بین آن ها مناسب ترین را انتخاب کرد. شرکت مسافرتی آیشم در راستای راحتی مسافران و داشتن سفری بی دغدغه خدمات با کیفیتی را با قیمت مناسب ارائه می دهد. قیمت تور دور اروپا با آیشم در مقایسه با خدماتی که مسافران دریافت می کنند بسیار مناسب است.