Aysham

تور کشتی کروز نوروز

 تور کشتی کروز نوروز

تورهای دریایی به خصوص تور کشتی کروز یکی از هیجان انگیزترین سفرهای دریایی است. افرادی که به تفریحات لوکس علاقه‌مند هستند سفر با تور کشتی کروز نوروز می تواند بهترین انتخاب باشد. در سال 1822 میلادی کمپانی های کشتی کروز در انگلستان شروع به فعالیت کردند و اولین خط کشتی رانی کروز میان انگلستان و ایبریا آغاز شد که زمینه فعالیت آن انجام کارهای پستی بود. شرکت P&O اولین کمپانی کشتی کروز بود که برای جا به جایی مسافران در سال 1844 آغاز به کار کرد. این شرکت روی تورهای دریایی کشتی کروز که از بندر ساوت هامپتون انگلستان آغاز و به مقصد یونان، جزیره مالتا و جبل‌ الطارق حرکت می‌کردند تبلیغات خود را متمرکز کرده بود.

کشتی کروز چه نوع کشتی است؟

کشتی کروز بسیار مجلل و لوکس است و برنامه اصلی سفر با آن گشت و گذار مسافران در چند شهر ساحلی با کشتی می‌باشد که طبق برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده انجام می‌شود. این کشتی امکانات متنوع و برنامه‌های گوناگونی در شب و روز برای مسافران دارد و مدت زمان سفر با این کشتی متفاوت بوده و شامل سفرهای یک شبه تا چند هفته‌ای می‌باشد. ممکن است در طی سفر با تور کشتی کروز هیچ توقفی صورت نگیرد و یک سفر دو تا سه روزه در گستره اقیانوس و دریا برای مسافران برنامه‌ریزی شده باشد.

اغلب سفرهایی که توسط کشتی کروز انجام می‌شود سفرهای تفریحی و گردشگری است و از محبوب‌ترین تورهای دریانوردی با این کشتی ها، تور کشتی کروز نوروز می باشد. تورهای کشتی کروز در تعطیلات نوروز برای مقاصد مختلف برگزار می‌شوند که با توجه به هزینه و مقصد گردشگری مسافران قابل خریداری هستند.

حتما مشاهده کنید: تور کشتی کروز یونان

انواع کشتی های کروز

در دنیا دو نوع کشتی کروز دریای آزاد و کشتی کروز ساحلی وجود دارد که به صورت بادبانی، تک کابینه یا چند کابینه هستند. کشتی نوع اول مخصوص دریاهای عمیق بوده و خطرناک است؛ در حالی که کشتی کروز ساحلی مجاز به 14 مایل فاصله از خط ساحلی بوده و در شرایط اضطراری کمک‌های ساحلی وجود دارند. به طور متوسط طول یک کشتی کروز بین 33 تا 50 فوت است؛ ولی اندازه این کشتی می تواند کوچکتر یا بزرگتر از این مقدار باشد. برای مسافرت با تور کشتی کروز نوروز جهت تامین امنیت سفر م مسافران قبل از سفر نمودارها و کتاب‌های ناوبری توسط مسئولین تور مطالعه شده و شرایط آب و هوایی و اخطارهای مربوط به آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حتما مشاهده کنید: تور دور اروپا

امکانات و تفریحات تور کشتی کروز نوروز

کشتی کروز امکانات متنوع و لوکسی دارد و بیشتر مسافران تور کشتی کروز نوروز را به خاطر تفریحات آبی، تنوع رستوران ها، سینماو بسیاری از امکانات رفاهی دیگر انتخاب می کنند. بعضی از کشتی های کروز تفریحاتی به سبک کلاسیک و قدیم دارند و برخی دیگر تلاش می کنند تفریحات جذابی را برای مسافران خود تدارک ببینند؛ برخی از تفریحاتی که در تور کشتی‌های کروز برای مسافران تدارک دیده می شود شامل برگزاری کنسرت های راک، سخنرانی شخصیت های بزرگ و بازی های مخصوص کودکان است.

از دیگر تفریحاتی که در تور کشتی کروز می توان از آن‌ها لذت برد می‌توان به اجرای نمایش‌های متفاوت، موسیقی زنده یا طنز، وجود استخرهای متنوع، زمین‌های ورزشی، فضای سبز برای قدم زدن، کنسرت ها و برنامه‌های شبانه، بازی‌های متنوع، سرسره‌های آبی، ماساژ و آب درمانی اشاره کرد. با توجه به سطح امکانات و تفریحات این کشتی‌ها باید هنگام خرید تور کشتی کروز نوروز دقت کرد و تور مناسبی را متناسب با بودجه و سلیقه خود خریداری کنید.

حتما مشاهده کنید: تور گروهی اروپا

بهترین خطوط کشتی های کروز در جهان

در حال حاضر آژانس‌های توریستی بین المللی زیادی اقدام به خرید انواع کشتی کروز کرده‌اند و از این طریق تورهای دریایی متنوعی را برگزار می‌کنند. برای اینکه بهترین سفر خارجی را با تور کشتی کروز با امکانات مجهز تجربه نمایید باید قبل از هر کاری با شرکت‌های فعال در زمینه برگزاری تور کشتی کروز آشنا شوید. در سراسر جهان خطوط کشتی های کروز مختلفی وجود دارند که مهم ترین آن ها به شرح زیر است و می توانید با خرید تور کشتی کروز نوروز این خطوط بهترین سفر تفریحی خود را تجربه نمایید.

  • کشتی کروز MSC
  • کشتی کروز Karnaval
  • کشتی کروز Norwegian Cruise Line
  • کشتی کروز Royal Caribbean International
  • کشتی کروز Costa Cruises

حتما مشاهده کنید: تور لاکچری اروپا

جمع بندی

سفر با تور کشتی کروز نوروز مزایای زیادی دارد و می تواند برای مسافرانی که به دریانوردی و سفرهای دریایی علاقه دارند بهترین انتخاب باشد. سفر با کشتی های کروز در تمام دنیا گران است و از پرهزینه ترین تورهای تفریحی به شمار می رود؛ با این وجود سفر دور دنیا با کشتی کروز محبوبیت بالایی دارد و هزینه کردن برای یکبار سفر با این کشتی ها ارزشمند خواهد بود.