Aysham

مشاوره اقامت یونان

چه کسی است که نام کشور یونان را با آن قدمت تاریخی و فرهنگی غنی اش نشنیده باشید؟ این کشور در قاره اروپا و بخش جنوبی جزیره بالکان قرار گرفته است. کشورهای اطراف یونان نیز بلغارستان، ترکیه و آلبانی است که با این کشور مرز مشترک دارند.

شاید این کشور را به دلیل این که مهد بازی های المپیک است، بشناسید. شاید هم این کشور شما را یاد دریای اژه بیاندازد که اطراف این کشور را احاطه کرده است.

دلیل تان هر چه باشد فرقی ندارد، ممکن است بارها و بارها در ذهن خود به مهاجرت و سکونت در این کشور فکر کرده باشید. اگر می خواهید رویای خود را تحقق ببخشید تنها به مشاوره اقامت یونان نیاز دارید. ما این جا هستیم تا هر آنچه که نیاز دارید برای اقامت در یونان بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

مرور کلی بر اقامت در یونان

اگر می خواهید بدانید زندگی در یونان چگونه است تا برای اقامت در این کشور تصمیم آگاهانه بگیرید، پس به نکاتی که در ادامه می گوییم دقت کنید.

یونان در میان سایر کشورهای اتحادیه اروپا، هزینه زندگی پایینی دارد، اما در هر صورت برخی از شهرهایی مانند آتن در این کشور گرانتر می باشند.

امنیت این کشور واقعا زبانزد عام و خاص و میزان جرم جنایت در آن پایین است.

اگر می خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد کرده و و در یکی از کشورهای اروپایی با کیفیت مطلوب زندگی کنید، یک وکیل مهاجرت به یونان می تواند مقدمات دستیابی به این هدف تان را مهیا کند.

کشور یونان بسیار پر رونق است و آب و هوای دلپذیر و معتدلی در تمام طول سال دارد، این ها را در کنار تاریخچه غنی، معماری های باشکوه و فرهنگ خاص یونانی بگذارید.

این کشور در سال 1981 عضو اتحادیه اروپا شد و از آن زمان به بعد یونان پیشرفت های بسیاری را در زمینه های گوناگون در پیش گرفت.

مردم این مرز و بوم بسیار مهربان و مهمان نواز هستند. هم چنین بهتر است بدانید که کلیسای ارتدکس یونان، یک جزء اساسی و مهم این کشور محسوب می شود و 99 درصد جمعیت این کشور از این کلیسا تبعیت می کنند.

از طرف دیگر، شما با اقامت در این کشور می توانید به کشورهای آسیا، آفریقا و اروپا دسترسی رایگانی داشته باشید.

کافی است با تجزیه و تحلیل دقیق و مشاوره اقامت یونان موفق به زندگی در این کشور شوید، از آن پس می توانید یک زندگی رویایی و افسانه ای را تجربه کنید و فرصت بسیاری دارید تا جذابیت های طبیعی این کشور را کشف کنید، چرا که کوه ها، سواحل، جزایر و جنگل ها همگی در اطراف دریای مدیترانه یک چشم انداز فوق العاده بی نظیر را در معرض نمایش می گذارند.

مزایای دریافت اقامت یونان

شما با مشاوره و مشورت با یک وکیل مهاجرت به یونان معتبر می توانید مزایای زندگی در این کشور را سبک و سنگین کنید. به طور کلی مزایای چشمگیر و قابل توجه اقامت در کشور یونان به این ترتیب است:

 • -امنیت بالای این کشور
 • -نزدیکی به ایران و سایر کشورهای شینگن
 • -عدم نیاز به مدرک زبان
 • -عدم نیاز به حضور مداوم در این کشور
 • -دریافت اقامت 2 تا 5 ساله برای خانواده متقاضی از جمله همسر و فرزندان
 • -هزینه کمتر زندگی نسبت به سایر کشورهای حوزه اروپا
 • -امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • -امکان سفر به کشورهای شینگن بدون ویزا
 • -امکان تحصیل در کشورهای شینگن برای تک تک اعضای خانواده
 • -امکان تمدیدی اقامت یونان و ادقام برای اخذ پاسپورت
 • -امکان افتتاح حساب بانکی
 • -امکان انتقال اقامت به سایر کشورهای شینگن

انواع روش های مهاجرت به یونان

شما می توانید با مشاوره اقامت یونان تمام روش ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید تا متناسب با شرایط فعلی و اهدافی که در آینده دارید، متناسب ترین آن را انتخاب کرده و قدم اول را بردارید.

1. اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

شما باید اثبات کنید که می توانید در طول اقامت خود در این کشور از پس هزینه های خود بر بیایید. در این زمینه علاوه بر موجودی اولیه بین 50 هزار الی 10 هزار یورو در حساب بانکی خود، باید نشان دهید که 2000 یورو در ماه برای سرپرست خانواده، به علاوه 500 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر فرزند درآمد دارید.

 • مدارک لازم: مدارک هویتی و مدارک مالی که اثبات کننده تمکن مالی و درآمد ماهانه شما باشند.

2. دریافت اقامت یونان با خرید ملک

شما می توانید با خرید ملک در یونان و دریافت گلدن ویزا، اقامت این کشور را به دست بیاورید. در این روش می بایست یک ملک یا چند ملک به مجموع ارزش 250 هزار یورو خریداری کنید. در ابتدای نیز باید ویزای نوع D داشته باشید.

 • مدارک لازم: ارائه مدارک مالی که اثابت کند تمکن مالی برای خرید ملک را دارید، اصل شناسنامه و کارت ملی، اصل پاسپورت، تکمیل فرم ویزا، دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

3. اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

این روش نیاز به مشاوره اقامت یونان به صورت تخصصی دارد تا تمام زیر و بم ماجرا را مورد بررسی قرار دهید. شما در این روش باید یک شرکت در یونان ثبت کرده و 250 هزار یورو سرمایه گذاری کنید. شما باید حقوق دو کارمند و یک حسابدار را به مبلغ 2500 یورو در ماه پرداخت نمایید. این روش خوبی برای تاجران و اقتصاددان ها می باشد.

 • مدارک لازم: مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و غیره) و مدارک مالی که نشان دهند از تمکن مالی برای ثبت شرکت برخوردار هستید.

4. دریافت اقامت یونان از طریق کار

اگر جذب نیروی کار مورد نظر کشور یونان پس از یک دوره آگهی استخدام طولانی مدت در یونان و اروپا به ثمر ننشیند، به دنبال نیرو کار از میان مهاجران خارجی می گردد. در این شرایط داشتن دانش و تخصص برای اخذ اقامت یونان از طریق کار بسیار اهمیت دارد.

 • مدارک لازم: فرم درخواست ویزا، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی و شغلی که دانش و تخصص شما را اثبات کنند.

5. دریافت اقامت یونان از طریق تحصیل

باید برای این روش، از یونان پذیرش تحصیلی بگیرید و بر این اساس به ریز نمرات تحصیلی بالا در کشور خود نیاز دارید. شما بعد از این که مدارک لازم را به سفارت ارائه کردید، ویزای نوع D دریافت می کنید.

 • مدارک لازم: مدارک هویتی، ریز نمرات بالا، مدارک مالی اثبات کننده امکان تامین هزینه های شخصی و خوابگاه.

6. مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

در شرایطی که متقاضی با یک فرد با تابعیت یونانی در ایران ازدواج کند، اخذ اقامت یونان برای او امکان پذیر است. به این ترتیب فرد پس از دریافت ویزای یونان در تهران، بعد از ورود به این کشور باید مجدد به سبک یونانی مراسم ازدواج را پشت بگذارد و امور اداری را برای اخذ اقامت کشور یونان انجام دهد. توصیه می شود از مشاوره اقامت یونان با کارشناسان با تجربه و متخصص کمک بگیرید.

 • مدارک لازم: مدارک هویتی، مدارک ازدواج در ایران.

7. دریافت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید با خرید ملک، ثبت یک شرکت و راه اندازی کسب کار و یا تمکن مالی، در یونان اقامت کسب کنید. اگر قصد خرید یک ملک یا چند ملک را دارید، ارزش آن باید مجموعا برابر و یا بیش از 250 هزار یور باشد.

 • مدارک لازم: در این مسیر یک وکیل مهاجرت به یونان شما را در انجام تمامی امور اداری در اداره مهاجرت یونان همراهی می کند. اگر هم از طریق تمکن مالی سرمایه گذاری می کنید که باید مدارک مالی برای سرمایه اولیه 50 تا 100 هزار یورو در حساب خود و درآمد ماهیانه 200 یورو برای سرپرست خانواده، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند را ارائه کنید. در ارتباط با ثبت شرکت نیز باید مدارک مالی تامین هزینه راه اندازی کسب و کار را به ارزش 250 هزار یورو و پرداخت حقوق سه کارمند مجموعا به ارزش 2500 یورو را ارائه نمایید.

هزینه زندگی در یونان چقدر است؟

هر جای این کره خاکی زندگی کنید و یا قصد مهاجرت و اقامت به آن جا را داشته باشید، مطمئنا یکسری مزایا و معایب وجود دارد، برنده واقعی کسی است که بتواند هر دو مزایا و معایب را به خوبی بررسی کند و با شرایط زندگی و نیازهای خود و خانواده اش مطابقت دهد، به این ترتیب است که می تواند تصمیم درستی برای زندگی خود بگیرد.

در ادامه به مزایا و معایب هزینه های زندگی در یونان می پردازیم.

مزایا:

 • -هزینه خدماتی هم چون غذا، مواد غذایی، حمل و نقل، آب و برق بسیار مقرون به صرفه است.
 • -یک مشاور اقامت در یونان با نشان دادن نمودارها و تجزیه و تحلیل ها به شما نشان می دهد که هزینه زندگی در یونان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا 30% ارزان تر است.
 • -غذا و مواد غذایی در این کشور قیمت فوق العاده مناسبی دارد. این موضوع در مورد حوالی رود آیلند بیشتر صدق می کند، چرا که خبری از هیچ هزینه های وارداتی نیست.

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، بودجه 2000 یورویی در هر ماه برای یک مهاجر و سه نفر از اعضای خانواده (یک خانواده چهار نفره) می تواند زندگی خوب و مطلوبی را مهیا کند. برای کاهش هزینه هایتان نیز پیشنهاد می کنیم در بازارهای محلی خرید کنید، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و در غذاخوری های محلی غذا نوش جان کنید.

معایب:

 • وکیل مهاجرت به یونان به خوبی برای شما توضیح می دهد که متوسط دستمزد در یونان نسبت به کشورهای اروپایی پایین تر است.
 • از طرف دیگر نرخ بیمه تامین اجتماعی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بالاتر است.
 • هر چه در نزدیکی مقاصد گردشگری یونان زندگی کنید، هزینه های زندگی بالا می رود، این موضوع مخصوصا در مورد رستوران های سطح بالا و تفریحات عمومی بیشتر صدق می کند.
 • برخی از شهرهای کشور یونان از جمله آتن و سانتورینی هزینه های زندگی بسیار بالایی دارند.

هزینه اجاره خانه و تاسیسات

همانطور که گفتیم با مشاوره اقامت یونان و مقایسه آن با سایر کشورهای حوزه اروپا متوجه می شوید که زندگی در این کشور چندان برایتان هزینه بردار نخواهد بود.

اگر بخواهیم مثالی بزنیم، در پرهزینه ترین و گرانترین شهر یونان که آتن می باشد، شما می توانید یک آپارتمان یک خوابه را با قیمتی حدودا 300 تا 500 یورو در ماه در مرکز شهر و با حدود 200 یورو در ماه در خارج از شهر اجاره کنید.

یا اگر تعداد اعضای خانواده تان بیشتر است و به آپارتمان بزرگتری نیاز دارید، اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 500 تا 1000 یورو و در خارج از شهر 400 تا 800 یورو در ماه می باشد.

هم چنین هزینه خدماتی هم چون آب و برق در ماه بستگی به فصل، میزان مصرف و متراژ خانه دارد، اما چیزی بین 150 تا 300 یورو است.

غذا و مواد غذایی

مهمترین و اساسی ترین نیاز هر بشر، مواد غذایی و خوراکی است. از این رو توجه به هزینه مواد غذایی در هر کشور جدیدی که وارد می شوید، باید در اولویت قرار بگیرد.

یک رستوران ارزان قیمت در یونان، یک وعده غذایی بین 10 تا 18 یورو را به شما ارائه می کند.

یا اگر به یک رستوران متوسط می روید، هزینه شام می تواند بین 35 تا 60 یورو باشد.

هم چنین روغن زیتون، پنیر و زعفران از محصولات کشاورزی اصلی یونان محسوب می شوند و به وفور در این کشور یافت می گردند. حتی رژیم غذایی به سبک یونانی نیز شهرت جهانی دارد.

حمل و نقل

در هنگام مشاوره اقامت یونان، حتما به مسئله رفت و آمد نیز توجه داشته باشید. شما در این کشور با چندین نوع وسیله نقلیه حمل و نقل هم برای سفرهای بین شهری و هم برای سفرهای درون شهری مواجه هستید. مثلا در شهر آتن یک سیستم حمل و نقل معروف به نام تراموا وجود دارد که چندین منطقه مختلف را به هم وصل می کند.

یک بلیط تک سفره برای حمل و نقل محلی در یونان 1.20 یورو و بلیط ماهانه نیز 30 یورو هزینه دارد. اشاره به این نکته الزامی است که این بلیط های 1.20 یورو، فقط 90 دقیقه فعال هستند.

بازار کار در یونان چگونه است؟

در سال 2008 زمانی که اقتصاد کشور یونان دچار بحران مالی و تورم شدید و بی سابقه شد، تمامی مقامات این کشور برای جبران مافات دست به کار شدند. این کشور از مدت ها پیش با جذب سرمایه گذاران در حال بهبود مسائل اقتصادی خود بوده است.

اگر به دنبال کار در این کشور هستید بدانید که ندانستن زبان یونایی، یافتن کار را برای شما مشکل می کند، در این کشور شما شرکت های بین المللی زیادی را نمی بینید که بخواهید با دانستن زبان انگلیسی در آنجا فعالیت کنید.

با این حال دولت یونان پذیرای افراد خارجی برای کار در شرکت های بین المللی و صنعت گردشگری است. اما همه این ها به این معنی نیست که یافتن کار در کشور یونان غیر ممکن است. یک وکیل مهاجرت به یونان می تواند با ارزیابی مهارت ها و استعداد ها و سوابق کاری و تحصیلی تان، در انتخاب بهترین شغل به شما کمک کند.

یکی از بهترین مشاغل در کشور یونان به معلم زبان انگلیسی باز می گردد، مخصوصا اگر مهاجران خارجی با این سمت شغلی در مناطق حومه شهری یا جزیره دور افتاده مشغول به کار شوند. حقوق این معلمان در ماه بین 1200 تا 1800 یورو می باشد.

بهتر است بدانید که:

 • -حدود 67% از مهاجران خارجی سریعا در یونان شغلی به دست می آورند.
 • -در سال 2022، 4 میلیون نفر در کشور یونان به کار مشغول شدند.
 • -نرخ بیکاری در کشور یونان 21.7% است.

مهاجرت و نقل مکان به یونان

شهروندان کشورهای فارسی زبان بر خلاف سایر شهروندان اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین و سوئیس که نیاز به ویزا و اخذ اقامت یونان ندارند، باید در ابتدا برای ویزای ورودی که ویزای نوع D شناخته می شود و سه ماه اعتبار دارد، درخواست دهند.

شما با مشاوره اقامت یونان به خوبی متوجه می شوید که در صورت تمایل به اخذ اقامت و تابعیت یونانی، باید برای گلدن ویزا یا برنامه ویزای طلایی این کشور درخواست دهید.

سپس باید به دنبال سرمایه گذاری در یونان باشید. در نهایت وقتی یک دوره هفت ساله در یونان اقامت کردید، با قبولی در آزمون شهروندی یونان و انجام یکسری موارد دیگر می توانید اقامت و تابعیت این کشور را به دست بیاورید.

ویزای ورودی یونان را چگونه بگیریم؟

شما با داشتن پاسپورت یونانی می تواند به 171 کشور بدون ویزا دسترس داشته باشید. از طرف دیگر این کشور در میان لیست پرطرفدارترین مقاصد گردشگری، رتبه 12 را در سراسر جهان از آن خود کرده است. شما می تواند به یونان سفر کنید و به نزدیکترین کنسولگری یا سفارت یونان مراجعه نمایید، سپس مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای این کشور را تهیه کنید.

به این نکته توجه کنید که وقتی می خواهید درخواست خود را در کنسولگری های سفارت یونان ثبت کنید، باید شخصا حضور داشته باشید و در مصاحبه شرکت کنید.

داده های بیومتریک و اثر انگشت شما نیز توسط مقامات مربوطه جمع آوری می شوند. سپس می توانید ویزای توریستی سه ماه بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای ورودی به یونان

طی مشاوره اقامت یونان نه تنها می توانید از تمامی مراحل درخواست ویزا تا اخذ اقامت و تابعیت یونان آگاه شوید، بلکه این مسیر را بدون هیچ کم و کاستی پشت سر می گذارید.

این مدارک برای درخواست ویزای ورود به یونان مورد نیاز هستند:

 • 1-دو عکس بیومتریک مطابق با شرایط عکس ویزای شینگن
 • 2-برنامه پرواز
 • 3-مدرک رزرو هتل
 • 4-اثبات تمکن مالی
 • 5-پاسپورت یا سند مسافرتی و کپی ویزاهای قبلی
 • 6-فرم درخواست به زبان انگلیسی یا یونانی
 • 7-گواهی وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان و غیره)
 • 8-گواهی بیمه پزشکی قانونی در یونان
 • 9-نامه ای که مشخص کند هدف شما از سفر به یونان چیست
 • 10-گواهی عدم سوء سابقه از کشور مبدا یا محل سکونت فعلی شما

سوالات متداول

مدت زمان دریافت اقامت یونان چقدر است؟

به طور کلی انتظار می رود از مشاوره اقامت یونان تا اخذ اقامت و تابعیت چیزی بین 2 تا 3 ماه طول بکشد. اخذ اقامت هم مبنی بر سرمایه گذاری در شرکت های محلی، خرید ملک، راه اندازی کسب و کار و غیره صادر می شود.

چه مدت زمانی می توان بدون اقامت در این کشور بمانم؟

شما ابتدا باید یک ویزای بلند مدت یا ویزای نوع D بگیرید که طبق آن مقامات یونان به شما اجازه ورود و اقامت در خاک یونان برای حداقل 90 روز و حداکثر 365 روز را می دهند.

آسان ترین و بهترین روش اخذ اقامت یونان چیست؟

یک وکیل مهاجرت به یونان با بررسی شرایط و بودجه ای که دارید می تواند بهترین روش اخذ اقامت در این کشور را به شما پیشنهاد کند. اما در حال حاضر اقامت از طریق تمکن مالی، ازدواج، خرید ملک، کار برای متخصصان و تحصیل دانشجویان ممتاز، آسان ترین و بهترین روش تلقی می شود.