Aysham

تحصیل در یونان بدون مدرک زبان؛ لیست دانشگاه ها و شرایط تحصیل در یونان بدون مدرک زبان؛ لیست دانشگاه ها و شرایط 

کشور یونان بسته های آموزشی و علمی مفیدی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. به همین خاطر بسیاری از ایرانیان متقاضی شرکت در دانشگاه های کشور یونان و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها هستند. کشور یونان دانشگاه های معتبری دارد که از نظر رتبه آموزشی و رنکینگ های بین المللی جایگاه مناسبی دارند؛ اما لازمه تحصیل در یک کشور خارجی آشنایی به زبان آن کشور و یا حداقل داشتن مدرک زبان انگلیسی است. در حال حاضر برخی از متقاضیان برای تحصیل در یونان بدون مدرک زبان درخواست خود را ارائه می کنند؛ اما آیا ممکن است که بدون مدرک زبان در دانشگاه های یونان ثبت نام کرد؟

باید بدانید که دانشجویانی که در دانشگاه های کشور یونان مشغول به تحصیل هستند یا باید به زبان یونانی مسلط باشند و یا یکی از مدرک های آیلتس یا تافل زبان انگلیسی را داشته باشند. در غیر اینصورت نمی توانند در دانشگاه های یونان پذیرش بگیرند؛ اما اگر هیچ یک از مدرک های زبان را نداشته باشید، بایستی قبل از شروع دوره تحصیلی در دانشگاه در کلاس های آموزش زبان که از طریق دانشگاه های یونان برگزار می‌شود شرکت کنید و مدرک مورد نیاز را کسب نمایید. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر در رابطه با لیست دانشگاه ها و شرایط تحصیل در یونان بدون مدرک زبان تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

لیست دانشگاه ها و شرایط تحصیل در یونان بدون مدرک زبان

لیست دانشگاه ها و شرایط تحصیل در یونان بدون مدرک زبان 

دانشجویان کشورهای خارجی تنها در صورتی واجد شرایط پذیرش در دانشگاه های یونان هستند که خودشان و والدینشان تابعیت یونانی نداشته باشند. متقاضیان بایستی مدارک خود را به وزارت آموزش ملی و امور دینی در یونان ارائه کنند تا بررسی های لازم انجام شود و تأییدیه نهایی را دریافت کنند. تکمیل فرم ثبت نام آنلاین نیز از دیگر مدارکی است که متقاضیان باید ارائه کنند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های یونان بدون مدرک زبان، باید نام دانشکده و بخشی که پذیرش گرفته اند را ذکر کنند. رعایت تمامی قوانین و دستورالعمل های عمومی در رابطه با تحصیلات عالی در دانشگاه های یونان برای دانشجویان بین المللی الزامی است.

افرادی که مدرک زبان یونانی و انگلیسی ندارند، بایستی حتماً در دوره های مقدماتی آموزش زبان که توسط دانشگاه ها برگزار می‌شود شرکت کنند و مدرک زبان بگیرند. متقاضیان قبل از پذیرش از دانشگاه های یونان در صورت وجود یک مدرک تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان دیگر ارائه کنند، مورد تائید خواهد بود. یکی دیگر از شرایطی که برای تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه های یونان مورد نیاز است، دارا بودن مدرک فارغ‌التحصیلی از یک موسسه آموزشی در کشور یونان است. به طور کلی آموزش عالی در کشور یونان شامل بخش های دانشگاهی و بخش های فناوری و مؤسسات آموزش عالی فنی می شود.

همه دانشگاه های معتبر دولتی در یونان تحت نظارت دولت این کشور هستند و برنامه هایی را برای آموزش دانشجویان یونانی و بین‌المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته اند. لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان بدون مدرک زبان پذیرش می دهند، عبارتند از:

  • دانشگاه فنی آتن
  • دانشگاه پلوپونزه
  • دانشگاه تجارت و اقتصاد یونان
  • دانشگاه تسالونیکی
  • دانشگاه ملی یونان

حتما مشاهده کنید : یونان کجاست؟ یونان چگونه کشوری است؟ از بررسی فرهنگ و رسوم تا راهنمای سفر به این کشور

تحصیل در یونان بدون مدرک زبان

سیستم های آموزشی پیشرفته در کشور یونان توسط دولت این کشور اداره می‌شود و مؤسسات آموزشی عالی تنها در صورتی مجاز به ارائه مقاطع تحصیلی مانند دکترا هستند که دولت آن ها را تائید کند. البته مؤسسات آموزش خصوصی نیز وجود دارند که مدارک معتبری را ارائه می کنند. دانشجویان بین‌المللی که قصد داشته باشند در یکی از دانشگاه های کشور یونان تحصیل کنند، باید بدانند که سیستم آموزشی بر اساس سیستم بلونیا اداره می‌شود. تحصیل در کشور یونان نیز مزایای بسیاری مانند سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا خواهد داشت.

یکی از این مزایا امکان تحصیل در یونان بدون مدرک زبان است. البته بیشتر برنامه های تحصیلی به زبان یونانی آموزش داده می شود و برای دانشجویانی که خارجی هستند و تسلط کافی به زبان یونانی ندارند، حدود صد رشته تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشجویانی که به دلیل سخت بودن زبان یونانی علاقه‌ای به فراگیری این زبان ندارند، می توانند به زبان انگلیسی تحصیل خود را ادامه دهند و یا اینکه در صورت لزوم یک سال قبل از دریافت پذیرش از دانشگاه های یونان در کلاس های مقدماتی آموزش زبان یونانی شرکت کنند. یکی از دانشگاه های بین المللی در کشور یونان که برنامه های مختلفی را برای آموزش زبان ارائه می کند، دانشگاه تسالونیکی می باشد. به جز این دانشگاه، دانشگاه آزاد هلنیک هم برنامه های مناسبی برای یادگیری زبان یونانی به دانشجویان ارائه می کند.

حتما مشاهده کنید : جزایر یونان بدون ویزا برای ایرانیان کجاست؟

شرایط دوره های مقدماتی آموزش زبان یونانی

شرایط دوره های مقدماتی آموزش زبان یونانی 

همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم مراکز آموزشی معتبری از طرف دانشگاه ملی یونان و دانشگاه کاپودیستریان آتن، به منظور اعطای گواهینامه زبان و تعیین سطح دانش یونانی به دانشجویان بین المللی مدرک زبان دوم ارائه می کنند. این مجموعه با توجه به سطوح دانش زبانی دوره هایی را برای دانشجویان برگزار می کند. هر یک از دانشجویان با توجه به سطح مشخص می توانند در دوره‌های متناسب A1 ، A2 ، B1، B2 و ... شرکت کنند و در پایان دوره گواهینامه درک نوشتن و صحبت به زبان یونانی را دریافت کنند. امتحانات این مرکز به زبان یونانی برگزار می شود. متقاضیانی که در این دوره ها شرکت می کنند باید در دو آزمون شفاهی و کتبی نمره قبولی را به دست بیاورند تا بتوانند مدرک B2 شورای اروپا را دریافت کنند و پس از انجام اقدامات لازم در دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرند.

حتما مشاهده کنید : اقتصاد یونان چگونه است و چگونه اقتصاد یونان نجات پیدا می کند؟

مزایای تحصیل در یونان بدون مدرک زبان

  • یونان یکی از کشورهای اروپایی است که دارای سیستم های آموزشی مناسبی برای دانشجویان بین المللی است. این کشور دارای ۲۲ دانشگاه معتبر است که برخی آن از آن ها در میان هزار دانشگاه برتر جهان قرار دارند. دانشگاه اقتصاد و تجارت آنتن، دانشگاه کرت، دانشگاه ارسطو تسالونیکی و دانشگاه پاترا از جمله دانشگاه های معروف کشور یونان هستند که متقاضیان بین المللی می توانند پس از دریافت ویزای تحصیلی در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. از آنجا که زبان یونانی زبان سختی است و بیشتر رشته های ارائه شده در دانشگاه به زبان یونانی تدریس می شوند، ممکن است ادامه تحصیل به زبان یونانی برای دانشجویان بین‌المللی کمی دشوار باشد. به همین خاطر دانشجویان می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی در داانشگاه های معتبر دیگری ادامه تحصیل بدهند. افرادی که مدرک زبان انگلیسی و یونانی ندارند نیز امکان تحصیل در دانشگاه های یونان را دارند. این افراد می‌توانند از طریق شرکت در دوره های آموزشی مقدماتی که توسط دانشگاه‌های معتبر برگزار می شود مدرک زبان خود را به دست بیاورند و سپس برای دریافت پذیرش اقدام کنند.
  • هزینه های مربوط به آموزش زبان یونانی در این دوره ها حدود هزار و پانصد یورو برای نه ماه یا 3 دوره سه ماهه آموزش است. با توجه به اینکه هزینه زندگی برای دانشجویان در کشور یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است، تحصیل در یونان بدون مدرک زبان با این هزینه های کم یکی دیگر از مزایای دریافت ویزای تحصیلی یونان است.
  • دانستن این نکته که تحصیل در یونان به زبان یونانی کاملاً رایگان است برای دانشجویان بین‌المللی خالی از لطف نیست. چرا که این متقاضیان می توانند با شرکت در دوره های آموزش زبان یونانی و ارائه مدرک به صورت رایگان در کشور یونان تحصیل کنند. البته این شرایط تنها در مقطع کارشناسی وجود دارد و اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور یونان باشید، بایستی با توجه به شرایط مورد نظر هزینه هایی را پرداخت کنید.
  • یکی دیگر از مزایای تحصیل در یونان امکان ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی و یا به دست آوردن یک شغل مناسب در کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. از آنجا که کشور یونان سابقه طولانی در فرهنگ و تاریخ جهان دارد بسیاری از دانشگاه های قدیمی جهان نیز در یونان قرار دارند و به همین خاطر افرادی که از دانشگاه‌های این کشور فارغ التحصیل می شوند می توانند به راحتی در سراسر جهان شغل مورد نظر خود را به دست بیاورند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در یونان بدون مدرک زبان و اخذ ویزای تحصیلی یونان وب سایت آژانس مسافرتی آیشم مراجعه نمایید.

 پیشنهادات ما : تور اروپا - تور اسپانیا - تور یونان