Aysham

تفریحات مجردی ارمنستان مخصوص ایران ها + هزینه عشق و حال در ارمنستانتفریحات مجردی ارمنستان مخصوص ایران ها + هزینه عشق و حال در ارمنستان

کشور ارمنستان در همسایگی ایران قرار دارد. بسیاری از ایرانیان برای مسافرت مجردی به این کشور سفر می کنند. ازآنجاکه ارمنستان یک کشور مسیحی است و شاهد جنگ های بسیاری در طول تاریخ بوده است، برای حفظ امنیت مردم خود قوانین زیادی اجرا کرده است. اقتصاد نیز در سال های اخیر در کشور ارمنستان رشد بالایی داشته است. به همین جهت مردم در کشور ارمنستان دارای امنیت خاطر از لحاظ اقتصادی و مالی هستند و مسافرانی که با تور ارمنستان به کشور ارمنستان سفر می کنند به راحتی می‌توانند در این کشور به تفریح و گشت و گذار بپردازند. قوانین سخت‌گیرانه پلیس ارمنستان نیز باعث شده تا آمار جرم و جنایت و دزدی در این کشور پایین باشد و شرایط هرچه تمام تر برای جذب توریست های خارجی و گردشگران آماده باشد. اگرچه کشور ارمنستان دارای پتانسیل‌های ویژه‌ای برای پذیرایی از مسافران و گردشگران است و گردشگران می توانند به همراه خانواده به ارمنستان سفر کنند، اما همیشه برخی افراد هستند که دوست دارند تفریحات مجردی ارمنستان مخصوص ایرانی ها را تجربه کنند.

تفریحات مجردی ارمنستان

معمولاً گردشگرانی که به کشور ارمنستان سفر می‌کنند از کشورهای آسیایی هستند و توریست ها کمتر از کشورهای اروپایی به ارمنستان سفر می کنند آنها ترجیح می دهند با تور 29 روزه دور اروپا اوقات خود را در کشورهای اروپایی سپری کنند. در صورتی که آژانس های مسافرتی معتبر در ایران مانند آژانس گردشگری آیشم شرایطی را فراهم آورده اند تا ایرانیان بتوانند به صورت خانوادگی یا مجردی با استفاده از تورهای زمینی و هوایی به کشور ارمنستان سفر کنند. برای اطلاع از هزینه عشق و حال در ارمنستان و چگونگی برنامه ریزی برای تفریحات مجردی در ارمنستان و سفر به این کشور می توانید به وب‌سایت آیشم مراجعه نمایید. بهترین زمان برای تفریحات مجردی در ارمنستان فصل بهار و تابستان است. چراکه امکان استفاده از تفریحات بسیاری در این کشور برای گردشگران وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

حتما مشاهد کنید : سفر به اسپانیا بدون تور

تفریح در پارک های آبی ارمنستان

تفریح در پارک های آبی ارمنستان

در کشور ارمنستان یک پارک آبی به نام دنیای آب وجود دارد که همواره گردشگران در فصل تابستان به این پارک می روند و از تفریحات آبی هیجان انگیز آن استفاده می‌کنند. افراد مجرد نیز که به دنبال تفریحات هیجان انگیز و افزایش آدرنالین هستند، می‌توانند به این پارک آبی بروند و از استخرها و بازی های آبی آن لذت ببرند. باغ وحش بزرگ شهر ایروان نیز در نزدیکی همین پارک آبی قرار دارد و مسافران می توانند برای دیدن حیوانات مختلف به باغ وحش بروند. کشور فرانسه نیز مراکز تفریحی و تاریخی جذابی برای توریست ها ایجاده کرده که با تور فرانسه می توانید از سفر به ای ن کشور لذت ببرید.

اسکیت سواری روی یخ

اسکیت سواری روی یخ در کشور ارمنستان یکی از تفریحات مورد علاقه مجردها می باشد. البته برای تجربه کردن این تفریح ها بهتر است در زمستان به ارمنستان سفر کنید. هنگامی که دریاچه سوان کاملاً یخ می بندد و همه می توانند به راحتی روی این لایه های یخ ضخیم اسکیت سواری کنند.

بازدید از گالری ها و موزه های ارمنستان

در ارمنستان چندین موزه معروف زمین شناسی و همچنین دیرین شناسی وجود دارد. افرادی که علاقه‌مند به این موزه ها هستند، فرصت بی نظیری برای بازدید دارند. گالری های متعددی نیز در شهرهای مختلف ارمنستان قرار دارند، مانند گالری ملی ارمنستان که آثار جذابی از گذشتگان را به یادگار نگه داشته و در معرض دید تماشاچیان قرار داده است.

رستوران گردی در کشور ارمنستان

جذاب ترین بخش هر سفر غذا است. رستوران گردی در کشور ارمنستان نیز جزء تفریحات مجردی محسوب می‌شود. افرادی که به ارمنستان سفر کرده‌اند، معتقدند که غذاهای ارمنستان خوشمزه ترین غذاهای جهان هستند. اگر شما نیز به شکم‌گردی و خوشمزه ها علاقه دارید می توانید با در نظر گرفتن هزینه عشق و حال در ارمنستان به رستوران های متعدد این کشور مراجعه کنید و انواع غذاهای محلی ارمنستان را امتحان کنید.

بازدید از صومعه های متعدد در ارمنستان

صومعه ها و کلیسا های متعددی که مربوط به قرون وسطی هستند در کشور ارمنستان قرار دارند و گردشگرانی که به تاریخ و بناهای باستانی علاقه دارند، می‌توانند از این مکان های تاریخی دیدن کنند.

حتما مشاهد کنید : جاهای دیدنی تنریف اسپانیا؛ مکان هایی که نباید از دستشان دهید

زیپ لاین و صخره نوردی در طبیعت

یکی از تفریحات جذاب در صنعت گردشگری کشور ارمنستان زیپ لاینینگ است. با رفتن به کوه های سرسبز و فوق العاده ارمنستان امکان استفاده از تفریحات و ورزش هایی نظیر زیپ لاین در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح زمین برای مجردهایی که به دنبال هیجان و جنب و جوش هستند فراهم آمده است. صخره نوردی از دیگر تفریحات مجردی در ارمنستان است. معمولاً افرادی که به عنوان مبتدی این ورزش را انجام می دهند، می توانند از کمک و راهنمایی کوهنوردان حرفه ای استفاده کنند. یک سالن تخصصی برای انجام چنین تمریناتی موجود است و افرادی که به این ورزش علامت هستند می توانند از آن استفاده کنند.

آفرود و موسیقی

تفریحاتی نظیر آفرود در دل طبیعت بکر و زیبای ارمنستان مناسب افراد مجرد است. رانندگی کردن در کوهستان های بسیار زیبا و دره های عجیب و غریب ارمنستان برای نسل جوان جذابیت دارد. دریاچه های طبیعی و جنگل های بیشمار ارمنستان نیز در فهرست جاذبه های بسیار زیاد این کشور قرار می گیرند. علاقمندان به آفرود می توانند اتالیا را نیز در نظر داشته باشند تا در سفرهای بعدی با تور ایتالیا به آنجا سفر کنند. موسیقی نیز یکی از تفریحات مورد علاقه مجرد ها است. در کشور ارمنستان مسافران به راحتی می توانند به کنسرت های پلکان کسکید، تئاتر ها و اپرا ها بروند و از انواع موسیقی لذت ببرند. رفتن به دیسکو و رقص و شادی نیز از دیگر تفریحات مجرد ها در ارمنستان است. بار های مشروب فروشی ارمنستان نیز از مکان هایی است که مجرد ها به آن جا مراجعه می کنند.

باشگاه سوارکاری

یک باشگاه سوارکاری معروف در شهر آشتارک ارمنستان وجود دارد و مجردها می توانند با مراجعه به باشگاه سوارکاری آیرودزی هم اسب سواری کنند و هم نحوه آموزش دادن به اسب ها و غذا دادن به آن ها را یاد بگیرند.

شهربازی های ارمنستان و رفتن به پارک عشاق

شهربازی های ارمنستان و رفتن به پارک عشاق

شهربازی های بسیاری نیز در ارمنستان وجود دارند و مناسب تفریح برای افراد مجرد هستند. پارک عشاق نیز یکی از پارک های معروف در شهر ایروان است که دلیل نام‌گذاری آن بر اساس یک این اتفاق تاریخی است. معروف است که عشاق از گذشته تاکنون قرارهای عاشقانه خود را در این پارک انجام می دادند.

پاراگلایدر

بیشتر مجرد هایی که از کشور ایران به ارمنستان سفر می‌کنند، پاراگلایدر سواری را در فهرست کارهای مورد علاقه خود قرار می دهند. مسافران می توانند با کمک یک فرد ماهر و حرفه ای بر فراز رشته کوه های ارمنستان و دریاچه سوان پرواز کنند و مناظر طبیعی و بسیار زیبایی را تماشا کنند. افرادی که قصد داشته باشند به صورت انفرادی پرواز کنند باید هزینه های مربوط به آموزش را پرداخت کنند.

حتما مشاهد کنید : جاذبه های گردشگری اروپا

تفریحات آبی در دریاچه سوان

دریاچه سوان یکی از بزرگ ترین و زیباترین دریاچه های طبیعی ارمنستان است که مسافران می توانند در این دریاچه قایق سواری کنند و از سایر تفریحات ساحلی نیز لذت ببرند.

شهرهای مناسب تفریحات مجردی ارمنستان

ارمنستان شهر های زیادی دارد اما سه شهر ایروان، گیومری و وانادزور از نظر گردشگری اهمیت خاصی دارند و دارای جاذبه های فراوانی برای گردشگران خارجی هستند. شهر ایروان بزرگ‌ترین شهر در ارمنستان بوده و به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. معماری های بی نظیری مانند صومعه تاتو، صومعه نوراوانک، گغارد و کلیسای جامع اچمیادزین جز جاذبه های گردشگری تاریخی در این شهرها هستند. افراد مجردی که به ارمنستان سفر می‌کنند می‌توانند از بسیاری از تفریحات جنجالی در تورهای ارمنستان استفاده کنند.

حتما مشاهد کنید : چگونه بدون تور سفر کنیم؟ راهنمای سفر به استانبول بدون تور

هزینه عشق و حال در ارمنستان

هزینه عشق و حال در ارمنستان برای افراد مجرد متفاوت است. چنانچه شما هم مجرد هستید و می خواهید برای تفریحات مجردی به ارمنستان سفر کنید، باید فاکتور های زیادی را برای محاسبه هزینه ها در نظر بگیرید. معمولاً افراد مجرد به دنبال ماجراجویی و تجربه های جدید در سفرهای خارجی هستند. به همین خاطر هزینه های مربوط به تفریحات جنجالی مانند پاراگلایدر سواری، بازی گلف، استفاده از تفریحات و پارک های آبی، شرکت در کارناوال ها و همچنین رفتن به شهربازی یا باشگاه های سوارکاری باید در نظر گرفته شود. به طور کلی در بخش هزینه عشق و حال در ارمنستان و هزینه های مورد نیاز برای سفر به این کشور بهتر است ابتدا برای شما مشخص کنیم که از چند راه می توانید از ایران به ارمنستان سفر کنید.

 با توجه به شرایط، افراد امکان سفر زمینی و هوایی با استفاده از هواپیما، اتوبوس یا ماشین شخصی به ارمنستان را دارند.

  • افرادی که تصمیم می گیرند از راه زمینی به ارمنستان سفر کنند می توانند با اتوبوس یا ماشین شخصی خودشان سفر را آغاز کنند. بلیط اتوبوس نیز از مبدأ تهران به مقصد ایروان حدود ۲۵۰ هزار تومان تمام می‌شود. برخی افراد نیز به خاطر نزدیک بودن شهر های مرزی از تبریز به ارمنستان سفر می کنند. ممکن است هزینه های بلیط اتوبوس از تبریز به ایروان کمتر باشد.
  • اگر قصد سفر با هواپیما را داشته باشند، باید هزینه‌های بلیط هواپیما را در نظر بگیرند. بلیط هواپیما از تهران به ایروان از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان متغیر است.
  • اولین فاکتوری که برای هزینه سفر به ارمنستان تأثیر دارد، هزینه رفت و برگشت است. مسافرانی که می خواهند با خودروی شخصی به این کشور سفر کنند، باید هزینه های مربوط به سوخت و سایر هزینه‌های جانبی را در نظر بگیرند. برای خارج شدن از کشور پرداخت عوارض لازم است. هزینه عوارض خروج برای اولین بار برای هر شخص ۲۲۰ هزار تومان می باشد.

حتما مشاهد کنید : ارزانترین کشور برای مسافرت ایرانیان کجاست؟ پیشنهاد سفر خارجی

پس از رسیدن به ارمنستان بایستی هزینه های مربوط به هتل، غذا، هزینه های تفریح در ارمنستان و همچنین هزینه های مربوط به حمل و نقل عمومی، خرید در ارمنستان، هزینه های گذرنامه و پاسپورت نیز در نظر گرفته شود.

  1. هزینه گذرنامه : افرادی که برای تجربه تفریح مجردی ارمنستان مخصوص ایرانی‌ها به این کشور سفر می کنند، باید بدانند که هزینه های پاسپورت یا گذرنامه جز هزینه های سفر است و باید قبل از سفر هزینه های مربوط به گذرنامه را پرداخت کنید. این هزینه ها به صورت حدودی نزدیک به ۸۵۰ هزار تومان می شود.
  2. هزینه خرید : اگر قصد داشته باشید در کشور ارمنستان خرید کنید باید بدانید که برای خرید یک شلوار جین در این کشور مبلغی حدود 1.520.000 تومان نیاز دارید؛ بنابراین ممکن است هزینه های خرید پوشاک، لباس، کیف و کفش در کشور ارمنستان نسبت به ایران گران تر باشد.
  3. هزینه حمل و نقل : هزینه های مربوط به حمل و نقل عمومی در کشور ارمنستان نسبت به ایران گران تر است. به عنوان نمونه اگر از تاکسی استفاده کنید، باید هزینه ای بالغ بر ۴۰ هزار تومان پرداخت کنید. هزینه ها و کرایه مترو و اتوبوس در ارمنستان 5000 تومان یا بالاتر است.
  4. هزینه تفریح : هزینه تفریحات مجردی ارمنستان شامل بازدید از پارک های آبی، گالری ها، موزه های هنری و سایر تفریحات جنجالی دیگر است که با توجه به انتخاب شما هزینه های متفاوتی خواهند داشت.
  5. هزینه غذا : یکی از جاذبه های اصلی هر سفر غذا و خوراکی های آن کشور است؛ بنابراین باید هزینه های تهیه غذا در آن کشور را در نظر داشته باشید. معمولاً رستوران های ارزان قیمت در ارمنستان غذاهایی از صد هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان را در اختیار مشتریان قرار می دهند. بعضی از رستوران های لوکس نیز پرس های غذایی را سرو می کنند که ممکن است بالغ بر ۳۰۰ هزار تومان هزینه در بر داشته باشد. سایر اقلام خوراکی مانند سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، تخم مرغ و میوه جات نیز هزینه هایی بالاتر از ایران دارند. به همین خاطر یکی از هزینه های مهم مسافر در کشور ارمنستان هزینه غذا و خوراکی است.

پیشنهادات ما : تور اروپا تابستان ۱۴۰۲ - تور اسپانیا - تور یونان