Aysham

شرایط و مدارک لازم برای تور اروپا؛ شرایط ویزای توریستی اروپا

شاید شما جز کسانی هستید که دوست دارید ویزای تور اروپا را دریافت کنید، اما با شرایط و مدارک آن آشنا نیستید. ویزای تور اروپا، به اتباع کشورهای دیگر اجازه می‌دهد تا حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۶ ماهه با هدف سفر یا بازدید از اروپا برای تفریح وارد منطقه شینگن شوند. در ادامه می‌خواهیم درباره شرایط تور اروپا و مدارک مورد نیاز آن و راهنمای سفر به اروپا بدون تور صحبت کنیم.

شرایط ویزای توریستی اروپا چگونه است؟

شرایط ویزای توریستی اروپا

شهروندان غیر اروپایی که مایل به سفر به اروپا برای بهترین مقاصد گردشگری اروپا هستند ممکن است لازم باشد برای ویزای کوتاه مدت شینگن تحت عنوان "توریستی" درخواست دهند. اگر ملیت شما در لیست کشورهایی است که اتباع آن‌ها به ویزای کوتاه مدت شینگن نیاز دارند، باید برای ویزای توریستی شینگن درخواست دهید.

 برای درخواست تور اروپا، باید درخواست ویزای شینگن توریستی خود را حداقل ۱۵ روز قبل از سفر برنامه‌ ریزی شده خود به منطقه شینگن ارسال کنید. سپس کنسولگری یا سفارت در عرض ۱۰ روز کاری یا کمتر، پس از بررسی کلیه اسناد، به درخواست مسافر پاسخ خواهد داد.

بسته به موقعیت، در صورتی که موارد غیرعادی در مورد فردی وجود داشته باشد یا هر موقعیت سیاسی غیرعادی دیده شود، زمان رسیدگی ممکن است تا دو ماه طول بکشد. ویزای توریستی معمولاً برای اقامت بیش از ۹۰ روز معتبر است به این ترتیب شما می‌توانید در مدت زمانی که ویزای‌تان معتبر است به منطقه شینگن رفت و آمد داشته باشید.

حتما مشاهده فرمایید : تور اروپا نوروز

 برای گرفتن ویزای توریستی خود ابتدا باید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر خود ارسال کنید. البته توجه داشته باشید که مقامات کشور مقصد شما چگونه درخواست ویزا را در کشور شما تنظیم کرده‌اند. در کشورهای بزرگ‌تر، ارائه ویزا از طریق حوزه‌های قضایی تنظیم می‌شود. برای انجام این کار می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

  1. اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط ویزای توریستی هستید و شرایط تور اروپا را به طور کامل بررسی کنید.
  2. تحقیق کنید که کجا باید درخواست ویزای خود را بدهید.
  3. بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای توریستی خود را مشخص کنید.
  4. مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی را به طور کامل جمع‌آوری کنید.
  5. از سفارت کشور مقصد خود وقت بگیرید. ممکن است مجبور شوید این قرار را به صورت آنلاین یا حضوری در سفارت، کنسولگری یا مرکز ویزا بگیرید.
  6. در مصاحبه ویزا که به صورت حضوری است شرکت کنید.
  7. هزینه ویزای توریستی را پرداخت کنید.
  8. منتظر پاسخ در مورد درخواست ویزای خود باشید.

مدارک لازم برای تور اروپا

مدارک لازم برای تور اروپا

با این حال، هر بار که برای سفر به یک کشور خارجی برنامه‌ریزی می‌کنید، ممکن است شرایط شما کمی پیچیده شود. به طوری‌که ندانید چه مدارکی نیاز دارید. از آنجایی که چیزهای زیادی برای برنامه‌ریزی وجود دارد، پس از اینکه از شرایط تور اروپا مطلع شدید، حالا نوبت آن است که مدارک مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنید و تحویل سفارت دهید. مدارک لازم برای تور اروپا به صورت زیر است:

1. پاسپورت و ویزای مسافرتی

در حالی که برنامه‌ریزی سفر خود را آغاز می‌کنید، اولین قدم شما این است که باید ابتدا اعتبار پاسپورت خود را بررسی کنید و تمام مدارک مورد نیاز برای سفر خود را تهیه کنید. از آنجایی که کشورهای مختلف الزامات اسناد متفاوتی دارند، مهم است که اسناد مورد نیاز برای بازدید از کشور مقصد خود را قبل از اقدام به گرفتن ویزا بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر به منطقه اروپا سفر می‌کنید، داشتن بیمه نامه مسافرتی، شامل بیمه درمانی الزامی است؛ بنابراین، توصیه می‌شود برای جلوگیری از چالش‌های لحظه آخری، اسناد سفر خود را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را آماده نگه دارید.

هنگام سفر به کشور دیگری، داشتن پاسپورت بسیار مهم است. اگر پاسپورت ندارید، بهتر است از قبل برای آن اقدام کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود و پاسپورتتان به موقع آماده شود و اگر از قبل پاسپورت دارید، تاریخ انقضای آن را بررسی کنید. نباید در ۶ ماه آینده یا تا زمانی که برگردید پاسپورت شما منقضی شود. علاوه بر این، ترجیحاً یک کپی از پاسپورت خود به همراه داشته باشید.

یکی دیگر از الزامات مهم در سفرهای خارجی، ویزا است. این یک مهر بر روی پاسپورت شما است که اجازه ورود به کشور دیگر را می‌دهد. با این حال، تعداد کمی از کشورها در بدو ورود ویزا را ارائه می‌دهند و برای برخی دیگر، باید از قبل برای آن اقدام کنید؛ بنابراین، هنگام برنامه‌ریزی سفر، شرایط ویزا را بررسی کنید و اگر نمی‌توانید ویزای ورودی دریافت کنید، عاقلانه است که از قبل برای ویزای توریستی اقدام کنید، زیرا ممکن است این روند کمی طول بکشد. علاوه بر این، در برخی موارد، ویزا نیز ممکن است رد شود.

حتما مطالعه کنید : ارزانترین کشور برای مسافرت ایرانیان کجاست؟

2. اصل شناسنامه

اصل شناسنامه

یکی دیگر از مدارکی که متقاضیان سفر به اروپا برای دریافت ویزای کشور مقصد باید همراه داشته باشند، اصل شناسنامه است. شناسنامه باید عکس‌دار، جدید و بدون خط و خش باشد. در مورد این مدرک علاوه بر ارائه مدرک اصلی باید نسخه ترجمه شده را نیز به سفارت تحویل داد.

3. مدارک ازدواج

یکی از شرایط سفر به اروپا در بخش مدارک و ارائه آن‌ها برای دریافت ویزا، ارائه مدارک ازدواج در صورت تاهل است. در صورتی که فرد متاهل باشد و قصد سفر به همراه همسر خود را داشته باشد، باید سند ازدواج را نیز به همراه داشته باشد. بانوان متاهلی که قصد سفر به تنهایی دارند، علاوه بر ارائه مدرک ازدواج باید ترجمه رضایتنامه محضری همسر را نیز به سفارت کشور مورد نظر ارائه کنند.

4. مدارک هویتی فرزندان

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای شرکت در تور اروپا، مدارک هویتی فرزندان است. حتی در صورتی که پاسپورت فرزند با والدین خود یکی باشد هم ارائه شناسنامه و مدارک هویتی اصلی فرزندان به منظور دریافت ویزای اروپا الزامی است.

5. کپی تمام مدارک شناسایی

ممکن است هنگام مسافرت یا هنگام ورود به هتل برای شرکت در رویدادها و... به مدارک شناسایی خود نیاز داشته باشید. بنابراین، بهتر است اصل مدارک و همچنین یک کپی از مدارک شناسایی خود را همراه داشته باشید.

6. بلیط هواپیما و گواهی رزرو اقامتگاه

بلیط هواپیما و گواهی رزرو اقامتگاه

این‌ها ممکن است اسناد بدیهی به نظر برسند، اما برخی از مردم فراموش می‌کنند که آن‌ها را در لحظه آخر همراه خود بیاورند. بلیط هواپیما و گواهی رزرو اقامتگاه، اسناد مهمی هستند که بدون آن‌ها ممکن است نتوانید به سفر خود ادامه دهید. همچنین، توصیه می‌شود یک نسخه نرم‌افزاری از این اسناد داشته باشید. در حین سفر به برخی از کشورها، ممکن است مدرک اقامت در پیشخوان مهاجرت مورد نیاز باشد.

7. مدارک اثبات تمکن مالی

تمام متقاضیان سفر به کشورهای اروپایی از طریق تور اروپا یا به صورت شخصی باید مدارک مرتبط با اثبات تمکن مالی خود را نیز به کنسولگری کشور مورد نظر ارائه کنند. این مدرک با هدف اثبات توانایی فرد برای پرداخت هزینه‌ها در کشور مقصد مورد نیاز است و به صورت گواهی گردش حساب بانکی یا اسناد ملکی به نام مسافر قابل ارائه است.

8. مدارک شغلی

متقاضیان سفر به اروپا علاوه بر موارد گفته شده باید مدارک شغلی خود را نیز آماده و به سفارت کشور مورد نظر ارائه کنند. این دسته از مدارک به منظور اثبات بازگشت فرد به کشور مورد نیاز است. به عبارت دیگر فرد با ارائه مدارک شغلی ثابت می‌کند که اقامت او در اروپا موقتی است و قصد اقامت از طریق راه‌های غیرقانونی یا پناهندگی در کشورهای اروپایی را ندارد.

متقاضیانی که مشاغل دولتی دارند باید معرفی‌نامه محل کار، لیست بیمه، فیش حقوقی یا حکم کارگزینی خود را به سفارت ارائه کنند و متقاضیان با شغل آزاد یا خصوصی نیز باید مدارکی مانند جواز کسب، جواز مطب، کارت بازرگانی و... را به سفارت ارائه کنند. در مورد دانشجویان و محصلینی که شغل رسمی ندارند هم گواهی اشتغال به تحصیل در این مرحله سندی بر بازگشت فرد به کشور است.

9. رسید ودیعه

علاوه بر مدارک گفته شده، به منظور اثبات بازگشت فرد نیاز به ارائه ودیعه یا ضمانت بانکی به مبلغ 50 میلیون تومان نیز هست. رسید این ودیعه دیگر مدرک مورد نیاز برای سفر به کشورهای اروپایی و دریافت ویزای کشور مقصد است.

10. جزئیات برنامه سفر

زمان و تلاش زیادی در برنامه‌ریزی برنامه سفر شما صرف می‌شود و به طور کلی شما طبق آن رزرو خود را برای اقامت، رویدادها، فعالیت‌های ماجراجویی و... انجام می‌دهید. بنابراین، برای داشتن یک سفر سازمان یافته و بازدید از حداکثر مکان‌ها در کشور مقصد، مهم است که برنامه سفر خود را در دسترس داشته باشید. همچنین برنامه سفر سندی است که تاریخ، شماره پرواز و ورود و خروج شما از کشور مقصدتان را مشخص می‌کند.

حتما مشاهده کنید : تور کشتی کروز اروپا

11. بلیط برای رویدادها در حین سفر

ممکن است در طول سفر، رویدادهای هیجان انگیز یا فعالیت‌های ماجراجویی در کشور مقصد شما اتفاق بیفتد، که شما دوست داشته باشید آن را از قبل رزرو کنید. اگر نمی‌خواهید آن رویداد را از دست بدهید، فراموش نکنید که جزئیات مربوطه را در اختیار داشته باشید.

12. اسناد سفر COVID-19

اگر هنگام شیوع بیماری کرونا سفر می‌کنید، ممکن است مجبور شوید چند سند اضافی مانند گزارش COVID-19، گواهی واکسیناسیون و... همراه داشته باشید. این شرایط ممکن است در کشورهای مختلف و شرکت‌های توریستی متفاوت باشد؛ بنابراین، باید چند روز قبل از سفر، مدارک مورد نیاز را استعلام و بررسی کنید.

13. بیمه سلامت مسافرتی

بیمه سلامت مسافرتی، مدرکی است که مشخص می‌کند شما بیمه درمانی خریداری کرده‌اید. با استفاده از این بیمه، اورژانس‌های پزشکی با ۳۰۰۰۰ یورو برای کل مدت اقامت، شما را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. بیمه نامه را می‌توان به راحتی به صورت آنلاین خریداری کرد.

14. ارز خارجی

یکی از چیزهای مهم برای حمل، مقدار قابل توجهی از ارز محلی کشور مقصد شما است. با همراه داشتن ارز خارجی، می‌توانید در زمان مبادله آن و هزینه‌های تبدیل صرفه‌جویی کنید.

حتما مشاهده کنید : تور اروپا مشهد

15. جزئیات طرح بیمه مسافرتی

جزئیات طرح بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی، سند مهمی است که باید هنگام سفر به کشورهای خارجی همراه داشته باشید، زیرا ممکن است رسیدگی به برخی از عوامل در طول سفر خارجی شما دشوار باشد. این ناملایمات حتی ممکن است سفر شما را به یک توقف ناگهانی برساند؛ بنابراین، به نفع شماست که یک جزئیات طرح بیمه را از قبل خریداری کنید.

16. مدارک و جزئیات دیگر

به جز مدارک گفته شده، شما به دو عکس که اخیر و در طی سه ماه گذشته گرفته شده است برای ویزای خود نیاز دارید. اثبات تمکن مالی مدرک دیگری است که باید به کنسولگری یا سفارت ارائه دهید. این مدرک نشان می‌دهد که شما پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در کشور مقصد دارید یا خیر. نامه حمایت نیز زمانی کاربرد دارد که شخص دیگری از سفر شما به منطقه شینگن حمایت مالی می‌کند. همچنین اغلب به آن سوگندنامه پشتیبانی نیز گفته می‌شود. مدرک دیگر،

سخن پایانی

سفر، یک تجربه هیجان انگیز است که چشم انداز جدیدی از جهان را به شما نشان می‌دهد. شرایط و مدارک لازم برای تور اروپا به همراه شرایط ویزای توریستی اروپا برای شما گفته شد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد دیگر و شرایط تور اروپا، مشکلی در گرفتن ویزای توریستی خود نخواهید داشت.