Aysham

بهترین شهرهای اروپا برای زندگی، کار و مهاجرت کدام است؟

قاره اروپا را می توان یکی از متنوع ترین قاره های کره زمین از لحاظ آب و هوایی، فرهنگ، زبان و کیفیت زندگی دانست. از این رو تعجبی ندارد که سالیانه افراد بسیار زیادی برای مهاجرت، شهرهایی که در این قاره وجود دارند را به عنوان مقصد مهاجرتی انتخاب می کنند. اما اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد مهاجرت یا سفر به اروپا را دارید، اول از همه باید با بهترین شهرهای اروپا برای زندگی آشنا شوید. هر کدام از این شهرها می توانند فرصت های بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار دهند و شما باید بسته به شرایطتان یکی از آن ها را انتخاب کنید.

بهترین شهرهای اروپا برای زندگی، کار و مهاجرت

بدون شک انتخاب یک شهر از میان صدها شهر موجود در قاره اروپا برای زندگی، کار بسیار سختی است. به خصوص این که عوامل بسیار زیادی باید دست به دست هم داده تا یک شهر شرایط مناسبی را برای زندگی و مهاجرت فراهم کند. از مهمترین این شرایط می توان به وجود موقعیت های شغلی مناسب، پایین بودن نرخ بیکاری، اقتصاد پایدار، بالا بودن استانداردهای زندگی، وجود امکانات رفاهی و اجتماعی، سیستم آموزشی قدرتمند و ... اشاره کرد.

از این رو شما باید در ابتدا بدانید که هدفتان از مهاجرت چیست و بسته به آن دست به انتخاب یکی از بهترین شهرهای اروپا برای زندگی بزنید. البته زندگی کردن در شهرهای بزرگ اروپایی در کنار وجود امکانات بسیار متنوع، ممکن است هزینه بالایی نیز داشته باشد. از این رو حتما باید هزینه های زندگی در شهرهای اروپایی را هم با یکدیگر مقایسه کرده و بعد بهترین آن ها را انتخاب کنید. ما در ادامه لیستی از مناسب ترین و بهترین شهرهای اروپایی که می تواند مقصد مناسبی برای کار، زندگی و مهاجرت باشند به شما معرفی خواهیم کرد.

شهر والنسیا، اسپانیا

شهر والنسیا، اسپانیا

شهر والنسیا را می توان یکی از مقاصد جالب و مناسب برای مهاجرت ایرانیان معرفی کرد. این شهر از نظر کیفیت زندگی و شاخص های هزینه ای، رتبه بسیار مناسبی در بین سایر شهرهای اروپایی دارد. جالب است بدانید که 94 درصد از مهاجران، هزینه های زندگی در این شهر را مثبت ارزیابی کرده اند. این در حالی است که شاخص جهانی رضایت از هزینه ها، تنها 46 درصد است. از سوی دیگر 91 درصد عنوان داشته اند که دسترسی به مراقبت های بهداشتی در این شهر، بسیار ساده و آسان است.

چهار نفر از هر 5 نفر مهاجر گزارش داده اند که مسکن در شهر والنسیا بسیار مقرون به صرفه بوده و به سادگی می توان محلی را برای سکونت پیدا کرد. از سوی دیگر شرایط دریافت اقامت اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی راحت تر بوده و همین امر نیز مهاجرت به والنسیا را برای متقاضیان بسیار ساده تر کرده است.

شهر آلیکانته، اسپانیا

شهر آلیکانته، اسپانیا

دومین شهر از لیست بهترین شهرهای اروپا برای زندگی باز هم متعلق به کشور اسپانیا است. این شهر از لحاظ شاخص مالی و مسکن، هزینه های زندگی و ... جز برترین شهرهای اروپایی به شمار می رود. بیش از 83 درصد از مهاجرین از مهاجرت خود به این شهر رضایت داشته و توانسته اند به سادگی محلی را برای زندگی و کار پیدا کنند.

از لحاظ مالی نیز مردم شهر آلیکانته رضایت 81 درصدی از وضعیت خود داشته اند و 82 درصد از مهاجرین هزینه های زندگی در این شهر را مثبت ارزیابی کرده اند. از دیگر مزایای مهاجرت به شهر آلیکانته اسپانیا می توان به دسترس بودن مراقبت های درمانی و بهداشتی و همچنین آب و هوای بسیار مساعد آن اشاره کرد.

شهر لیسبون، پرتغال

شهر لیسبون، پرتغال

یکی دیگر از بهترین شهرهای اروپا برای زندگی، کار و مهاجرت، بدون شک شهر لیسبون پرتغال است. بیش از 82 درصد از مهاجران در این شهر احساس راحتی کرده و توانسته اند تا به سادگی محلی را برای زندگی دست و پا کنند. بالا بودن شاخص های کیفی زندگی، آب و هوایی مساعد، وجود گزینه های زیاد برای پر کردن اوقات فراغت و مناسب بودن وضعیت امنیت در این شهر، از دیگر مزایای مهاجرت به شهر لیسبون است.

از سوی دیگر مهاجرانی که به این شهر سفر کرده اند، رضایت شغلی 79 درصدی از وضعیت خود داشته و 83 درصد آن ها از وجود تعادل مناسب بین کار و زندگی خوشحال هستند. اما شاید کم بودن موقعیت های شغلی در این شهر که موجب شده 37 درصد نارضایتی بین مهاجرین به وجود بیاورد.

شهر مادرید، اسپانیا

شهر مادرید، اسپانیا

رتبه بعدی در بین بهترین شهرهای اروپا برای زندگی، پایتخت کشور اسپانیا، یعنی شهر مادرید است. مادرید به ویژه از نظر شاخص کیفیت زندگی بسیار موفق ظاهر شده است و دارای آب و هوایی بسیار مطلوب و رضایت بخش است. بیش از 9 نفر از هر 10 نفر مهاجر، از گزینه های مناسب برای پر کردن اوقلات فراغت در مادرید رضایت دارند. از سوی دیگر این شهر توانسته رضایت 64 درصدی مهاجران را از نظر هزینه های زندگی، کسب کند.

شهر گراتس، اتریش

شهر گراتس، اتریش

شهر گراتس نیز می تواند گزینه ای بسیار جذاب برای مهاجران به خصوص ایرانیانی باشد که قصد مهاجرت کاری، تحصیلی و ... را داند. این شهر بالاترین استانداردهای زندگی را در اختیار شهروندان خودش قرار داده و رضایت بالایی را از این نظر کسب کرده است. یکی از مهمترین مزایایی که باعث شده شهر گراتس در لیست بهترین شهرهای اروپا برای زندگی انتخاب شود، وجود یک سیستم حمل و نقل عمومی بوده که بیش از 96 درصد از مهاجران از آن رضایت دارند.

به این عوامل همچنین وجود یک محیط شهری زیبا و جذاب با طبیعت بکر و فضاهای سبز بی شمار باعث می شود تا یک زندگی آرام و لذت بخشی را در شهر گراتس اتریش تجربه کنید. این شهر همچنین از لحاظ امینت شغلی نیز رتبه های بسیار مناسبی کسب کرده است و افراد از وجود یک تعادل مناسب بین زندگی و کار رضایت بالایی دارند.

شهر نیس، فرانسه

شهر نیس، فرانسه

اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید، بدون شک شهر نیس می تواند گزینه ای بسیار جذاب و جالب توجه برای شما باشد. این شهر در رتبه بندی بهترین شهرهای اروپا برای زندگی در بین مهاجران، توانسته بالاتر از شهر پاریس قرار بگیرد. شما می توانید زندگی بسیار باکیفیتی را در شهر نیس تجربه کرده و از آب و هوای جذاب و لذت بخش آن استفاده کنید. یکی از مهمترین مزایای این شهر، وجود یک سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته بوده که توانسته رضایت 92 درصدی مهاجران را جلب کند. برای سنجیدن شرایط زندگی این کشور با تور فرانسه سفر کنید.

این شهر همچنین نسبت به شهر پاریس، موقعیت بهتری از لحاظ مالی و مسکن دارد. هزینه های خرید خانه و اجاره مسکن در این شهر بسیار مقرون به صرفه بوده و مهاجران به صورت کلی از زندگی در نیس رضایت بالایی دارند.

شهر وین، اتریش

شهر وین، اتریش

یکی دیگر از جذاب ترین و بهترین شهرهای اروپا برای زندگی، شهر وین اتریش است که مزایای زیادی را برای مهاجران به خصوص ایرانیان فراهم خواهد کرد. از مهمترین مزایای زندگی در شهر وین اتریش می توان به بالا بودن شاخص های کیفی زندگی، وضعیت مطلوب مالی و مسکن و هزینه های زندگی مقرون به صرفه اشاره کرد. جالب است بدانید که شهر وین اتریش در بین مهاجرین توانسته رضایت بالایی را از لحاظ شاخص های کیفیت زندگی از آن خودش کند که از این نظر تنها شهر والنسیا اسپانیا از آن بهتر است.

از سوی دیگر 96 درصد از مهاجران از وضعیت سیستم حمل و نقل رضایت داشته و شهر وین اتریش نیز در بین برترین شهرهای اروپایی از نظر دسترسی به مراقبت های درمانی و بهداشتی قرار گرفته است.

شهر لوکزامبورگ، لوکزامبورگ

شهر لوکزامبورگ، لوکزامبورگ

پایتخت کشور لوکزامبوگ در میان برترین و بهترین شهرهای اروپا برای زندگی و کار بوده و می تواند مقصد مهاجرتی جذابی برای ایرانیان به شمار برود. از مهمترین مزایای این شهر می توان به وجود موقعیت های شغلی مناسب، امینت شغلی بالا و اقتصاد پایدار در این کشور اشاره کرد. جالب است بدانید که بیش از 80 درصد از مهاجرین این شهر از امنیت شغلی خود رضایت داشته و 97 درصد از آن ها نیز اوضاع اقتصادی این شهر را مثبت ارزیابی کرده اند.

با اینکه این شهر از نظر وجود موقعیت های مناسب برای پر کردن اوقات فراغت و وضعیت آب و هوا در رتبه های پاینی قرار گرفته است، اما بالا بودن شاخص های سلامت و محیط زیست، ایمنی و سیاست موجب شده که همچنان یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت به قاره اروپا قلمداد شود.

شهر پراگ، چک

شهر پراگ، چک

در لیست بهترین شهرهای اروپا برای زندگی این بار به یکی دیگر از شهرهای جذاب و دیدنی قاره سبز اشاره خواهیم کرد. شهر پراگ با فراهم کردن امکانات رفاهی و اجتماعی مطلوب برای شهروندان خود در بین برترین شهرهای اروپا برای کار و زندگی قرار گرفته است. بیش از 97 درصد از مهاجرین وضعیت سیستم حمل و نقل این شهر را مثبت ارزیابی کرده اند و می توان این شهر را در بین ارزان ترین شهرهای اروپایی برای زندگی قرار داد.

از بین هر شش نفر مهاجر تقریبا 3 نفر از پایین بودن هزینه های خدمات و غذا در این شهر رضایت داشته به همین خاطر است که تور چک طرفداران بسیاری دارد و به دلیل بالا بودن موقعیت های شغلی و امنیت آن، می توان این شهر را به عنوان مقصد مهاجرت کاری بسیار مناسبی در نظر گرفت.

شهر بازل، سوئیس

شهر بازل، سوئیس

اگر قصد دارید تا مهاجرت کاری به اروپا را تجربه کنید، بدون شک شهر بازل سوئیس می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما تلقی شود. در حدود 97 درصد از مهاجران از وضعیت اقتصادی و کاری شهر بازل رضایت دارند. یکی دیگر از مزایای شهر بازل، بدون شک سیستم حمل و نقل حرفه ای این شهر است که رضایت 95 درصدی مهاجران را به دست آورده است. از سوی دیگر 88 درصد از افراد از محیط شهری رضایت دارند.

همچنین نباید وضعیت مناسب این شهر را در شاخص های مسکن و مالی نادیده گرفت. دو نفر از هر سه نفر از مهاجران وضعیت مالی خودشان را در این شهر مثبت ارزیابی کرده اند و وجود همین مزایا باعث شده است تا شهر بازل نیز به عنوان یکی از بهترین شهرهای اروپا برای زندگی انتخاب شود. کشور سوئیس نه تنها برای زندگی بلکه یکی از مقاصد تور مسافرتی اروپا برای گردشگران می باشد.

شهر بارسلونا، اسپانیا

شهر بارسلونا، اسپانیا

باز هم یکی دیگر از شهرهای اسپانیا در لیست بهترین شهرهای اروپا برای زندگی و مهاجرت قرار گرفته است. شهر بارسلونا از جمله شهرهای اسپانیا بوده که توانسته رضایت مناسبی در خصوص مسکن و خرید خانه به خودش اختصاص دهد. در حدود 81 درصد از مهاجران از وضعیت اجتماعی خود در این شهر رضایت داشته و 79 نفر احساس می کنند که شهر بارسلونا مانند خانه خودشان است. از سوی دیگر شهر بارسلونا دارای آب و هوایی بسیار مطلوب بوده و 96 درصد از مهاجران در این شهر احساس شادی می کنند.

شهر دوسلدورف، آلمان

شهر دوسلدورف، آلمان

از جمله شهرهایی که می تواند نامزد بهترین شهرهای اروپایی برای زندگی قلمداد شود، شهر دوسلدورف آلمان است. از بزرگترین مزیت های این شهر می توان به وجود موقعیت های شغلی بسیار مناسب برای مهاجران اشاره کرده که بعد از شهر لوکزامبورگ و آمستردام، در رده سوم از این حیث واقع شده است. به صورت میانگین 9 نفر از هر 10 نفر مهاجر در این شهر از وضعیت اقتصادی آن رضایت داشته و وجود فرصت های شغلی زیاد باعث خوشحالی آن ها شده است.

اما این مورد تنها مزیت زندگی در شهر دوسلدورف نبوده و از دیگر مزایا می توان به بالا بودن شاخص های امنیت، محیط شهری زیبا و در دسترس بودن مراقبت های درمانی و بهداشتی نیز اشاره کرد. با این وجود شهر دوسلدورف از نظر هزینه های زندگی تنها رضایت 47 درصدی مهاجران را کسب کرده است و 56 درصد از مهاجران عنوان داشته اند که در پیدا کردن دوست در این شهر به مشکل برخورده اند.

شهر آمستردام، هلند

شهر آمستردام، هلند 

پایتخت کشور هلند با وجود موقعیت های شغلی بسیار مناسب، یکی از برترین و بهترین شهرهای اروپا برای زندگی و کار است. در حدود 65 درصد از مهاجران آینده شغلی خودشان را مثبت ارزیابی کرده اند و 90 درصد آن ها از وضعیت اقتصادی این شهر رضایت دارند. البته نباید وجود یک سیستم حمل و نقل عمومی باکیفیت و محیط شهری زیبا را نیز از قلم انداخت. وجود آب و هوای مطلوب موجب شده تا 64 درصد از مهاجران از زندگی در این شهر رضایت داشته باشند و دسترسی به مراقبت های بهداشتی، رضایت 58 درصدی آن ها را به دست آورده است.

نتیجه گیری

شهرهای اروپایی به دلیل داشتن مزایای بسیار زیاد خود، گزینه های مطلوبی برای زندگی، کار و مهاجرت هستند. فاکتورهای مختلفی می تواند بر روی انتخاب بهترین شهرهای اروپا برای زندگی تاثیرگذار باشد که از مهمترین آن ها می توان به وجود موقعیت های شغلی مناسب، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، دسترسی به مراقبت های بهداشتی، محیط شهری زیبا، سیستم آموزشی حرفه ای، امینت شغلی و ... اشاره کرد.