Aysham

بهترین زمان سفر به اروپا کی می باشد؟ ارزانترین زمان

بهترین زمان سفر به اروپا کی می باشد؟ ارزانترین زمان

ابتدا برای پاسخ دادن به این سؤال که بهترین زمان سفر به اروپا کی می باشد، باید چند سؤال دیگر را مطرح کنیم تا به صورت دقیق بتوانیم به این سؤال پاسخ دهیم. اگر شما اهل سفر هستید و اروپا را به عنوان مقصد سفر بعدی خود در نظر گرفته اید، باید بدانید که به کدام یک از کشور های اروپایی سفر می کنید. آیا آب و هوا برای شما مهم است یا خیر؟ باید بدانید که شما از سفر در زمان های شلوغ و پرجمعیت لذت می برید و یا دوست دارید در زمان هایی به اروپا سفر کنید که تعداد گردشگران کمتر است؟ البته موارد دیگری نظیر بودجه شما برای سفر و هدف شما از سفر به اروپا نیز حائز اهمیت است. برخی افراد ترجیح می دهند در ارزان ترین زمان به اروپا سفر کنند. به همین خاطر ما قصد داریم در این مقاله از پس از پاسخ دادن به این سؤال ها بدانیم بهترین زمان سفر به اروپا کی می باشد همچنین از شرایط و مدارک لازم برای تور اروپا مطلع شویم؛ بنابراین شرایط سفر به اروپا در همه فصل ها را مرور می‌کنیم و به هزینه مورد نیاز برای سفر به اروپا در هر فصل می پردازیم.

ارزان ترین زمان سفر به اروپا کی می باشد؟

اگر می خواهید بدانید که ارزان ترین زمان سفر به اروپا چه فصلی است و برای دریافت راهنمای سفر به اروپا بدون تور با ما همراه باشید.

فصل بهار

فصل بهار در اروپا از ماه مارس شروع می‌شود و تا ماه می ادامه دارد. از آنجا که اروپا یکی از قاره های سردسیر است، در اواخر زمستان هنوز آب و هوا مناسب گردشگری در کشور های اروپایی نیست و اگر علاقه دارید به جاهای گرم سفر کنید، بهتر است در اوایل بهار برای سفر به اروپا برنامه‌ ریزی نکنید. رفته رفته پس از گذشت ماه های اول طبیعت زنده می شود و سراسر قاره اروپا پر از گل و سبزه با زیبایی می شود. کشور هایی مانند اسلوونی، هلند و سوئد دارای آب و هوای گرم بهاری هستند و شما می توانید به هر یک از این کشور های اروپایی که مایل هستید در فصل بهار سفر کنید. هزینه های مربوط به سفر در فصل بهار با توجه به اینکه در اواخر بهار تعداد گردشگران زیاد است، افزایش می یابد و قیمت هتل ها و اقامتگاه ها چند برابر می شود. فستیوال های مختلفی نیز در کشور های اروپایی در فصل بهار برگزار می شوند و شما اگر علاقه به شرکت در این فستیوال ها را دارید، بایستی حتماً در فصل مربوطه به آن کشورها سفر کنید. در غیر این صورت فستیوال ها را از دست می دهید.

حتما مشاهده کنید : جاهای دیدنی تنریف اسپانیا؛ مکان هایی که نباید از دستشان دهید

فصل تابستان

سفر به کشور های اروپایی در فصل تابستان از اوایل ماه ژوئن شروع می‌شود و تا ماه آگوست ادامه دارد. بیشتر مسافرانی که به کشور های اروپایی سفر می کنند به دنبال لذت بردن از انواع تفریحات تابستانی هستند و این فصل را برای سفر انتخاب می‌کنند. کشور هایی مانند اسپانیا، یونان، فرانسه و ایتالیا دارای آب و هوای گرم تری هستند؛ اما برخی از کشور هایی که در قسمت شمالی اروپا قرار دارند دارای آب و هوای خنک تری هستند؛ بنابراین اگر شما عاشق آفتاب گرم کشور های اروپایی هستید می توانید به سوئیس سفر کنید. البته باید بدانید که شهرهای اتحادیه اروپا در فصل تابستان پذیرای بسیاری از مسافران خارجی هستند و این فصل اوج شلوغی و فصل گردشگری است. ممکن است هزینه هایی که برای سفر در فصل تابستان می پردازید بسیار بالا باشد.

حتما مشاهده کنید : بهترین کشور برای مسافرت در تابستان کجاست؟ (خانوادگی و مجردی)

فصل پاییز

فصل پاییز در اروپا از ماه سپتامبر شروع می‌شود و تا ماه نوامبر ادامه دارد. بسیاری از گردشگران که از گرمای هوا فراری هستند و مایل هستند در ارزان ترین زمان به اروپا سفر کنند، فصل پاییز را برای سفر خود انتخاب می کنند. درست است که دمای هوا در شب های پاییز کمی خنک است، اما در روز دمای هوا بسیار مناسب و دلپذیر است. برخی از شهرهای اروپایی در فصل پاییز بارش های ملایمی را تجربه می کنند؛ اما اگر به آب و هوای ابری کشور های اروپایی علاقه دارید، می‌توانید به کشور هایی مانند انگلستان و پراگ سفر کنید و از مناظر زیبایی پاییزی کشور های اروپایی لذت ببرید. بسیاری از گردشگران که از شلوغی ها فراری هستند در فصل پاییز به کشور های اروپایی سفر می کنند و دیگر نیازی ندارند که در صف های شلوغ و ازدحام جمعیت بمانند. هزینه های مورد نیاز برای سفر به اروپا در ماه پاییز نیز بسیار کمتر از تابستان است.

حتما مشاهده کنید : زیبایی های یونان را با عکس ببینید؛ لیست جاذبه و جاهای دیدنی یونان

فصل زمستان

فصل زمستان

زمستان در اروپا از ماه دسامبر شروع شده و تا فوریه ادامه دارد. بسیاری از مسافران برای شرکت در جشن های کریسمس و فستیوال های مختلف در فصل زمستان به کشور های اروپایی سفر می کنند. انواع تزیینات و چراغ های رنگی که از در و دیوار شهرهای اروپایی آویزان شده، منظره بسیار جالبی را برای گردشگران خارجی به وجود می‌آورد. بسیاری از مسافران تصمیم می گیرند برای استفاده از تخفیف های ویژه قبل از کریسمس به کشور های اروپایی مختلف سفر کنند. شرکت در جشن های کریسمس و جشن گرفتن به سبک مردمان اروپایی برای هر گردشگر خارجی می تواند تجربه جالبی باشد. هزینه های مربوط به سفر به کشور های اروپایی در فصل زمستان نیز با توجه به اینکه تعداد گردشگران کمتر است ارزان تر تمام می شود.

حتما مشاهده کنید : بهترین کشور برای مسافرت در زمستان

ارزان ترین زمان سفر به اروپا

ارزان ترین زمان سفر به اروپا به سبک سفر شما و فصلی که برای سفر انتخاب می کنید بستگی دارد. در فصل هایی مانند بهار و تابستان هزینه‌های مربوط به بلیط هواپیما زیاد تر از سایر فصل ها است. همچنین قیمت رزرو هتل و اقامتگاه نیز بالا می رود. با توجه به اینکه تعداد گردشگران در فصل های بهار و تابستان زیاد است، قیمت بازدید از اماکن تاریخی و سایر گردشگاه های اروپایی نیز بالا می رود. اگر می خواهید در بهترین زمان سفر به اروپا به این کشورها سفر کنید و هزینه کمی پرداخت کنید توصیه ما به شما این است که در اوایل فصل بهار و فصل پاییز برای سفر خود برنامه ریزی کنید. البته هزینه ها برای سفر به اروپا در فصل زمستان نیز پایین است؛ اما برخی افراد که برای شرکت در جشن های کریسمس و عید پاک در فصل زمستان به کشور های اروپایی سفر می کنند هم زیاد است؛ بنابراین چه از نظر آب و هوایی و چه از نظر هزینه های سفر دو فصل بهار و پاییز مناسب تر هستند.

حتما مشاهده کنید : ارزانترین کشور برای مسافرت ایرانیان کجاست؟

بهترین زمان سفر به اروپا و شرایط آب و هوایی

 بهترین زمان سفر به اروپا و شرایط آب و هوایی

کشور های اروپایی در هر فصل زیبایی های خاص خود را دارند و از بهترین مقاصد گردشگری اروپا برای خارجی ها  محسوب می شود. شما در هر زمانی که تصمیم بگیرید به یکی از کشور های اروپایی سفر کنید، قطعاً شیفته مناظر طبیعی و آثار به جا مانده از تاریخ کهن اروپا می شوید. اگر نگران مسائل مالی نیستید و شرایط آب و هوایی در کشور های اروپایی برای شما مهم نیست در هر فصلی می توانید به این کشورها سفر کنید. اروپا یا قاره سبز دارای تنوع آب و هوای بسیار بالایی است.

  • ممکن است در مورد دسامبر در برخی از کشور های اروپایی شاهد یخبندان و سرما باشید، اما در کشور های دیگر که در سواحل دریای مدیترانه قرار دارند، آب و هوای معتدلی را شاهد باشید. به همین جهت انتخاب مقصد سفر برای سفر به اروپا یکی از عواملی است که در انتخاب بهترین زمان سفر به اروپا تأثیر دارد.
  • اگر از آب و هوای سرد فراری هستید توصیه ما به شما این است که در اواخر فصل بهار و فصل تابستان به اروپا سفر کنید. با توجه به اینکه هر ساله گردشگران زیادی از سراسر کشور های دنیا به اروپا سفر می کنند باید بدانید که در ماه آخر بهار یعنی خرداد تا آخر مرداد کشور های اروپایی بسیار شلوغ هستند و جمعیت بسیاری به این کشورها سفر می کنند؛ بنابراین برای داشتن یک سفر آرام و دور از جمعیت باید در فصل هایی مانند پاییز و اوایل بهار به کشور های اروپایی سفر کنید.
  • مقدار هزینه ای که برای سفر در نظر گرفته اید نیز می‌تواند برای انتخاب بهترین زمان سفر به اروپا تعیین کننده باشد. اگر شما بودجه کمی در اختیار دارید، بهتر است در ماه هایی که تعداد گردشگران کمتر است به کشور های اروپایی سفر کنید. چرا که هزینه های مربوط به هتل و اقامتگاه ها کمتر می شود و برای بازدید از اماکن تاریخی و دیدنی هزینه‌های کمتری را بایستی بپردازید.

داشتن اطلاعات کافی در رابطه با همه این مطالب می تواند به شما کمک کند تا در بهترین زمان ممکن به کشور های اروپایی سفر کنید. می توانید از طریق تماس با شماره های آژانس مسافرتی آیشم پاسخ تمام سؤالات خود را در رابطه با بهترین زمان سفر به اروپا و ارزان ترین زمان سفر به اروپا به دست بیاورید.