Aysham

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان + لیست کشورها، هزینه و شرایط دانشگاه ها تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان + لیست کشورها، هزینه و شرایط دانشگاه ها 

دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل ترجیح می دهند به کشورهای خارجی مهاجرت کنند؛ مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که برخی از دانشجویان تسلط خوبی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی را ندارند. مهارت و تسلط بر زبان یکی از معیارهای مهم برای تحصیل در کشورهای خارجی است؛ اما در این بین برخی از دانشگاه های کشورهای اروپایی اجازه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان را می دهند.

 شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

بسیاری از دانشگا های کشورهای خارجی برای سنجش توانایی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان انگلیسی دانشجویان آن ها را ملزم به دادن آزمون های مهارت زبان می کنند. کسب نمره قابل قبول از این آزمون ها یک شرط اساسی برای پذیرش در دانشگاه های کشورهای اروپایی است. قوانین و مقررات و شرایط هر یک از این دانشگاه ها با یکدیگر تفاوت دارد؛ و اگر می خواهید از مزایای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان برخوردار شوید بهتر است ابتدا شرایط هر یک از دانشگاه ها را بررسی کنید و دانشگاهی را انتخاب کنید که هزینه و قوانین آن با شرایط شما متناسب باشد. درخواست ویزای تحصیلی برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است و متقاضیان می توانند ویزای کشور مورد نظر را دریافت کنند و با توجه به شرایط دانشگاه مورد نظر در آزمون مهارت زبان شرکت کنند.

حتما مشاهده کنید : بهترین شهرهای اروپا برای زندگی، کار و مهاجرت کدام است؟

نحوه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف

نحوه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف 

اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های کشورهای خارجی هستید ولی برای دریافت مدرک آیلتس یا مدرک زبان رسمی آن کشور دچار مشکل هستید، توصیه می کنیم دانشگاه های کشورهای اروپایی را انتخاب کنید که بدون مدرک زبان اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. البته برای تحصیل در این دانشگاه ها باید در دوره های آموزش زبان رسمی کشور مقصد تحت عنوان نام دوره‌های فاندیشن شرکت نمایید. در این آزمون کافی است حداقل نمره تسلط بر زبان رسمی آن کشور را کسب کنید تا بتوانید حائز شرایط پذیرش در دانشگاه دلخواه خود شوید. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک در مقاطع دانشگاهی و مدارس می پردازیم.

1.تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در مدارس

از آنجایی که اکثر مدارس کشورهای خارجی از تجهیزات و امکانات پیشرفته برخوردارند، بسیاری از والدین ترجیح می دهند فرزندان شان برای تحصیل در مدارس به این کشورهای خارجی مهاجرت کنند. آشنایی با زبان کشور مقصد و داشتن رزومه ای قوی در زمینه تحصیلی دو نکته مهم برای پذیرش مدارس کشورهای خارجی است. البته برای تحصیل دانش آموزان زیر 18 سال ارائه مدرک زبان رسمی کشور مدنظر یا مدرک زبان انگلیسی نیازی نیست. تدریس در مدارس دولتی هر کشوری به زبان رسمی همان کشور انجام می شود؛ ولی در مدارس خصوصی کشورهای اروپایی تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. هر چند برای تحصیل در مدارس اروپایی ارائه مدرک زبان الزامی نیست اما آشنایی با زبان رسمی آن کشور در سطح مورد نیاز مقطع تحصیلی برای یادگیری دروس اهمیت دارد.

2.تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در دوره کارشناسی

افرادی که مدرک دیپلم خود را با موفقیت دریافت کرده اند می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشورهای خارجی اقدام کنند. چنانچه متقاضی به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد می تواند در دوره های کالج برای یادگیری زبان رسمی کشور مقصد شرکت نماید تا برای ورود به آن دانشگاه آماده شود. بعضی از دانشگاه های کشورهای اروپایی برای سنجش تسلط به زبان برای دانشجویان مصاحبه حضوری برگزار می کنند. در صورتی که سطح آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی یا زبان رسمی ان کشور قابل قبول باشد دانشجو می تواند در آن کشور اروپایی بدون مدرک زبان به ادامه تحصیل بپردازد. نکته مهم در مورد تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان این است که دوره های یادگیری زبان رسمی کشورهای اروپایی برای دانشجویان خارجی رایگان است.

حتما مشاهده کنید : شرایط و مدارک لازم برای تور اروپا؛ شرایط ویزای توریستی اروپا

3.تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در دوره کارشناسی ارشد

برای اینکه در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای اروپایی ادامه تجصیل دهید باید به زبان تسلط خوبی داشته باشید. اما برای انتخاب کشور مقصد بدون نیاز به مدرک زبان محدودیت هایی وجود دارد و تنها از بین معدودی کشورها می توانید کشور مدنظر خود را انتخاب کنید. برای اینکه حداقل تسلط لازم به زبان برای شرکت در کلاس های درس را داشته باشید باید در دورهای مهارت آموزی زبان که از سوی دانشگاه مقصد برگزار می شود شرکت کنید و نمره قبولی را کسب نمایید تا بتوانید در آن دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

4.تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در دوره دکتری و بالاتر

تحصیل در مقطع دکترا با مقاطع کارشناسی و فوق لیسانس تفاوت دارد؛ داشتن رزمه علمی قوی، مقالات بین المللی و داشتن استاد راهنما از ملزومات تحصیل در دوره دکترا کشورهای اروپایی است. نکته دیگر تسلط دانشجو بر زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد است که ممکن است امکان موفقیت تحصیل در اروپا بدون مدرک زیان در این مقطع را به صفر برساند. برای اینکه سطح زبان را متناسب با مقطع تحصیلی خود ارتقاء دهید می توانید در دوره ۶ ماهه یا ۱ ساله آموزش زبان شرکت نمایید. بسته به خصوصی یا دولتی بودن دانشگاه کشورهر متقاضی مهاجرت به کشورهای خارجی باید یکسری مدارکی را به سفارت تحویل دهد و حائز شرایط خاصی باشد تا بتواند ویزای کشور مدنظر خود را دریافت. برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان نیز باید دانشجویان متقاضی مدارک مهمی را برای دریافت ویزای تحصیلی خود به مراجع زیربط ارائه دهد. مقصد هزینه این دوره ها می تواند متفاوت باشد.

حتما مشاهده کنید : شرایط خرید خانه در اسپانیا جهت گرفتن اقامت دائم ایرانیان؛ هزینه های زندگی در اسپانیا چقدر است؟

مدارک لازم برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

 • مدارک هویتی (شناسنامه-کارت ملی)
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • مدارک تحصیلی و ترجمه رسمی آن‌ ها
 • ریز نمرات و ترجمه رسمی آن ‌ها
 • انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی
 • مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی (گردش های مالی و حساب های بانکی)

هزینه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان 

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان دربرخی از کشورهای اروپایی امکان پذیر است ولی برای ثبت نام در دانشگاه باید هزینه ثابتی پرداخت شود. همچنین برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی اروپایی با توجه به رشته تحصیلی،دانشگاه، مقطع تحصیلی و کشور مقصد شهریه مشخصی در نظر گرفته می شود. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشورهای اروپایی که بدون مدرک زبان اقدام به پذیرش دانشجو می کنند باید در دوره‌های آموزش زبان رسمی کشور مقصد کرد تا در طی تحصیل با مشکلات جدی مواجه نشوید.

حتما مشاهده کنید : بهترین آژانس مسافرتی برای تور اروپا؛ مجری مستقیم تور اروپا

کشورهای اروپایی که تحصیل در آن ها بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر است؟

برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشورهای اروپایی باید به زبان رسمی آن کشوریا زبان انگلیسی تسلط داشت تا بتوان در کلاس های درسی شرکت کرد. برخی از این دانشگاه ها شرایط را به وجود آورده اند که متقاضیان تحصیل در اروپا می توانند بدون نیاز به مدرک زبان در آن ها ادامه تحصیل دهند. اما برای برخورداری از این مزیت باید در دوره های آموزش زبان شرکت نمایند تا بتوانند سطح زبان را متناسب با رشته و مقطع تحصیلی خود ارتقاء دهند. در ادامه لیست کشورها و شرایط دانشگاه های آن ها را برای پذیرش تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان می آوریم.

 1. اتریش: در کشور اتریش تحصیل بدون محدودیت سنی و رایگان است و هر فردی می تواند برای هر مقطع تحصیلی درخواست ویزای تحصیلی بدهد. اگر مدرک دیپلم را که نشان دهنده گذراندن دوره 12 ساله مدرسه است را دارید می توانید برای ادامه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان اقدام کنید. قبل از هر کاری باید در دوره های آموزش زبان خصوصی یا دولتی شرکت نمایید و نمره حد نصاب قبولی را کسب کنید.
 2. اسپانیا: برای تحصیل در کشور اسپانیا نیز باید تسلط خوبی بر زبان انگلیسی داشته باشید و دوره های یک ساله کالج را با موفقیت پشت سر بگذرانید. بعد از این مرحله می توانید از مزیت تحصیل رایگان در رشته مورد علاقه خود لذت ببرید.
 3. فرانسه:  برای اینکه از مزیت تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در کشور فرانسه برخوردار شوید باید مدرک 12 ساله مدرسه را داشته باشید و فاصله تحصیلی شما کمتر از 5 سال باشد. در مرحله بعد در دوره های آموزش زبان فرانسه که به صورت سالانه برگزار می شوند شرکت نمایید و با کسب حداقل نمره تسلط کافی به این زبان را بدست آورید. در نهایت می توانید در رشته مورد علاقه خود در یکی از دانشگاه های فرانسه ادامه تحصیل دهید.
 4. فنلاند: کشور فنلاند یکی از مرفه ترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که بهترین انتخاب برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان خواهد بود. برای ادامه تحصیل در فنلاند متقاضی ملزم به داشتن مدرک دیپلم که نشان دهنده مدرک گذراندن دوره 12 ساله مدرسه است. همچنین باید به زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشد.  نکته مهم اینکه بدون در نظر گرفتن فاصله تحصیلی بالای 5 سال امکان تحصیل در دانشگاه های فنلاند وجود دارد و بعد از یادگیری زبان فنلاندی تحصیل در این کشور رایگان خواهد بود.
 5. آلمان:  کشور آلمان از دسته کشورهای اروپایی است که تحصیل در آن تحت شرایطی خاص رایگان خواهد بود؛ به همین دلیل این کشور یکی از مقاصد پر طرفدار برای ادامه تحصیل شمار می رود. برای ادامه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان در کشور آلمان در صورتی که مدرک 12 ساله دوران مدرسه را دریافت کرده اید، کمتر از 24 سال سن دارید و موفق به دریافت  مدرک سطح A1 زبان آلمانی شده اید می توانید وارد این کشور شوید. بعد از مهاجرت به آلمان برای اینکه سطح تسلط خود بر زبان آلمانی را بالا ببرید باید در دوره های آموزش زبان آلمانی که از سوی دانشگاه مدنظر برگزار می شود شرکت نمایید در صورتی که حدنصاب نمره قبولی را دریافت کردید می توانید در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهید.

حتما مشاهده کنید : کشورهای اروپایی بدون ویزا برای ایرانیان؛ کشورهای اروپایی بدون ویزای شینگن

جمع بندی

برای اکثر افراد کسب نمره بالای ۶.۵ آیلتس یا دریافت مدرک زبان آلمانی و فرانسوی بسیار مشکل است؛ از این رو ادامه تحصیل در خارج برای این متقاضیان کمی دشوار به نظر می رسد. اما همان طور که می دانیم تعدادی از کشورهای اروپایی امکان دریافت ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های خود را برای دانشجویان بدون مدرک زبان فراهم کرده اند. کشورهای اروپایی چون آلمان، اتریش، فرانسه و اسپانیا از دسته کشورهایی هستند که به دانشجویان این اجازه را می دهند که بدون داشتن مدرک زبان در دانشگاه مدنظر خود ثبت نام کنند.

 پیشنهادات ما : تور اروپا - تور اسپانیا - تور یونان