Aysham

جاهای دیدنی اسپانیا مادرید؛ جاذبه های گردشگری و دیدنی های مادرید

شهرمادرید بخش کوچکی از کشور اسپانیا را در بر می گیرد . جاذبه های گردشگری مادرید همچون شهر های دیگر زبان زد عام می باشد. یکی از دلایل معروف بودن جاهای دیدنی اسپانیا مادرید این است که از تمام سنت‌ها و جذابیت‌هایی که در این کشور جذاب وجود دارد، یک نمونه از آن در مادرید دیده می شود.

مادرید به عنوان پایتخت و بزرگ‌ ترین شهر اسپانیا شناخته می شود که سرشار از شور و نشاط، تاریخ،‌ موسیقی و فوتبال می باشد. مادرید ضمن اینکه یک کلان شهر محسوب می شود ،می توان آن را کشوری کوچک یا نمونه کوچکی از کشور اسپانیا به شمار آورد. این به آن معنا می باشد که از تمام سنت‌ها و جذابیت‌هایی که در این کشور دیده می شود، یک نمونه از آن در مادرید قابل مشاهده می باشد.از مکان های دیدنی مادرید می توان به کلکسیون های هنری و میدان‌های شلوغش و بناهای تاریخی‌ اش اشاره داشت. در این مقاله قصد داریم تا جاهای دیدنی اسپانیا مادرید را معرفی کنیم .با ما همراه باشید.

جاهای دیدنی اسپانیا مادرید توصیف کننده خوبی برای کشور اسپانیا می باشد. وجود خیابان‌های عریض شهر با ترافیک و رفت آمد زیاد انباشته شده‌اند ولی وجود پارک ‌های زیبا این هجوم شهری را کمتر می کند. اگر چه مادرید زیبایی بارسلون را ندارد ولی با این وجود از فضا و جوی بسیار هیجان انگیز و پر جنب و جوش تری برخوردار می باشد. موزه جهانی پرادو و کاخ سلطنتی، دروازه آلکالا و... نمونه های از مکان های دیدنی اسپانیا مادرید می باشند. اهالی مادرید عاشق بیرون رفتن و گردش می باشند و گشت و گذارهای شبانه به عنوان رسومات بسیار محبوب آن ها به شمار می رود. اگر شما هم دوست دارید تا مثل سایر مردم اسپانیا مشغول تفریح و گشت و گذارهای شبانه می توانید از طریق سایت آیشم اقدام به خرید تور اسپانیا نمایید.

مکان های دیدنی مادرید

مکان های دیدنی مادرید

موزه‌ی پرادو

بی تردید موزه‌ ی پرادو به عنوان بهترین و محبوب ‌ترین موزه ‌های هنری جهان و جاهای دیدنی اسپانیا مادرید می باشد. مجموعه‌ ی از شاهکار های بی‌نظیر اساتید دوران رنسانس و باروک دیده می شود. مادرید آثار هنرمندان مشهوری چون دیه‌ گو ،ولاسکوئز ، اِل گرکو و هنرمندان کشورهای دیگر همچون رامبرانت ، پیتر بروگل ، فان دیک ، روبنس و همچنین تیسین ، کاراواجو ، بوتیچلی و تینتورتو را در خود جای داده است.

کاخ سلطنتی

کاخ رویال یا کاخ سلطنتی ، یک کاخ باشکوه اسپانیایی در خیابان Bailén شهر مادرید می باشد که محل رسمی اقامت پادشاه اسپانیا در شهر مادرید محسوب می شود و از جاهای دیدنی اسپانیا مادرید به شمار می رود. لازم به ذکر است در حال حاضر پادشاه و خانواده اش در این قصر اقامت ندارند.طراحی داخلی کاخ و اتاق هایی که هنرمندانه طراحی شده، بسیار چشم گیر و جذاب می باشد.

اروپا دارای کاخ ها و بناهای قدیمی و ارزشمند زیادی می باشد. نمونه های از ان در فرانسه، ایتالیا، آلمان و … دیده می شود.کاخ سلطنتی یکی از نمونه های این بنا می باشد که به عنوان جاذبه های گردشگری و دیدنی اسپانیا مادرید به شمار می رود.این کاخ محل زندگی خانواده سلطنتی می باشد ولی در حال حاضر از این کاخ جهت مراسم و جشن‌های ملی استفاده می نمایند، از این حیث بازدید آن برای عموم ازاد می باشد. زیبایی اتاق ‌های کاخ سلطنتی با کلمات قابل توصیف نمی باشد.سالن غذاخوری شامل اتاق هایی می باشد که گردشگران ازآن بازدید می نمایند. مبلغ ورودی برای بازدید حدودا 10 یورو می باشد.به محض ورود به کاخ عکاسی ممنوع می گردد ولی می ‌توانید در بیرون کاخ عکس‌ های زیادی بگیرید.

لازم به ذکر است که مجموعه های دیگری چون کلکسیون اشیای تاریخی ، کلکسیون سلاح ، اشیاء سلطنتی و مجموعه ای کامل از پنج ساز زهی ساخت آنتونیو استرادیواری که در داخل این کاخ به نمایش عموم در آمده اند .

دروازه آلکالا

کافیست جاهای دیدنی اسپانیا مادرید را در اینترنت سرچ نمایید، بی تردید یکی از تصاویری که ارائه می دهد دروازه آلکالا خواهد بود. بنای معروفی که چیزی حدود سیصد سال پیش توسط معمار ایتالیایی طراحی و ساخته می شود.

دروازه خورشید

دروازه خورشید به عنوان برترین مکان های دیدنی مادرید محسوب می شود که به عنوان قلب مادرید شناخته می شود. در گذشته علامتی به شکل خورشید در این مکان وجود داشته که یکی از دلایل نامگذاری آن به شمار می رود.ضمن اینکه شاهد طلوع خورشید بی نظیری در این مکان خواهید بود. مرکزی برای سنجش مسیرهای حمل و نقل و عبور و مرور نیز شناخته شده است و در میان بازدید از جاذبه های گردشگری مادرید نباید نسبت به آن بی توجه باشید. افرادی که قصد خرید دارند می توانند به این میدان بروند تا بتوانند همزمان با مشاهده یکی از برترین جاذبه های گردشگری مادرید به خرید هدیه و سوغاتی نیز بپردازند.

تئاتر سلطنتی

تئاتر اپرا یا تئاتر سلطنتی تقریبا حدود ۱۶۰ سال پیش در مادرید با این نام ساخته شد ، این بنای دیدنی بعدها با کمی تخریب مورد بازسازی قرار گرفت.

پلازا مایور

این میدان زیبای مبوط به زمان حکومت فلیپ سوم در قرن هفدهم می باشد. میدان اصلی یا پلازا مایور، مرکز تجارت و زندگی شهری و همچنین صحنه‌ ای برای رویدادهای تشریفاتی همچون اعلام پادشاه جدید و یا تشریع قدیسین بوده است. این مکان ضمن جایگاهی برای برگزاری گاوبازی ، در اجراهای دراماتیک و مسابقات شوالیه‌ ها نیز استفاده می شد. در حال حاضر به عنوان یکی از جاهای دیدنی اسپانیا مادرید می باشد که افراد نیز قرار و ملاقات های خود را در این مکان هماهنگ می کنند. وجود سنگفرش ، محوطه ‌ای برای عابران پیاده شده و کافه های سر باز زیادی را در این مکان ایجاد کرده است.

پارک رتیرو

پارک رتیرو به عنوان اقیانوسی از آرامش در قلب مادرید محسوب می شود که راه فراری برای خیابان‌های شلوغ و پر ازدحام مادرید می باشد .این پارک سر سبز ۱۲۰ هکتاری یکی از جاهای دیدنی اسپانیا مادرید می باشد. این پارک قرن هفدهمی از فضایی زیبا با مناظری دوست داشتنی و جذاب برخوردار می باشد که مسیر های داخل آن با ردیفی از درختان پوشیده شده می باشد. از قسمت ورودی میدان استقلال بازدید کنندگان با استخری در مرکز پارک مواجه خواهند شد. از اینجا مسیرها، شما را به باغ گل سرخ و باغ فرانسوی «دون سسیلیو» هدایت می نمایند. محوطه کاخ کریستال با فواره منحصر به فرد و زیبایش یکی دیگر از قسمت‌های دیدنی این پارک می باشد.همچنین وجود یک رصدخانه قدیمی در این پارک علاقمندان به نجوم را به این پارک می کشاند.

کاخ کریستال

کاخ کریستال یا کاخ شیشه ‌ای در پارک رتیرو قرار دارد . به نوعی کاملا از شیشه ساخته شده و یکی از ساختمان‌ های نمادین شهر مادرید به شمار می رود. این کاخ در پارک تماشایی رتیرو با گل و درختان سرسبز احاطه شده است.امروزه آثار مدرن نمایشگاه‌ های موقت موزه‌ ی ملکه سوفیا در این بنا نگهداری می گردد.این مکان نیز یکی از جاهای دیدنی اسپانیا مادرید می باشد که چشم انداز قشنگی برای تابش نور خورشید به قاب های شیشه ای دارد.

پشت‌ بام مرکز هنرهای زیبا

طبقه‌ ی بالای مرکز هنرهای زیبا یکی از مکان های مناسب برای دیدن اطراف شهر می باشد. این مکان یکی از مکان های دیدنی اسپانیا مادرید می باشد که به عنوان معدود پشت ‌بام‌هایی است که از هر 4 طرف آن و بدون هیچ مانعی، دیدی واضح به مناظر اطراف دارد.

معبد دبود

شاید دیدن یک معبد مصری در شهر مادرید تعجب شما را برانگیزد، بهتر است نام این معبد را در لیست جاهای دیدنی اسپانیا مادرید قرار دهید. این معبد، هدیه ‌ای از طرف دولت مصر به اسپانیا بود و بهترین زمان برای بازدید از آن، هنگام غروب آفتاب است. بهتر است نوشیدنی‌ خود را در این مکان آورده و روی چمن بنشینید و رنگ قرمز و نارنجی غروب در پس ‌زمینه‌ی معبد را مشاهده نمایید و لذت ببرید.

میدان سیبلس

فواره الهه سیبلس یکی از زیبایی های جاهای دیدنی اسپانیا مادرید در میدان این شهر می باشد و نمایی باشکوه و زیبا به این میدان داده است که برای بازدید کنندگان جذابیت داده است. با رفتن به این میدان می توانید سالن بزرگ و باشکوه شهر را که در نزدیکی آن قرار دارد، مشاهده نمایید.

کلیسای جامع آلمودنا

ساختمان جدید این کلیسا از نمای بیرونی فوق العاده و زیبایی برخوردار می باشد و فضای داخلی آن نیز مدرن طراحی گردیده، بنای این کلیسا وقفی بوده و برای ساخت آن ۱۰۰ سال وقت گذاشته شده است که در حال حاضر از جاذبه های گردشگری مادرید به شمار می رود.

استادیوم رئال مادرید

بدون تردید همه افرادی که تمایل به گشت‌ و گذار در مادرید دارند طرفدار هنر و یا سکوت نمی باشند، می ‌توان استادیوم رئال مادرید را به عنوان یکی از مناسب ‌ترین مکان دیدنی مادرید اسپانیا برای آن ها در نظر داشت.

بازار سن میگل

این بازار بزرگ و مسقف در نزدیکی میدان پلازار مایور قرار دارد که می تواند غذاهای عالی به ویژه غذاهای محلی را در آن پیدا کرد و میل نمود. این بازار در سال ۱۹۱۶ احداث شده است، ضمن اینکه در سال ۲۰۰۹ به واسطه سرمایه گذاران خصوصی این بازار خریداری شد و مورد بازسازی قرار گرفت. طراحی منحصر به فرد آن دلیل برای جذب گردشگران شده است.

این بازار از سی فروشگاه تشکیل شده که مواد غذایی مرغوب و غذاهای لذیذ اسپانیایی در این فروشگاه ها تولید و فروش می رود . بهترین و ایده آل ترین مکان خرید انواع غذا برای افرادی می باشد که به خورد و خوراک توجه می کنند.

موزه سورولا

همانطور که می دانید مادرید یکی از شهرهای مهم اسپانیا محسوب می گردد.این شهر به عنوان یکی از جاهای دیدنی اسپانیا مادرید از موزه های زیادی برخوردار است .این موزه منزل یکی از هنرمندان مشهور این کشور خواکین سورولا می باشد که محلی برای نمایش آثار فاخر این هنرمند امپرسیونیست به شمار می رود. چیدمان این خانه به ویژه اتاق های اصلی هیچ تغییری نداشته اند و اتاق های دیگر برای نمایش کارهای سورولا انتخاب شده اند.

سورولا این هنرمند اسپانیایی در کشیدن مناظر با مضامین اجتماعی و تاریخی و همچنین نقاشی پرتره بسیار حرفه ای بود. زیبایی این موزه تنها در آثار برجسته این هنرمند خلاصه نمی شود، بلکه نوع معماری منزل وی و بخصوص حیاط آن و البته وجود کاشی های به سبک و سیاق آندلس، فواره و حوض، زیبایی و جلوه بی نظیری به این موزه بخشیده است.شهر مادرید به عنوان یکی از جاهای دیدنی اسپانیا مادرید می باشد که گزینه مناسبی برای افرادیست که به تاریخ هنر علاقه مند می باشند .

کلیسای جامع آلمودنا

این کلیسا ساختمانی امروزی و جدید بوده که نمای داخلی آن مدرن به شمار می رود. بیش از ۱۰۰ سال ساخت آن زمان برد و به عنوان کلیسا وقف گردید.

کلیسای سن فرانسیسکو

این کلیسا در ۱۷۶۱ برای راهبان فرانسیسکَن ساخته شد. ورودی آن نئوکلاسیک و گنبد این بنا بعد ها در سال ۱۷۷۰ به آن اضافه گردید. فضای داخلی آن نیز از پلانی دایره‌ای با گنبدی زیبا و شش کلیسای کوچک بر خوردار می باشد که در آن‌ ها می‌توان نقاشی‌هایی از گویا، ولاسکز و مائِیا را مشاهده نمود. در موزه این کلیسا آثار مختلف هنری مذهبی و دست ساخته ‌های مختلفی را می توان مشاهده نمود.