Aysham

یونان، یکی از کشورهای مطرح اروپایی است که امروزه تعداد زیادی از مهاجران، علی‌الخصوص ایرانیان را در خود جای داده است. قوانین و مقررات یونان به گونه ‌ای وضع شده‌ اند که افراد بتوانند از هر جایی از دنیا به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن را دریافت کنند. یکی از روش‌ هایی که افراد از طریق آن می توانند اقامت کشوری را دریافت کنند، اجاره ملک در آن جا است؛ اما آیا این موضوع در رابطه با یونان نیز صدق می کند؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا در کنار یکدیگر به بررسی این که آیا اقامت یونان با اجاره ملک ممکن است یا خیر، بپردازیم.

آیا می توان با اجاره ملک در یونان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

برخی از افراد این نظر را دارند که چون با خرید ملک در این کشور می توانند ویزای طلایی یونان را دریافت کرده و اقامت این کشور را از آن خود کنند، پس می توانند اقامت یونان با اجاره ملک را نیز از آن خود کنند. متاسفانه باید بگوییم که اقامت یونان بدون سرمایه گذاری برای خرید خانه امکان پذیر نیست. این یعنی شما نمی توانید با اجاره ملک در این کشور، اقامت آن را دریافت کنید.

به عنوان مثال، شما ویزای کاری یا تحصیلی یونان را دریافت می کنید. برای این که بتوانید در این کشور بمانید، خانه ای را اجاره می کنید. در واقع این اجاره خانه نیست که اجازه اقامت شما در یونان را صادر می کند، بلکه ویزای کاری یا تحصیلی شما است که پس از به اتمام رسیدن ویزا نیز بایستی خانه را تحویل داده و از یونان خارج شوید.

با تمام این تفاسیر اما روش هایی است که اگر در کنار اجاره ملک در یونان انجام دهید، می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

چگونگی دریافت اقامت یونان با اجاره ملک

همان طور که اشاره کردیم، شما به تنهایی با اجاره ملک نمی توانید اقامت کشور یونان را دریافت کنید، اما می توانید با در نظر گرفتن برخی شرایط، ملک مد نظر خود را اجاره کرده و اقامت را دریافت کنید.

1- برنامه تمکن مالی

اگر در کنار اجاره ملک در یونان، اقدام به دریافت اقامت از طریق برنامه تمکن مالی نیز کنید، می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. در واقع برنامه تمکن مالی، مسیر اصلی شما برای رسیدن به اقامت یونان است.

2- سرمایه گذاری و ثبت شرکت

دیگر روشی که می توانید در کنار اجاره خانه در یونان، اقامت این کشور را دریافت کنید، استفاده از برنامه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. در این برنامه ها، شما در واقع ملک را اجاره می کنید، اما در کنار آن ثبت شرکت را نیز انجام داده و از این طریق اقامت خود را در این کشور، ثبت می کنید.

3- کارآفرینی

در نهایت، شما از طریق اجاره ملک و کارآفرینی نیز می توانید اقامت یونان را دریافت کنید. شایان ذکر است که تمامی روش هایی که در این بخش به شما معرفی کردیم، به یک باره اقامت یونان را به شما نمی دهند؛ بلکه بایستی مدت زمان خاصی بگذرد تا شما بتوانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

مزایای اقامت در یونان با اجاره ملک

اقامت در یونان با اجاره ملک می تواند مزایای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. شما همچنین می توانید این مزایای را با تور ارزان اروپا و یک سفر جذاب به یونان، از نزدیک بررسی کنید. مهم ترین مزیت اقامت یونان با اجاره ملک، هزینه های مقرون به صرفه برای زندگی است. بسیاری از افرادی که به عنوان مثال، قصد دارند از طریق برنامه تمکن مالی اقامت یونان را دریافت کنند، می توانند با اجاره ملک در این کشور، هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

از سویی دیگر، افرادی که برای زندگی و سرمایه گذاری به یونان می روند تا بتوانند ویزای طلایی یونان را اخذ کنند، با اجاره ملک در این کشور می توانند زندگی بهتر، با هزینه هایی به مراتب کمتر را آغاز کنند. پس به طور کلی، مزایای اقامت یونان با اجاره ملک رابطه مستقیمی با هزینه ها و صرفه جویی در آن ها دارد.

شرایط اجاره ملک در یونان چگونه است؟

مانند تمامی روش های اقامت یونان که دارای شروط خاصی است؛ اجاره ملک نیز از این قاعده مستثنا نیست. اولین شرط این است که شما برای اجاره ملک در این کشور باید مجوز اقامت را داشته باشید. این مجوز می تواند با توجه به سه روش فوق که در عنوان ابتدایی خدمت شما ارائه دادیم، اخذ شود.

پس از این که مجوز را دریافت کردید، دیگر شرایطی سد کار شما نیست. شما می توانید به راحتی آگهی های روزنامه یا سایت های اپلیکیشن های اجاره ملک را بررسی کنید تا بهترین خانه، مطابق با سلیقه خود را خریداری کنید.

البته روش دیگری نیز برای اجاره ملک در یونان وجود دارد که مراجعه به مشاورین املاک می باشد. توصیه ما به شما این است که با بررسی هزینه سفر به یونان و تامین بودجه خود، یک سفر کوتاه به این کشور داشته و از نزدیک با شرایط زندگی در این کشور و انواع روش های اجاره ملک در آنجا آشنا شوید. این گونه می توانید تصمیم نهایی خود را در این زمینه، بهتر و مصمم تر بگیرید.

اجاره ملک در یونان، مقدمه ای برای اقامت در اتحادیه اروپا

همان طور که در این مطلب مطالعه کردید، اجاره ملک در یونان این زمینه را برای شما مهیا می کند تا با خیالی آسوده بتوانید در یک کشور اروپایی با هزینه های مناسب زندگی کنید. با توجه به نکاتی که در مطلب در اختیار شما قرار دادیم، شما زمانی می توانید به صورت قانونی در کشور یونان اقامت داشته باشید که می توانید اجاره ملک خود در کنار یکی از روش های اخد اقامت دائم این کشور انجام دهید.

در صورت رعایت کردن تمامی نکاتی که در اختیار شما قرار دادیم، در سریع ترین زمان اقامت دائم یونان را کسب کرده و خود را برای یک زندگی جذاب به عنوان شهروند اتحادیه اروپا آمده کنید. از این که با ما تا انتهای این مطلب مفید همراه بودید، سپاسگزاریم.