Aysham

مدت زمان پرواز تهران اسپانیا؛ خطوط هوایی پرواز به اسپانیا

مدت زمان پرواز تهران اسپانیا

برای مسافرت به کشورهای اروپایی اغلب باید ساعات نسبتا طولانی را در هواپیما سپری کنید. یکی از کشورهای پرطرفدار اروپایی در ایران، اسپانیاست، مردم بسیاری با تور اروپا از ایران سفر می کنند و ایرلاین‌های بسیاری در ایران به اسپانیا پرواز دارند. مدت زمان پرواز تهران اسپانیا با توجه به شهری که مقصد است و نوع ایرلاین تفاوت دارد. اما می توان گفت که تقریبا حدود ۶ ساعت را باید در هواپیما بگذرانید.

مدت زمان پرواز به چند شهر معروف و توریستی اسپانیا

 مدت زمان پرواز به چندشهر معروف و توریستی اسپانیا

مدت زمان پرواز تهران اسپانیا با توجه به شهرهای توریستی و پر جاذبه بارسلون، مادرید، مالاگا و والنسیا متفاوت است وبه ترتیب به شرح زیر می باشد :

 • پرواز تهران بارسلون، تقریبا۵ ساعت و ۴۵ دقیقه
 • پرواز تهران مادرید تقریبا ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه
 •  پرواز تهران مالاگا تقریبا۷ ساعت و ۱۰ دقیقه
 •  پرواز تهران والنسیا تقریبا۶ ساعت و ۳۲ دقیقه

ایران تا اسپانیا چقدر فاصله ی هوایی دارد؟

پس از آگاهی از مدت زمان پرواز تهران تا شهرهای پر طرفدار اسپانیا، بهتر است فاصله ی هوایی این شهرها با ایران را نیزبدانید:

مادرید پایتخت اسپانیا مسافت هوایی حدود 4846 کیلومتر با ایران دارد.همچنین دیگر شهرهای اسپانیا مانند بارسلون حدود 4319 کیلومتر، مالاگا حدود500‪9 کیلومتر و والنسیا حدود 457‪۷‪ کیلومتر با ایران فاصله دارند.

خطوط هوایی پرواز به اسپانیا

خطوط هوایی پرواز به اسپانیا

هواپیمایی ماهان، لوفت هانزا، اتریشی، قطر وهواپیمایی امارات و ترکیش، از جمله ایرلاین‌هایی می باشند که تهران را به مقصد اسپانیا ترک می کنند. هر کدام از این ایرلاین ها را که بخواهید باید ابتدا یک توقف در شهر مبدا پرواز داشته باشند و سپس به سمت مسیر خود در شهر مقصد اسپانیا بروند. وجه تشابه آن ها به توقفی باز می گردد که در شهر مبدا دارند که سپس به سمت مقصد اسپانیا به مسیر خود ادامه می دهند.

در ادامه به مسیرهای پروازی که در فاصله هوایی ایران تا اسپانیا موجود می باشند، می پردازیم.

●       تهران- بارسلون با ایرلاین ماهان. مسیر: تهران، بارسلون

●       تهران- بارسلون با ایرلاین لوفت هانزا. مسیر: تهران، فرانکفورت، بارسلون

●       تهران- بارسلون با ایرلاین اتریشی. مسیر: تهران، وین، بارسلون

●       تهران- بارسلون با ایرلاین ترکیش. مسیر: تهران، استانبول، بارسلون

●       تهران- بارسلون با ایرلاین ایرفلوت. مسیر: تهران، مسکو، بارسلون

●       تهران- بارسلون با ایرلاین امارات. مسیر:  تهران، دبی، بارسلون

●       تهران- بارسلون با ایرلاین قطری. مسیر: تهران، دوحه، بارسلون

●       تهران مادرید با ایرلاین لوفت هانزا. مسیر: تهران، فرانکفورت، مادرید

●       تهران مادرید با ایرلاین ایرفلوت. مسیر: تهران، مسکو، مادرید

●       تهران مادرید با ایرلاین ترکیش. مسیر: تهران، استانبول، مادرید

●       تهران مادرید با ایرلاین امارات. مسیر: تهران، دبی، مادرید

●       تهران مادرید با ایرلاین قطری. مسیر: تهران، دوحه، مادرید

●       تهران مالاگا با ایرلاین لوفت هانزا. مسیر: تهران، فرانکفورت، مالاگا

●       تهران مالاگا با ایرلاین ترکیش. مسیر: تهران، استانبول، مالاگا

●       تهران مالاگا با ایرلاین قطری. مسیر: تهران، دوحه، مالاگا

●       تهران والنسیا با ایرلاین لوفت هانزا. مسیر: تهران، فرانکفورت، والنسیا

●        تهران والنسیا با ایرلاین ترکیش. مسیر: تهران، استانبول، والنسیا

در خرید بلیط تهران اسپانیا این چند نکته مهم را به خاطر داشته باشید

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که برای اولین بار ویزای شینگن را به مقصد اسپانیا دریافت کرده اید، پیشنهاد می کنیم برای پرواز فاصله تهران تا اسپانیا از بلیط هایی هواپیمایی ترکیش، قطر یا امارات استفاده کنید، چرا که در صورت خرید بلیط های پرواز اروپایی مانند لوفت هانزا، پاسپورت شما در فرودگاه فرانکفورت مهر ورود می خورد. این موضوع ممکن است برای ویزای شینگن شما مشکل ایجاد کند، زیرا این ویزا را از هر کشور اروپایی که گرفته باشید، باید ورودتان نیز از همان کشور باشد. این موضوع مخصوصا در سفرهای بعدی شما به اروپا مشکل ایجاد می کند.

اگر در پی رسیدن به این سوال خود هستید که از ایران تا اسپانیا چند ساعت راه است، بهتر است به این نکته توجه کنید در برخی از پروازها ممکن است با توقف 5 یا 6 ساعته رو به رو شوید. از این رو بهتر است برای کاهش مدت زمان پرواز تهران اسپانیا، پروازهایی را انتخاب کنید که 2 تا 4 ساعت توقف دارند. البته بهتر است مراقب زمان بندی خود در این زمینه باشید تا از پرواز بعدی جا نمانید.

در طول فاصله ایران تا اسپانیا زمانی که در مدت زمان توقف برای ترانزیت به سر می برید، اجازه خروج از فرودگاه را ندارید، در واقع این امکان برای شما فراهم است که از فرودگاه شهر محل توقف خود برای ترانزیت استفاده کنید، این موضوع در صورتی که ویزای آن کشور را داشته باشید می تواند تغییر کند.

از چه راه‌هایی می‌ توان بلیط تهران اسپانیا را خریداری کرد؟

جدا از این که پرواز تهران اسپانیا چند ساعت است، باید بدانید که چه روش هایی وجود دارد تا بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. مانند همیشه این موضوع به دو روش حضوری و اینترنتی برای شما در دسترس قرار دارد. فرقی ندارد که کدام یک از این دو روش را انتخاب می کنید، در هر صورت قبل از خرید بلیط، باید ویزای شینگن خود را دریافت کنید.

خرید حضوری بلیط تهران اسپانیا

در این روش کافی است به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنید که هم معتبر می باشند و هم مجوز فروش بلیط هواپیما را دارند. در چنین آژانسی، کارشناسان بهترین ساعت را بر اساس فاصله اسپانیا تا ایران و هم چنین با توجه به ساعت مد نظر شما پیشنهاد می کنند. شما می توانید با مشورت و راهنمایی آن ها، بهترین پرواز را برای خود انتخاب کنید.

شما هم چنین می توانید به این ترتیب سوالات خود را اعم از مدت زمان پرواز تهران اسپانیا، شرایط موجود، تاریخ و غیره از کارشناسان بپرسید و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

خرید اینترنتی بلیط تهران اسپانیا

در این روش می توانید بلیط هواپیما را برای شهرهای مختلف اسپانیا خریداری کنید. شما در این روش نیاز ندارید که به دفتر آژانس هواپیمایی به صورت حضوری و شخصا مراجعه کنید، بلکه برعکس می توانید با چند کلیک ساده هم به این سوال خود برسید که فاصله ایران تا اسپانیا با هواپیما چقدر است و هم چنین می توانید بهترین بلیط را متناسب با شرایط خود انتخاب و خریداری کنید.

برای این کار باید مواردی هم چون مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد مسافران را در وب سایت آژانس هواپیمایی مد نظر خود وارد کنید و بعد از جستجو در میان گزینه های پیش رو به انتخاب بپردازید.

در واقع شما با یک لیست بلند بالا از پروازهای اسپانیا و تهران هم چون ساعت پرواز، طول پرواز، مدت زمان توقف و قیمت بلیط رو به رو می شوید. در این حالت نه تنها به راحتی می توانید دریابید که پرواز ایران به اسپانیا چند ساعته و چه شرایطی دارد، بلکه می توانید به راحتی به مقایسه بپردازید و جزئیات را موشکافانه مورد بررسی قرار دهید.

بعد از این که تصمیم تان را برای خرد بلیط تهران اسپانیا گرفتید، باید اطلاعات مسافران و تعداد آن ها وارد نمایید و در نهایت وارد صفحه پرداخت شوید. در این قسمت با کارت های عضو شتاب می توانید هزینه بلیط را پرداخت کنید.

با این روش به راحتی بلیط اسپانیا را به دست می آورید و می توانید هر چه سریع تر برای سفر آماده شوید.

نکته مهم دیگر در بهتر بودن خرید بلیط تهران اسپانیا از طریق وب سایت های آژانس هواپیمایی معتبر این است که می توانید از تخفیف های ویژه ای که در نظر گرفته می شود، استفاده کنید.

نکاتی درباره سفر به کشور اسپانیا

نکاتی درباره ی سفر به کشور اسپانیا

 • کشور اسپانیا نیز از کشورهایی می باشد که برای سفر به آن، به ویزای شینگن نیاز دارید. برای اینکه بتوانید چنین ویزایی بگیرید، باید حداقل از ۳ ماه قبل برای آن درخواست داده باشید. برای گرفتن ویزا، باید پرواز و هتل خود را قبل از آن انتخاب کنید.
 • اگر مدت زمان پرواز تهران اسپانیا برایتان اولویت دارد، بهتر است پروازی را انتخاب نمایید که بدون توقف است.
 • برای اینکه در هزینه تور اسپانیا صرفه جویی کنید، می توانید پروازهای با یک توقف در مسیر را انتخاب کنید. و همچنین بهتر است قیمت تمام ایرلاین ها را از سایت های مختلف پیدا کرده و باهم مقایسه کنید.
 • بهتر است پروازی را انتخاب کنید که شما را در هنگام صبح به فرودگاه های مقصد و شهرهای اسپانیا برساند. زیرا اگر به هنگام شب به شهرهای مادرید، بارسلونا و دیگر شهرهای اسپانیا برسید،به دلیل نا آگاهی از مسیرها ممکن است دچار سردرگمی شوید.
 • اگرچه دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در شهرهای اسپانیا کار دشواری نیست، اما بهتر است این نکته را بدانید که بایدهتل هایی را جستجو کنید که نزدیک مراکز فرهنگی و مرکز شهر قرار داشته باشند. با این تدبیرعلاوه بر کاهش در هزینه های رفت و آمد، امکان گم شدن نیز کم می شود.
 • واحد پول کشور اسپانیا، یورو می باشد و یورو مناسب ترین ارزی است که می توانید با خود به این کشور ببرید.
 • برای کم شدن هزینه های سفرتان و پرداخت مبلغ کمتری برای بلیط هواپیما، بهتر است بلیط های لحظه آخری و چارتری را انتخاب کنید.