Aysham

یونان کجاست؟ یونان چگونه کشوری است؟ از بررسی فرهنگ و رسوم تا راهنمای سفر به این کشور

کشور یونان از جمله کشورهای اروپایی به شمار می رود که هزینه های زندگی در آن نسبت به سایر کشورها پایین تر است و همچنین جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار زیبایی دارد. به همین دلیل در طول فصول مختلف سال افراد زیادی برای دیدن این زیبایی ها به این کشور سفر می کنند.

معمولاً افرادی که قصد مهاجرت یا سفر به یونان را دارند به دنبال پاسخ سوالاتی از قبیل یونان کجاست؟ یا یونان چگونه کشوری است؟ هستند. ما در این مقاله جهت آشنایی با کشور یونان مطالب و اطلاعات مفیدی را در مورد فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور، نژاد، زبان، دین و واحد پولی آن ارائه می دهیم. همچنین در انتهای مقاله جهت راهنمایی سفر به یونان مطالب مفیدی را می آوریم. امیدواریم با مطالعه این نوشته بتوانید پاسخ سوالات خود را در مورد اینکه یونان چگونه کشوری است را پیدا کرده باشید.

یونان کجاست؟

یونان کجاست؟

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده که از شمال اروپا با کشور بلغارستان، آلبانی و مقدونیه هم مرز است و بین آلبانی و ترکیه قرار دارد و از جنوب با دریای ایونی و دریای مدیترانه هم جوار بوده و از سمت شرق با ترکیه مرز زمینی مشترک دارد. کشور یونان به دلیل داشتن حدود 6000 جزیره بزرگ و کوچک یک کشور شبه جزیره ای است. این کشور در جنوب و شرق توسط دریای اژه و از غرب به وسیله دریای یونان احاطه شده و محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و افریقا است.

آشنایی با کشور یونان و پایتخت آن

یونان نام فارسی این کشور بوده و برگرفته از ایونیا منطقه یونانی نشین آسیای صغیر است. یونان دارای پیشینه تاریخی پرحادثه و میراث فرهنگی غنی است؛ از این رو آن را مهد تمدن غرب و دموکراسی، نمایشنامه نویسی، بازی‌های المپیک، فلسفه غرب و علوم سیاسی نامیده اند. همچنین یونان آثار باستانی دوره های مختلفی شامل یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار سده سلطهٔ ترکان عثمانی را در خود جای داده است. آثار تاریخی مثل معبد پارتنون که از مشهورترین آثار باستانی این کشور به شمار می رود نشان دهنده وجود تمدن اولیه غرب در این کشور است.

بزرگترین شهر کشور یونان، شهر آتن است که پایتخت یونان بوده و یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان به شمار می رود. آتن به علت موقعیت ژئو استراتژیک خود و اهمیتی که در امور مالی، بازرگانی، رسانه‌ها، سرگرمی، هنر، تجارت بین‌الملل، فرهنگ، آموزش و گردشگری دارد، یک شهر جهانی محسوب می شود. همچنین این شهر به عنوان بزرگترین و اصلی ترین مرکز اقتصادی در جنوب شرق اروپا شناخته شده که بخش مالی وسیعی دارد. بزرگترین بندر مسافربری در اروپا و سومین بندر بزرگ جهان در آتن یونان وجود دارد. آتن به عنوان پایتخت یونان دارای آثار باستانی بسیاری چون آکروپلیس آتن و صومعه قرون وسطایی دافنی است که دو میراث جهانی یونسکو به شمار می روند.

یونان چگونه کشوری است؟

همان طور که گفتیم یونان یک کشور اروپایی است که از دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی زیبایی دارد و سالانه تعداد زیادی توریست ها را به سوی خود جذب می کند. در این بخش از مقاله یونان کجاست شما را با نژاد، دین و زبان و فرهنگ. آداب و رسوم مردمان این کشور آشنا می کنیم.

نژاد مردم یونان

نژاد مردم یونان

یکی از موارد مهم برای آشنایی با کشور یونان شناخت در مورد نژاد مردم یونان است. نژاد اغلب مردم این کشور حدود 98 درصد جمعیت، نژاد یونانی اصیل است و در بین اقلیت های مختلف مانند نژادهای بلغاری، ارمنی، مقدونی، کولی و آلبانیایی، بزرگترین اقلیت یونانی ها را نژاد ترک تشکیل می دهند.

زبان و مذهب یونان

در قسمت های قبل مقاله گفتیم که یونان چگونه کشوری است؛ اما در این بخش به معرفی زبان و دین مردمان یونان می پردازیم. چیزی حدود 99 درصد مردم یونان به زبان یونانی صحبت می کنند از این رو زبان یونانی در این کشور به رسمیت شناخته شده است. البته چون این کشور جنبه توریستی دارد تا حدودی زبان های انگلیسی و فرانسه نیز رواج دارد. از ابتدا تا دو سه هزار سال پیش دین یونانیان قدیم بر پایه اعتقاد به آلهه متعدد بود که برای آن ها جسم و صورت انسانی قائل بودند و به خدایان خود مادینه و نرینه و افکار و اشکال انسانی نسبت می دادند. زمانی که اجداد یونانیان قدیم که هلن ها نامیده می شدند از شمال یونان به جنوب آن پراکنده شدند به صورت قبیله هایی نیمه وحشی و آریایی نژاد بودند که مظاهر طبیعی را پرستش می کردند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم یونان

فرهنگ و آداب و رسوم مردم یونان

از لحاظ فرهنگی و آداب و رسوم کشور یونان چگونه کشوری است؟ برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم که یونان به علت اینکه در موقعیت جغرافیایی خاصی قرار دارد به بخش های مختلفی تقسیم شده که هر قسمت آن دارای آداب و رسوم و فرهنگ های متفاوتی دارند. به عنوان مثال در بخش های مختلف این کشور آداب و رسوم، گویش ها و افسانه ها و رقص های متفاوتی وجود دارد و در طول قرن ها این سنت ها حفظ شده اند و همچنان توسط افراد در زمان ها و مکان های مختلفی قابل مشاهده است. یکی از باورها و عقاید مردم یونان در مراسم عروسی آن ها است که در این کشور عروس ها روبند زرد یا قرمز دارند که نماد آتش است و علت آن محافظت عروس از دست ارواح شیطانی و اجنه ها استفاده می شود. همچنین عروس به همراه خود یک حبه قند می آورد که نشان می دهد زندگی شیرینی در انتظارش است. اعتقاد دیگر مردمان یونان انگشتر الماس برای عروس است که نماد قطره‌های اشک های خدایان بوده و آنان اعتقاد دارند که الماس نشانه شعله های عشق است.

واحد پولی یونان

واحد پولی یونان

یکی دیگر از بحث هایی که برای آشنایی با کشور یونان ضروری است و افرادی که می خواهند به این کشور سفر کنند باید در مورد آن اطلاع داشته باشند واحد پولی یونان است. این مسافران علاوه بر اینکه باید بدانند یونان کجاست؟ باید اطلاعات مفیدی هم در مورد فرهنگ، واحد پولی این کشور و دین و زبان آن نیز بدانند تا بتوانند برای سفر به یونان راحت تر تصمیم بگیرند.

یونان به عنوان یک کشور توسعه یافته اروپایی اخیراً عضو اتحادیه اروپا شده و از آن زمان تا کنون واحد پولی آن یورو است. مشکلات اقتصادی بسیاری در کشور یونان وجود دارد اما از لحاظ ساختار اقتصادی در سطح خوبی قرار دارد و سرمایه گذاری در این کشور شاخص های خوبی را پیش روی سرمایه گذاران داشته است. اگر شما قصد مسافرت یا مهاجرت به یونان را دارید باید مقدار کافی یورو تهیه کنید.

بهترین زمان سفر به یونان

بهترین زمان برای سفر به یونان فصل بهار و تابستان است که از ماه ژوئن تا سپتامبر را می توان برای سفر انتخاب کرد. زیرا هوا معتدل و گرم است و زمان خوبی برای تفریحات آبی و شنا در سواحل جزایر بسیار زیبای یونان است. همچنین اگر می خواهید از جاذبه های گردشگری و تاریخی این کشور بازدید کنید بهترین زمان سفر به یونان برای این کار ماه های می و اکتبر است. اگر عاشق دیدن گل های وحشی در مناطق روستایی این کشورید و اهل ورزش های دوچرخه سواری و پیاده روی هستید، پیشنهاد می کنیم فصل بهار و پاییز را برای سفر به یونان انتخاب کنید. به نوعی فصل زمستان نیز برای افرادی که علاقه مند به ورزش های زمستانی مثل اسکی هستند بهترین زمان برای رفتن به یونان خواهد بود. بهترین منطقه برای اسکی در زمستان منطقه Arahova در نزدیکی شهر دلفی و   Kalavrita   در پلوپونز است.

راهنمای سفر به یونان

یونان را می توان بزرگترین مقصد گردشگری و توریستی اروپا معرفی کرد که به دلیل جاذبه های گردشگری و طبیعی و تاریخی توجه بسیاری از افراد در نقاط مختلف جهان را به خود جلب کرده است. وجود جزیره های جذاب با تفریحات هیجان انگیز، غذاهای محلی و دریایی متنوع و سوغاتی های بی نظیر از جمله دلایل سفر به یونان است. جهت آشنایی با کشور یونان قبل از هر اقدامی برای سفر به یونان باید اطلاعات دقیقی در مورد هزینه های سفر شامل هزینه های خوراک، حمل و نقل و اقامت بدست آورد. همچنین باید بدانید که یونان کجاست تا در مورد آب وهوای آن تحقیق کنید و متناسب با شرایط جوی آنجا پوشاک تهیه کنید. مدت زمان مسیری که با هواپیما از ایران تا یونان طی می شود سه ساعت و نیمه است و یونان با ایران از لحاظ زمانی حدود یک ساعت و نیم اختلاف دارد.

آیا می توان اقامت یونان را گرفت؟

آیا می توان اقامت یونان را گرفت؟

قبل از اینکه بدانید چطور می توان اقامت یونان را دریافت کرد و باید در مورد اینکه یونان چگونه کشوری است اطلاعات جامعی را از منابع معتبر بگیرید. در صورتی که فردی موفق به دریافت اقامت یونان شود می تواند بدون نیاز به ویزای جداگانه به تمام کشورهای حوزه شینگن سفر کند. اگر مدتی در یونان حضور فیزیکی نداشته باشید ولی اقامت آن را دریافت کرده باشید اقامت باطل نمی شود و بعد از چند سال می توانید در صورت داشتن شرایط در خواست اقامت دائم یونان را بدهید و به عنوان شهروند این کشور در آن زندگی کنید.

جمع بندی

در این مقاله جهت آشنایی با کشور یونان مطالب مفیدی را در مورد زبان و دین و فرهنگ و نژاد مردم یونان ارائه دادیم. همچنین گفتیم که یونان کجاست و در چه محدوده جغرافیایی قرار دارد. در مورد جاذبه های تاریخی و طبیعی و جزایر زیبای این کشور صحبت کردیم و بهترین زمان سفر به این کشور را معرفی نمودیم. به طور کلی با مطالعه این مقاله متوجه می شوید که یونان چگونه کشوری است و چگونه می توان به این کشور سفر و مهاجرت کرد. زیرا در انتهای مقاله در مورد دریافت اقامت یونان نیز توضیحات مختصری داده ایم.