Aysham

تور فیلیپین و اطلاعات سفر به فیلیپین

درباره فیلیپین چه می دانید؟

آشنایی با کشور فیلیپین قبل از سفر فیلیپین، یک کشور آسیایی با طبیعت بکر و مردم خونگرم است که میتواند بهترین انتخاب برای سفرهای خانوادگی و دوستانه باشد. این کشور، در جنوب شرق آسیا و در بین دریای فیلیپین و دریای جنوبی چین واقع شده است. جمهوری فیلیپین مجموعه ای از جزایر است و به همین خاطر به آن مجمع الجزایر فیلیپین هم میگویند. پایتخت این کشور، شهر مانیل است که همواره گردشگران زیادی را از سراسر جهان مجذوب خود میکند و مساحتی حدود 60 کیلومتر مربع دارد. 


 زبان مردم کشور فیلیپین 

 زبان اصلی مردم این کشور، فیلیپینی و البته انگلیسی است. اما باید بدانید که در این کشور حدود 7641 جزیره وجود دارد که هرکدام گویشهای خاص خود را دارند و از متداول ترین آنها عبارتند از: تاگالیایی، ایلوکانو، سمبوئی و... . از آنجایی که اجداد فیلیپینی ها به آمریکا، اسپانیا و چین میرسد، زبان اسپانیایی نیز در این کشور بسیار رواج دارد. 

 آب و هوای فیلیپین و شرایط اقلیمی آن 

فیلیپین یک کشور گرمسیری است و از آنجایی که از هر سمت به دریا منتهی میشود، رطوبت زیادی دارد. میزان رطوبت در این کشور بین 36 الی 90 درصد متغییر می باشد و هر ساله با بارانهای موسمی و طوفان-های مختلفی مواجه است. درست است که این بارانها سیل آسا هستند اما باعث شده تا پوشش گیاهی بسیار قوی داشته باشد و جزایر آن را جنگلهای سرسبز استوایی بپوشاند. دمای هوا نیز بین 20 الی 40 درجه است. نکته مهمی که درباره شرایط اقلیمی فیلیپین باید بدانید، وقوع زمین لرزه در آن است که امری کاملا عادی بوده و به عنوان یک پدیده معمول آن را میشناسند. 


 هزینه و شرایط سفر به فیلیپین 

 برای آنکه به فیلیپین، کشور جزیره ها، سفر کنید باید ویزا این کشور را دریافت کنید. فرهنگ بالای مردم این کشور در کنار جاذبه های گردشگری خارق العاده ای که دارد آن را به یک گزینه جذاب برای سفر تبدیل کرده است. هزینه سفر به فیلیپین نیز بسیار مقرون به صرفه بوده و میتوانید با تورهای مختلف نیز آن را تجربه کنید. البته باید بدانید که عواملی همچون مدت اقامت، شهر محل اقامت، هتل و... نیز میتواند هزینه سفر به این کشور را تحت تاثیر قرار دهد.


مدارک لازم برای ویزای فیلیپین 

مدارک لازم برای ویزای فیلیپین، تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قابل بحث و بررسی خواهد بود‌. با توجه به اینکه فیلیپین به لحاظ شرایط جوی و جاذبه‌های دیدنی برای عموم افراد جذاب است، توانسته به یکی از مقاصد مسافرتی پرطرفدار تبدیل شود. از مهم‌ترین فاکتورهایی که در رابطه با این کشور می‌توان مطرح نمود، طبیعت زیبای آن است. جنگل‌های انبوه، سواحل ماسه‌ای، صخره‌های مرجانی و حیات وحش بی‌نظیر در کنار طبیعت بکری که مناطق مختلف این کشور دارند، همگی دلیلی برای افزایش تقاضا در راستای سفر به این کشور هستند. از این رو اطلاع در مورد مدارک لازم برای ویزای فیلیپین، می‌تواند اهمیت ویژه‌ای برای متقاضیان داشته باشد.


 اگر بخواهیم به طور کلی مدارک لازم برای ویزای فیلیپین را مطرح کنیم، باید گفت این دسته از مداک شامل مواردی می‌شوند که در ادامه مطرح شده است: 

 •اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه 

•2 قطعه عکس پرسنلی جدید 6*4 با زمینه سفید 

•ارائه مدارک مربوط به رزرو هتل (واچر هتل) •فرم ویزای فیلیپین به صورت تکمیل شده و امضا کرده 

•گواهی اشتغال به كار (لاتین) با توجه به نوع ویزا 

•نامه تمكن مالی به مبلغ 100 ميليون تومان 

 فاکتورهای مطرح در رابطه با نوع ویزای فیلیپین 

 با وجود گزینه‌های کلی‌ای که در قالب مدارک مورد نیاز در راستای اخذ ویزای فیلیپین مطرح شد، باید در نظر داشته باشید که ویزاها می‌توانند با اهداف مختلف توریستی، اقامتی، کاری و یا تحصیلی اخذ شوند‌. در چنین حالتی قطعا شناخت هدف از رفتن به یک کشور اصلی‌ترین فاکتور در تعیین نوع ویزا و در نتیجه مدارک مد نظر و متناسب با آن خواهد بود. از آنجایی که عموم افراد فیلیپین را به عنوان مقصد مسافرتی و با اهداف گردشگری انتخاب می‌کنند، بالطبع می‌توان گفت پرتقاضاترین‌ نوع ویزا برای این کشور، ویزای توریستی بوده است. در صورت اخذ این ویزا لازم است به این فاکتور توجه داشته باشید که مدت زمان مجاز اقامت با ویزای توریستی 30 روز بوده و به صورت یک بار ورود ارائه می‌شود. در رابطه با مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزای فیلیپین هم باید گفت این زمان برای ایرانیان حداکثر 10 روز کاری در نظر گرفته شده است. 

 مراحل اخذ ویزای فیلیپین 

1. دریافت آنلاین فرم ویزای فیلیپین 

2. تکمیل فرم ویزا با اطلاعات کامل و بدون خط خوردگی 

3. پرینت فرم و امضای آن توسط متقاضی ویزا 

4. جمع‌آوری مدارک خواسته شده در فرم 

 5. تحویل مدارک به‌ همراه فرم به کارگزار 

 در صورتی که قصد سفر به فیلیپین را دارید، با لحاظ فاکتورهای مطرح شده و آماده‌ سازی مدارک مورد بحث، می‌توانید جهت اخذ ویزای توریستی فیلیپین اقدام کنید.


آب و هوای فیلیپین فیلیپین 

حدود 10 هزار مایل وسعت دارد که بیش از 7 هزار جزیره را در بطن خود قرار داده است و به همین سبب در هر نقطه از آن، شرایط آب و هوایی متفاوتی قابل رؤیت است. به صورت کلی، آب و هوای فیلیپین گرمسیر است و بهترین زمانی که میتوان در آن سفر کرد، ماه های نوامبر تا آوریل است که رطوبت دمای هوا در این ماه ها خنکتر است و رطوبت به حداقل خود میرسد، همچنین بارش کم تری نیز در این دوره اتفاق می افتد. البته لازم به ذکر است که از شمال شرق تا جنوب غرب فیلیپین، فصل بارانی بسیار متفاوت است؛ به گونه ای که آب و هوا در فرهنگ مردم مختلف جا پیدا کرده است. جالب است بدانید که مردم قسمت های مختلف فیلیپین حتی برای فصول بارانی، طوفان ها و دیگر وقایع، اسم های جالبی را تعیین کرده اند. از همین رو اگر قصد سفر به فیلیپین را دارید و میخواهید اطلاعات مفیدی در مورد آب و هوای فیلیپین کسب کنید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.  فصل بارانی در فیلیپین 

 زمانی که از آب و هوای فیلیپین بحث میشود، اولین چیزی که به فکر انسان خطور میکند، باران است. در واقع در فصول بارانی فیلیپین، شدت بارش و طوفان به حدی میرسد که سایتهای گردشگری بسته میشوند و بخشی از سواحل دیگر هیچ خدماتی را به مسافران ارائه نمیدهند. البته این مسئله برای همه شهرها صدق نمی-کند و در فصل بارانی نیز عموما از ماه جون تا اکتبر، حدود 20 روز بارش وجود دارد که در این دوره دمای هوا نیز پایین می آید و رطوبت افزایش پیدا می کند. ناگفته نماند که طول بارش ها بسته به جایی که در آن هستید، متغیر است. لذا همراه داشتن بارانی های نازک و چتر در سفر به فیلیپین بسیار ضروری است. البته لباس هایی را با خود ببرید که قابلیت جذب رطوبت نداشته باشند؛ چرا که فیلیپین در برخی مواقع بسیار مرطوب است. 


 فصل خشک در فیلیپین 

 فصل خشک فیلپین تقریبا از ماه نوامبر آغاز می شود که باران ها کم کم بند می آیند. اگر بخواهیم در کشور فیلیپین خشکترین زمان یا به بیانی دیگر، کم بارش ترین دوره را مشخص کنیم، باید بگوییم که بین ماه های اکتبر تا آوریل تقریبا بارش های کشور به حداقل میرسند. البته فصل خشک نیز مانند فصل بارانی برای هر نقطه از کشور متفاوت است. در جنوب غربی فیلیپین، تقریبا از اواسط سپتامبر، فصل خشک آغاز میشود و این خشکی به همراه آغاز فصل گردشگری به نسبت دیگر نقاط بسیار سریع تر اتفاق می افتد. البته فصل جذب گردشگر در فیلیپین تا آخر ماه آوریل ادامه دارد و پس از آن ماه مارس و مِی است که بارش کمی دارند اما در عین حال آب و هوای فیلیپین در این دوره کمی گرمتر است. لذا گردشگران میتوانند تا پایان ماه مِی به نقاط مطلوب فیلیپین سفر کنند، اما در صورتی که گرما برای شما بسیار آزاردهنده است، پیشنهاد میشود که در همان ماه های سپتامبر تا آوریل به این کشور سفر کنید. 


 فصل بد آب و هوا در فیلیپین 

 آب و هوای در فیلیپین به این صورت است که فصل بارانی در جنوب غربی کشور با دیگر نقاط تفاوت دارد و از ماه جون تا نوامبر ادامه پیدا میکند. در این دوره باران های بسیار شدیدی رخ میدهد که اغلب طوفان های بزرگی را به ارمغان می آورد. مردم فیلیپین به این بازه زمانی، «هاباگات» می گویند که درآن صنعت گردشگری فیلیپین نیز بسیار کساد میشود. در صورتی که در ماه های سال منطقه جنوب غربی میتواند به عنوان یکی از بهترین مناطق فیلیپین برای سفر به شمار آید. 


زمان مناسب برای سفر به هر شهر فیلیپین 

 معمولا مهمترین شهرهای فیلیپین که گردشگرخیز هستند، شامل مانیل، سبو، پالاوان، بوراکای و بهول هستند که به صورت خلاصه میتوان آب و هوای هر شهر را به این صورت تعریف کرد: 

 مانیل: این شهر به طور کلی برای سفر مناسب است؛ گرم ترین ماه در مانیل می است و پیشنهاد میشود که در ماههای جون تا نوامبر به سبب گرما به این شهر سفر نکنید. 

 سبو: در واقع آب و هوا در سبو آن قدر خوب است که حتی در فصول بارانی نیز می توانید به این شهر سفر کنید. اما در ماه های نوامبر تا می، آب و هوا بسیار دلپذیرتر است.

 همچنین در شهرهای پالاوان، بوراکای و بهول نیز بهترین زمان سفر در بازه زمانی نوامبر تا آوریل است که آب و هوا نسبتا گرم و خشک است و همچنین بارش کمتری نیز رخ میدهد. 

 در حالت کلی فارغ از شرایط آب و هوایی، فیلیپین میتواند مکان بسیار مناسبی برای سفر باشد که جاهای دیدنی و زیبایی های ویژه ای را در برمی گیرد.


فرودگاه های فیلیپین را بشناسید! 

برای رسیدن به فیلیپین و جنگل های استوایی آن، سفر هوایی بهترین و البته آسان ترین انتخاب است. این کشور که بر پایه جزیره ها است، فرودگاه های بسیاری دارد تا بتواند پاسخگو نیاز مردم و البته توریست ها باشد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، بهتر است قبل از هر چیزی با فرودگاه های اصلی فیلیپین آشنا شوید. 


 فرودگاه بین المللی نینوی اکینو (MNL) - واقع در مانیل 

 این فرودگاه بزرگترین و پرترددترین فرودگاه در پایتخت فیلیپین است. فرودگاه بین المللی نینوی اکینو فرودگاه اصلی این کشور است و خدمات پروازی داخلی و بین المللی را ارائه می دهد. فاصله آن از شهر مانیل برابر با 8 کیلومتر بوده و در سال 1930 توسط آمریکایی ها به عنوان یک مقعر نظامی تاسیس شده است. فرودگاه بین المللی مانیل، دارای 4 ترمینال است که ترمنیال 1 آن برای پروازهای بین المللی است. از سری امکانات این فرودگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد: - رستوران و فودکورت - فروشگاه های بدون مالیات - هتل 


 فرودگاه بین المللی کلارک (CEB) - واقع در سبو 

کلارک، دومین فرودگاه پرتردد در فیلیپین است و یک مقصد محبوب برای پروازهای داخلی و بین المللی به شمار میرود. این فرودگاه نیز در شمال غربی مانیل واقع شده و دوره جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این فرودگاه دارای دو باند موازی بود اما با از کار افتادن یکی از باندها، درحال حاضر دارای یک باند می باشد. این فرودگاه نیز امکانات رفاهی عالی را در اختیار مسافرین قرار می دهد و میتوانید قبل از پرواز یا بعد از نشستن هواپیما، از آنها بهره مند شوید. 

 فرودگاه بین المللی کالیبو (CLO) - واقع در کالیبو 

این یک فرودگاه چند منظوره است که خدمات پرواز های دستورات عمومي، نظامي، تجاري، چارتار و همچنين خط های هوایي شخصي را دارد. ارتفاع آن از سطح دریا برابر با 12 متر بوده و دارای یک باند فرود است که می تواند به راحتی نیاز پروازهای مختلف را برطرف سازد. این فرودگاه بین المللی است و برای سفرهای داخلی و همچنین سفرهای خارجی یک گزینه مناسب بوده و امکانات رفاهی بسیار خوبی هم در اختیار مسافرین قرار می دهد. 

 سایر فرودگاه های برتر فیلیپین 

 همانطور که می دانید این کشور، جزایر بسیار زیادی دارد و برای رسیدن سریع مسافرین به مقصدهای خود، فرودگاه های بسیاری را در دل خود جای داده است. از دیگر فرودگاه های برتر این کشور میتوان فرودگاه های زیر را نام برد: 

 1- فرودگاه بین المللی فرانسیسکو 

2- فرودگاه بین المللی لاواگ 

 3- فرودگاه بین المللی زامبونگا 

4- فرودگاه بین المللی ایلوئیلو 

5- فرودگاه بین المللی ژنرال سانتوس  فرودگاه های درحال ساخت فیلیپین

 باوجود فرودگاه های متعددی که در این کشور وجود دارد، اما به دلیل توریستی بودن و تعداد پروازهای داخلی و خارجی بالا، فیلیپین درحال حاضر فرودگاه های درحال ساخت متعددی هم در شهرهای مختلف دارد که می توان از بین آن ها به موارد زیر اشاره کرد: 

- فرودگاه بین المللی لاگویندینگان 

 - فرودگاه بین المللی نیوبهل 

- فرودگاه داخلی شهر کابانکالان - و ...تجربه طعم های جدید با غذاهای فیلیپین 

مگر میشود راهی سفر به فیلیپین شوید و به دنبال غذاهای سنتی و خوشمزه این کشور نباشید؟ غذاهای فیلیپین الهام گرفته از فرهنگ مردم این کشور بوده و با تکنیک های آشپزی متنوع و البته جدید طبخ می-شود. به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، ادویه های مختلفی هم در پخت غذاهای کشور فیلیپین استفاده میشود که منجر به خلق طعم های جدید شده است. همین ویژگیها باعث می شود تا روزبه روز افراد بیشتری مجذوب غذاهای این کشور شوند. پس آماده باشید تا غذاهایی را امتحان کنید که تا به حال چیزی از آنها نشنیده اید!

 کاره کاره 

 Kare-Kare یک خورشت خوشمزه است که از دم گاو و سس بادام زمینی درست میشود. البته امروزه مردم این کشور برای خوشمزه تر شدن این خورشت از قسمت های دیگر بدن گاو که گوشت بیشتری هم دارد، در پخت کاره کاره استفاده می کنند. در کنار این خورشت، سس مخصوص باگونگ نیز سرو میشود که از تخمیر سس ماهی ومیگو درست شده و طعم بسیار لذیذی دارد؛ تا جایی که مردم اعتقاد دارند خوردن کاره کاره بی باگونگ مزه ای ندارد. 


پاتای سوخاری 

 پاتای سوخاری سرخ شده قسمت گوشت ران بوده و بسیار لذیذ و خوشمزه است. این غذا به اندازه ای سرخ میشود که کاملا ترد شده و زیر دندان صدا دهد. اغلب مردم فیلیپین پاتای سوخاری را با سرکه، سس سویا و ادویه هایی همچون سیر و فلفل نوش جان میکنند. این غذا به اسم کریسپی پاتا نیز شناخته میشود و برای ذائقه های ایرانی نیز مناسب است. 


 لومپیا 

 این یک غذای ساده است که می تواند برای میان وعده بعد از یک گشت وگذار حسابی دلچسب باشد. برای تهیه لومپیا ابتدا سبزی های خرد شده و گوشت خرد شده را داخل خمیر رول کرده و سرخ میکنند. به همین آسانی لومپیا آماده است و می توانید همراه با سسهای خوشمزه آن را سرو کنید. لومپیا یک جایگزین خوشمزه برای اسنک است در بسیاری از مراسمات و جشن های فیلیپینی ها سرو میشود. شاید جالب باشد اگر بدانید که این غذا برای نخستین بار توسط مسافرین چینی به این کشور آورده شده است. 


سیناگانگ 

در بین غذاهای فیلیپین، سوپ ها همیشه جزو محبوب ترین ها هستند و پیشنهاد میکنیم برای یک وعده هم که شده سوپ های این کشور را تست کنید. سیناگانگ یکی از خوش طعم ترین سوپ های فیلیپین است که با گوشت های متنوعی همچون مرغ، گاو، ماهی و... درست می شود و میتوانید به سلیقه خودتان آن را انتخاب کنید. این سوپ طعم ترشی دارد و از انواع زیتون و تمبرهندی، پرتقال و... در پخت آن استفاده میشود. خوردن این سوپ در روزهای بارانی بسیار دلچسب خواهد بود. 


 پانسیت 

اگر هوس پاستا یا نودل کردید، پانسیت را حتما امتحان کنید. این غذا که الهام گرفته از غذاهای چینی است، با نودل آب پز شده درست می شود و از انواع ادویه ها، گوشت، سبزیجات، تخم مرغ و... در پخت آن به کار میرود و میتوانید آزادانه بسته به ذائقه خودتان سفارش دهید. این یک غذاهای ساده اما لذیذ است که علاوه بر مردم فیلیپین، مسافرین نیز شیفته آن شده اند. 


 بیف استیک فیلیپینی 

با این استیک دلفریب ترکیبی از طعن های شیرین، شور و ترش را امتحان خواهید کرد. در این غذا تکه های گوشت گاو را با پرتقال و سویا طعم دار می کنند و سپس به صورت کامل سرخ می شود تا ترد شود. البته روی آن از پیاز های سرخ شده فراوان هم استفاده می شود تا طعم شور و ترش را به خود بگیرد و یک استیک با طعم یکنواخت داشته باشید.


 دینوگوان 

 یکی از متفاوت ترین و البته عجیب و غریب ترین خورشت های فلیپین، خوزشت دینوگوان است که در آن گوشت را به همراه سرکه طعم دار میکنند و همراه با پوتو ( نوعی کیک برنجی) سرو می شود. پوتو طعم شیرینی دارد و تلفیق آن با ترشی سرکه بسیار لذیذ و وسوسه انگیز است. اگر قصد امتحان طعم های خاص را دارید که تا همیشه در زیر زبانتان باقی بماند، قطعا دینوگوان همان چیزی است که به آن نیاز دارید. 


امپانادا 

 یکی دیگر از غذاهای لقمه ای این کشور امپانادار است که داخل خمیر، موادی همچون گوشت چرخ کرده، سبزیجات، تخم مرغ، ادویه های مختلف و البته سوس های تند را قرار داده و به صورت لقمه در می آورند و سپس آنها را سرخ میکنند تا جایی که کاملا ترد شود. امپانادا با انواع سس های تند سرو می شود و برخلاف تصوری که دارید اصلا چرب نیست و شما را اذیت نخواهد کرد. برخلاف امپاناداهای مکزیکی و اسپانیایی مردم فیلیپین خمیر این غذا را با آرد برنج درست میکنند. 


چیکن ایناسال 

اگر به دنبال یک غذای همه فن حریف هستید که بتواند شما را حسابی سیر کند، چیکن ایناسال را انتخاب کنید. چیکن ایناسال مرغ بریان است که اغلب در منطقه باکلود فیلیپین یافت می شود و چاشنی متفاوتی از زعفران، علف لیمو، رنجبیل، سرکهف پرتقال و.. دارد. ظاهر این غذا خیره کننده و بسیار اشتهاآور است. این غذا را می توانید همراه با برنج هم سفارش دهید. قطعا با دیدن آن دیگر تمامی رژیم های خود را از یاد خواهید برد.مهمترین شهرهای فیلیپین 

 فیلیپین به عنوان یکی از کشورهای جزیره ای جهان شناخته میشود که به سبب جاذبه های طبیعی و تاریخی که در بطن خود پرورانده، در لیست کشورهای توریستی قرار میگیرد؛ به همین علت کسب اطلاعاتی در خصوص مهم ترین شهرهای فیلیپین برای گردشگران این کشور، حائز اهمیت است. این کشور جزیره ای در جنوب شرقی آسیا قرار دارد که در واقع از 7641 جزیره برخوردار است. لذا بدیهی است که در جزایر فیلیپین، بتوان شگفتی های طبیعی زیادی را مشاهده نمود. در واقع نقطه عطف کشور فیلیپین همین است که تمام جاذبه های آن به طرز شگفت انگیزی منحصربه فرد هستند و نمی توان در کل جهان برای آن ها هیچ همتایی یافت. همچنین که جزایر فیلیپین به طور کلی به سه بخش جغرافیایی اصلی تقسیم میشوند و در اقیانوس آرام واقع شده اند. یعنی میندانائو، ویسایاس و لوزون. لازم به ذکر است که لوزون به عنوان چهاردهمین جزیره بزرگ جهان به لحاظ وسعت و مساحت شناخته می شود که در جایگاه پرجمعیت ترین جزیره کشور نیز قرار دارد؛ البته منظور از پرجمعیت ترین جزیره کشور، چیزی حدود 52 درصد از کل کشور فیلیپین است! چرا که دو شهر پرجمعیت کشور یعنی مانیل و کوئزون در این منطقه قرار دارند. برچسب دومین جزیره پرجمعیت فیلیپین به میندانائو اختصاص دارد که حدود 25 درصد کشور را در اختیار دارد و ویسایاس نیز با حدود 19 درصد از جمعیت کشور در رتبه سوم یا آخر، قرار می گیرد. بنابراین برای سفر به فیلیپین باید جزایر و شهرها را به لحاظ اهمیت و برتری مورد بررسی قرار داد. از همین رو قصد داریم در ادامه این مطلب به درون جزایر نام برده شده سفر کنیم و از اعماق شهرهای موجود در قلب آنها، مطلع شویم. 

 مانیل (Manila) 

با توجه به اینکه شهر مانیل پایتخت کشور فیلیپین به شمار می آید، کاملا بدیهی است که پرجمعیت باشد و از امکانات ویژه تری نیز به نسبت سایر شهرها بهره مند باشد. اما با این حال مانیل دومین شهر پرجمعیت فیلیپین است که حدود 1.78 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر با تراک جمعیتی بسیار بالایی که دارد، به ازای هر نفر در هر متر مربع، پرجمعیت ترین شهر جهان است. ناگفته نماند که مانیل از جنبه های سیاسی، اقتصادی، آموزشی و کلیسایی نیز پایتخت کشور است و به همین سبب از قرن بیستم، جمعیت آن به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است؛ چرا که مانیل در سرتاسر فیلیپین، رفاه امکاناتی و شرایط شغلی مناسب تری را دارا است. به بیانی دیگر جمعیت زیاد مانیل میتواند به سبب زیبایی هایی باشد که این کشور در خود جای داده است. کلیساهای باشکوه، معماری هنری با تلفیقی از تاریخ و یادگاری های زمان استعمار به همراه جاذبه های طبیعی، همه و همه دست به دست هم داده اند تا مانیل را به یک شهر مناسب برای زندگی و مقصدی مطلوب برای سفر، تبدیل کنند. 


 کوئزون (Quezon) 

با وجود اینکه شهر کوئزون پایتخت کشور نیست، اما به لحاظ جمعیتی، اولین شهر پرجمعیت فیلیپین با 2.9 میلیون نفر جمعیت است و به عنوان بزرگترین شهر این کشور نیز معرفی میشود. دومین رئیس جمهور فیلیپین Manuel L Quezon، کوئزون سیتی را در بازه زمانی سال های 1948 تا 1976 کوئزون را تاسیس کرده و آن را به عنوان پایتخت رسمی کشور معرفی کرد. رشد جمعیتی صعودی و قابل توجه کوئزون سیتی، به خوبی نشان میدهد که این شهر در زمان کم توانسته به جایگاه بسیار بالایی در فیلیپین دست یابد. افزون بر این، چند نمونه از بزرگترین و مهم ترین موسسات آموزشی کشور اعم از دانشگاه آتنئو دی مانیل و دانشگاه دیلیمان فیلیپین نیز در این شهر قرار دارند. همچنین ناگفته نماند که جاذبه های گردشگری زیادی هستند که کوئزون را به یک مقصد توریستی عالی تبدیل میکنند. با این حساب، توقع میرود که در این شهر اقامتگاه ها و هتل های زیادی وجود داشته باشند. 


داوائو سیتی (Davao Region) 

در خارج از مترو مانیل، داوائو سیتی به عنوان بزرگ ترین شهر از لحاظ جمعیتی شناخته می شود که حدود 1.6 میلیون نفر جمعیت دارد. خوب است اشاره کنیم که داوائو سیتی اولین شهر در میندانائو بود که جمعیت آن از مرز 1 میلیون عبور کرده است. بسیاری از مردم فیلیپین عقیده دارند که داوائو می تواند یک مکان بسیار عالی و مطلوب برای زندگی و کار باشد؛ چرا که در این شهر می توان مشاغلی با درآمد بالا یافت و به همین علت استانداردهای یک زندگی مناسب برای افراد فراهم می شود. همچنین باید اشاره کنیم که داوائو سیتی به سبب برخورداری از امکانات ویژه و جمعیت زیاد، مقصد مناسبی برای گردشگری است که می تواند چشمان مسافران را به میهمانی زیبایی های خود دعوت کند. 


 سبو سیتی (Cebu City) 

جایگاه بزرگ ترین شهر ویسایاس و پنجمین شهر بزرگ فیلیپین به سبو سیتی اختصاص دارد که در منطقه مرکزی ویسایاس واقع شده است. جالب است بدانید که شهر سبو به عنوان ملکه جنوب لقب گرفته است که اولین مکانی می باشد که اسپانیایی ها وارد آن شده اند. شهر سبو یک منطقه گرم و رنگارنگ با قابلیت کشتی رانی است که زیبایی بی نظیری را برای مسافران به دنبال می آورد. از آن جایی که اکثر شهرهای جهان از حالت جزیره ای خارج هستند و عموما نمی توان آب را در آن ها مشاهده کرد؛ شهرهای فیلیپین برای مردم مناطق خشک بسیار جذاب و چشم نواز هستند که سبو سیتی نیز به عنوان یک شهر برتر در این کشور، از این قاعده کلی مستثنی نیست. همچنین با توجه جمعیت زیاد شهرهایی چون مانیل و کوئزون، اگر به دنبال یک شهر آرام تر هستید که برای استراحت و تفریح مناسب باشد، سبو سیتی همان جایی است که می تواند حال خوبی را برایتان به ارمغان بیاورد. 


 کالوکان (Caloocan) 

جایگاه سومین شهر بزرگ مترو مانیل در دست کالوکان است که حدود 1.58 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر با مانیل و کوئزون هم مرز است که به علت نزدیکی به پایتخت، به عنوان یک شهر ترجیحی به شمار می آید که بسیاری از افراد به آن مهاجرت می کنند تا در نزدیک پایتخت کشور سکونت داشته باشند. همچنین کالوکان به عنوان یک منطقه مسکونی بزرگ معرفی می شود که از فعالیت های صنعتی و تجاری برخوردار است. لذا این شهر یک مرکز توسعه یافته برای زندگی و سفر است. همچنین وجود جاذبه های طبیعی که مهم ترین آن ها حوضه آبخیز La Mesa است، منجر شده که کالوکان یک مقصد توریستی مناسب برای گردشگران فیلیپین باشد. حوضه آبخیز لا مسا در یک کلام، بهشت است! بهشتی که شما را به سمت زیبایی های پرندگان رنگارنگ سوق می دهد که حتی پرندگان در حال انقراض را می توان در آن یافت. 


 زامبوانگا سیتی (Zamboanga City) 

بندر شلوغی که در بخش میندانائو غربی فیلیپین قرار دارد و شلوغ است، شهر زامبوانگا می باشد که در تنگه باسیلان و پناه جزیره باسیلان، واقع شده است. بی شک میتوان گفت زامبوانگا یک منطقه زیبا است که از طبیعت بی نظیر و بی همتای کشور فیلیپین سخن می گوید. دشت های ساحلی که در یک صف باریک ایستاده اند و به وسیله تپه های کم ارتفاع و ناهموار پوشانده می شوند که در فاصله کمی از ساحل هستند، نمایی فوق العاده از این شهر می سازند. همچنین معماری توأم با سبک اسپانیایی شهر به همراه سواحل زیبا و پشت صحنه کوهستانی به همراه آب و هوای خنک و مرطوب، از این شهر یک مکان مناسب برای گردشگری و تفریح می سازند. ناگفته نماند که در زامبوانگا سیتی به سبب بندر موجود، فرصت های شغلی بهتر و بیشتر وجود دارند که اقتصاد شهر را پویا نگه می دارند. از جمله جاذبه های دیدنی این شهر می توان به فورت پیلار، پارک پاسونانکا، روستای ریو هوندو و ساحل کارگاسان اشاره کرد و همچنین فعالیت های آب و تفریحی زیادی در این شهر وجود دارند که به سبب متاسفانه به سبب گارد امنیتی بالا در شهر منجر به عقب ماندن رامبوانگا از مانیل گشته اند. 


 ماکاتی (Makati) 

در واقع ماکاتی یک شهر تجاری در منطقه پایتخت فیلیپین است که تعداد زیادی از مهاجران و سرمایه گذاران درون فیلیپین و خارج از کشور نیز مشتاق سکونت در این منطقه هستند تا از تجارت ناب آن بهره ببرند. در واقع ماکاتی شاید شهر خوبی برای گردشگری و تفریح نباشد، اما قطعا به لحاظ تجاری و کاری یک گزینه مناسب و ایده آل برای زندگی و سکونت است. همچنین که نزدیکی ماکاتی به شهر مانیل می تواند منجر به بهتر شدن موقعیت شهر شود تا افراد در هر لحظه بتوانند به راحتی و در زمان کم به مانیل سفر کنند. ناگفته نماند که ماکاتی مرتفع ترین منطقه واقع در مترو مانیل است و مراکز خرید بسیار لوکس به همراه رستوران های خوب و مجهز برخوردار است. همچنین بسیاری از شرکت های چند ملیتی و بین المللی نیز در این شهر قرار دارند. 


 بونیفاسیو (Bonifacio) 

یکی دیگر مراکز اقتصادی که در مترو مانیل وجود دارد و تقریبا از شهرهای مهم فیلیپین شناخته می شود، بونیفاسیو است که با نام های BGC و The Fort نیز معرفی می گردد. این شهر رشد تجاری بسیار سریع و مطلوبی را تجربه کرده و به همین واسطه مراکز خرید و رستوران های زیادی در سرتاسر این شهر افتتاح شده اند. از سوی دیگر برای گردشگران و مسافرانی که حتی بین راه به این شهر سفر می کنند، باید اطلاع دهیم که در این شهر خیابان بزرگی وجود دارد که اصطلاحا جان می دهد برای خرید. همچنین در برخی از مراکز تجاری مانندPier One می توان کباب ایرانی حسین و مرکز پزشکی سنت لوک را مشاهده کرد که یکی از موسسات برتر در زمینه مراقبت های بهداشتی فیلیپین است و در مجاورت بونیفاسیو قرار گرفته است. همچنین موسسات آموزشی چون مدرسه مانیل بریتانیا، مدرسه بین المللی کره ای، آکادمی اورست، مسیحیان و.. نیز در بونیفاسیو یافت میشوند. 


 باگویو (Baguio) 

در شمال لوزون، شهر باگویو قرار دارد که یک شهر بسیار زیبا و شگفت انگیز بر روی تپه باگویو می باشد. جالب است بدانید که باگویو به عنوان پایتخت تابستانی فیلیپین شناخته میشود که به سبب آب و هوای معتدل و خنک در ارتفاعات شهر قرار گرفته است. به گونه ای که مردم فیلیپین اکثرا در تابستان برای بهره بردن از آب و هوای این منطقه به باگویو سفر میکنند. منظره شهری باگویو برای زندگی و سفر عالی است؛ هوای تازه این شهر به همراه مراکز خرید متنوع و سوپرمارکت های مجهز و معرون مانند رابینسون، از این شهر یک مکان شگفت-انگیز، ساده و رویایی برای گذران تعطیلات می سازند. همچنین در بازار عمومی و مشهور شهر باگویو میتوان تازه ترین محصولات را با قیمت مقرون به صرفه خریداری کرد. قابل ذکر است که باگویو به لحاظ فرهنگی بسیار غنی است و بخش مراقبت های بهداشتی آن تحت سلطه بیمارستان های خصوصی مانند سکرد هارت و نوتردام و.. است. 


 تاگایتای (Tagaytay) 

یکی دیگر از بهترین و مهم ترین شهرهای فیلیپین، تاگایتای است که به عنوان دومین پایتخت تابستانی کشور معرفی می شود که به سبب دسترسی آسان و بهرهمندی از آب و هوای معتدل و عالی، بسیار قابل توجه ساکنین مانیل و گردشگران است. از سوی دیگر کشاورزی به عنوان بخش مهمی از توسعه و پیشرفت اقتصادی تاگایتای شناخته می شود. البته تاگایتای یک منطقه شهرنشین است که در آن مجتمع های آپارتمانی بسیاری واقع شده اند. در این شهر می توانید مناظر زیبایی چون دریاچه تال را مشاهده کنید که از طبیعیت زیبا و منحصر به فرد تاگایتای سخن می گویند. 


 سانتا روزا (Santa Rosa) 

در استان لاگونا یک شهر محلی تحت عنوان سانتا روزا وجود دارد که در فاصله کمی از مانیل واقع شده است. همچنین این شهر محلی منبع خوبی برای کارخانه های بزرگ تولیدی است که به همین دلیل بسیاری سانتا روزا را به عنوان یک شهر صنعتی می شناسند. لازم به ذکر است که سانتا روزا تلفیقی از زندگی شهری و جذابیت های روستایی است که به سبب برخورداری از مناطق تجاری پر رونق و توسعه یافته دارای پارک های صنعتی بزرگ، رستوران ها، مراکز خرید و.. است. 


 باکولود (Bacolod) 

اگر می خواهید در سفر خود به فیلیپین، از یک شهر آرام و با استانداردهای شهری بسیار مناسب دیدن کنید که از مشکلات ترافیکی و آلودگی زندگی شهری چیزی نمی داند، باکولود همان جایی است که به واسطه بومیان محلی خود با نام مستعار شهر لبخندها معرفی می شود. در این شهر علاوه بر زیبایی های طبیعی، می توانید از فرهنگ غنی مردم و پابرجا بودن سنت های قدیم فیلیپین لذت ببرید و همچنین از مکان های مهم تاریخی و مذهبی شهر دیدن فرمائید. خوب است اشاره کنیم که این شهر میزبان جشنواره سالانه MessKara است که توسط افراد محلی شهر و مسافرانی که علاقمند به مشاهده استعداد و خلاقیت فیلیپینی ها هستند، برگزار میشود. 


 در نهایت با وجود تمام معرفی هایی که از شهرهای مهم و برتر فیلیپین انجام شد، اکنون می توان به این نتیجه دست یافت که بی شک کشور فیلیپین یک مقصد بسیار مطلوب برای گردشگری است که مسافران را به سمت زیبایی های طبیعی و عجایب شگفت انگیز طبیعت، سوق می دهد.


بهترین سواحل فیلیپین بهشتی برای تفریح و استراحت 

فیلیپین، کشوری با بیش از 7هزار جزیره، سواحلی بکر و دیدنی دارد که می تواند رویای حضور در سواحل شگفت انگیز را به واقعیت تبدیل کند. آب های فیروزه ای و ترکیب آن با سواحل سفید و درختان سرسبز یک ترکیب جادویی است که میتواند هر بیننده ای را شیفته خود کند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، حتما از بهترین سواحل فیلیپین دیدن کنید که جزو خاطرات منحصربه فرد شما خواهند شد. 

 ساحل نقپان، زیبا و آرامش بخش 

ساحل نقپان در جزیره پالاوان قرار دارد که به عنوان جزیره بهشتی شناخته می شود و در گذشته جزو بهترین جزیره های جهان بود. این ساحل با فاصله از شهر قراردارد و برای رسیدن به آن باید مسیرهای ناهمواری را طی کنید. درست است که این مسیر کمی دشوار است اما ارزش امتحان کردن را دارد. ساحلی چشم نواز و جذاب که شلوغ نیست و می توانید در کمتر از یک ساعت با ماشین از دهکده النیدو به آن برسید. شن های سفید در کنار آب های ارام، یک ساحل دنج و مجلل را ایجاد کرده که می توانید اوقات خوشی را در آن سپری کنید. 


 ساحل بونتی، راهی به دنیای زیر آب 

ساحل bounty جزو هیجان انگیزترین و بهترین سواحل فیلیپین است که مناظر جذاب و دیدنی بسیار زیادی دارد. این ساحل، مکان معروفی هم برای شیرجه زدن دارد که احتمالا نام آن را شنیده اید؛ Malapascua که می توانید یک تجربه شنا و شیرجه زدن به یادماندنی را داشته باشید. در این ساحل، باغ های مرجانی زیبایی هم در زیر آب وجود دارند که می توانید از آن ها هم بازدید کنید. البته باید بدانید که در آب های اطراف این ساحل انواع ماهی ها، کوسه، لاک پشت، سفره ماهی و... هم وجود دا

رد. 

 ساحل سیبو، استراحتگاهی برای گردشگران 

 این ساحل که در جزیره سیبو قرار دارد، یک فضا ایده آل برای رفع خستگی و لذت بردن از طبیعت است. درست است که جذابیت زیادی ندارد اما این فرصت را خواهید داشت که بتوانید از طریق قایق سواری وارد تنگه بوهول شوید و از سواحل شنی و ماسه ای دیدن کنید. البته در نزدیکی این ساحل، جزیره مالا پاسکوا هم قرار دارد که به عنوان مهد غواصی و شنا شناخته می شود. 


ساحل پنهان، پناهگاه دنج 

 اگر رهسپار فیلیپین هستید، به هیچ عنوان فرصت رفتن به ساحل پنهان را از دست ندهید. این ساحل جزو شلوغ ترین سواحل فیلیپین است اما قطعا ارزش تحمل این شلوغی را دارد. مناظر آن بسیار دیدنی و غیرقابل وصف است. در اطراف ساحل، کوه های آهکی فوق العاده ای وجود دارد که سر به فلک کشیده اند و همچون محافظانی از ساحل مراقبت می کنند. این دیوارهای عظیم، ساحل را از دید قایق های داخل دریا پنهان می کند و غروب های بسیار دیدنی دارد. 


 ساحل بوراکای، تاج طلایی سواحل فیلیپین 

 تاج طلایی سواحل فلیپین، لقبی است که توریست ها و گردشگران به این ساحل داده اند و با اختلاف جزو بهترین سواحل فیلیپین است که در کنار کوه واقع شده و یک انتخاب عالی برای کوهنوردان هم می باشد. آرامشی که در این ساحل وجود دارد را در هیچ-جای جهان تجربه نخواهید کرد. اب فیروزه ای در کنار شن سفید و درختان نخل بلندق آل در ذهن دارید.اقامتی خاطره انگیز در بهترین هتل های فیلیپین 

یکی از دغدغه هایی که توریست ها و گردشگرانی که به فیلیپین سفر میکنند با آن مواجه هستند، انتخاب یک هتل مناسب برای اقامت است. این کشور سرسبز و بافرهنگ، همیشه توانسته با امکاناتی که در اختیار مسافرین قرار میدهد، پاسخگوی نیاز آن ها باشد. این کشور هتلها و اقامتگاه های بسیاری در مناطق مختلف دارد که می تواند رضایت مسافران را جلب کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین هتل های فلیپین آشنا شوید. 

هتل اوداکا مانیل در فیلیپین 

 هتل اوداکا در پایتخت فیلیپین یعنی شهر مانیل قرار دارد. این هتل دارای 993 اتاق بوده و جزو بزرگترین هتل های این کشور به حساب می آید. پنجره های اتاق هتل اوداکا مانیل به سمت منظره خیره کننده خلیج مانیل است که می توانید روز خود را با تماشای آبی دریا، شروع کنید. این هتل بسیار مجهز بوده و می توان آن را یکی از لوکس ترین هتل های فیلیپین دانست. در نزدیکی این هتل، مرکز خرید اس ام واقع شده که مسافران می توانند به راحتی برای خرید به این مرکز مراجعه کنند. 

هتل دوسیت تانی مانیل فیلیپین 

این هتل طراحی خارق العاده ای داشته و فضای بسیار لوکسی دارد. اگر علاقه مند به دیزاین کلاسیک هستید، این هتل بهترین انتخاب برای شما است. دوسیت تانی نیز در شهر مانیل واقع شده و دارای 500 اتاق برای میزبانی از مسافران است. این هتل سوئیت و باغ های بسیار مجللی دارد که می توانید اوقات خوشی را در آن ها سپری کنید. شما می توانید بهترین غذاهای فیلیپین و جهان را در این هتل سرو کنید. این هتل با فاصله 7 کیلومتری در فرودگاه بین المللی Ninoy Aquino و مراکز خرید ماکاتی قرار دارد. از دیگر امکانات ان می-توان به مرکز تناسب اندام، استخر، اتاق کار و کنفرانس و... اشاره کرد. 


هتل دیاموند فیلیپین 

 یکی دیگر از بهترین هتل های فیلیپین، هتل دیاموند است که با امکانات فوق العاده خود 5 ستاره کسب کرده و دارای مرکز کسب وکار با دسترسی به اینترنت رایگان هم دارد. اتاق های این هتل ویویی به سمت دریا دارند و می توانید طلوع و غروب دلنشین آفتاب را از پنجره های آن تماشا کنید. دیزاین اتاق ها بسیار ساده و شیک هستند و از امکانات آن ها می توان به مینی بار، یخچال، تهویه مطبوع، سرویس خشک شویی و... اشاره کرد. کارکنان این هتل چندزبانه هستند و شما دغدغه زبان هم در طول اقامت در این هتل را نخواهید داشت. 


 هتل ال نیدو فیلیپین 

 اگر می خواهید در یک فضای جنگلی و سرسبز اقامت داشته باشید و لذت قدم زدن روی ماسه های طلایی را تجربه کنید، هتل ال نیدو را انتخاب کنید. این اقامتگاه معماری مدرن دارد و دارای بالکن و پاسیوهای اختصاصی است. اتاق های آن به صورت ویلاهای کوچک مجزا است که به شکل فول امکانات در اختیار مسافران قرار داده می شود. با اقامت در این هتل لوکس و جذاب می توانید فرصت غواصی هم داشته باشید. اگر برای ماه عسل می خواهید به فیلیپین سفر کنید، در این هتل لحظات رمانتیک و رویایی بسیاری را می-توانید برای خودتان به ارمغان آورید. 

 اقامتگاه شانگری لا فیلیپین 

یکی دیگر از بهترین هتل های فیلیپین، اقامتگاه اشنگری لا است که علاوه بر خدمات لوکسی که در اختیار مسافران قرار می دهد، این امکان را هم برای مهمانان فراهم کرده است تا بتوانید با قایق خصوصی از ساحل بوراکی دیدن کنید. این اقامتگاه بیش از 200 سوئین مجزا در دل پوشش گیاهی دارد و دیزاین ان هم در سبک کلاسیک و سنتی است. مناظر سوئیت ها به سمت دریا بوده و می توانید از آب گرم روستایی که نزدیک اقامتگاه واقع شده هم بهره مند شوید. این هتل منو رنگارنگی از غذاهای خوشمزه این کشور هم دارد که می-توانید بسته به سلیقه خودتان آن ها را امتحان کنید. 


 اقامتگاه و اسپای کریمسون 

 اگر به دنبال یک اقامتگاه مدرن و شیک هستید، اسپای کریمسون می تواند نیاز شما را برطرف سازد. این اقامتگاهدر جزیره مکتان سبو قرار دارد و دارای ساحل و اسکله خصوصی است. منظره بکر این اقامتگاه بیش از هر چیزی توجه مسافران را به خود جلب می کند. شما با اقامت در ایت اقامتگاه می توانید از فعالیت هایی همچون کایاک سواری هم بهره ببرید. مبلمان اتاق های این اقامتگاه کاملا چوبی است و دارای استخر و باغ نیز می باشد که در صورت تمایل می توانید لحظات نابی را هم در آنجا سپری کنید. 

پرینسسا گاردن آیلند ریزورت اند اسپا 

 این هتل در جزیره پالاوان فیلیپین قرار دارد و یکی از شیک ترین هتل های فیلیپین به شمار می رود. هتلی با مساحت بزرگ که به صورت سه طبقه طراحی شده و دکوراسیونی مدرن و جذاب دارد. این هتل دارای استخر روباز و باغ نخل است که می توانید لحظات خاطره انگیزی را در ان ها داشته باشید. امکانات این هتل با بالاترین کیفیت بوده و می توانید از رستوران و کافه های هتل هم برای امتحان کردن طعم های جدید استفاده کنید. 

 هتل کورون بی ساید دو فصل فیلیپین 

 اقامت در هتل کورون بی ساید دو فصل، لذت سفر شما را به فیلیپین تکمیل خواهد کرد. این هتل با 48 اتاق مجهز و فول امکانات آماده میزبانی از مسافران می باشد. هتلی که از آن به عنوان مخفیگاهی در دل اقیانوس یاد می شود. اتاق های این هتل بسیار بزرگ بوده و چیدمانی مدرن دارد. منظره پنجره های هتل به سمت خلیج بوده و دارای بالکن اختصاصی هم هستند تا بتوانید نهایت لذت را از تماشای طبیعت ببرید. رستوران هتل نیز غذاهای بین المللی، استوایی و... را در اختیار شما قرار می دهد و به راحتی می توانید غذاهای فیلیپین را تست کنید. 

جمع بندی 

 بی شک قبل از سفر به فیلیپین انتخاب هتل یکی از چالش های اصلی برای شما خواهد بود. این کشور هتل-های بسیار زیادی در مناطق و شهرهای مختلف دارد که می توانید بسته به بودجه، امکاناتی که نیاز دارید و... از بین آن ها انتخاب کنید. برای انتخاب بهتر بیش از هر چیزی به هدف خود از سفر فکر کنید. اگر قصد خرید دارید، بهتر است هتل شما نزدیک به مراکز خرید باشد اما اگر می خواهید از تماشا و گشت وگذار در طبیعت لذت ببرید، به سراغ هتل و اقامت گاه هایی که در طبیعت هستند بروید و یک سفر به یاد ماندنی را برای خودتان به ارمغان آورید.


جاهای دیدنی مانیل 

 یکی از بهترین شهرهای فیلیپین برای سفر، مانیل است که مکان های تاریخی، مراکز تفریحی و فرهنگی زیادی را در بطن خود پرورش داده است. به همین سبب جاهای دیدنی مانیل از این شهر یک مقصد بسیار مناسب برای سفر به فیلیپین می سازند که حتی برام مردم خود کشور فیلیپین نیز جذابیت دارند. با توجه به اینکه مانیل پایتخت کشور فیلیپن است، می توان جاذبه های گردشگری بی نظیر و شگفت انگیزی را در آن مشاهده کرد که در سرتاسر جهان بی همتا هستند. در واقع تاریخ غنی مانیل سبب شده که این شهر قلعه های تاریخی زیبایی داشته باشد که سبک معماری آن ها بسیار خاص و جذاب هستند. همچنین کلیسای مانیل نیز ساختار جالبی دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. البته می توان از مراکز خرید مانیل نیز نام برد که امکان خرید و گشت و گذار در پاساژها را برای شما فراهم می کنند. واقعیت امر این است که جاهای دیدنی مانیل آن قدر زیبا و زیاد هستند که کلمات توانای قابلیت شرح همه آن ها را ندارند، اما با این حال ما سعی می-کنیم در ادامه اطلاعات خوبی را از جاهای دیدنی مانیل ارائه دهیم. 

قلعه سانتیاگو (Fort Santiago) 

از جمله برجسته ترین محوطه های تاریخی مانیل، فلعه سانتیاگو است که به عنوان یک دژ، بخشی از شهر اینتراموروس که دارای دیوار است را در برمی گیرد. این قلعه محل سپری شدن آخرین روزهای دکتر خوزه ریزال است که در جایگاه قهرمان ملی کشور قرار دارد و به همین دلیل قلعه سانتیاگو به لحاظ معنوی نیز بسیار باارزش است. 


بینوندو (Binondo) 

بینوندو به عنوان محل چینی های مانیل نیز شناخته می شود که قدیمی ترین محل چینی های جهان است. واژه بینوندو به معنای کوهستانی است که از زبان تاگالوگ گرفته شده است. برخلاف اینکه این محله کاملا برای مهاجران چینی در نظر گرفته شده بود، اما به یکی از پربازدیدترین محله ها به لحاظ اجتماعات خیابانی تبدیل شده است که هم اکنون نیز به عنوان یکی از مهم ترین جاهای دیدنی فیلیپین معرفی می شود. 


 کلیسای سن آگوستین (San Agustin) 

این کلیسا اولین کلیسای ساخته شده در جزیره لوزون است که در شهر تاریخی اینتراموروس قرار دارد. جالب است بدانید که سازه فعلی کلیسا سومین نسل از سازه ای به شمار می آید که در اینتراموروس بنا شده است. ساختار این کلیسا پیش از این از پوب و درخت نخل بود که بعدها با سنگ جایگزین شد. 


 دیویسوریا (Divisoria) 

دیویسوریا به عنوان منطقه اجناس ارزان قیمت شناخته می‌شود که فاصله کمی تا محله کیاپو در مانیل دارد. با وجود اینکه این مکان بسیار شلوغ و پر ازدحام است، اما بازم نمی‌توان از قیمت‌ها خوب و تخفیفات آن صرف نظر کرد. پیشنهاد می‌شود در صورت سفر به فیلیپین حتما به دیویسوریا سر بزنید. 


 مرکز خرید اِس اِم (SM Mall) 

این مرکز خرید مشرف به خلیج مانیل است که به عنوان چهارمین مرکز خرید بزرگ فیلیپین معرفی می‌شود. این مرکز خرید دارای یک پیاده روی رو باز است که امکان مشاهده غروب خورشید را برای مراجعین این منطقه فراهم می‌کند. همچنین افزون بر فروشگاه‌ها برند، اولین سینمای IMAX کشور در این مرکز قرار دارد. 


 محله‌ی کیاپو (Quiapo) 

یکی از شلوغ‌ترین محله‌های موجود در فیلیپین، کیاپو است که مملوء از شاگردان و پیروان ناصری سیاه است. منظور از ناصری سیاه، اشاره به حضرت مسیح و مجسمه‌ای سیاه در شهر مانیل است. ناگفته نماند که یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی فیلیپین یعنی عید ناصری سیاه نیز در این محله برگزار می‌شود. 


 مرکز فرهنگی فیلیپینز کامپلکس (Philippines Complex) 

این مرکز فرهنگی حقیقت عبارت (مانیل در دوران مارکوس در بهترین حالت خود بود) را ثابت می‌کند. در مرکز فرهنگی فیلیپینز کامپلکس شما می‌توانید اجراهای نمایشی، سینماها، گالری‌های هنری و دیگر رویدادهای زیبا و سرگرم‌کننده را مشاهده کنید که لذت بیشتری را برای سفر شما به ارمغان می‌آورند. 


 موزه‌ آیالا (Ayala) 

این موزه در بطن منطقه‌ تجاری ماکاتی در مانیل واقع شده است که در جایگاه یکی از بهترین و مهم‌ترین مراکز هنری در فیلیپین شناخته می‌شود که به لحاظ کشف هنر معاصر و الهام گرفتن از تاریخ کشور بسیار شهرت دارد. همچنین در این موزه کتابخانه باستانی و آثار باستانی‌شناسی وجود دارد که برای تجارت سرامیک و پارچه هستند. 


 مرکز خرید گرین‌ بِلت (Greenbelt) 

این مرکز خرید از پنج مرکز خرید لوکس تشکیل شده است که از شماره‌های ۱ تا ۵ نام‌گذاری شده‌اند؛ همچنین مرکز خرید گرین بلت در مجاورت موزه آیالا قرار دارد. بوتیک‌های مجلل و برندهای برتری در این مرکز خرید وجود دارند که در سطح بین‌الملل شناخته شده‌اند. در نهایت لازم به ذکر است که تعداد جاهای دیدنی فیلیپین به حدی است که بتوانید با سفر به این کشور از تمام تفریحات و زیبایی‌های این کشور لذت ببرید. فیلیپین کشوری با تاریخ غنی و زیبایی‌های محیطی بسیار است.جاهای دیدنی پالاوان 

 از جمله برترین مقاصد گردشگری در فیلیپین، پالاوان است که به عنوان یک بهشت گرمسیر شناخته می شود. جاهای دیدنی پالاوان فوق العاده هستند، شما می توانید در این شهر هرچیزی را که می خواهید از طبیعت طلب کنید؛ جزایر رنگارنگ، پارک های ملی، دریاچه ها و تالاب ها و حتی کشتی های غرق شده، همگی دست به دست هم می دهند تا از پالاوان یک مقصد بی نظیر برای گردشگری بسازند. پالاوان، جزیره ای در جنوب غربی کشور فیلیپین است که به سبب سواحل بکر، آب های نیلگون و جاذبه های طبیعی که دارد، بسیار شهرت دارد. چیزی که پالاوان را منحصربه فرد می سازد، آب است. در واقع پالاوان تمام زیبایی های طبیعی که از آب تشکیل شده اند را در بطن خود پرورش داده است و به همین دلیل می تواند به یک مکان بی نظیر برای تفریح و گردشگری تبدیل شود. لذا اگر قصد سفر به این جزیره را دارید و می خواهید با جاهای دیدنی پالاوان آشنا شوید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.  

پارک طبیعی توباتاها (Tubbataha Reefs Natural Park) 

یکی از جاهای دیدنی پالاوان، پارک طبیعی توباتاها است که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است. این پارک برخی از مهمترین گونه های زیست دریایی جهان را در قلب خود پنهان کرده است. این پارک به صورت طبیعی در مثلث مرجان قرار دارد و حدودا نیمی از گونه های مرجانی جهان، 600 گونه ماهی و چند کوسه، دلفین و نهنگ را دارد. لذا پارک طبیعی توباتاها میتواند یکی از بهترین مقاصد طبیعی برای غواصی باشد. 


 جزیره کایانگان (Kayangan Lake) 

از دیگر جاهای دیدنی پالاوان، می توان به جزیره کایانگان اشاره کرد که اغلب به عنوان تمیزترین جزیره فیلیپین و حتی کل جهان معرفی می شود. خوب است اشاره کنیم که این جزیره طبیعت دلربایی دارد و آرامش و حس خوبی را برای بازدیدکنندگان به دنبال می آورد. 


  اسمال لاگون (Small Lagoon) 

اسمال لاگون یکی از تالاب های نسبتا کوچک پالاوان است که باید در سفرتان به ال نیدو حتما به آن سر بزنید. این تالاب شما را در راهرویی با دیواره های سنگ آهکی قرار می دهد که صحنه جالبی را ایجاد می کند. همچنین زمانی که وارد اسمال لاگون می شوید و هرچه که جلوتر بروید، بیشتر به این نتیجه خواهید رسید که گویا در یک رویا قدم گذاشته اید و دنیایی کاملا جدید و فانتزی را تجربه خواهید کرد که شاید هیچوقت نتوان در هیچ کجای جهان همانندش را یافت. 


بقایای کشتی خلیج کورون (Coron Bay Shipwrecks) 

از جمله مکان هایی که شما را به اعماق ماجراجویی می برد، بقایای کشتی خلیج کورون است که در واقع تعدادی زیادی از خرابه های کشتی در زیر آب های این منطقه وجود دارند. به بیانی دیگر این جاذبه گردشگری کمی غم-انگیز است که از بطن بمباران کشتی های ژاپنی در جنگ جهانی دوم متولد شده است. 


 بندر بارتون (Port Barton) 

در منطقه سن ویسنته یک روستای ماهیگیری وجود دارد که تقریبا بین پوئرتو پرنسسا و ای نیدو است که بندر بارتون به عنوان یکی از جاهای دیدنی فیلیپین در آن قرار دارد. این مکان از جمله آرامش بخش ترین مکان هایی است که بهترین نکته در مورد آن، سواحل شنی بسیار آرام و خلوت می باشد که شما می توانید در آن غروب دلپذیر آفتاب را به تماشا بنشینید و سکوت ساحل نهایت لذت را ببرید. 


  جزیره کولیون (Culion Island) جالب است بدانید که در اوایل دهه 1900، مردم کولیون به جذام مبتلا شدند و همین موضوع سبب شد که این جزیره به دو بخش برای ساکنین سالم و مبتلا شده، تبدیل شود. به گونه ای که تعداد زیادی از مردم مجبور به ترک خانواده خود شدند و به جزیره ای کاملا جدا سفر کردند و شاید بسیاری از آن ها دیگر هیچوقت به خانه خود بازنگشتند. این تاریخ دردناک از جزیره کولیون یک مکان محبوب و باارزش تاریخی ساخت که در حال حاضر هیچ مشکلی ندارد و در سرتاسر آن سازه های تاریخی مشاهده می شود. 


  پارک ملی پوئرتا پرینسسا (Puerto-Princesa Subterranean River National Park) 

یکی از عجایب هفتگانه جهان، پارک ملی پوئرتا پرینسسا است که به عنوان دیدنی های پالاوان نیز در فهرست یونسکو قرار گرفته است. برای آغاز ماجراجویی خود در این پارک خارق العاده، تنها کافی است که به وسیله یک قایق پارویی وارد یک غار شوید و از بد ورود خود شگفتی هایی را مشاهده خواهید کرد توصیف ناپذیر هستند. در نهایت می توان به این نتیجه دست یافت که پالاوان به عنوان یکی از بهترین و شگفت انگیز ترین مقاصد توریستی فیلپین به شمار می آید.movie

جاهای دیدنی بوراکای 

 از جمله استراحتگاه های ساحلی در فیلیپین می توان بوراکای را معرفی کرد که بهترین مکان برای غواصی به شمار می آید. در واقع تمام جاهای دیدنی بوراکای در این موضوع خلاصه می شوند که این جزیره یک مکان مناسب برای غواصی است و همچنین زیباترین و بهترین سواحل گرمسیری ماسه سفید نیز در این جزیره وجود دارند. جزیره بوارکای از جمله محبوب ترین مقاصد گردشگری فیلپین است که به علت سواحل دنج و آرامی که دارد، می تواند یک گزینه عالی برای استراحت باشد. برای همین هم در حال حاضر تعداد زیادی از هتل ها و استراحتگاه های مجلل در این جزیره وجود دارند که از استانداردهای بین المللی برخوردار هستند. به بیانی دیگر، جزیره بوراکای هرآنچه که شما برای استراحت بخواهید را دارا است و می تواند تعطیلات گرم و بی نظیری را برایتان فراهم کند. البته ناگفته نماند که در این جزیره تفریحات زیادی اعم از والبیال ساحلی، قایق سواری، قایقرانی، غواصی، جت اسکی، موج سواری و.. قابل اجرا هستند که تعطیلات شما را تکمیل می کنند. از همین رو قصد داریم در ادامه به معرفی چند نمونه از جاهای دیدنی بوراکای بپردازیم که بیشتر جنبه تفریحی دارند. 

 ساحل سفید (White Beach) 

 این ساحل با شن‌های سفید و دریایی آبی، زیبایی منحصر به فرد و شگفت انگیزی را ایجاد می کند و به همین سبب محلی مناسب برای استراحت، شنا و تماشای غروب آفتاب به شمار می آید. این جزیره طولی حدود 4 کیلومتر دارد و نیمی از ساحل غربی بوراکای را در برمی گیرد. ناگفته نماند که این ساحل به سه ساحل دیگر تقسیم بندی می شود که هر کدام فضای مجزا از دیگری را شامل می شوند و بسیار جذاب هستند. 


 کارابائو (Carabao) 

 کارابائو یک جزیره کوچک در نزدیکی بوراکای است که به وسیله قایق قابل دسترسی می باشد و مناظر طبیعی زیبا و فضای آرام و آرامش‌بخشی دارد. اگر به قایق سواری علاقه دارید و می خواهید از فضاهای طبیعی جزیره نیز لذت ببرید، کارابائو بهترین گزینه برای شما است. 


 جزیره کروکدیل (Crocodile Island) 

 جزیره کروکدیل یک جزیره کوچک در نزدیکی بوراکای است و به سبب شکل طبیعی خود که شبیه یک تمساح است، به نام جزیره کروکدیل شهرت نامگذاری شده است. آب های اطراف این جزیره، مجموعه ای چشمگیر از حیات دریایی مانند گونه های مختلف اعم از مرجان ها، ماهی ها، سفره ماهی ها و حتی عقرب ماهی ها را در برمی گیرد که زیبایی خاص و حیرت انگیزی برای کسانی در پی دارد که به گونه های دریایی علاقمند هستند. 


 جزیره آریل (Ariel's Point) 

 آریل پوینت یک مکان محبوب برای علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی مانند غواصی و شنا است. این منطقه دارای صخره‌های بلندی است که از بالای آن‌ها می‌توان مناظر زیبایی از جزیره بوراکای را تماشا کرد و به همین سبب انجام فعالیت های هیجان انگیزی چون غواصی در صخره، کایاک سواری و پدل بردینگ در این جزیره ممکن می-شود. 


معابد پوکا (Puka Shell Temples) 

 این معابد قدیمی و زیبا در نزدیکی جزیره پوکا قرار دارند و با مجسمه‌ها و طراحی‌های خاص خود، جذابیت خاصی دارند که نمایی از تاریخ نه چندان دور جزیره را به رخ می کشند. 


فرودگاه بوراکای (Boracay Airport) 

 این فرودگاه کوچک و زیبا در نزدیکی شهر بالابانگ قرار دارد و با چشم‌اندازهای طبیعی خیره‌کننده خود، یک جاذبه زیبا برای عکاسانی است که به بوراکای سفر می کنند.


بزرگراه جزیره بوراکای (Boracay Island Highway) 

 بزرگراه بوراکای که جنوب تا شمال جزیره امتداد دارد و در طول راه، مناظر طبیعی زیبایی از سواحل، جنگل‌ها و روستاهای محلی را نشان می‌دهد، می تواند در لیست جاهای دیدنی بوراکای قرار بگیرد. 


غار خفاش بوراکای (Boracay Bat Cave) 

در نزدیکی ساحل IIig-IIigan غاری تحت عنوان غار خفاش قرار دارد که می توان آن را به عنوان یکی از مهم-ترین جاهای دیدنی بوراکای معرفی کرد. همان طور که از نام این مکان پیداست، این غار مکانی برای زندگی خفاش ها است و به همین دلیل یکی از هشدارهایی که در مورد این غار بیان می شود، مراقبت بودن افراد به سبب مدفوع خفاش ها بر روی زمین است که موجب لغزنده شدن آن، شده است. در واقع شما می توانید در این غار چهره ای از خفاش ها را مشاهده کنید که هرگز ندیده اید و احتمالا همین مورد شما را به وجه خواهد آورد. در پی تمام موارد گفته شده، می توان به این نتیجه دست یافت که جزیره بوراکای یک مکان بسیار جالب و دیدنی برای استراحت و تفریح است.جاهای دیدنی سبو 

جاهای دیدنی سبو با توجه به تقاضای مسافرت به این شهر، از جمله پرسش‌های پرتکراری است که توجه عموم افراد را به خود جلب نموده. این شهر که در مرکز استان سیبوی در فیلیپین قرار دارد، تحت عناوینی چون کبو و سیبو هم مورد معرفی قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه این شهر قدیمی‌ترین شهر فیلیپین بوده و به عنوان اولین پایتخت این کشور شناخته می‌شود، از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری متفاوتی برخوردار است. از این رو در ادامه قصد داریم با ارائه توضیحات بیشتر نسبت به جاهای دیدنی سبو، شما را با این شهر زیبا آشنا کنیم. در صورتی که قصد سفر به این شهر جزیره‌ای را دارید، مطالعه این مقاله و شناخت دیدنی‌‌های سبو می‌تواند به راهنمایی شما در این سفر تا حد زیادی کمک کند.


 صلیب ماژان 

صلیب ماژان که در قالب نماد شهر سبو عمل می‌کند، از ارزش تاریخی بسیار بالایی برخوردار بوده و یکی از مشهورترین جاذبه‌های موجود در این شهر است. نکته به خصوصی که توانسته توجه گردشگران را در رابطه با این جاذبه تاریخی به خود جلب کند، مربوط به باور و عقایدی است که در تاریخچه این جاذبه نهفته! اهالی این شهر بر این باورند که صلیب ماژان شفابخش بوده و قابلیت معجزه دارد. علت این موضوع هم نصب این سازه توسط مبلغان مسیحی است. البته ناگفته نماند که صلیب اصلی در معرض دید نبوده و به واسطه قالبی چوبی پوشیده شده. باید افزود که ممانعت از آسیب به این صلیب، دلیل اصلی این عمل است. 


دژ سن پدرو 

دژ سن پدرو از دیگر گزینه‌هایی است که در میان جاهای دیدنی سبو قرار می‌گیرد. این قلعه که امروزه به شکل سنگی وجود دارد، در ابتدا دارای ساختار چوبی بوده و به عنوان سربازخانه مورد استفاده قرار می‌گرفته است؛ در حالی که امروزه در قالب یک موزه، تئاتر رو باز و دفتر وزارت گردشگری سیبو عمل می‌کند. این مکان برای بازدید تاریخی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های ممکن باشد. در صورتی که نسبت به دوران استعمار کنجکاو هستید، توصیه می‌کنیم در سفر به سبو، حتما از این گزینه گردشگری دیدن کنید. بیشتر جذابیت این مکان در موزه آن خلاصه می‌شود و می‌تواند به طور شگفت‌انگیزی سبب سفر شما در زمان شود. 


خیابان کولون 

خیابان‌گردی همواره در میان یکی از پرطرفدارترین تفریحات در طول سفر به مقاصد مختلف توصیف می‌شود؛ اما قطعا گشت‌وگذار در یک خیابان تاریخی می‌تواند گزینه جذاب‌تری باشد. شهرت خیابان کولون در قدمت آن است. به طوری که گفته می‌شود خیابان کولون قدیمی‌ترین خیابان فیلیپین بوده و بعد از کریستف کلمب به این نام معرفی شده است. از مهم‌ترین فاکتورهای گردشی در این خیابان می‌توان به وجود مراکز خرید، رستوران‌، فروشگاه و سینما اشاره کرد. از طرفی باید افزود که جمعیت زیاد موجود در این خیابان، سبب جریان حیات در آن شده و جذابیت گذر از آن را بیشتر می‌کند. 

کلیسای سانتو نینو 

 قطعا کلیساها از جمله گزینه‌های پرطرفداری هستند که توجه عموم گردشگران و مسافران را به خود جلب می‌کنند‌. کلیسای سانتو نینو هم از جمله گزینه‌های گردشگری و جاهای دیدنی سبو بوده که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای کاتولیک رومی در فیلیپین، می‌تواند جذابیت بسیاری برای مسافران داشته باشد. سانتونینو مجسمه‌ای بزرگ از جنس طلا است که در داخل این کلیسا قرار دارد که جنبه بازدیدی پیدا کرده. همچنین باید افزود که در این کلیسا می‌توانید از موزه عتیقه جات هم دیدن کنید. 

باغ گل سیرائو 

اگر به گونه‌های گیاهی و گل‌های مختلف علاقه دارید، قطعا بازدید از باغ گل سیرائو می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما در میان جاهای دیدنی سبو باشد. این باغ گل با وجود گل‌هایی از رنگ‌های مختلف، منظره فوق‌العاده‌ بی‌نظیری را به چشمان شما هدیه می‌دهد. لازم به ذکر است که در این باغ زیبا، علاوه بر گل، مجسمه و عناصر دیگری هم وجود دارند که هر کدام توانسته‌اند به نحوه متفاوتی سبب جذابیت و زیبایی این باغ شوند. در حالت کلی اگر قصد سفر به فیلیپین و بازدید از شهر سبو را دارید، در صورت انتخاب بازه زمانی مناسب همراه با برنامه‌ریزی برای بازدیدها، می‌توانید یکی از بهترین سفرهای خود را تجربه کنید.جاهای دیدنی بهول 

جاهای دیدنی بهول با توجه به شرایط آب‌وهوایی‌ای که این جزیره دارد، عموما از جمله گزینه‌های گردشگری طبیعی هستند. کشور فیلیپین به سبب فاکتورهای مختلف تفریحی و گردشگری، همواره یکی از مقاصد مسافرتی قابل توجه برای افراد بوده و تورهای مختلف به مناطق و شهرهای خاص آن، مورد استقبال قرار می‌گرفته است. از این رو شناخت یکی از زیباترین جزیره‌های موجود در این کشور، می‌تواند روی انتخاب بهتر افراد تاثیرات مثبتی داشته باشد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم شما را با جاهای دیدنی بهول، این بهشت آرام در زمین، آشنا کنیم. 


ساحل آلونا 

در صورتی که به بهول فیلیپین سفر کردید، ساحل آلونا می‌تواند برای تجربه یک بازدید پر آرامش گزینه ایده‌آلی باشد. شن‌های سفید و ستاره‌های دریایی زیبا که از شفافی آب قابل مشاهده هستند، از جمله عوامل معرفی این ساحل زیبا به شمار می‌روند. وجود رستوران‌ها، کافه‌ها و هتل‌های مختلف در این ساحل سبب شده تا شرایط اقامت در بهترین و آرام‌ترین حالت ممکن فراهم آورده شود. در صورتی که ساحل‌گردی و تماشای غروب برای شما جذابیت دارد، بهترین کار انتخاب این جزیره برای اقامت خواهد بود. 


تپه‌های شکلات 

از دیگر گزینه‌های گردشگری که در میان انواع طبیعی قرار می‌گیرد، مربوط به تپه‌های شکلات است. این تپه‌ها به شکل گنبد بوده که از دور نمایی شبیه به تجمع شکلات‌ها پیدا می‌کنند. به همین دلیل تحت این عنوان مورد معرفی قرار می‌گیرند. رنگ خاص و قهوه‌ای این چمن‌ها در تابستان و از همه مهم‌تر تقارنی که بین این ناهمواری‌ها مطرح می‌شود، سبب شده تا توجه بسیاری از افراد نسبت به این تپه‌ها جلب شود. 


حیوانات جزیره بوهول 

در میان گزینه‌های بازدیدی در جزیره بهول، همچنین می‌توان به گونه‌های حیوانی مختلفی که در این جزیره زندگی می‌کنند اشاره کرد. در واقع در این جزیره می‌توان از تماشای نهنگ، دلفین، لاکپشت و گونه‌های زیبای پروانه‌ها لذت برد. طبیعت بکر و زیبایی که در این جزیره مطرح می‌شود، عاملی برای جذابیت هر چه بیشتر مناظر مختلف آن بوده است. به علاوه همین فاکتور سبب شده تا گونه‌های جانوری و حیوانات متنوع، شرایط حیات در جزیره بهول را داشته باشند. 


تفریحات ساحلی و آبی 

 در صورتی که قصد دارید در طول سفر خود اوقات خوشی را با تفریحات مختلف سپری کنید، می‌توانید از انواع تفریحات آبی و ساحلی بهره ببرید. تخته سواری، بادسواری و غواصی، از جمله این تفریحات هستند. جزیره بهول سواحل زیبایی برای تجربه این دسته از تفریحات دارد. به علاوه می‌توانید زیپلاین و صخره‌نوردی را هم در میان گزینه‌های تفریحی خود در جزیره بهول قرار دهید. 


تجربه‌ غذاهای منحصربه‌ فرد

 از دیگر فاکتورهای گردشگری و تفریحی‌ای که می‌توان در طول سفر به بهول مورد بحث قرار داد، مربوط به رستوران‌گردی و کافه‌گردی است. اینکار به شما فرصت می‌دهد تا در کنار بازدید از رستوران‌ها و کافه‌ها، امکان تجربه غذاها و دسرهای ویژه را داشته باشید. یکی از بهترین گزینه‌ها برای این تجربه، رستوران ارگانیکی خواهد بود که در کنار مزرعه بزرگ زنبور عسل قرار دارد. در این رستوران منویی از سالاد گل، ماکارونی گیاهی و سوپ دریایی در اختیار شما قرار داده می‌شود. به طور کلی شما می‌توانید غذاها و دسرهایی را که با عسل تهیه می‌شوند امتحان کنید. در این جزیره یک رستوران شناور تحت عنوان لوبوک وجود دارد که کیفیت بالایی را در ارائه انواع غذاهای خود لحاظ می‌کند و می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای صرف یکی از وعده‌های غذایی در این جزیره باشد. به علاوه رستوران‌های دیگری هم در این جزیره زیبا وجود دارد که افراد می‌توانند انواع غذاهای فیلیپینی را در آن‌ها تجربه کنند. در هر صورت غذا خوردن در هر شهر یا کشوری، در کنار جنبه‌های تفریحی‌ای که دارد، به آشنایی بیشتر شما با فرهنگ آن مکان کمک می‌کند. در حالت کلی اگر شما هم قصد سفر به بهول را دارید، با انتخاب بازه زمانی مناسب به لحاظ شرایط جوی، می‌توانید از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری مطرح شده در آن دیدن کرده و یک سفر زیبا را در این جزیره تجربه کنید.movie

 • چه مدت طول می‌کشد تا یک تور فیلیپین را برنامه ریزی کنم؟

  مدت زمان برنامه ریزی تور فیلیپین بستگی به نوع تور، تعداد روزهای اقامت و ترتیبات دیگر دارد. معمولاً بین چند هفته تا چند ماه زمان نیاز است.

 • آیا برای سفر به فیلیپین ویزا نیاز است؟

  بله، برای سفر به فیلیپین ویزا لازم است. می‌توانید از طریق لینک مدارک لازم برای ویزای فیلیپین اطلاعات بیشتری در مورد ویزای فیلیپین و مدارک لازم برای ویزای فیلیپین کسب کنید.

 • چه زمانی بهترین زمان برای سفر به فیلیپین است؟

  بهترین زمان برای سفر به فیلیپین بین آبان و فروردین است، زیرا در این ماه‌ها آب و هوا خنک‌تر است و بارش باران کمتری را تجربه می‌کنید.

 • چه جاذبه‌هایی در فیلیپین وجود دارد؟

  فیلیپین دارای جاذبه‌های طبیعی فراوانی است، از جمله جزایر زیبای بوراکای، شهر مانیلا، ریف های کریستالی النیدو و غارهای طبیعی باتان. همچنین، فیلیپین دارای تاریخ و فرهنگ بسیار غنی است. ازطریق لینک جاذبه های دیدنی فیلیپین میتوانید اطلاعات بیشتری درباره فیلیپین بدست آورید.

 • آیا فیلیپین مقصد مناسبی برای تعطیلات خانوادگی است؟

  بله، فیلیپین مقصدی عالی برای تعطیلات خانوادگی است. جاذبه‌های طبیعی، فعالیت‌های ماجراجویانه و امکانات خانواده‌مدار، سفر به فیلیپین را برای همه اعضای خانواده لذت بخش می‌کند.

 • آیا در فیلیپین امکان اقامت در هتل‌های لوکس وجود دارد؟

  بله، در فیلیپین امکان اقامت در هتل‌های لوکس وجود دارد. در شهرهای بزرگ مانند مانیلا، سبورو، بوراکای و پالاوان، هتل‌های لوکس و ریزورت‌های بسیاری وجود دارند.

 • آیا فیلیپین مقصد مناسبی برای ماجراجویی و ورزش‌های آبی است؟

  بله، فیلیپین مقصدی عالی برای ماجراجویی و ورزش‌های آبی است. می‌توانید دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و سواحل فیلیپین برای غواصی، شنا، سرفینگ و کایت‌سرفینگ بهره ببرید.

 • مردم فیلیپین به چه زبانی صحبت می‌شود؟

  زبان رسمی فیلیپین تگالوگ است، اما انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم در این کشور استفاده می‌شود. بنابراین، برای ارتباط با مردم محلی و تجارت، دانش انگلیسی مفید است.

 • واحد پول فیلیپین چیست ؟

  واحد پول فیلیپین پزو است که با علامت PHP نمایش داده می شود.

 • بهترین پرواز برای تور فیلیپین چیست ؟

  بهترین شرکت های هواپیمایی برای سفر به فیلیپین از ایران پرواز قطر و امارات است.

 • پالاوان بهتر است یا بوراکای ؟

  هر دو از مقاصد پر طرفدار تور فیلیپین هستند و هریک جاذبه های گردشگری منحصر به فرد و طبیعت زیبایی دارند.