Aysham

واحد پول بلژیک چیست؟ واحد پول بلژیک قبل از یورو چی بود؟

واحد پول بلژیک چیست؟ واحد پول بلژیک قبل از یورو چی بود؟ افرادی که ویزای شینگن دریافت کرده اند و قصد سفر به کشور بلژیک را دارند، باید ارز مورد نیاز خود را نیز همراه داشته باشند. با توجه به این که کشور بلژیک یکی از اعضای اتحادیه مالی اروپا به شمار می رود، واحد پول این کشور نیز مانند سایر کشور های اروپایی یورو است. اتحادیه مالی اروپا در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد. طبق اصول این اتحادیه سیاست هایی مبنی بر یکسان سازی واحد پول مشترک برای تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا اتخاذ شد. از سال ۱۹۹۹ به بعد نیز واحد پول بلژیک به یورو تغییر کرد. بلژیک جز اولین کشور هایی بود که تصمیم گرفت به حوزه مالی یورو بپیوندد؛ بنابراین شما نیز اگر قصد سفر به کشور های حوزه اتحادیه اروپا را دارید می توانید یورو را به عنوان ارز مورد نیاز خود انتخاب کنید. در همه کشور های اروپایی این پول را می توانید خرج کنید. اسکناس های یورو با ارزش های مختلفی چاپ می شوند. انواع اسکناس های یورو شامل موارد زیر می شود.

  • ۵ یورو
  • ۱۰ یورو
  • ۲۰ یورو
  • ۵۰ یورو
  • ۱۰۰ یورو
  • ۲۰۰ یورو
  • ۵۰۰ یورو

بهتر است تمام پول خودتان را به اسکناس ‌های درشت تبدیل نکنید. چرا که در صورت گم شدن آن ها مقدار پول زیادی را از دست خواهید داد. توصیه آژانس ‌های گردشگری معتبر مانند آژانس گردشگری آیشم به مسافران و افرادی که قصد سفر به بلژیک را دارند همراه داشتن میزان کافی یورو است. اگرچه همراه داشتن دلار در همه کشور ها مفید است؛ اما در کشور های اروپایی به راحتی می توانید با استفاده از یورو، معاملات خود را انجام دهید. برخی افراد ممکن است تصور کنند با خرید دلار از ایران و مبادله آن در بلژیک با یورو سود می کنند؛ اما این درست نیست! به همین جهت بهتر است قبل از سفر در داخل ایران یورو خریداری کنید و همراه خود ببرید تا مجبور نباشید هزینه های اضافی مربوط به صرافی را پرداخت کنید.

اکنون وقت آن رسیده تا ببینیم واحد پول بلژیک قبل یورو چی بوده است. واحد پول بلژیک قبل از یورو فرانک بوده است. فرانک بلژیک قبل از پذیرفتن سیاست‌ های اتحادیه مالی اروپا در این کشور به عنوان ارز رسمی شناخته می ‌شد و برای معاملات از این ارز استفاده می ‌شد؛ اما پس از سال ۱۹۹۹ و تغییر ارز رسمی بلژیک به یورو دیگر امکان استفاده از فرانک در این کشور وجود ندارد.

حتما مشاهده کنید : تور ترکیبی اروپا

واحد پول بلژیک

اسکناس های یورو

کشور بلژیک در قاره اروپا قرار دارد، پایتخت و مرکز آن، شهر بروکسل است. بلژیک در حوزه صنعت رتبه بالایی در جهان دارد. بسیاری از صنایع این کشور به صورت خصوصی فعالیت می ‌کنند. این کشور مکانی مطمئن برای سرمایه گذاران خارجی است. به همین جهت افرادی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور بلژیک را دارند، باید اطلاعات کافی درباره واحد پول بلژیک داشته باشند تا بتوانند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. اقتصاد کشور بلژیک مبتنی بر اقتصاد بازار است و در زمینه حمل و نقل و ترابری پیشرفت بسیار خوبی داشته است. ساختار تجاری کشور بلژیک و هماهنگی و همکاری بسیار خوب آن با حکومت های کشور های همسایه باعث شده تا جزء یکی از واحد های صنعتی اروپا محسوب شود. وجود صنایع معدن و فولاد سازی در این کشور موجب شده تا بتواند رکورد های اقتصادی اروپا را پشت سر بگذارد و ارزش واحد پول خود را حفظ کند. این کشور در زمینه صادرات اتومبیل و تولیدات غذایی بسیار موفق عمل کرده و رتبه خوبی را در بین کشور های جهان دارد.

حتما مشاهده کنید : راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک برای ایرانیان؛ نحوه اقدام، مدارک و مراحل

با توجه به اینکه تولیدات آهن و فولاد و همچنین الماس در این کشور پیشرفت چشمگیری داشته است، باعث شده تا وضعیت ارزی بلژیک شرایط خوبی را داشته باشد و بانک مرکزی بلژیک به عنوان بانک ملی در جهان فعالیت کند. این بانک جزء سیستم های بانکی در اروپا به شمار می رود. این کشور از نظر اقتصادی دارای استاندارد های بالایی در سطح جهانی است؛ اما اغلب معاملات خود را از طریق ارز رایج مشترک در کشور های حوزه اتحادیه اروپا انجام می ‌دهد. یورو به عنوان ارز رسمی کشور بلژیک شناخته می شود. یکای پول تمام کشور های منطقه اروپا یورو است. هر یورو به ۱۰۰ سنت تقسیم می ‌شود و علامت اختصاری آن (EUR، €) است. پس از از اخذ تصمیم هایی در رابطه با تغییر ارز مشترک کشور های اروپایی، کشورهایی مانند بلژیک، آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، اتریش، ایرلند، فنلاند، پرتغال و یونان به صورت رسمی یورو را به عنوان ارز رایج خود انتخاب کردند. یک یورو معادل ۱.۱۰ دلار آمریکا می باشد.

برچسب ها : تور اسپانیا - تور یونان - اقامت بلژیک از طریق تمکن مالی - جاذبه های گردشگری اروپا