Aysham

ویزا چند روزه صادر میشود؟ ویزای دبی چند روزه می آید؟

کشور امارات و شهر دبی از مقصد های پر طرفدار در ایران محسوب می شود که رفت و آمد های بسیاری نیز دارد. دبی کشوری زیبا و مدرن است و به این دلیل بیش تر ویزا های دریافتی مربوط به ویزا های توریستی است.  قصد داریم تا در این مطلب به ویزای دبی، شرایط، قوانین و مدت زمان صدور ویزا دبی بپردازیم. اگر شما هم قصد رفتن به دبی را دارید پس با ما همراه شوید تا اطلاعات مد نظر خود را بیابید.

شرایط  دریافت و انواع ویزای دبی

شرایط دریافت و انواع ویزای دبی

دستور العمل های سفارت امارات برای دادن ویزای دبی جالب و مهم است. دخترای زیر 18 سال به هیچ عنوان اجازه دریافت ویزای انفرادی دبی را ندارد. برای پسران زیر 18 سال نیز می بایست برای دریافت ویزای انفرادی شناسنامه مادر و پدر خود را ارائه دهند. همچنین داشتن بیمه نامه مسافرتی از کشور امارات برای درخواست کنندگان ویزای دبی امری ضروری است. ویزا های کشور امارات متنوع هستند و هر کدام نیز زمان های متفاوتی دارند. ویزای توریستی دبی که به صورت کاملا الکترونیکی صادر می شود و تقریبا در اکثر موارد به صورت گروهی انتخاب می شود. البته لازم به ذکر است که به صورت انفرادی هم قابل رزرو است.

مدت زمانی که می توانید با این ویزا در دبی اقامت داشته باشید بستگی به نوع آن دارد. ویزا های توریستی دبی شامل ویزای عادی دو هفته ای، ویزای توریستی یک ماهه، ویزای توریستی یک ماهه با چند ماه ورود، ویزای توریستی سه ماهه، ویزای توریستی سه ماهه با چند بار ورود می شود. ویزای تحصیلی دبی نیز وجود دارد که برای علاقه مندان تحصیل در دبی است. ویزای کاری دبی نیز وجود دارد و برای کسانی که پیشنهاد شغلی در دبی دارند و یا از طرف کارفرمایان در دبی صادر می شود. لازم به ذکر است که برای این کار کارفرما باید ابتدا از وزارت کار امارات مجوز دریافت کند. ویزای ترانزیت امارات یا همان ویزای فرودگاهی دبی نیز در دسترس است. این ویزا مناسب کسانی است که برای رفتن به مکانی دیگر مجبور به گذر از دبی هستند و این ویزای ترانزیت را دریافت می کنند. ویزای تجاری نیز وجود دارد که مختص تاجران، همچنین مدیر عامل های شرکت های مختلف و صاحبان کسب و کار ها است.

دبی از سال 2020 که ویروس کرونا شروع به شیوع کرد برای مدیرت بحران ناشی از این ویروس هر گونه رفت و آمدی را ممنوع کرد و صدور ویزا ها را نیز متوقف نمود. دبی پس از ایجاد زیر ساخت های لازم برای مبارزه با کرونا و تعیین پروتکل های بهداشتی ضد کرونا فعالیت ها و صدور ویزا را مجدد آغاز کرد و اجازه هر گونه رفت و آمدی را صادر کرد. لازم به ذکر است که این رفت و آمد ها در صورت رعایت پروتکل ها مجاز بود. در دستور العمل های تازه امارات برای مسافران و گردشگران تغییراتی ایجاد شد. این تغییرات شامل مدارک جدیدی بود که به آن ها خواهیم پرداخت. داشتن تصویر اولین صفحه پاسپورت، تصویر کارت ملی، یک قطعه عکس، تصویر شناسنامه، بیمه نامه مسافرتی که مختص به پوشش و پشتیبانی هزینه های درمان در صورت ابتلا به کرونا است. همچنین داشتن يک پاسخ منفی تست پی سی آر کرونا ضروری است که این تست می بایست 24 ساعت قبل از پرواز و یا نهایتا 48 ساعت قبل دریافت شده باشد.

مدت زمان صدور ویزا برای دبی

مدت زمان صدور ویزا برای دبی

توضیحات پیشین برای آشنایی شما با فرایند کار و همچنین شرایط و موانع بوده است. حال با علم به این مطالب به مدت زمان صدور ویزا خواهیم پرداخت. همان طور که متوجه شدید این فرایند در دبی تقریبا ساده است و زمان زیادی نخواهد برد. البته  لازم به گفتن است که در صورت رعایت نکات و قوانین این مسیر آسان خواهد بود در غیر این صورت دشواری هایی خواهید داشت. ویزای دبی معمولا به دو شکل صادر می شود. اساس تفاوت این دو در مدت زمان آن ها است. یک ویزای اظطراری و دیگری ویزای عادی است. هر کدام از انواع ویزای دبی پس از صدور دو ماه اعتبار دارد. پس از ورود به دبی اعتبار ویزا طبق در خواست اولیه و نوع ویزا تعیین خواهد شد. و در نهایت به طور کلی مدت زمان صدور ویزای دبی بین 1 تا 3 روز کاری خواهد بود. حساب کردن روز ها بر این اساس است که یک روز بعد از ارائه و تحویل مدارک مورد نیاز شروع به محاسبه می شود، تعطیلات سفارت و تعطیلات رسمی کشور را نیز باید مد نظر داشته باشید.

کلام آخر

در نهایت دریافتیم که دریافت ویزای دبی به نسبت سایر کشور ها فرایند ساده تری دارد با این حال قوانین مهم و سرسختی دارد که می بایست رعایت کنید و مدت زمان زمان صدور ویزا نیز وابسته به نوع ویزایی که انتخاب کرده اید است. انواع ویزا نیز شامل ویزای توریستی، کاری، تجاری، ترانزیتی و تحصیلی است.