Aysham

قوانین عجیب کشور اسپانیا،دانستنی های کشور اسپانیا که قبل از سفر باید بدانید

ابتدا بهتر است کمی با کشور اسپانیا آشنا شویم. سپس درمورد قوانین عجیب کشور اسپانیا آگاهی پیداکنیم. زیرا ممکن است شما یکی از مقاصد تحصیلی یا گردشگری خود را، این کشور انتخاب کرده باشید. کشور اسپانیا در جنوب اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور مادرید است و این کشور در گذشته ای نه چندان دور قدرت برتر اروپا بوده و حاکمان مسلمان و مسیحی زیادی به این کشور تسلط پیدا کرده بودند.

اولین چیزی که مردم این کشور به آن علاقه دارند فوتبال است، به طوریکه اگر در گذشته بیشتر مردم اسپانیا در روز یکشنبه برای عبادت به کلیسا می رفتند، امروزه هر زن و مرد اسپانیایی در خانه در حال تماشای فوتبال است. زیرا برای مردم اسپانیا هیجان انگیزترین کار در روز تعطیل، تماشای فوتبال است. اسپانیا علاوه بر داشتن قوانین عجیب، مراسم ها و جشن های زیبا و به یاد ماندنی نیز دارد.

مثلا در یک ماه خاص در این کشور فستیوال گاو بازی، جشن گوجه پرانی نیز برگزار می شود. این نوع آداب و رسوم نیز می تواند هیجان انگیز و دوست داشتنی برای یک گردشگر یا توریست باشد. در ادامه مطلب به بررسی قوانین عجیب کشور اسپانیا می پردازیم، تا برای سفر به این کشور با سیستم و قوانین پادشاهی، آشنایی کامل داشته باشید. همچنین به شما پیشنهاد می دهیم برای گشت و گذار در این کشور از طریق خرید تور اسپانیا از سایت آیشم اقدام به سفر نمایید تا هزینه آن برای شما کمتر از آنچه که فکر می کنید تمام شود.

قوانین عجیب کشور اسپانیا

قوانین عجیب کشور اسپانیا

1- در خیابان نباید با لباس زیر گردش کنید

در خیابان های اسپانیا نباید با لباس زیر گردش کنید

با وجود اینکه در تابستان دمای بیشتر شهر های اسپانیا به بالاتر از 25 درجه سانتیگراد نیز می رسد و این قانون در بیشتر شهر ها و کشور دنیا وجود ندارد. اما راه رفتن در اماکن عمومی و خیابان ها با لباس زیر خلاف قانون است و اگر شما بر خلاف آن عمل کنید جریمه خواهید شد. از نظر مردم اسپانیا این کار نوعی بی حرمتی به شهروندان و کاری ناپسند محسوب می شود. این قانون حتی در برخی از سواحل مثل شهر بارسلون و مالاگا اجرا می شود. پس بهتر است به این قانون احترام بگذارید. در صورتی که این قانون را رعایت نکنید، باید آماده جریمه 200 یورویی و یا بی احترامی در ملاء عام شوید. این کار از نظر مردم یک نوع بی حرمتی و بی ادبی محض است و مطابق با قانون جریمه خواهید شد.

2- موقع رانندگی باید کفش بپوشید

موقع رانندگی باید کفش بپوشید

اگر قصد اجاره کردن ماشین را در این کشور دارید باید هنگام رانندگی حتما از کفش استفاده کنید. پوشیدن صندل و هر نوع پوششی به غیر از کفش در هنگام رانندگی ممنوع است. این مورد نیز یکی دیگر از قوانین عجیب کشور اسپانیا به شمار می آید. حتی شما نمی توانید از کفش هایی که قسمتی از جلوی آن باز است استفاده کنید. این قانون در تمام کشور اسپانیا اجرا می شود.

3- آویزان کردن لباس زیر در فضای بیرون منزل ممنوع است

آویزان کردن لباس زیر در فضای بیرون منزل ممنوع است

اگر شما خانه ای در یکی از شهر های این کشور اجاره کرده اید باید بدانید، خشک کردن لباس زیر و هر لباسی که عابران را به خود جلب کند، در بیرون از منزل ممنوع است. این قوانین عجیب کشور اسپانیا در بیشتر ایالت ها، و به طور کامل در شهر سویا اجرا می شود نکته جالب دیگر این است که قوانین اسپانیا به شما این اجازه را نمی دهد که فرش یا لباس های خود را بیرون از منزل تکان دهید. پس بهتر است شما نیز اگر در این کشور خانه ای اجاره کرده اید مراقب باشید تا جریمه نشوید.

4- در مراسم عروسی برنج نپاشید

در مراسم عروسی برنج نپاشید

یکی از آداب و رسوم قدیمی که در اسپانیا باقی مانده و هنوز هم انجام می شود، پاشیدن برنج بر سر عروس و داماد است. این کار در بعضی از شهر ها مثل کادیز ممنوع شده است وبه یک قانون نیز تبدیل شده است تا در هنگام ریختن برنج پرندگان در مراسم عروسی جمع نشوند و برنج ها زیر پای عروس داماد نغلزد و مشکلی بوجود نیاید. به هرحال انجام این کار و ممنوع کردن این رسم بسیار عجیب است.

5- در زمان مناسب از دیگران ساعت بپرسید

در زمان مناسب از دیگران ساعت بپرسید

شما را با یکی دیگر از قوانین عجیب اسپانیا آشنا می کنیم که مطمئنا شگفت زده تان می کند. حتما به یاد داشته باشید که نباید بین 3.39 تا 6:47 از کسی بپرسید که ساعت چند است. شاید دلیل اصلی این موضوع مشخص نباشد اما بهتر است که به این قانون پایبند باشید. پایبندی به این قانون در شهرهایی مانند مادرید بسیار قابل توجه است.

6- در کافه ها اجازه بازی دومینو و استفاده از تخت نرد را ندارید!

در کافه ها اجازه ی بازی دومینو و استفاده از تخت نرد را ندارید

شما در رستوران ها و مکان های مشابه، حق تخت نرد بازی کردن و ساخت دومینو رو ندارید. کسانی که این قانون را در کشور اسپانیا ایجاد کرده اند معتقدند. بازی کردن در مکان هایی که غذا برای مشتریان سرو می شود به دلیل ایجاد شلوغی بیش از حد، اجازه بازی کردن داده نمی شود زیرا با اینکار مزاحم غذا خوردن مردم می شود. حتی نباید کنار میز و صندلی به صورت ایستاده چیزی بخورید و یا بنوشید.

7- انجام برخی از ورزش ها در خیابان ممنوع است

انجام برخی از ورزش ها در خیابان ممنوع است

درشهرهایی مثل رئال سوسیداد، مادرید و ... ورزش های دویدن، اسکیت کردن، رقص و پریدن ممنوع است. وضع کردن این قانون به درستی مشخص نیست اما به نظر می رسد برای جلوگیری از شلوغی، تجمع کردن مردم و ایجاد اختلال در رفت وآمد این قانون ایجاد شده باشد. حتی رقص در خیابان یا داخل خانه ها و در برخی از نواحی شهری ممنوع اعلام شده است. از این رو زمانی که خانه ای در اسپانیا اجاره می کنید، حتما مراقب باشید که این قانون را زیر پا نگذارید.

8- غذا دادن به حیوانات، آهنگ خواندن و غذا خوردن در مکان های عمومی ممنوع است

غذا دادن به حیوانات،آهنگ خواندن و غذا خوردن در مکان های عمومی ممنوع است

اگر در گوشه ای از خیابان سگ ولگرد یا بدون صاحبی را در کشور اسپانیا مشاهده کردید بهتر است به او غذا ندهید، زیرا غذا دادن به حیوانات در مکان های عمومی ممنوع است این قانون مخصوصا در شهر های گرانادا و ولز اجرا می گردد. اگر از یکی از مغازه ها یک خوراکی یا بستنی خریداری کرده اید بهتر است در مکان های عمومی آن را نخورید زیرا جریمه خواهید شد.

 نکته جالب توجه این است که حتی در زامورا خوردن غذا و نوشیدنی در خیابان های شهر ممنوع است و جریمه سنگینی در پی دارد. در خیابان های مادرید، والنسیا و زامورا کسی اجازه ندارد آهنگ بخواند، چه خود شما در حال خواندن باشید و یا شخصی در کنار خیابان در حال آواز خواندن است، موجب تجمع افراد شود، جریمه ای سنگین خواهد شد. این مورد نیز یکی از قوانین عجیب کشور اسپانیا به شمار می آید. دانستنی های عجیب زیادی نیز در مورد کشور اسپانیا وجود دارد که در ادامه ی مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

9- راه بردن چندین سگ خلاف قانون می باشد

اگر هوس کردید که با تعدادی سگ به بیرون از منزل بروید و گشتی بزنید، باید بگوییم که قوانین عجیب کشور اسپانیا این اجازه را به شما نمی دهد و محدودیت هایی در این زمینه مشخص کرده است. البته لازم نیست خیلی نگران باشید، چون فقط در صورتی که از بیش از 8 سگ نگهداری کنید این قانون شامل حال شما می شود. بهتر است بدانید که تمامی افراد در این کشور اعم از گردشگران و ساکنان باید این قانون را رعایت کنند.

10- بدون پیراهن در مرکز شهر راه نروید

از دیگر قوانین کشور اسپانیا این است که به هیچ وجه نباید بدون پیراهن در سطح شهر راه بروید و قدم بزنید. این قانون در برخی از ایالت های اسپانیا مانند مایورکا اجرا می شود و در صورت زیر پا گذاشتن آن، جریمه 800 یورویی لحاظ می گردد. البته اشاره به این نکته الزامی است این قانون برای کسانی که در ساحل آفتاب می گیرند و لم داده اند، صدق نمی کند.

11- گدایی با سگ ممنوع

در اسپانیا، کسی نباید با سگ گدایی کند، چرا که این کار به صورت قانونی ممنوع اعلام شده است. جالب است بدانید بدون سگ، گدایی کردن در این کشور مشکل قانونی ندارد.

12- ساخت قلعه شنی در ساحل خلاف قانون است

ساخت قلعه شنی در ساحل خلاف قانون است

یکی دیگر از قوانین عجیب کشور اسپانیا این است که در شهرهایی مانند تنریف، حق ندارید کنار ساحل قلعه شنی بسازید. مورد دیگر که بسیار عجیب است این می باشد که در شهر مالاگا، گود کردن شن ساحل با بیلچه و بازی کردن با آن ممنوع است، حتی برای ورود حیوانات خانگی به ساحل محدودیت هایی تعیین شده است.

13- در نام گذاری بچه ها محدودیت دارید

و اما قوانین عجیب اسپانیا برای نام گذاری بچه ها؛ جالب است بدانید که مردم این کشور با محدودیت هایی مانند اسم میوه ها و یا سایر نام هایی از قبیل یهودا، لنین و قابیل برای انتخاب نام بچه های خود رو به رو می باشند.

دانستنی های کشور اسپانیا که قبل از سفر بهتر است بدانید

دانستنی های کشور اسپانیا که قبل از سفر بهتر است بدانید

  1. بهتر است قبل از سفر به اسپانیا، اطلاعاتی از این کشور زیبا و با تمدن داشته باشید. اگر ما این کشور را به نام اسپانیا می شناسیم بهتر است بدانید نام اصلی این کشور (پادشاهی اسپانیا) است.
  2. اسپانیا به دلیل داشتن منابع تاریخی متعدد، مکان های متنوع برای گردشگران، پارک ها و غیره در سال 2013 بعنوان سومین کشور پربازدید جهان انتخاب شد.
  3. جالب است بدانید سرود ملی کشور اسپانیا یکی از سرود های ملی است که در آن نقطه ای وجود ندارد.
  4. (توماتینا) یا فستیوال پرتاب گوجه، جشنی است که هرساله در کشور اسپانیا برگزار می شود وافراد هزاران گوجه را به طرف یکدیگر پرتاب می کنند.
  5. کلیسای (ساگاردا فامیلیا) که در یک باغ بزرگ واقع شده است، از حدود 130 سال قبل در حال ساخت است و هنوزساخت این بنا تمام نشده است و انتظار می رود این کلیسای بزرگ،در سال 2026 طراحی و ساخت آن تکمیل شود.
  6. در پار المپیک سال 2000 پس از آنکه با  تشخیص داوران اعلام شد تمام بازیکنان تیم اسپانیا سالم هستند، مدال های دریافتی آنان پس گرفته شد.
  7. اسپانیا در جنگ جهانی اول و دوم خود را بی طرف اعلام کرد اما بعد از این جنگ ها، یک جنگ داخلی در این کشور شکل گرفت که حدود پنجاه هزار نفر در این جنگ کشته شدند.
  8. قدیمی ترین برج فانوس جهان که در قرن یک ساخته شده است به نام (برج هرکول) در اسپانیا قرار دارد و بعد از گذشت قرن ها هنوز برای دیدبانی از آن استفاده می شود.
  9. جوان ترین پادشاه جهان که در هنگام تولد به سلطنت رسید (آلفوسوی سیزدهم) نام دارد که پادشاه اسپانیا بوده است.
  10. در کشور آمریکا افراد اسپانیایی زبان بیشتر از خود کشور اسپانیا هستند.

سخن پایانی

آشنایی با قوانین عجیب کشور اسپانیا و دانستنی هایی در مورد کشور اسپانیا برای افرادی که قصد تحصیل و یا سفر کردن به این کشور زیبا را دارند توصیه می شود و با دانستن این قوانین می توان از بروز مشکلات و حوادث جلوگیری کرد و با خیال آسوده برنامه سفر خود را توسط تور اروپا با ویزای تضمینی چیده و از کشور اسپانیا زیبای اسپانیا شروع کنیم.