Aysham

تور کنیا و اطلاعات سفر به کنیا

در ادامه راهنمایی درباره سفر به کنیا خواهیم داشت، که در آن به معرفی جاهای دیدنی کنیا، اطلاعات گردشگری و هر آنچه که بعد از خرید تور کنیا باید بدانید میپردازیم.

کنیا در ساحل شرقی آفریقا و بر روی خط استوا قرار دارد. مساحت کنیا تقریبا دو برابر ایالت نوادا است.کنیا در شمال با اتیوپی و سودان و اقیانوس هند همسایه است.در شرق با تانزانیا و سومالی و دریاچه ویکتوریا و اوگاندا همسایه است.پایتخت کنیا، نایروبی، در بخش جنوب مرکزی کنیا واقع شده است.

پوشش جانوری کنیا

حیات وحش کنیا بسیار غنی است و دارای حیوانات بسیار زیادی است که جاذبه اصلی این کشور به حساب میایند.این حیات وحش بسیار برای این کشور مهم است که یک منطقه بسیار بزرگ را بعنوان پارک ملی انتخاب کرده اند.در این پارک از انواع فیل، کرگدن، شیر، گورخر، زرافه، بوفالوو... نگه داری میشود. گونه پرنده متنوع کنیا شامل فلامینگو، شترمرغ، و کرکس و ... میباشند.

جاذبه های گردشگری تور کنیا

جاذبه های گردشگری کنیا که اکثرا بر مبنای طبیعت بی نظیر و حیات وحش آن شکل گرفته است، شامل : پارک ملی Maasai Mara، ذخیره ملی آمبوسلی، پارک ملی تساو (Tsavo)، سامبورو ، چشمه های بوفالو و ذخایر ملی شبا، پارک ملی دریاچه ناکورو،جزیره لامو، دریاچه Naivasha، نایروبی، پارک ملی نایروبی، پرورشگاه فیل بنیاد حیوانات وحشی دیوید شلدریک، مالندی (Malindi)، مومباسا، پارک ملی کوه کنیا، پارک ملی Hell's Gate، منطقه حفاظت شده Ol Pejeta میشود.

قبايل کنیا

اکثر بومی های آفريقا 100ها سال میباشد که در قبيله ها زندگی میکنند. هر قبيله زبان متمایزی خود را دارا میباشد و منطقه جغرافيايي عامل دیگری در تفاوت يک قبيله با سایر قبیله ها میباشد. فرهنگ یکی شدن ويژگي ديگر هر يک از اين قبایل است. اعضاء يک قبيله در تاريخي مشترک سهيم هستند، تاريخي که اغلب حداقل از لحاظ اسطوره شناسي به انسان اولیه و يا رهبران قومي مسئول تاسيس نظام ويژه بازگردانده مي شود. اين سرزمينها حس منشاء مشترک، اتحاد، يکي بودن و با هم بودن را تقويت ميکنند و نماد آگاهي قومي هستند، فرهنگ مشترک خود را به شکل آداب، اخلاقيات، معنويات، رفتار اجتماعی مشترک و اشياء مادي مانند آلات موسيقي، اسباب و ادوات و غذاها به نمايش مي گذارد. هر قومي سازمان سياسي و اجتماعي متمايز خود را داراست، گروه هاي سالمند، خانواده، افراد خاص در جامعه، اشکال سنتي حکومت، شخصيتهاي سياسي و مانند آن از لحاظ تشابه و اختلاف از قبیله ای به قبیله ديگر تفاوت دارند. حس خويشاوندي با تمام آنچه که به آن تعلق دارد، يکي از قويترين نيروها در زندگي سنتي قبايل آفريقايي میباشد. خويشاوندي از طريق خون و ازدواج بوجود ميايد. اين خويشاوندي است که بر روابط اجتماعي بين مردم قبایل در يک جامعه خاص نظارت دارد، رسوم و مقررات نکاح را اداره و رفتار يک فرد را در برابر سایر افراد تعيين ميکند، در واقع حس خويشاوندی کل حيات قبيله را به هم پيوند ميزند. در نظام خويشاوندي هر فرد برادر يا خواهر، پدر يا مادر، پسرخاله يا دخترخاله يا چيز ديگري نسبت به فرد ديگر میباشد، يعني هر شخص وابسته به شخص ديگر میباشد. در قبايل شخص واقعاً صدها پدر، مادر، عمو، همسر، پسر و دختر دارد. برخی از قبایل کنیا ، قبيله کيکويو، قبيله ماسايي، قبايل برانا و گابرا، قبيله لوو میباشند.

نایروبی

اگر به دنبال کارهایی غیر از سافاری در کنیا هستید ، گزینه های زیادی در پایتخت و بزرگترین شهر این کشور پیش روی شما خواهد بود. نایروبی بخاطر تاریخ رنگارنگ مستعمراتی خود افسانه ای است. این شهر روزگاری پایتخت آفریقای شرقی بوده است و شهرک نشینانی را که به اینجا می آمدند تا در صنایع قهوه و چای ثروتی به دست آورند را به خود جلب میکرد. امروز می توانید مکان های تاریخی معروف شهر و جاذبه های عالی مربوط به حیات وحش را کشف کنید.چندین مکان ارزشمند برای بازدید در نایروبی پیدا خواهید کرد. موزه ملی نایروبی یک مکان عالی برای تماشای نمایشگاه های تاریخ ، طبیعت ، فرهنگ و هنر معاصر کنیا است. دوست داران گل و گیاه نیزمیتوانند از باغ های گیاه شناسی محوطه لذت ببرند.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری محبوب ، موزه کارن بلیکسن است ، محل اقامت مرمت شده نویسنده مشهور دانمارکی کتاب خارج از آفریقا ، که با نام قلم خود ، ایساک دینزن نیز شناخته می شود.

برای دیدن حیات وحش بدون دورشدن از مرکز شهر ، میتوانید به پارک ملی نایروبی سری بزنید که اکنون پناهگاه کرگدن سیاه است و همچنین طیف وسیعی از حیوانات وحشی آفریقایی را در خود جای داده است.