Aysham

بهترین زمان برای مسافرت به اسپانیا چه فصلی است؟ نمودار آب و هوای شهرهای اسپانیا

اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که به دلیل فرهنگ و آداب و رسوم منحصر به فرد و مکان های دیدنی و متنوع در میان کشورهای اروپایی یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین مقاصد جهانگردی محسوب می شود. با این حال همیشه این پرسش برای جهانگردان مطرح است که بهترین زمان برای مسافرت به اسپانیا چه موقعی از سال است، زیرا با توجه به تنوع مکان های دیدنی و همین طور جشن ها و مراسم سنتی که در این کشور برگزار می شود نمی توان در یک زمان خاص از تمام جاهای دیدنی بازدید کرد و از تفریحات آن بهره برد؛ بنابراین می توان این طور نتیجه گیری کرد که بهترین زمان سفر به اسپانیا بستگی به هدف شما از سفر به این کشور دارد، در این مقاله می خواهیم شما را در تصمیم گیری برای زمان سفر به اسپانیا یاری کنیم پس با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای مسافرت به اسپانیا کی می باشد؟

بهترین زمان برای مسافرت به اسپانیا

به طور کلی بهترین زمان برای مسافرت به اسپانیا، فصل های بهار و پاییز است که هوا در معتدل ترین حالت خود قرار دارد. در این فصل ها تقریباً می توانید از همه جاذبه ها و مناطق دیدنی اسپانیا دیدن کنید.

آب و هوا در مناطق مختلف اسپانیا متفاوت است ولی به دلیل نزدیکی این سرزمین به اقیانوس به طور کلی آب و هوای اقیانوسی در این منطقه حاکم است و تابستان های گرم و دم کرده، زمستان هایی سرد و پاییزهای پر باران دارد.

در جدول زیر می توانید حداقل و حداکثر میانگین دما را در این کشور ملاحظه کنید.

حداکثر دما (سانتی گراد)حداقل دما (سانتی گراد)ماه
128ژانویه
139فوریه
156مارچ
183آپریل
217می
256ژوئن
278جولای
278آگوست
257سپتامبر
206اکتبر
167نوامبر

در جنوب اسپانیا، آب و هوای بیشتر مدیترانه ای است، به این معنی که فصل ها از یکدیگر کاملاً متمایز هستند و گردشگران شاهد بارش های کوتاه فصلی در بهار خواهند بود و می توانند از تابستان های گرم و زمستان های معتدل کمال لذت را ببرند.

ارزان ترین زمان سفر به اسپانیا از نظر رزو هتل ها و اقامتگاه ها

ارزان ترین زمان سفر به اسپانیا از نظر رزو هتل ها و اقامتگاه ها

اگر در ماه های آگوست یا جولای به اسپانیا سفر کنید، با خیل عظیم توریست ها موجه می شوید و همین امر باعث می شود تا نرخ هتل ها و اقامتگاه ها افزایش پیدا کند و یافتن محل سکونت با قیمت مناسب دشوار شود ولی اگر می خواهید با خیال راحت و قیمت مناسب یک هتل خوب پیدا کنید بهتر است ماه های ژانویه و فوریه را برای سفر به اسپانیا انتخاب کنید. هم چنین در اوایل بهار و اواخر پاییز هم قیمت هتل ها و اقامتگاه ها به نسبت تابستان کمتر است.

البته اگر به دنبال سفر به اسپانیا از طریق تور می باشد آژانس گردشگری آیشم در تمامی روزهای سال تورهای جذاب و شگفت انگیزی برای این مقاصد دارد. برای مشاهده تور اسپانیا و تور اروپا لطفا از طریق مراجعه به صفجه مربوطه آن در همین سایت اقدام فرمایید.

بهترین زمان سفر برای رفتن به سواحل جنوبی اسپانیا

بهترین زمان سفر برای رفتن به سواحل جنوبی اسپانیا

تابستان های اسپانیا نسبتاً گرم است و آفتاب سوزانی دارد و اگر به سلامت پوست خود اهمیت می دهید و نمی خواهید در سواحل زیبای این کشور دچار آفتاب سوختگی شوید و از ازدحام گردشگران هم به دور باشید، بهتر است برای رفتن به سواحلی نظیر «کوستا دل سول»، در فصل بهار اقدام کنید.

بهترین زمان برای بازدید از شهرهای بزرگ اسپانیا

بهترین زمان برای بازدید از شهرهای بزرگ اسپانیا

بسیاری از افراد بهترین زمان مسافرت به اسپانیا را هنگامی می دانند که فصل مناسب برای بازدید از شهرهای بزرگی مانند مادرید و اسپانیا است. البته این دو شهر زیبا همیشه آماده پذیرایی از گردشگران است ولی در برخی فصول سال به دلیل شرایط بهتر آب و هوایی و حجم کمتر گردشگران بازدید از جاهای دیدنی آن، آسان تر می شود.

شهر مادرید، پایتخت اسپانیا، موزه های بسیار زیبایی دارد که موزه «پرادو» مشهورترین آن هاست هم چنین در این شهر می توانید از باغ گیاه شناسی شهرداری «پلاتزا» و همین طور معماری زیبای قصر سلطنتی و چندین میدان گاوبازی موجود دیدن کنید.

بارسلون هم دومین شهر بزرگ اسپانیاست. در این شهر مناطق و محله های جذاب و پررفت و آمدی مانند «رامبلا» و همین طور مکان های دیدنی همچون موزه های متنوع، کلیسای مقدس «گائودی»، پارک «گوئل» و ده ها مکان دیگر وجود دارد که بازدید از آن ها توصیه می شود.

در واقع روزهای تابستان که همزمان با تعطیلی مدارس است، شلوغ ترین زمان های بازدید از این مکان ها محسوب می شود بنابراین بهتر است فصل بهار و پاییز را برای سفر به این دو شهر و لذت بردن از زیبایی های آن ها انتخاب کنید.

بهترین زمان برای مسافرت خانوادگی به اسپانیا

بهترین زمان برای مسافرت خانوادگی به اسپانیا

وقتی به صورت خانوادگی قصد بازدید از منطقه خاصی را دارید باید جوانب بسیاری را در نظر بگیرید که نخستین آن ها زمان تعطیلی مدارس فرزندان است. هم چنین اگر فرزندان کم سنی دارید، باید سعی کنید در شرایط آب و هوایی مطلوب به سفر بروید زیرا تحمل کودکان به تغییرات آب و هوایی به نسبت کمتر است.

به نظر می رسد که فصل بهار برای سفر به اسپانیا به همراه خانواده مناسب باشد چراکه در این فصل هوا مناسب و دلپذیر است و می توانید به مناطق مختلفی بروید و از جاهای دیدنی زیادی بازدید کرده و در فعالیت های متنوعی مشارکت کنید.

اگر فرزند مدرسه ای نداشته باشید، ایام کریسمس هم بهترین زمان سفر به اسپانیاست چرا که در این ایام می توانید از نزدیک با مراسم محلی و آیین های سال نو مسیحی آشنا شوید و در یک فضای صمیمی و خانوادگی اوقات خوبی را سپری کنید.

سخن پایانی

اسپانیا یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین کشورهای اروپایی است که علاوه بر طبیعت زیبا، مکان های دیدنی حیرت آوری هم دارد. هم چنین این کشور به دلیل غنای فرهنگی، مهد موزیک و رقص و غذاهای متنوع و مراسم بومی و محلی مختلف است که تجربه آن ها از نزدیک برای هر گردشگری خالی از لطف نیست. بهترین زمان برای مسافرت به اسپانیا با توجه به شرایط آب و هوایی اقیانوسی حاکم بر این کشور فصل های پاییز و بهار است. تابستان های اسپانیا معمولاً گرم است و ازدحام گرشگران را به همراه دارد و زمستان های این کشور نیز آب و هوای نسبتاً سردی دارد و اگر می خواهید به سواحل جنوبی آن سفر کنید، زمان مناسبی برای این کار نیست.