Aysham

امنیت اسپانیا برای سفر کردن چگونه است؟ بررسی امنیت زنان و بانک های اسپانیا

شاید با خود فکر کنید باوجود جنگ‌های داخلی در اسپانیا، شورش، همه‌گیری کرونا، آیا این کشور می‌تواند مقصد امنی برای گردشگران خارجی باشد؟ اگر به فکر خرید تور اسپانیا است باید بدانید باوجود شورش‌ها و جنگ‌های داخلی در دهه‌ی گذشته، اسپانیا به‌عنوان مکانی امن برای گردشگران شناخته می‌شود. امنیت اسپانیا برای شهروندان این کشور اهمیت زیادی دارد و در سال‌های اخیر این کشور به مکانی آرام و بدون خشونت برای گردشگران تبدیل‌شده است. با توجه به شیوع کرونا دولت اسپانیا برای امنیت گردشگران ازنظر بهداشتی نیز تلاش‌های زیادی انجام داده است و تنها گردشگرانی اجازه سفر به این کشور رادارند که واکسینه شده باشند و همراه خود کارت واکسیناسیون داشته باشند.

در حقیقت کشور اسپانیا به‌عنوان ده درصد از کشورهای امن جهان شناخته می‌شود. امنیت اسپانیا توسط پلیس تأمین می‌شود اما با این‌وجود و با توجه به اینکه اسپانیا یک کشور توریستی محسوب می‌شود و جمعیت زیادی به این کشور سفر می‌کنند می‌تواند جیب ‌ برهای زیادی برای انجام دزدی از کارت‌های اعتباری، پول نقد، گذرنامه و غیره داشته باشد و با انجام چند دزدی امنیت اسپانیا را زیر سوال ببرد که اغلب بسیار نادر است. برای آشنایی با خطراتی که ممکن است در سفر برای شما اتفاق بیافتد به چند مورداشاره کرده‌ایم.

1_خطر بلایای طبیعی

بلایای طبیعی در اسپانیا از اتفاقات بسیار نادر است ولی ممکن است هنگام تفریحات زمستانی مثل اسکی، وجود بهمن در مناطق کوهستانی شمارا تهدید کند پس بهتر است همیشه احتیاط را رعایت کنید.

2_خطرات آدم‌ربایی

خطرات آدم‌ربایی

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای یک گردشگر اتفاق بیفتد آدم‌ربایی است. باوجوداینکه امنیت اسپانیا به‌خوبی توسط پلیس تأمین می‌شود اما ما به شما توصیه می‌کنیم از افراد ناشناس هیچ‌گونه کمکی نگیرید و از آن‌ها نوشیدنی نخرید زیرا ممکن است بی‌هوش شوید و تمام دارایی خود را از دست بدهید درنتیجه باید از همه لحاظ مراقب بود.

3_خطرات کلاه‌برداری

در کشور اسپانیا نیز مانند کشور ایران، افرادی در بین راه قرارگرفته‌اند و می‌توانند آینده‌ی شمارا پیش‌بینی کنند، افراد فالگیر با همکاری دوستان خود در هنگام صحبت کردن با شما و نشان دادن آینده شما در یک آینه، دارایی شمارا خواهند گرفت بدون اینکه شما حتی احساس کنید پولی گمشده است. در رستوران‌ها نیز اتفاق عجیبی ممکن است بیفتد، مثلاً شما علاوه بر پرداخت غذای اصلی ممکن است

حسابدار یا کارکنان رستوران هزینه‌ی اضافی از کارت شما برداشت کرده باشند پس بعد از خارج شدن از رستوران فیش غذا را بررسی کنید.

باوجود خطراتی که ممکن است در سفر برای شما اتفاق بیافتد و ما در این مطلب بیان کردیم، کشور اسپانیا برای سفر بسیار امن است اما برای احتیاط برخی از اقدامات و توصیه‌هایی را که ذکر کردیم را انجام دهید و به خاطر بسپارید.

بررسی امنیت رنان و بانک‌های اسپانیا

بررسی امنیت رنان و بانک‌های اسپانیا

بر اساس گزارش حقوق بشر در بررسی امنیت زنان، امنیت اسپانیا برای زنان متوسط است و نسبت به سال گذشته شاهد یک رتبه نزول درزمینه ی حقوق بشر و برابری جنسیتی بوده است و در برابری درآمد زنان نسبت به مردان نیز رتبه‌ی پایینی کسب کرده است. زنانی که به‌تنهایی به این کشور سفر می‌کنند به‌طورمعمول نباید مشکلی داشته باشند.

اما برای احتیاط بهتر است از خیابان‌های ساحلی و مکان‌هایی که دارای نور کم هستند عبور نکنید و با افرادی که نمی‌شناسید در هنگام گردش کردن در مناطق کم رفت‌وآمد صحبت نکنید. به‌جز مواردی که ذکر کردیم شما نیز اگر تنها سفر می‌کنید نباید در این کشور دچار مشکل شوید یا خطری شمارا تهدید کند زیرا امنیت اسپانیا برای زنان و افرادی که به‌تنهایی سفر می‌کنند بسیار مناسب است و توانسته‌اند برای گردشگران محیطی آرام را ایجاد کنند؛ اما بهتر است بدانید شهر مادرید برای افزایش ایمنی زنان در وسایل حمل‌ونقل عمومی بسیار تلاش کرده است درنتیجه زنان و کودکان برای جلوگیری از خشونت‌های خیابانی و تصادف‌های پیاپی می‌توانند قبل از رسیدن به ایستگاه بعدی در مکان دلخواه خود از اتوبوس خارج شوند.

بانک، بانکو سانتا مکانی امن برای سرمایه‌گذاری

بانک، بانکو سانتا مکانی امن برای سرمایه‌گذاری

یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های اسپانیا ((بانکو سانتا ندر)) نام دارد که 140 میلیون مشتری در این بانک حساب ایجاد کرده‌اند یا حساب اشتراکی دارند. این بانک ازنظر داشتن سپرده، وام، دارایی و ایجاد امکانات بالا برای مشتری از محبوب‌ترین بانک‌ها در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. بانک بانکو سانتا حدود دوازده هزار شعبه در سرتاسر جهان دارد واز نظر Global Finance به‌عنوان امن‌ترین بانک اسپانیا برای سرمایه‌گذاری یا ذخیره‌ی پول انتخاب‌شده است.