Aysham

قوانین عجیب کشور اسپانیا،دانستنی های کشور اسپانیا که قبل از سفر باید بدانید

ابتدا بهتر است کمی با کشور اسپانیا آشنا شویم. سپس درمورد قوانین عجیب کشور اسپانیا آگاهی پیداکنیم. زیرا ممکن است شما یکی از مقاصد تحصیلی یا گردشگری خود را، این کشور انتخاب کرده باشید. کشور اسپانیا در جنوب اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور مادرید است و این کشور در گذشته ای نه چندان دور قدرت برتر اروپا بوده و حاکمان مسلمان و مسیحی زیادی به این کشور تسلط پیدا کرده بودند.

اولین چیزی که مردم این کشور به آن علاقه دارند فوتبال است، به طوریکه اگر در گذشته بیشتر مردم اسپانیا در روز یکشنبه برای عبادت به کلیسا می رفتند، امروزه هر زن و مرد اسپانیایی در خانه در حال تماشای فوتبال است. زیرا برای مردم اسپانیا هیجان انگیزترین کار در روز تعطیل، تماشای فوتبال است. اسپانیا علاوه بر داشتن قوانین عجیب، مراسم ها و جشن های زیبا و به یاد ماندنی نیز دارد.

مثلا در یک ماه خاص در این کشور فستیوال گاو بازی، جشن گوجه پرانی نیز برگزار می شود. این نوع آداب و رسوم نیز می تواند هیجان انگیز و دوست داشتنی برای یک گردشگر یا توریست باشد. در ادامه مطلب به بررسی قوانین عجیب کشور اسپانیا می پردازیم، تا برای سفر به این کشور با سیستم و قوانین پادشاهی، آشنایی کامل داشته باشید. همچنین به شما پیشنهاد می دهیم برای گشت و گذار در این کشور از طریق خرید تور اسپانیا از سایت آیشم اقدام به سفر نمایید تا هزینه آن برای شما کمتر از آنچه که فکر می کنید تمام شود.

قوانین عجیب کشور اسپانیا

قوانین عجیب کشور اسپانیا

1- در خیابان نباید با لباس زیر گردش کنید

در خیابان های اسپانیا نباید با لباس زیر گردش کنید

با وجود اینکه در تابستان دمای بیشتر شهر های اسپانیا به بالاتر از 25 درجه سانتیگراد نیز می رسد و این قانون در بیشتر شهر ها و کشور دنیا وجود ندارد. اما راه رفتن در اماکن عمومی و خیابان ها با لباس زیر خلاف قانون است و اگر شما بر خلاف آن عمل کنید جریمه خواهید شد. از نظر مردم اسپانیا این کار نوعی بی حرمتی به شهروندان و کاری ناپسند محسوب می شود. این قانون حتی در برخی از سواحل مثل شهر بارسلون و مالاگا اجرا می شود. پس بهتر است به این قانون احترام بگذارید.

2- موقع رانندگی باید کفش بپوشید

موقع رانندگی باید کفش بپوشید

اگر قصد اجاره کردن ماشین را در این کشور دارید باید هنگام رانندگی حتما از کفش استفاده کنید. پوشیدن صندل و هر نوع پوششی به غیر از کفش در هنگام رانندگی ممنوع است. این مورد نیز یکی دیگر از قوانین عجیب کشور اسپانیا به شمار می آید. حتی شما نمی توانید از کفش هایی که قسمتی از جلوی آن باز است استفاده کنید. این قانون در تمام کشور اسپانیا اجرا می شود.

3- آویزان کردن لباس زیر در فضای بیرون منزل ممنوع است

آویزان کردن لباس زیر در فضای بیرون منزل ممنوع است

اگر شما خانه ای در یکی از شهر های این کشور اجاره کرده اید باید بدانید، خشک کردن لباس زیر و هر لباسی که عابران را به خود جلب کند، در بیرون از منزل ممنوع است. این قوانین عجیب کشور اسپانیا در بیشتر ایالت ها، و به طور کامل در شهر سویا اجرا می شود پس بهتر است شما نیز اگر در این کشور خانه ای اجاره کرده اید مراقب باشید تا جریمه نشوید.

4- در مراسم عروسی برنج نپاشید

در مراسم عروسی برنج نپاشید

یکی از آداب و رسوم قدیمی که در اسپانیا باقی مانده و هنوز هم انجام می شود، پاشیدن برنج بر سر عروس و داماد است. این کار در بعضی از شهر ها مثل کادیز ممنوع شده است وبه یک قانون نیز تبدیل شده است تا در هنگام ریختن برنج پرندگان در مراسم عروسی جمع نشوند و برنج ها زیر پای عروس داماد نغلزد و مشکلی بوجود نیاید. به هرحال انجام این کار و ممنوع کردن این رسم بسیار عجیب است.

5- در زمان مناسب از دیگران ساعت بپرسید

در زمان مناسب از دیگران ساعت بپرسید

یکی دیگر از قوانین عجیب کشور اسپانیا پرسیدن ساعت در زمان های خاص است. برای مثال اگر در شهر مادرید در حال گشت و گذار هستید یادتان باشد بین ساعت چهار عصر تا هفت بعد از ظهر از کسی ساعت نپرسید زیرا بر اساس آداب و رسوم گذشته این ساعت ها، برای اطلاع از زمان خوب نیست و با گذشت زمان نیز به قانون رسمی تبدیل شده است.

6- در کافه ها اجازه بازی دومینو و استفاده از تخت نرد را ندارید!

در کافه ها اجازه ی بازی دومینو و استفاده از تخت نرد را ندارید

شما در رستوران ها و مکان های مشابه، حق تخت نرد بازی کردن و ساخت دومینو رو ندارید. کسانی که این قانون را در کشور اسپانیا ایجاد کرده اند معتقدند. بازی کردن در مکان هایی که غذا برای مشتریان سرو می شود به دلیل ایجاد شلوغی بیش از حد، اجازه بازی کردن داده نمی شود. حتی شما در رستوران های این کشور نباید ایستاده غذا بخورید.

7- انجام برخی از ورزش ها در خیابان ممنوع است

انجام برخی از ورزش ها در خیابان ممنوع است

درشهرهایی مثل رئال سوسیداد، مادرید و ... ورزش های دویدن، اسکیت کردن، رقص و پریدن ممنوع است. وضع کردن این قانون به درستی مشخص نیست اما به نظر می رسد برای جلوگیری از شلوغی، تجمع کردن مردم و ایجاد اختلال در رفت وآمد این قانون ایجاد شده باشد.

8- غذا دادن به حیوانات، آهنگ خواندن و غذا خوردن در مکان های عمومی ممنوع است

غذا دادن به حیوانات،آهنگ خواندن و غذا خوردن در مکان های عمومی ممنوع است

اگر در گوشه ای از خیابان سگ ولگرد یا بدون صاحبی را در کشور اسپانیا مشاهده کردید بهتر است به او غذا ندهید، زیرا غذا دادن به حیوانات در مکان های عمومی ممنوع است. اگر از یکی از مغازه ها یک خوراکی یا بستنی خریداری کرده اید بهتر است در مکان های عمومی آن را نخورید زیرا جریمه خواهید شد. آهنگ خواندن در مکان های عمومی، چه خود شما در حال خواندن باشید و یا شخصی در کنار خیابان در حال آواز خواندن است، موجب تجمع افراد شود، جریمه ای سنگین خواهد شد. این مورد نیزیکی از قوانین عجیب کشور اسپانیا به شمار می آید. دانستنی های عجیب زیادی نیز در مورد کشور اسپانیا وجود دارد که در ادامه ی مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

دانستنی های کشور اسپانیا که قبل از سفر بهتر است بدانید

دانستنی های کشور اسپانیا که قبل از سفر بهتر است بدانید

  1. بهتر است قبل از سفر به اسپانیا، اطلاعاتی از این کشور زیبا و با تمدن داشته باشید. اگر ما این کشور را به نام اسپانیا می شناسیم بهتر است بدانید نام اصلی این کشور (پادشاهی اسپانیا) است.
  2. اسپانیا به دلیل داشتن منابع تاریخی متعدد، مکان های متنوع برای گردشگران، پارک ها و غیره در سال 2013 بعنوان سومین کشور پربازدید جهان انتخاب شد.
  3. جالب است بدانید سرود ملی کشور اسپانیا یکی از سرود های ملی است که در آن نقطه ای وجود ندارد.
  4. (توماتینا) یا فستیوال پرتاب گوجه، جشنی است که هرساله در کشور اسپانیا برگزار می شود وافراد هزاران گوجه را به طرف یکدیگر پرتاب می کنند.
  5. کلیسای (ساگاردا فامیلیا) که در یک باغ بزرگ واقع شده است، از حدود 130 سال قبل در حال ساخت است و هنوزساخت این بنا تمام نشده است و انتظار می رود این کلیسای بزرگ،در سال 2026 طراحی و ساخت آن تکمیل شود.
  6. در پار المپیک سال 2000 پس از آنکه با  تشخیص داوران اعلام شد تمام بازیکنان تیم اسپانیا سالم هستند، مدال های دریافتی آنان پس گرفته شد.
  7. اسپانیا در جنگ جهانی اول و دوم خود را بی طرف اعلام کرد اما بعد از این جنگ ها، یک جنگ داخلی در این کشور شکل گرفت که حدود پنجاه هزار نفر در این جنگ کشته شدند.
  8. قدیمی ترین برج فانوس جهان که در قرن یک ساخته شده است به نام (برج هرکول) در اسپانیا قرار دارد و بعد از گذشت قرن ها هنوز برای دیدبانی از آن استفاده می شود.
  9. جوان ترین پادشاه جهان که در هنگام تولد به سلطنت رسید (آلفوسوی سیزدهم) نام دارد که پادشاه اسپانیا بوده است.
  10. در کشور آمریکا افراد اسپانیایی زبان بیشتر از خود کشور اسپانیا هستند.

سخن پایانی

آشنایی با قوانین عجیب کشور اسپانیا و دانستنی هایی در مورد کشور اسپانیا برای افرادی که قصد تحصیل و یا سفر کردن به این کشور زیبا را دارند توصیه می شود و با دانستن این قوانین می توان از بروز مشکلات و حوادث جلوگیری کرد.