Aysham

بورسیه تحصیلی یونان برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند یکی از مهم ترین دغدغه ها است که نیاز است درباره آن بدانند. یونان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه های کمتری برای تحصیل ارائه می دهد. با این حال می توان از شرایط خاص برای تحصیل رایگان در این کشور استفاده کرد. در این مقاله بررسی می کنیم که شرایط بورسیه در یونان به چه صورت است و اطلاعات لازم در این زمینه را بیان می کنیم.

چرا تحصیل در یونان را انتخاب کنیم؟

نخست قبل از پرداختن به بورسیه تحصیلی یونان باید به این موضوع بپردازیم که چرا تحصیل در یونان را باید انتخاب کنیم و به عبارت دیگر درس خواندن در این کشور چه مزایایی به همراه دارد. تحصیل در یونان یک تجربه منحصر به فرد و غنی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. در اینجا چند دلیل قانع کننده وجود دارد که چرا تحصیل در یونان می تواند یک انتخاب عالی باشد:

1. آموزش در کلاس جهانی

دانشگاه های یونان در سطح جهانی بسیار با ارزش هستند و استاندارد بالایی از آموزش را ارائه می دهند. آن ها طیف گسترده ای از دوره ها و برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی را دارند که تحصیل را برای دانشجویان بین المللی آسان تر می کند. اساتید و دانشمندان یونانی متخصصان به نام در زمینه های خود هستند و بینش و دانش ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

2. هزینه های تحصیل مقرون به صرفه

در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده، یونان شهریه های مقرون به صرفه ای ارائه می دهد. این امر آن را به گزینه ای جذاب برای دانشجویانی تبدیل می کند که به دنبال آموزش با کیفیت بدون تحمل بار مالی قابل توجه هستند.

علاوه بر این، هزینه زندگی در یونان نسبتا پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی است. بورسیه تحصیلی یونان نیز وجود دارد که در ادامه درباره آن صحبت می کنیم. البته باید بیان کرد که اگر 5 سال در این کشور زندگی کنید یا درآمد خانواده بین 12 تا 20 هزار یورو باشد، می توانید از شرایط تحصیل رایگان در این کشور بهره بگیرید.

3. برنامه های علمی متنوع

دانشگاه های یونان طیف متنوعی از برنامه های دانشگاهی را در رشته های مختلف از جمله علوم انسانی، مهندسی، تجارت و هنر را ارائه می دهند. چه به تاریخ باستان، فلسفه، زیست شناسی دریایی یا کارآفرینی علاقه مند باشی یا رشته های دیگر برنامه ای متناسب با علایق و اهداف شغلی شما در دانشگاه های این کشور وجود دارند.

4. تحصیل در دروازه اروپا

موقعیت استراتژیک یونان در جنوب شرقی اروپا، آن را به دروازه ای ایده آل برای سایر کشورهای اروپایی تبدیل کرده است. دانشجویانی که در یونان تحصیل می کنند می توانند به راحتی به کشورهای دیگر اروپایی مانند ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و کشورهای بالکان را سفر کرده و افق ها و تجربیات فرهنگی خود را گسترش دهند.

5. محیط تحصیلی حمایتی

دانشگاه های یونان موفقیت و رفاه دانشجویان خود را در اولویت قرار می دهند. اساتید و اعضای هیأت علمی، راهنمایی و مشاوره ارائه می دهند و محیط علمی حمایتی که در آن دانشجویان می توانند پیشرفت کنند، را فراهم خواهند کرد.

بورسیه تحصیلی یونان در سال 2023 به چه صورت است؟

حال که با مزایای تحصیل در یونان آشنا شدیم، بهتر است تا به بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور بپردازیم. این بورسیه ها بر اساس شرایط خاص ارائه می شوند که بعضی از آن ثابت و بعضی در سال های مختلف متفاوت هستند. در ادامه انواع این بورسیه ها را بررسی می کنیم.

1. بورسیه های دولتی یونان

یکی از انواع بورسیه تحصیلی یونان مربوط به دولت این کشور است. دولت یونان بورسیه های مختلفی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که هزینه های تحصیل را پوشش داده و برای هزینه های زندگی نیز حمایت مالی می کند. این بورسیه ها بسیار رقابتی هستند و بر اساس شایستگی تحصیلی اعطا می شوند. بنابراین برای افزایش شانس خود برای تضمین این بودجه معتبر، سابقه تحصیلی عالی بسیار مهم است.

2. بورسیه های خاص دانشگاه ها

بسیاری از دانشگاه های این کشور بورسیه تحصیلی یونان خاص خود را با هدف جذب دانشجویان بین المللی با استعداد ارائه می دهند. این بورسیه ها ممکن است برای رشته های خاص یا برای دانشجویان رشته های مختلف تحصیلی وجود داشته باشد. حتما فرصت های بورسیه ارائه شده توسط دانشگاه های مورد نظر خود را بررسی کنید و معیارهای واجد شرایط بودن و مهلت درخواست آن ها را نیز مورد توجه قرار دهید. تعدادی از بورسیه های دانشگاهی در سال 2023- 2024 را در زیر معرفی می کنیم.

3. بورسیه تحصیلی دانشکده بازرگانی دانشگاه ALBA1

شما می توانید در سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۴ برای کارشناسی ارشد خود در رشته مدیریت استراتژیک منابع انسانی بورسیه تحصیلی یونان کریس آرگرییس را دریافت کنید. داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی در رشته مربوطه باشند و مدرک زبان GRE بالاتر از ۱۵۲ یا GMAT بالاتر از ۵۰۰ داشته باشند. هم چنین باید نمرات خود را نیز برای تایید جایگاه خود ارسال کنند. این بورسیه خاص هر ۲ سال به دانشجویان بین المللی داده می شود.

4. بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن

دانشگاه های ملی و کاپودیستری آتن در سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۴ حدود شش بورسیه تحصیلی در زمینه های باستان شناسی و تاریخ ادبیات یونان باستان را ارائه می دهد. این بورسیه ها به مبلغ ۱۰ هزار یورو هستند و برای تامین مالی سال اول لیسانس اعطا می شوند. بورسیه به دانشجویان زیر ۲۷ سال با پاسپورت غیر یونانی که تحصیلات دبیرستان خود را با معدل بالا گذرانده اند داده می شود.

5. بورسیه تحصیلی دانشگاه ارسطو

دانشگاه ارسطو تسالونیکی نیز بورسیه تحصیلی یونان را ارائه می دهد. این بورسیه به دانشجویان بین المللی و افراد مقیم یونان که یونانی نیستند در مقاطع کارشناسی و ارشد اعطا می شود.

6. بورسیه Erasmus+ Program

یونان فعالانه در Erasmus+ Program ابتکاری اتحادیه اروپا که برای دانشجویان بین المللی است، شرکت می کند. از طریق Erasmus+ Program دانشجویان این فرصت را دارند که در یونان به مدت یک ترم یا یک سال تحصیلی کامل تحصیل کنند و در عین حال از حمایت مالی برخوردار شوند. این برنامه تبادل فرهنگی را تقویت می کند و تجربیات ارزشمندی را برای دانشجویان فراهم خواهد کرد.

سخن پایانی

بورسیه تحصیلی یونان و شرایط رایگان تحصیل در این کشور به شما این اجازه را می دهد تا علاوه بر استفاده از دانشگاه های تراز اول در دنیا هزینه تحصیل خود را نیز مدیریت کرده و با خاطری آسوده مدرک را دریافت کنید. تنها کافی است اطلاعات به روز در این زمینه داشته باشید.