Aysham

اگر در تعطیلات قصد سفر به اسپانیا را دارید باید بگویم دیدنی های اسپانیا بسیار زیاد است و برای یک سفربه یادماندنی مناسب است. در این مقاله قصد داریم علاوه بر آشنایی با جاذبه های گردشکری اسپانیا با قوانین این کشور نیز آشنا شویم. اسپانیا در جنوب اروپا،کشوری سرسبز و دارای مکان های دیدنی بی شمار است. این کشور به شکل پادشاهی مشروطه اداره می شود و مرزهای آبی این کشور را اقیانوس اطلس، دریای مدیترانه، جبل الطارق می سازند.

دیدنی های اسپانیا؛ لیست جاذبه گردشگری و جاهای دیدنی

از همسایه گان کشور اسپانیا می توان به کشورهای مراکش، کشورهای آفریقایی و همسایه نزدیک تر آن ها پرتغال و فرانسه را نام برد. با بیان دقیق تر کشور اسپانیا نمایشگاهی از تمدن روم باستان، دوره هایی از اسلام و تاریخ مسحیت باشد. اگر دوست دارید شما هم با طبیعت زیبا و چشم انداز های این کشور تاریخی آشنا شوید و یا به آن سفر کنید بهتر است همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری اسپانیا

دیدنیهای اسپانیا؛ لیست جاذبه گردشگری و جاهای دیدنی + عکس و آدرس

1- کاخ الحمرا با معماری متفاوت

یکی از دیدنی های اسپانیا که یادگار حضور هشتصد ساله ی مسلمانان دراین سرزمین و امروزه به عنوان یک جاذبه ی گردشگری اسپانیا ثبت شده است، کاخ الحمرا است. این کاخ در شهر گرانادا یکی از شهر های جنوبی اسپانیا واقع شده است و درون این کاخ نیز با ساختاری اسلامی طراحی شده است و از قلعه نظامی، حمام و یک باغ بزرگ تشکیل شده است.

این قلعه در ابتدای ساخت قرار بود بعنوان یک قرارگاه نظامی شناخته شده باشد اما بعد از مدتی به دلیل زیبایی و سرسبزی بعنوان بارگاه سلطان و اقامتگاه زندگی او استفاده شده است. زیبای قابل توجه این کاخ وجود معماری ترکیب شده از دوره ی اسلامی و مذهب مسیحیت است که باعث ایجاد یک معماری خاص در این خانه شده است.

2- کیلیسایی در وسط یک باغ

از دیگر جاهای دیدنی اسپانیا که سالانه سه ملیون گردشگر را به خود جذب می کندکلیسای ساگرادا فامیلیا است. این کلیسا در شهر بارسلون در شمال شرقی اسپانیا قرار گرفته است و ساخت و طراحی این کلیسا از سال 1882 برای دلجویی انسان از خدا به دلیل ارتکاب گناهان در عصر جدید کلید خورده است. اگرچه ساخت این بنا که از دیدنی های اسپانیا نیز هست، پایان نیافته اما بعنوان موزه، چند برج، سالن های مرکزی آماده میزبانی از گردشگران است. جالب است بدانید معمار اولیه این کلیسا یعنی آنتونیا گایودی پانزده سال پایانی عمر خود را در فلسفه دلجویی انسان از خدا صرف ساخت و طراحی این بنا کرده است. برای بازدید از این کلیسا اگر در روزهای سرد قصد دیدن این مکان زیبا را دارید از نه صبح کلیسا برای شما باز می شود اما در روزهای تابستان یک ساعت زودتر میزبان گردشگران است.

اگر علاقه به دیدن تاریخ کشور اسپانیا و دیدن وسایل قدیمی همچون کتاب ها، لباس و غیره را دارید موزه های این کشور بهترین راهنمای شما خواهد بود. موزه  گوگنهایم بیلبائو که در شمال اسپانیا ساخته شده است از دیدنی های اسپانیا به شمار می آید و این موزه دارای معماری بسیار زیبا و آثاری بسیار مهم را در خود جای داده است. همچنین لازم است بدانید نمای بیرونی ساختمان موزه از جنس فلز تیتانیوم است.

هنگام شب با نور پردازی بسیار زیبا و بازی با سایه ها می توان گفت این ساختمان را به یکی از قشنگ ترین دیدنی های اسپانیا تبدیل کرده است. برای مراجعه به این موزه باید برنامه گردشگری خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید در میانه هفته از این موزه دیدن کنید زیرا در سه روز اول هفته این موزه بسیار زیبا تعطیل است.

3- کاخ سلطنتی ال اسکوریال

برای دیدن کاخ سلطنتی که حاکمیت بیشتر پادشاهان اسپانیا بوده است کافی است از مرکز اسپانیا با یک بلیط ده یوروئی به طرف شمال اسپانیا بروید و وارد منطقه  سلطنتی ال اسکوریال شوید. بنای موجود در این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا است که ساخت این منطقه با تصمیم فیلیپ دوم بعد پیروزی بر کشور فرانسه داده شده است. ساخت بنای این منطقه به دلیل امکانات کمی که در آن دوران وجود داشته حدود بیست سال به طول انجامید. طی کردن پنجاه کیلومتر برای دیدن این منطقه سلطنتی خالی از لطف نیست زیرا بازدید از کاخی با این عظمت در یکی از شهر های اروپایی بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد.

4- جزایر قناری با آب و هوای متفاوت

علاوه بر مکان ها و بنا های تاریخی که در شهر های اسپانیا قرار دارند می توانید برای دیدن جاذبه های گردشگری اسپانیا به جزایر قناری که دارای یک طبیعت بکر و بسیار زیبا است نیز بروید. این جزایر، از هفت جزیره که در اقیانوس اطلس هستند تشکیل شده است که بیشتر گردشگران برای آفتاب گرفتن در این جزایر، تصمیم به خرید بلیط برای سفر به جزایر قناری می گیرند.

هوای آفتابی آفریقا و سرسبزی کشور اسپانیا باهم ترکیب شده و مناطق قشنگی را بوجود آورده تا برای آفتاب گیری بهشت روی کره زمین باشد. اگر قصد سفر به این جزایر را دارید ما به شما دوشهر لاس پالماس و سانتا کروز را پیشنهاد می کنم زیرا این دو شهر از جاذبه های گردشگری اسپانیا به شمار می آیند و گردشگران زیادی را هر ساله به خود جذب می کنند.

یکی از شهر های دیدنی جزایر قناری ترور شهری کوچک که در حومه شهر بزرگ لاس پالماس به شمار می آید می باشد. این شهر دارای یک سبک معماری زیبا می باشد که نظر اول هر بیننده ای را مات خود خواهد کرد. این شهر کوچک و قدیمی برای گذراندن اوقات خوش و استراحت بسیار ایدآل می باشد؛ البته اگر برای دیدن آتشفشان های فعال در جزایر قناری به این شهر سفر میکنید، می توانید به پارک ملی تیمانفایا سفر کنید تا گدازه های روان و آتشفشان های فعال را نیز مشاهده کنید.

جاذبه های گردشگری اسپانیا

آداب و رسوم کشور اسپانیا

برای سفر به کشور اسپانیا و دیدن جاذبه های گردشگری اسپانیا بهتر است با آداب و رسوم مردم این کشور نیز آشنا شوید. یکی از رسوم معروف این کشور گاو بازی است که شما می توانید با اطلاع از مکان این مسابقات یک بلیط تهیه کنید وبه تماشای این مسابقات هیجان انگیز بپردازید. معمولا این مسابقات که به فستیوال سن فرمین معروف است در شهر پامپلونا در شمال اسپانیا برگزار می شود.

البته باید بدانید زمان برگزاری این جشن ششم تا چهاردهم ژوئن است، پس اگر قصد دیدن این برنامه ی بسیار هیجان انگیز را دارید بهتر است بلیط خود را از قبل در سایت آیشم رزرو کنید. از دیگر رسوم به جامانده از تاریخ اسپانیا خوردن تاپاس است. تاپاس یک پیش غذای اسپانیایی به شمار می آید که البته غذای اصلی نیست و یک لقمه ی کوچک و یا بعنوان پیش غذا استفاده می شود.

به بیشتر افرادی که برای دیدنی های اسپانیا به این کشور سفر می کنند، پیشنهاد می شود این پیش غذای خوشمزه را امتحان کنند. یکی از معروف ترین سنت های اسپانیا فلامنکو است که بعضی از افراد آن را نوعی رقص می دانند اما چنین نیست و در اصل سبکی از موسیقی است که با رقص همراه می شود. البته که این رقص با لباسی زیبا و آراسته انجام می شود.

علاوه بر گاو بازی که یکی از رسوم های گذشته ی این مردم است. جالب است بدانید فوتبال بیش از یک رشته ورزشی در این کشور اهیمت دارد و در جان مردم رسوخ کرده و اگر در گذشته مردم یکشنبه ها به کلیسا می رفتند حال تمام زنان و مردان در حال دیدن فوتبال هستند. ازدیگر جشن هایی که هرساله در اسپانیا برگزار می شود، به فستیوال پرتاپ گوجه می توان اشاره کرد و اگر شما هم برای دیدنی های اسپانیا به این کشور سفر می کنید با تنظیم روز سفرتان می توانید در این جشن هیجان انگیز شرکت کنید. این جشن در آگوست در دهکده ی بونول برگزار می گردد که این فستیوال بزرگ یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه های گردشگری اسپانیا به شمار می آید

آداب و رسوم کشور اسپانیا

قوانین عجیب اسپانیا

برای سفر به کشوری که با آن آشنایی ندارید بهتر است قبل از سفر کردن با قوانین این کشور نیز آشنا شوید زیرا ممکن است به خاطر نا آگاهی جریمه شوید. یکی از عجیب ترین این قوانین خوردن غذا در فضای بیرونی و در خیابان هاست که این کار خلاف قوانین اسپانیا است و ممکن است دویست دلار جریمه شوید. از دیگر قانون های عجیب این کشور این است که حتما باید با پیراهن باشید.

نباید با زیر پیراهنی در شهر قدم بزنید حتی اگر هوا بالای 35درجه است.البته این قانون در برخی از شهر ها مثل مایورکا صدق می کند. اگر در خیابان سگ و گربه مشاهده کردید حتی از روی دلسوزی هم به آن ها غذا ندهید زیرا غذا دادن به حیوانات در خیابان ممنوع است.اگر قصد کرایه کردن ماشین را دارید در هنگام رانندگی حتی برای رفتن به ساحل کفش بپوشید و نپوشیدن کفش خلاف قانون است.

شما حق تخت نرد بازی کردن در رستوران را ندارید که بسیار عجیب هست که اجازه ی بازی و سرگرمی قبل از سرو غذا را نداشته باشید.از دیگر قوانین عجیب برای گردشگران ،ساختن قلعه ی شنی در ساحل و حتی آوردن سگ و گربه در ساحل است که خلاف قوانین محسوب می شود البته فقط در بعضی از شهر ها مثل:مالاگا و تنریف.

قوانین عجیب اسپانیا

سخن پایانی

اگر برای تعطیلات قصد سفر به یک کشور اروپایی را دارید،اسپانیا می تواند گزینه ی خوبی باشد زیرا دارای مکان های متعدد برای گردشگری،داشتن جاذبه های گردشگری فراوان،فستیوال های هیجان انگیز مثل پرتاب گوجه،از دیدنی های اسپانیا داشتن موزه های زیبا ،دیدن کاخ بزرگ سلطنتی ،کلیسا های زیبا با معماری شگفت انگیز وجود دارد.اگر هم به دنبال آفتاب گیری در سواحل هستید با سفر به جزایر قناری که از جاذبه های گردشگری اسپانیا محسوب می شود می توانید اوقات خوشی را سپری کنید و از شهر های داخل جزیره نیز لذت ببرید.