Aysham

کشور اسپانیا در کدام قاره است؛ آشنایی با کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری در دل قاره اروپا است که از جاذبه‌های گردشگری فراوان و همچنین موقیعیت جغرافیایی و تحصیلی پر اهمیتی برخوردار است. با گرفتن اقامت یا خرید تور اسپانیا به راحتی می‌توانید به کشورهای و شهرهای دیگر اروپایی سفر کنید. همچنین بهتر است بدانید که اسپانیا یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر به حساب می‌آید. در ادامه درباره این کشور و سنت‌های دیرینه آن بیشتر بیان خواهیم کرد.

کشور زیبای اسپانیا در واقع شبه جزیره‌ای است که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است. این کشور از غرب با پرتغال و از شمال شرق به کشور فرانسه و آندورا متصل است و از دیگر بخش‌ها به آب رسیده است. از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به دریای بالئار، از غرب و شمال غربی به اقیانوس اطلس شمالی و از شمال با خلیج با باسکای در ارتباط است. مساحت این کشور در حدود 505990 کیلومتر مربع است و به همین دلیل در سطح 51 جهان قرار گرفته است. اگر قصد دارید مساحت این کشور را با کشور زیبای ایران مقایسه کنید بهتر است بدانید اسپانیا مساحتی حدود یک سوم کشور ایران را دارد.

اسپانیا حدود 50 میلیون نفر جمعیت در خود جای داده است و 50 استان دارد که در کنار آن‌ها چندین جزیره کوچک و بزرگ وجود دارد. مهم‌ترین این جزایر بالئار و قناری هستند. جالب است بدانید که نصف‌النهار گرینویچ از این کشور و در نزدیکی شهر والنسیا عبور می‌کند. از جمله رشته کوه‌های دیدنی این کشور نیز به پیرنه باید اشاره کنیم که در مرز کشورهای اسپانیا و فرانسه قرار دارد.

از جمله دیدنی‌ترین جزیره‌های این کشور به جزایر قناری اشاره داریم که خود از چندین جزیره و شبه جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. ممکن است نام بیشتر شهرهای مهم این کشور را شنیده باشید که از جمله می‌توان مادرید پایتخت اسپانیا، بارسلون که بعد از مادرید بزرگ‌ترین شهر و همچنین مهم‌ترین شهر بندری است را یادآور شد.

آب و هوای کشور اسپانیا

آب و هوای کشور اسپانیا

این کشور به دلیل وسعت قرار گیری در کنار دریای مدیترانه از تنوع آب و هوایی بسیار بالایی برخوردار است. بخش شمال و شمال غربی آن دارای آب و هوای بسیار خنکی است که شدت بارندگی آن از غرب به شرق کاهش پیدا می‌کند. در بخش مرکزی باران بسیار کمتری می‌بارد، اما در عوض در فصل زمستان بارش برف زیادی را شامل می‌شود. اگر قصد دارید از خوش آب و هواترین منطقه اسپانیا بهره‌مند شوید به شهرهایی که با دریای مدیترانه هم مرز است، سفر یا مهاجرت کنید. این شهرها روزهای گرم طولانی و شب‌های معتدلی دارند.

تحصیلات در اسپانیا

تحصیلات در اسپانیا

مهاجرت و تحصیل در این کشور از قیمت پایین‌تری به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بهره‌مند است. بیشتر دانشگاه‌های معروف اسپانیا در مادرید و بارسلون قرار دارند. که در ادامه مطالب راجع به آن‌ها توضیح خواهیم داد.

دانشگاه پمپئو فابرا

وقتی اسم از دانشگاه پمپئو فابرا به میان می‌آید، صحبت از بهترین دانشگاه اسپانیا است که در شهر زیبای بندری بارسلون قرار دارد. رشته‌هایی که در این دانشگاه قابل انتخاب است شامل علوم اجتماعی، علوم انسانی، بهداشت، علوم زندگی و ارتباطات است. زبان رسمی این دانشگاه کاتالان است. با این وجود ممکن است بعضی از رشته‌ها به انگلیسی نیز تدریس شوند.

دانشگاه خودمختار بارسلونا

پر رشته‌ترین دانشگاه اسپانیا است که در رشته‌هایی مانند مدیریت و مدیریت بازرگانی، اقتصاد، آموزش ابتدایی و جهانگردی، علوم زیستی، ارتباطات، هنر و علوم انسانی، پزشکی، ترجمه و تفسیر و ... دانشجو قبول می‌کند. بسیاری از این رشته‌ها علاوه بر زبان اسپانیایی در زبان انگلیسی نیز آموزش داده می‌شوند.

دانشگاه بارسلونا

این دانشگاه با دانشگاه خود مختار بارسلونا فرق دارد و سومین دانشگاه بزرگ اسپانیا است که در آن بیش از 70 رشته تحصیلی را در هر سه مقطع تحصیلی تدریس می‌کنند.

دانشگاه ناوارا

این مجموعه آموزشی در شهر پامپلونا قرار دارد. اگر به دنبال یک دانشگاه خصوصی و در سطح بالا در اسپانیا هستید ناوارا بهترین انتخاب است و تدریس خود را با یک دانشکده حقوق شروع کرده است. بیش از 120 رشته در این مجموعه آموزش داده می‌شود. در راستای حمایت از دانشجویان بین المللی این دانشگاه با دانشگاه‌های واشنگتن، هنگ کنگ و ادینبورگ همکار علمی دارد.

دانشگاه کمپلوتنسه

بهترین دانشگاه شهر مادرید است که اکنون 86 هزار نفر در آن مشغول به تحصیل هستند که البته باید گفت 26 دانشکده دارد و رشته‌هایی مانند زیر شاخه‌های هنر، فلسفه، زبان، جغرافیا و ... در آن آموزش داده می‌شوند. کتابخانه این دانشگاه، دومین کتابخانه بزرگ اسپانیا است.

مکان‌های گردشگری اسپانیا

مکان‌های گردشگری اسپانیا

تاریخ کهن اسپانیا آن را به یکی از کشورهای میراثی در جهان تبدیل کرده است. این کشور توریست‌های بسیاری از سراسر جهان دارد. در زیر چند نمونه از جاذبه‌های گردشگری مهم این کشور را به شما معرفی می‌کنیم:

 • کوئنکا: یک شهر در بین مادرید و والنسیا است. کوئنکا نمونه‌ای شگفت انگیز از یک شهر قرون وسطایی است. بسیاری از خانه‌های این شهر درست تا لبه صخره جلو آمده‌اند و به صورت معلق دیده می‌شوند.
 • کاخ سلطنتی مادرید: این کاخ محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا بوده است و تنها برای مراسم‌های دولتی استفاده می‌شود.
 • قصر آلکاراز: در شهر زیبای سویل قرار دارد و توسط مسلمانان و بر اساس معماری شرقی ساخته شده است.
 • کاخ الحمرا: این کاخ شامل یک قصر و ارگ است که در شهر گرانادا واقع شده است. همانطور که در بالا درباره کشور اسپانیا یعنی یک کشور میراثی صحبت کردیم، ثبت جهانی شده است. کاخ الحمرا در فلات مشرف به شهر گرانادا و در جنوب کشور اسپانیا واقع شده است.
 • کلیسای ساگرادا فامیلیا: این کلیسای قرون وسطی که در شهر بارسلونا است یک کلیسای بسیار زیبا و نیمه تمام است.
 • کلیسای جامع قرطبه: این مسجد سنتی در شهر کوردوبا قرار دارد و نمونه‌ای از معماری اسلامی است که از تمام ادیان به این مسجد می‌آیند.
 • کلیسای جامع سویا: این کلیسا در شهر سویل قرار گرفته است و بزرگ‌ترین کلیسای جامع دنیا با استفاده و اشاره بر معماری گوتیک می‌باشد.
 • موزه دل پرادو: این موزه در شهر مادرید قرار دارد و بزرگترین و معتبرترین گالری هنری دنیاست که بیش از ۷ هزار نقاشی و سایر آثار هنری و تاریخی در آن نگهداری می‌شوند.
 • قنات سگوویا: قنات سگوویا یکی از بهترین بناهایی است که از رومی‌ها در اسپانیا به جا مانده است. این قنات 16 کیلومتر طول و از رودخانه فریو تا سگوویا آب را جاری می‌کند. همچنین از حدود ۲۴۰۰۰ بلوک گرانیت عظیم و بدون استفاده از ملات ساخته شده است.
 • ساگرادا فامیلیا: بزرگ‌ترین کلیسای کاتولیک روم در بارسلونا و یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری اسپانیا است. ساخت این کلیسا از سال ۱۸۸۲ آغاز شد و هنوز هنوز به پایان نرسیده است.
 • کوردوبا: یک ساختمان‌های جذاب کشور اسپانیا است که به خاطر تعداد زیاد ستون‌ها و قوس‌های داخل سالن اصلی معروف است. این مکان در ابتدا یک معبد رومی و سپس یک کلیسا تبدیل شد.