Aysham

بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان کجاست؟ + شرایط و نحوه مهاجرت

بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان کجاست؟ + شرایط و نحوه مهاجرت 

دین همواره یکی از مهم ترین عوامل فرهنگی در کشورهای مختلف به شمار می رود و تفاوت های دینی می تواند روی زندگی اجتماعی افراد تاثیر بگذارد. به همین دلیل مسلمانان برای مهاجرت به کشورهای دیگر با دغدغه ها و محدودیت های زیادی مواجه می شوند.

بدون شک مهاجرت به کشورهایی مثل عربستان، عمان و یا سایر کشورهای اسلامی برای مسلمانان بهتر است. چرا که در این کشورها از لحاظ دینی به خوبی درک می شوند و فرهنگ مشابهی دارند. اما به دلایل مختلفی ممکن است مسلمانان قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را داشته باشند. از همین رو ما تصمیم داریم در این مقاله بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان را به شما معرفی کرده و شرایط مهاجرت به این کشورها را بیان کنیم. همراه ما باشید!

فاکتورهای مهم برای مهاجرت

به طور کلی برای اینکه بفهمید کدام کشور برای مهاجرت شما مناسب تر است، باید به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید:

  1. کدام کشورها با معیارهای فردی شما همخوانی بیشتری دارند و با زندگی در آن کشورها احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.
  2. کدام کشورها با شرایط فردی شما مثل دین و مذهب، وضعیت مالی، تحصیلی، مهارت ها و تخصص های شما و... همخوانی دارند و مسیر پیشرفت شما در آن ها هموارتر است.
  3. کدام کشورها خدمات بهتری برای شما فراهم می کنند.

با ارزیابی این موارد می توانید بهترین و مناسب ترین مقصد را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

حتما مشاهده کنید : بهترین آژانس مسافرتی برای تور اروپا؛ مجری مستقیم تور اروپا

سختی های زندگی در اروپا برای مسلمانان

سختی های زندگی در اروپا برای مسلمانان 

به دلیل شکل گیری جنگ های مذهبی و قومی در کشورهای مسلمان و جرایم و جنایت هایی که توسط برخی از گروهک های مذهبی مثل داعش انجام شد، در چند سال اخیر برخی از کشورهای اروپایی نسبت به مسلمانان بدبین شده اند و این موضوع شرایط را برای زندگی مسلمانان در این کشورها سخت کرده است.

برخی از کشورهای اروپایی کاملا با دید منفی به مسلمانان نگاه می کنند و تفکرات نژاد پرستانه نسبت به آن ها پیدا کرده اند. برای مثال دیوان دادگستری اروپا به کارفرمایان اجازه می دهد حجاب را برای کارکنان خود ممنوع اعلام کنند.

به همین دلیل مسلمانانی که بنا به هر دلیلی تصمیم دارند به اروپا مهاجرت کنند، به دنبال بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان می گردند که مشکلات فرهنگی و قومیتی کمتری داشته و با دید منفی به آن ها نگاه نکنند.

حتما مشاهده کنید : ارزانترین کشور برای مسافرت ایرانیان کجاست؟ پیشنهاد سفر خارجی

بهترین کشورها برای مهاجرت مسلمانان در اروپا

بهترین کشورها برای مهاجرت مسلمانان در اروپا 

همانطور که گفتیم، انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان کار ساده ای نیست و برای این منظور باید به عواملی مثل تنوع فرهنگی، شرایط اقتصادی، عدم نژاد پرستی و حتی روش دریافت ویزا توجه کرد. با توجه به این عوامل، ما در این قسمت لیستی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت مسلمانان را تهیه کرده ایم. این کشورها عبارتند از:

آلمان

در کشور آلمان تنوع فرهنگی زیادی وجود دارد و دولت المان در چند سال اخیر با روش هایی مانند اقامت سرمایه گذاری نسبت به جذب مهاجر اقدام کرده است. کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا به شمار می رود و فرصت های شغلی زیادی برای مهاجران در این کشور وجود دارد. علاوه بر این، زندگی در کشور المان از مزایای زیادی مانند خدمات اجتماعی گسترده، تحصیل رایگان، سیستم بهداشتی پیشرفته و... برخوردار خواهد بود.

فرانسه

فرانسه یکی دیگر از بهترین و زیباترین کشورهای اروپایی است و بسیاری از افراد علاقه مند مهاجرت به این کشور هستند. این کشور هم از طریق روش هایی مثل اقامت تمکن مالی، اقامت سرمایه گذاری و کارافرینی به جذب مهاجر اقدام می کند.

در کشور فرانسه خدماتی رفاه عمومی، اجتماعی و بهداشتی مخلتفی ارائه شده و امکان کسب درامد بالا برای مهاجران وجود دارد.

علاوه بر این موارد، در کشور فرانسه به ندرت می توان گروه ها و تفکرات نژاد پرستانه پیدا کرد و به همین دلیل این کشور می تواند بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان باشد. به همین خاطر مسلمان علاقه مندان سفر با تور فرانسه هستند.

حتما مشاهده کنید : شرایط و مدارک لازم برای تور اروپا؛ شرایط ویزای توریستی اروپا

انگلیس

کشور انگلیس قدرت اول اقتصاد اروپا بوده و زندگی در این کشور می تواند پیشرفت های زیادی برای افراد به همراه داشته باشد. کشور انگلیس خدمات رفاهی زیادی به شهروندان خود ارائه می دهد و شرایط کاری و تحصیلی در این کشور بسیار مناسب است. از مهم تر اینکه شرایط فرهنگی و سیاسی این کشور به گونه ای است که مسلمانان می توانند زندگی نسبتا راحتی در آن داشته باشند.

سوئیس

سوئیس کشوری کوچک اما بسیار ثروتمند در قلب اروپا است. این کشور که در تمام دنیا به کشور ساعت معروف است، همواره سعی دارد از حواشی مختلف سیاسی دور مانده و فقط روی پیشرفت اقتصادی مردم خود تمرکز دارد. به همین دلیل این کشور می تواند شرایط ایده الی برای شهروندان فراهم کند و زندگی در آن با پیشرفت های کاری زیادی همراه خواهد بود.

از نظر فرهنگی هم مسلمانان در این کشور با مشکل خاصی مواجه نمی شوند و فرصت های زیادی برای پیشرفت اقتصادی در اختیار آن ها قرار می گیرد.

اتریش

کشور اتریش ثروتمندترین کشور اروپا به شمار می رود و شرایط اقتصادی و اجتماعی بی نظیری دارد. این کشور به منابع ارزشمندی دسترسی دارد و به خوبی توانسته از این منابع برای رشد و پیشرفت خود کمک بگیرد. به همین دلیل این کشور فرصت های شغلی و پیشرفت اقتصادی زیادی در اختیار مهاجران قرار می دهد.

کشور اتریش یک کشور ارام و بی حاشیه است و درگیر مسائل سیاسی و نژاد پرستی نمی شود. به همین دلیل می تواند یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت مسلمانان به اروپا به شمار رود.

حتما مشاهده کنید : راحت ترین ویزای توریستی اروپا؛ چگونه ویزا شینگن بگیریم؟

آلبانی

کشور البانی در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا و ناحیه مدیترانه واقع شده است. اقتصاد اصلی این کشور به محصولات کشاورزی و صادرات فلز کروم بستگی دارد. جالب است بدانید حدود یک سوم نیروی کار این کشور را مهاجرین تشکیل می دهند.

حدود 56 درصد از جمعیت کشور آلبانی مسلمان هستند و به همین دلیل این کشور می تواند بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان باشد. شما می توانید از طریق مهاجرت تحصیلی و یا روش های دیگر مثل کارافرینی و سرمایه گذاری اقامت این کشور را کسب نمایید. کشور ایتالیا نیز از جمله کشور هایست که مسلمانان علاقه بسیار به سفر با تور ایتالیا دارند تا شرایط زندگی را برای خود و خانواده هایشان بسنجند.

کانادا

کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر جهان است و شرایط زندگی مهاجران در این کشور کاملا ایده ال می باشد. به همین دلیل هرساله نزدیک 400 هزار دانشجو با هدف تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت می کنند.

کانادا به خوبی تفاوت فرهنگ ها و قومیت های مختلف را پذیرفته و به هیچ عنوان تفکرات نژاد پرستانه در ان دیده نمی شود. به همین دلیل می تواند یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت مسلمانان به شمار رود.

حتما مشاهده کنید : مشکلات زندگی در اسپانیا؛ خاطرات مهاجرت و تجربه زندگی یک ایرانی در اسپانیا

شرایط و نحوه مهاجرت به اروپا برای مسلمانان

مسلمانان می توانند به روش های مختلفی مثل کارآفرینی، سرمایه گذاری، ادامه تحصیل و یا تمکن مالی در هر کدام از کشورهای عنوان شده اقامت بگیرند. برای انتخاب هر کدام از این روش ها، متقاضیان باید شرایط کلی خود را هم در نظر داشته باشند.

در اکثر موارد مهاجران بعد از 5 سال می توانند اقامت دائم کشور مورد نظر را دریافت کنند. اما اگر شما از طریق روش هایی مثل خرید ملک اقدام به مهاجرت کرده باشید، حدودا 3 ماه بعد می توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید. البته به طور کلی شرایط اخذ اقامت دائم برای هر کشور با کشورهای دیگر فرق دارد.

حتما مشاهده کنید : دین مردم یونان چیست؟ بررسی فرهنگ، زبان و شباهت مردم ایران و یونان

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم شما را با بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان اشنا کنیم. همانطور که گفتیم، ممکن است شرایط زندگی برای مسلمانان در کشورهای اروپایی چندان هم مساعد نباشد. چرا که کشورهای اروپایی دید خوبی نسبت به مسلمانان ندارند و برخی از این کشورها به سختی تفاوت های فرهنگی و دینی را می پذیرند. به همین دلیل انتخاب یک کشور مناسب برای مهاجرت مسلمانان به اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

تمام کشورهای معرفی شده شرایط اقتصادی، رفاهی و فرهنگی خوبی برای مهاجرین مسلمان دارند و می توانند انتخاب های خوبی باشند. اما اگر قصد سفر به کشوری غیر از این موارد را دارید، بهتر است ابتدا تمام شرایط خود و کشور مورد نظر را بسنجید.

امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد!

 پیشنهادات ما : تور اروپا - تور اسپانیا - تور یونان